Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninam

Czy ktoś tak jak ja czeka, że w październiku pokażą się 2 kreseczki na teście

Polecane posty

Dziewczyny, nieregularne okresy mam od zawsze :( miałam wszystkie badania, hormony mam w normie, mam PCO, policystyczne jajniki, ale stadium... takie mało typowe. Mianowicie, hormony ok., żadnej otyłości, zbędnego owłosienia i pęcherzyki mam tylko na jednym jajniku. Mój ginekolog mówi, że to takie... niecodzienne PCO :P Jedyny syndrom to te nieregularne miesiączki. :( zdaję sobie sprawę, że przy tym schorzeniu mogę mieć problem z zajściem w ciążę, ale wiem, że np. baderka też ma PCO i jej się udało. Takie przykłady dodają mi otuchy!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuska, pewnie że nie należy się tym za bardzo przejmować i napewno zajdziesz w ciążę. Tu na kafeterii jest bardzo dużo dziewczyn z tą przypadłością. I myślę, ze niedługo wszystkie będziemy się tu cieszyć dzidziusiami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca maleństwa
hej dziewczyny, dzięki za ciepłe przyjęcie. Co do ginekologa, to oczywiście, że pójdę, ale myślałam, że jeszcze za wcześnie. Ostatni okres miałam 30 września, więc licząc od tamtego czasu, to jutro będzie początek 6 tygodnia :) chyba, że coś pomieszałam? jeśli tak, to proszę poprawcie mnie :) nie udało mi się dzisiaj zrobić niestety testu hcg beta, ale umówiłam się na jutro. Wcianam kwas foliowy, ale nie wiem, czy nie za malo? Jem tylko 1 tabletke na dobę 0,4 mg. Zapytam o to ginekologa, ale myślę, że umówię się na przyszły tydzień :)) nie mogę się jużdoczekać! Jak jest z witaminkami w ewentualnej ciąży? jem duzo owoców i warzyw, ale przyzwycajona jestem do musujących tabletek plusssza (multiwitamina +magnez) zastanwiam się, czy mogę je brać, czy nie ma żadnych przeciwskazań? Na opakowaniu nic nie jest napisane :( Może któraś z Was pytała o to lekarza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca maleństwa, witam Cię:) Ciesze się, że do nas dołączyłaś. Hm, wiesz ja jak byłam w 6 tygodniu( dokładnie miesiąc od ostatniej@), a dobrze liczysz:) to miałam robione pierwsze usg dopochwowe to było już widać pęcherzyk. Wiec myślę, że możesz już spokojnie wybrać się do lekarza. Co do kwasu foliowego to wystarczy taka dawka jaką przyjmujesz. A co do witaminek, to lepiej poczekaj i zapytaj sie lekarza, są specjalne zestawy witaminek dla kobiet w ciąży i napewno ci je lekarz przepisze. No i mam nadzieję, że podzielisz sie tu z nami wrazeniami po wizycie u lekarza:) A to Twoje pierwsze dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca maleństwa
tak to nasze pierwsze dziecko :) planowane i wyczekiwane, tyle, że wszystko się dzieje tak szybko! pierwszy cykl, kiedy próbowaliśmy i bach :) mam 27 lat, a czuję się jak nastolatka - boje się, czy damy sobie radę w roli rodziców... a zaraz potem czuję wielką euforię... czy ot normalne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest zupełnie normalne:) Czujesz się jak nastolatka - a myślisz, że ja to jak się czuje - zupełnie tak jak Ty:) Ale kochana dacie radę napewno. I normalne, że czujesz obawy, jak urodzi się dzidzia napewno nie bedzie łatwo bo życie zmienia się o 100%, ale mówię Ci dziecko to jest najwspanialsze doświadczenie na świecie:) Ciesz się teraz ciążą bo to fajny okres ( zwłaszcza pierwsza ciąża) i za kilka tygodni przywykniesz już do myśli, że będziecie mieli maleństwo i będziesz głaskała brzusio cały czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekująca maleństwa
dzięki ninam, trochę mnie podbudowałaś. mój mąż bardzo się cieszy, chociaż przyznaje, że chciałby już, żebyśmy poszli do ginekologa, żeby mógł zobaczyć :) chyba do końca jeszcze do niego nie dotrało :) a ty w którym jesteś tygodniu? nie mogę się jakoś doczytać na poprzednich stronach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca...!!! gratulację! ale z Ciebie szcześciara, naprawdę! pierwszy cykl i już :) to właśnie dowód na instnienie osób w czepku urodzonych :) :) jeszcze raz gratulacje! daj znać co tam ci powie lekarz! super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteście kochane! Dzięki dziewczyny! Zaczerniłam sobie nicka i na pewno będę tutaj często zaglądać! Póki co lecę zrobić obiad! :) Czy jest już może jakaś tabelka: kto , ile lat, który tydzień, przewidywany termin porodu itp.? Jeśli jest, to przepraszam za dublownie pomysłów (nie dałam rady przebrnąć przez cały wątek - jeszcze! ;) jeśli nie ma, to chyba trzeba zrobić :P co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca maleństwa, ja narazie nie jestem w ciąży choć cały czas nad tym pracujemy:) Teraz jest 2 cykl starań. Mam już córeczkę i też tak jak Tobie udało na się z nią za pierwszym razem, a teraz niestety przy pierwszym cyklu strań klapa:( Ale mam nadzieję, że 15.XI zobaczę te upragnione II kreseczki:) Kajuśka, a Ty jesteś teraz w trakcie staranek, czy już po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w trakcie, według moich syndromów mam owulację... więc ostro pracujemy nad poczęciem naszego.. maleństwa :) ale nie napalam się za bardzo, bo to nasz pierwszy miesiąc starań, a w takie cuda nie wierzę :P (przynajmniej w moim przypadku:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuśka na pewno zajdziesz w ciąże ja to mam więcej hormonów męskich niż żeńskich i lekarze mi mówili że będę mieć problemy z zajściem w ciąże a zaszłam za drugim razem jak mi się udało to Tobie też się uda życzę Ci tego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwinka, nie wiedziłam, że ty też zaliczasz się do grona szczęśliwców na tym forum!!! super! z całego serca gratuluję! Który to tydzień i jak się czujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) oczekująca maleństwa... w tej chwili dla Twojego maleństwa najważniejszy jest kwas foliowy, bo to on zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej... więc jeśli go jeszcze nie łykasz to kup sobie folik albo specjalny zestaw witamin dla kobiet do 13 tc np. feminatal metafolin... ma on tak dobrany skład, że jest polecany właśnie na tym 1. etapie ciąży :) miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Co tam słychać???? U Zabusi to widzę, że jest bardzo dobrze:) Kajuśka, karola1988 , Sylwinko, oczekująca maleństwa piszcie co tam u was. Baderko ja Tobie życzę też miłego dnia:) A u mnie to bez zmian, siedzę w pracy więc mam czas tu do was pozaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak ja :) jak nie ma mnie na kafe to znaczy, że nie ma mnie w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie właśnie pełny luz.. Jakoś tak.. Przestałam się stresowac, myśleć, czekać i gdybac. Obudziłam się dziś jakoś tak dziwnie spokojna. Nie martwię się, że się nie uda teraz, że to będzie koniec świata, bo nie będzie... Same starania to bardzo przyjemna "praca" więc może się przedłużyć do następnego miesiąca. Nie chcę żeby to zabrzmiało tak, że mi nie zależy.. ale jakoś tak nie mam ciśnienia po prostu Baderka, do Ciebie mam pytanie, do reszty dziewczyn tez, jeśli mają pojęcie, ja niestety jestem laik totalny. Dalej mam te plamienia, już 2 dzień, są bardzo skąpe, czerwone, różowe nawet... Mierzyłam temperaturę wczoraj - 37,4 - czy to możliwe że to owulacja, bo troszkę się stresuję. Wciskam już sobie jakąś chorobę :( zapomniałam się przywitac z teog wszystkiego: DZIEN DOBRY dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuska ja nigdy nie doświadczyłam tego na sobie, wiem tyle ile wyczytałam... w okresie bliskim owulacji następuje gwałtowny spadek poziomu estrogenów. Możliwe jest więc tzw. plamienie okołoowulacyjne, gdy endometrium ulega częściowemu złuszczeniu z powodów chwilowych niedoborów hormonalnych. i może trwać nawet 3 dni... podwyższona tempka moze wskazywać, że owulka u Ciebie już była... wszędzie piszą, że wszystkie planienia i krwawienia poza terminem @ powinny byc skonsultowane z lekarzem, więc przy okazji następnej wizyty powiedz o tym lekarzowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baderka, a to anomalia u mnie może być spowodowana tym, że w poprzednim cyklu brałam luteinę? piszę anomalia, bo nigdy to u mnie nie występowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuśka no może byc to spowodowane luteina Ja jak narazie mam mleczno przezroczysty gęsty :0 a i cisnienia tez nie mam jakos mi już przeszło doszlismy z M. do wniosku jak bedzie to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuska może tak byc jak piszesz, bo luteina to jednak hormon-progesteron... ale jeśli w tym cyklu nie uda Ci się zajść (tfu tfu oby sie udało) i w następnym będzie podobnie to powiedz o tym lekarzowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liebe
hej dziewczyny, ostatnio jestem malo aktywna, jakos tak czytam tylko co piszecie, u mnie dzis 12dc, nie sadze, ze owulka juz byla, teraz mam lepki bialy sluz, ktorego jest bardzoi malo, dobrze mysle, ze bialy jest nieplodny????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×