Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Dorka ja tam wierze, że się udało :) który masz dzisiaj dc? Kruszyna musisz się meldować, nie masz wyboru. Jak znikniesz z kafe tzn że jesteś na porodówce :) myśmy na pesel czekali 3 tygodnie, teraz dopiero jak bedziemy miec pesel to załatwimy karte chipową. Kiedyś poruszyłyście temat imion a więc mój mały ma dwa imiona Igor Ksawery i drugię imię tez nadaje się przy rejestracji małego w urzędzie stanu cywilnego tak jak chyba pisała Asia. Becikowe też już załatwiliśmy i teraz czekam na przelew, żeby założyć konto Igorowi i wpłacić całą sumę i to co juz dostał na jego konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazka dzis mam 32dc... normalnie cykle 30 dniowe i juz 30dc mialam lekkie plamienia. Nie chce sie nakreacac, ale mam cichutka nadzieje... Jezeli dzis nie przyjdzie to mam nadzieje ze nie stchorze i dam rade jutro zatestowac... Kruszyna koniecznie musisz sie meldowac codziennie! A komu dasz znac jak bedziesz jechac na porodowke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, Dorka to ja też Cie nie nakręcam ale kciuki zaciskam z całych sił. oby to był ten czas i dzidzia już zamieszkała z Twoim brzuchu :) a co z propozycją nowej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia plamienie dalej jest czy już nie ma???? Z całego serduszka zaciskam kciuki za Ciebie :) Grażka masz wiadomość na nk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie zmieniam... bo nie chce odkladac naszych planow... stwierdzilam ze poczekam do naszych wakacji i jak nie bedzie dzidzi to wtedy pomysle... Tak sobie mysle ze jakby teraz nam sie udalo, to juz moze mialabym na swiete zdjecia usg i dalabym rodzicom w kopercie pod chinke... no i prosze juz zaczynam sie nakrecac! Koniec myslenia o tym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma zadnego plamienia... nic! Normalnie jak dostaje @ to 29, 30dc mam delikatne plamienie i nastepnego dnia @ a teraz 32dc i nic... nawet kropelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia to super! Zrób jutro teścik, zrób koniecznie, powinien wyjść, oczywiście z II kreseczkami :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby powinien, ale zawsze moze wyjsc neg :(:(:( Ale przeciez jak nie ma @ to keidys musze zatestowac i stwierdzilam ze pt 13-go to super data na testowanie :D:D no oczywiscie jezeli dzis sie nie pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna już odpisałam :) dostałam Twoją wiadomość jak akurat pisałam komentarz do Twojego zdjęcia :) Dorka aż mi ciarki przeszły jak przeczytałam o prezencie dla rodziców :) ale będzie niespodzianka :) oby! a te Twoje objawy to całkiem obiecujące są - ale już nic nie pisze! czekamy do jutra :):):) mój mały po jedzieniu 2 godzinki nie spał :) normalnie mnie zaskoczył, nie płakał tylko sie patrzał na mnie i słuchał jak do niego mówię :) śpiewałam mu piosenki w tym arke noego :D coraz gorzej ze mną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bruszek go juz nie boli to Malutki szczesliwy! A jak mama robi z siebie wariatke to jeszcze lepiej :D:D:D:D W dzieciach jest cos magicznego ze jakos naturalnie przychodzi spiewanie :D:D:D Nawet ja spiewam Hani a glos mam paskudny i sama sie z siebie smieje, no i ona ze mnie tez :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Witam kobitki :) odrazu się przyznaje bez bicia :D że jeszcze wszystkiego nie nadrobiłam w czytaniu :O u mnie bez zmian no może poza tym że coraz częściej dopadają mnie zwątpienia że wogle się uda :( Czytałam tez troche w necie i powiem wam że obawiam się że nie uwalniam komórki jajowej ,albo pecherzyk nie pęka :(czytałam też o zespole LUF oj nie bede wam smecić:oRozmawiałam z ginką mam się zgłosic w 3dc na ponowne badanie hormonów i zobaczymy co mi powie :o chyba tez zasugeruję jej o tym co czytałam w necie ( było to wkońcu forum ginekologiczne gdzie odpowiadaja lekarze ) Przyznam się wam że juz sie podłamałam :( A od luteiny to mi tylko dupsko rosnie wrwrwrwr DORKA- ja też trzymam kciukasy :D MOCNO!!!!!!!!! Buziaki kochane uciekam udawać że robię w papierkach hihihi;) 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no robię z siebie wariatke :) ale co tam, ważne że mały słyszy mój głos i jest zadowolony :) gdzieś za godzinkę idziemy na spacer :) właśnie dzwoniła moja mama, że w przyszłym tygodniu jak będzie miała wolne to ona się zajmie Igorkiem a my mamy jechać do kina :) pomyślimy z m nad ta propozycją bo bardzo chce zobaczyć ten film 2012 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla a mialas monitoring robiony? Podczas monitoringu gin powinnien byc w stanie stwierdzic czy jest owu i czy pecherzyk peka... przynajmniej to mi sprawdzali... gowa do gory, kiedy musi sie udac! Nie ma innej opcji! Ja zawsze od gina wychodzilam z nowa nadzieja :) W koncu kobiety ktore maja niesamowite problemy jakos zachodza wiec nam tez sie uda. A droga spelnienia tego najwiekszego marzenia nie jest prosta... ale pomysl o tym niesamowitym szczesciu! Glowa do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka dzięki :) Jak tylko będę rodzić albo zaraz po to dam znać :) Syla - monitoring powinien rozwiać wątpliwości :) Głowa do góry, czego się nie robi żeby zaciążyć ehhh wszystko można znieść i wszystkiego próbować, będzie dobrze! Dorcia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna czyli mamy czekac na wiesci od Grazki :D:D Juz sie nie moge doczekac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki i dzieki za troske :) dzi sbym zjadła konia z kopytami normalnie ale nie chce przecholowac. bylam dzis na glukozie ,jezu !!! jakie okropne najgorsza rzecz jaka w zyciu piłam ,ale mam to z głowy . zjadłam 2 kanapki teraz jem kaszke z bananem , nie che od razu robic szoku żołądkowi. wolałabym nie dzwonic do gina bo nie on zabiegany i zadko odbiera wiec czesciej mu smsa pisze , a taka porada to jakos tak dziwnie , a we wtorek mam wizyte to i tak mo powiem , moze sie troche żołądek uspokoi Dorka tzymam kciuki , normalnie ale by było fajnie , lezka sie kreci jakby rodzice mieli taki prezent pod choinke Syla dziewczyny maja racje , ja tez mialam monitoring i wyszło ze słabo rosną , potem jak to poprawiły leki to nie wiadomo bylo czy pekają i wszytsko mialam monitorowane i sie w koncu udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna pamietam jak dzis jak pisalas ze jestes zalamana ze nie rosna, chyba dostalas jakies zastrzyki na pobudzenie czy cos... No u mie bylby prezent pod choinke dla rodzicow, o i dzidzia powstalaby w okolicach naszej 5-tej rocznicy... doslownie byloby to zbyt piekne aby prawdziwe... Jezeli mozesz poczekac do wt to czekaj, ale jezeli znow Cie nawiedzi wc to na prawde bym zadzwonila. Przeciez po to sie ma lekarzy aby pomagali a przez tel zawsze moga cos podpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka - jutro szczesliwy dzien zobvaczysz, w tym urodziny mojego M :) a nasz maly juz wazy 4100 grazka - gdzie jedziesz na usg bioderek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkie czesc :) poki Tomasz do tatusia sie przytulil i odlepic sie nie chce :) Dorka.................................................... :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) czekam na jutrzejsze nowinki..................... :) Grazka, super ze mleczko zmienilas, i Igorekowi sie poprawia, i warjuj z nim ile wlezie, moj tez uwielbia a im glupsze miny robie tym bardziej sie smieje :) Moj Maly ma dzis 9 tygodni :) i kilka dni temu wazyl 6500kg :)... Kaska Towj Wiktor mial 3miesiace i 8kg, moj bedzie mial tak samo albo troche wiecej, bo te 300 to min na tydzien przybiera... a i tak chudy mi sie wydaje, moze to dlatego ze dlugi taki jest..... Anna, ja tez mialam problem z zoladkiem i z tego co pamietam to i Grazka... musialam wykluczyc wszystkie owoce i warzywa surowe i dostalam leki oslonowe.. i pozniej do konca ciazy byl juz spokoj... Buziaczki dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki. Dorka - trzymam kciuki cały czas :) Syla również Kruszyna odzywaj się kochana codziennie. anna zdrówka życzę Grażka - mleka w cyckach :) Suri ładnie synuś przytył :) aska - Wiktor majac 6 tyg wazył 6370g, potem zwolnił z przybieraniem. A ja wpadłam w doła normalnie i muszę się wygadać. Chodzi o kasę :( Byłam dziś w ZUS-ie zanieść deklarację miesięczną i niestety utwierdziłam się w przekonaniu, że nie przysługuje mi urlop wychowawczy (prowadzę działalność gosp.), ani nie przysługuje mi zwolnienie z płacenia składek na ub. społeczne (będąc na macierzyńskim płacę tylko zdrowotne). Tak więc zamiast 300zł, już od 11 grudnia będę płaciła pełen ZUS - jakieś 800zł A do pracy nie wrócę. Byłam też w banku, gdzie mamy kredyt. Powiedziano mi kiedyś, że po jakimś czasie mogę wnioskować o obniżenie oprocentowania. Facet dziś mi wyliczył wszystko i stwierdził, że musiałabym dobrać chociaż 100zł kredytu, a wtedy oprocentowania maleje mi o 2 pkt procentowe, ale rata WZRASTA o 20zł. Dochodzą prowizje i stąd ta kwota. Chciałam obniżyć ratę, a ten jeszcze chce mi wyższą dać. A wydłużyć okresu kredytowania nie zamierzam bo już mnie szlag trafia jak wiem, że 6 lat mam spłacać Dodatkowo nie wiem co się dzieje z Wiktorem. W nocy budzi się 4 lub 5 razy, dziś wstał już na dobre po 5 rano. Na szczęście poleżał troszkę sam w łóżeczku, ale gdy słyszę, że się wiersi, macha nogami itd to i ja się budzę. Chodzę więc wyczerpana z braku snu. Gdy już ustawiłam małego, żeby jadł co 2 godz, tak teraz coś mi z tym jedzeniem zaczął wariować. Je bardzo mało (nie umiem ocenić ile bo jesteśmy na cycu, ale szybko kończy), czasem chce jeść dopiero po 2,5 godz co dla niego jest mega wyczynem, i zawsze na koniec jedzenia zaciska dziąsła na brodawce i ją ciągnie pojękując lub popłakując. W dzień za to strasznie niespokojnie śpi. Urządza sobie drzemki po 15 min i się budzi z włączonym maruderem. Znów nie umie sam zasnąć i trzeba go lulać na rękach, a jak próbujemy go odłożyć do zaczyna płakać i nici ze spania. Jest przy tym bardzo czujny. Od kilku dni wprowadziliśmy soczek marchwiowy. Niestety mały nie umie pić z butelki więc próbuję dawać mu łyżeczką. Bardzo go lubi, ale tak mieli języczkiem w buzi, albo się śmieje przy tym, że połowa wypływa. Czasem siedzę przy nic pół godziny, a ubywa raptem 10ml. Nie wiem czy sie nauczy kiedys pic z tej butli. Chyba poczeka na kubek niekapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Kasia to nie ciekawie z kaska... Okropnie jak sie czlowiek denerwuje pieniedzmi, wiem ze to nie najwazniejsze, ale jednak spedza sen z powiek... Mam nadzieje ze dacie spokojnie rade, zawsze sie cos wymysli, wykabinuje. To jest moja jedna obawa jak przestane pracowac, bo jednak niezle zarabiam i mam stala prace a chlopak pracuje na umowe zlecenie.., ale wiem ze na pewno wszystko bedzie super! Kasia mam nadzieje ze maly nauczy sie pic ze smoka, moze zmien butelke... zupelnie nie wiem co Ci radzic... moja bratowa miala odwrotny problem, bo mala tylko z butelki umiala pic a z cyca zupelnie nie... nawet nie wiedziala jak sie zabrac :( Mam nadzieje ze humorek zaraz sie poprawi!!! duzo slonka przesylam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska, moj przybiera dokladnie 300-320 na tydzien i tak ma od samego urodzenia :) Kurcze, nie wiem co Ci poradzic z tymi kaprysami Wiktorka, ale mysle ze musi byc tego jakas przyczyna, sama zauwazylam ze bez przyczyny Tomasz nie marudzi itd... Tomek teraz spi juz lepiej, ostatnie jedzonko dostaje 22-23, i do 4-5 ladnie spi, potem budzi sie o 7-8 i wcale nie jest glodny bo zabawy mu barcdziej w glowie, wiec go pomecze zawsze, troche poje i spi ze mna w lozku wtedy tak do 10-11 zalezy jak mu sie podoba.... A w nocy po karmieniu 10minut przytulasek i do lozeczka i ladnie spi, ale musi zasnac w armionach bo sam w lozeczku raczej nie zasypia... Ja dawalam butelke z herbatka juz od pierwszego tygodnia a potem dokarmialam mlekiem wiec maly butelke lubi, ale i tak cycek :) jest dla niego najlepszy...ale moja kolezanak karmila tylko piersia i nie dawala zdnych herbatek itd do 4 misiaca i potem do pracy wrocila i musial sie maly nauczyc... a robila to tak ze przetrzymywala go z jedzonkiem, i jak juz byl naprawde glodny to dawala swoje mleko w butelce a nie cycka i niechcial, ale glod zwyciezyl i sie nauczyl kikla razy po takich akcjach... Co do kasy to akurat rozumiem Ciebie bardzo dobrze, ja nie dostaje macierzynskiego bo za krotko w jednym zakladzie pracy bylam zatrudniona, poza tym hipoteka domu jest tak ogromna ze juz w glowe zachodzimy co by tu zrobic by ja choc troche zmniejszyc.... a na rodzinne na malego czekamy juz 2 miesiace i nic... nikomu sie do niczego nie spieszy...dobrze chociaz ze tesciowa czasem poratuje jak juz jest naprawde kiepsko z kasa.. no tak ale pozniej trzeba oddac wiec to na chwile rozwiazuje sytuacje.... oh...malenstwa kosztuja a do tego chyba zaden kraj nie chroni statusu rodziny niestety... Tez czasem mam juz dosc..ale wtedy popatrze na usmiech Tomaszka i sily wracaja :) Kaska sprobuj wszystko przeanalizowac...mleko, jak jest na noc ubierany, czy jest cieplo, czy zmino.. czy nie chce mu sie pic... itd bo musisz znalezc przyczyne takiego zachwania bo sie wykonczysz... A probowalas dawac herbatke rumiankowa HIPP, jest z glukoza i od 1 tyg zycia, moj wlanie zaczal dluzej spac wlasnie po niej, dostaje przed kapiela a po kapieli mlekoi zasypia tak ladnie... A picie mozesz podawac strzykawka, wloz strzykawke do lewego badz prawego kacika buzki i powoli podawaj po kazdym podaniu mozesz wyjac i pomasuj brode wtedy ladnie polyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suri ja jade z Igorkiem do dr Holeczko do Bi-Medu w Lasowicach prywatnie bo z funduszu są na luty wolne miejsca. To jest w lasowicach na ul. Leśnej 23 tel. 285 19 77, wizyta kosztuje 70 zł. zapisałam małego na 1 grudnia. Dr Holeczko przyjmuje też w Piekarach w szpitalu urazowym z funduszu ale do lutego nie chce czekać a zależy mi żeby iść do niej na usg tych bioderek bo to bardzo dobra lekarka. Mój tydz temu ważył 4200 a dziś jedziemy do lekarki to dowiemy się ile teraz waży. Asia buziaczki dla Was 👄 Kasia ale miałaś dzień :( nie denerwuj się a Wiktorek może taki niespokojny bo czuje, że mama zdenerwowana i taka pogoda. Mój mały też tak czujnie śpi. Wróciliśmy ze spaceru i znów byl płacz jak małego rozebrałam i zorientował się, że jest w łóżeczku. Mały urwis jak go wzięłam na ręce to cisza więc odczekałam troszkę i znów go kłade a on znów w ryk. Jakoś udało mi się go ululać ale nie wiem na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka z butelkami próbowałam różnymi. Smoczkami też. Przygryza dziąsłami i bawi się nią, a zassać nie potrafi. A łyżeczką się męczymy. aska mały jest na cycu tylko i wyłącznie. No.. ten soczek marchewkowy ma od kilku dni, ale tyle ile go trafia do brzuszka to jakby nic. Koperku nie próbowałam podawać bo wg pediatry nie ma konieczności podawania przy cycu i braku problemów z bąkami. Dziś dam mu soczek jabłkowy, zobaczymy jak zareaguje. A kasa? No krucho jest i to bardzo niestety :( Nie wiem czy pisałam, ale popsuła nam się na amen maszyna (xero) i trzeba było nowe kupić - znów kilka tys :( Wzięliśmy z oszczędności, ale nie tak miało być. Najgorsze jest to, że ja nie mam na czym oszczędzić. Już i tak jestem strasznie skąpa i NIC sobie nie kupuję. Z tych butów też już zrezygnowałam bo przecież nigdzie nie wychodzę to po cholerę mi one :( No kicha totalna mówię Wam. Chciałabym jakieś zlecenia przez net wykonywać żeby dorobić, ale nie znam niczego godnego uwagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Tobie ze co pediatra o inna opinia, ale wiekszosc lekarzy zaleca podwanie herbatek, szczegolnie przy sztucznym ogrzewaniu zimna, gdzie ten maly nosek i buzka szybko sie wysuszaja.. a mleko w piersi jest nie jak laetm rozrzedzone bo dostaje sygnal ze jest zima i mleko jest jak jedzonko tylko a nie picie.... ...jak Tobie wyzej napisalam sprobuj rumianek Hippa jest bardzo delikatny bo juz od 1tyg do podawania i ladnie nastraja dzieciatko.. i podawaj z 10ml strzykawka... zobaczysz ze malemu sie spodoba.... Lece na spacerek.. tymczasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia zawsze na wszystko ma dobra rade :D:D:D Ale sie od was ucze :D:D A mi chyba lunch zaszkodzil, bo mi niedobrze :( mialam ziemniaczka z tunczykiem, nie duzo zjadlam, ale jakos mi stoi w gardle :( popijam teraz zielona herbatka, moze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D:D:D Asia Tomaszkowi brakuje wujka :) Ania 👄 Dorcia niech pieką piersi bo to dobrze rokuje :D:D Grażka dobrze że jest już poprawa i Igor robi bez problemu kupkę :) dwa imiona podaje się przy rejestracji w urzędzie i na chrzcie też mozna dać dwa imiona :) Kruszna meldować się musisz bo nie będziemy wiedzieć kiedy mamy wołać przyj :P:P Kasia Polusia Novida Neti Magda Agi 👄 ja na razie znikam z kaffe bo teraz nie będę miała czasu :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja dzisiaj z rana stwierdziłam, że jadę do siostry, przyszła jeszcze koleżanka więc pogadałyśmy sobie. No i moja siostra poprzytulała chrześniaka :p Kasia rozumiem Cię doskonale - u nas też nie jest tak różowo. Ja niby dostaję kasę jeszcze, ale nie jest, to wiele. Jak przejdę na wychowawczy to zostanie nam tylko to co mój M. zarobi, chyba, że dostanę zasiłek. No i jeszcze mój M. oprócz swojej pracy próbuje rozkręcić firmę - więc dodatkowe koszty są. Kruszyna ja czekam z niecierpliwością na wieści od Ciebie codziennie :) Dorcia rano będziesz testowała? Asia, Sylwinka, Grażka, Aga,Suri, Anna 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia jak bede miala tyle odwagi to tak, a jak stchorze to pewnie po pracy aby testowac z ukochanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×