Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

widzisz, ja sie sugeruje, bo od dawna mierze temp i dzieki temu zaszlam w 1 cyklu staran w ciazy kochajac sie tylko ten jeden raz w dzien spadku temperatury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie sugeruje dlatego, ze doskonale odczuwam to w moim ciele, w dany dzien nawala mnie jeden jajnk=ik na zamiane raz prawy w nastepnym miesiacu lewy:) temp mam wtedy niska co prawda;) fajnie, ze zaszlas:) ja sie nei moge przytulac, kiedy tak boli:) a poza tym dokladnie 14 dni po tym bolu po owulacji mam @ czyli ksiazkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie moze zdziwisz, ale ja mam 28 dniowe cykle i zawsze 14 dnia bolal mnie jajnik. Bylam przekonana, ze wtedy jest owulacja. A jednak okazalo sie, ze mam owulacje 16 dnia cyklu. Tak wynikalo z temperatury. Wiec postanowilam isc do lekarza i zrobic monitoring cyklu i ku mojemu zaskoczeniu rowniez na usg wyszlo, ze owulacje mam 16 dnia cyklu wieczorem:) A te bole to sa bole przepowiadajajce owulacje, ale samej owulacji nie oznaczaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslo maslane;) ja nei mowie, ze mam w 14 dc:) ja mam dokladnie 14 dni po owuklacji@ i ku mojemu zdziwieniu owulacje mam wieczorem16dc:) mamy tak samo ale u mnie wychodzi 29-30 teraz albo zwariowalam, ja myslalam, ze mam dokladnei 28 dni a przez owulacje wychodzi jakby dluzej, albo nie umiem liczyc:D dziwne to jest, ale jednak nie mam owulacji 14dc, teraz policze w ile dni od owulacji przychodzi@ 12 czy 14..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból owulacyjny - ból odczuwany w podbrzuszu przez część kobiet podczas owulacji. Związany jest z pęknięciem pęcherzyka Graafa. Trwa od kilku minut do kilkunastu godzin, jego intensywność jest sprawą indywidualną. Gdy moment jajeczkowania przypadnie na czas snu, kobiety skarżące się zwykle na dużą dotkliwość bólu owulacyjnego, nie obywające się wtedy bez środków przeciwbólowych, mogą go w ogóle nie odczuć. Identyfikacja bólu owulacyjnego przez kobietę może być pożądanym czynnikiem - sygnalizuje tzw. dni płodne i pozwala na skuteczniejsze stosowanie naturalnych metod zapobiegania ciąży. ja mam tak jak w powyzszej regulce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola1988:( oj:) trzymaj sie👄 bedzie dobrze:) zobaczysz, przezyj@ i do dziela:)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to bedzie u mnie ale w internetowych kalkulatorach wychodzi mi że owulacje bede miała 22,23. Dzis mam bardzo ładny śluz od rana i dlatego dzisiaj zaczniemy :) Temperature dalej mam niską, ale dzis wzrosła o 2 stopnie i jest 36,6. Po owulacji w tamtym miesiacu miałam ponad 37 wiec chyba jeszcze jakies szanse mamy a jak nie to już wiem na przyszłość i starac bedziemy sie wczesniej. Sylwinek ja Cie nie olałam poprostu nie wchodziłam na gg bo źle sie czułam :( Dzis już lepiej a wynik mam dobry z cytologii :D Lekarz życzył mi powodzenia i powiedział że jak w do maja nie zajdziemy to mam przyjsc do niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinek a banany wczoraj zjadłam z mężem i on dzisiaj jeszcze wział sobie 2 do pracy a ja jeszcze kupiłam i własnie jednego zjadłam :D Karola głowa do góry, uda się w przyszłym miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiiitam znad kawki :) Dziś mąż mi wyjechał do Warszawy pozałatwiać kilka spraw i do pracy musiałam iść na piechotkę, a wieje strasznie. Zmarzłam więc i się teraz grzeję. Nie mogę się przeziębić. Mama dziś zaproponowała mi herbatkę, ale ja zrezygnowałam mówiąc, że dużo piję w nocy i nie chcę. Spytała czemu tyle w nocy piję, to ja jej na to, że mi duszno i gorąco jakoś i non stop się budzę (a zawsze jak się kładę to najpierw mi zimno). Mama stwierdziła więc, że to może coś od serca :D Zmieniłam temat rozmowy :P Powiem jej po wizycie u gina. STARACZKI: NICK...... .........Termin @.... .........CYKL....MIASTO.....WIEK...IL DZ. agi26................02.12...................2......Lond yn. .....26 Sylwinka...........14.12...................2.....Jar oci n.......25.....1 A.N.N.A........................................6......Ba rli nek......30 ninam................15.11...................2.....Ostro łęka.....31.....1 milka czekolada....12.12...................5.....Sieradz........26 GaGa ................27.11...................2....Birmingham... 29.....1 AguniaAgusia.................................2.....Opole .........26 magdafikus..........14.12..................2...Zduńska Wola..32.....1 Novida................21.11..................9......Du bl in.......30.....0 _neti_.............30.11-02.12..............3.......Lubl in.........25.....0 Lady Love..........15.11...................2....Ruda Śląska....19.....0 aska.osa............26.11...................2....Derby( Uk ).....26.....0 lolcia26..............26.11.................2.....Edinbu rg......26.......0 Liebe..........................................2....Szcz e cin .......26.....1 Samira. .......................................6.....Rzeszów.......2 8.....1 dowa................14.11....................7......Łódź .. ........29.....1 syla30...............23.11....................2......W-w a .........29.....1 Malwina........................................3....Sosn ow iec......28.....0 sztuka teria.......14.11....................?.......W-wa..........3 5....2 karola1988...................................3.......Gdańsk ......20....0 Kiciuchna..........07.11....................1......Gdańsk.......25....0 Symptyczna79.....11.11....................?......Wrocła w.....29.....0 ssscarlet............01.11....................?....woj. lubelskie..29.....0 Grażka23...........06.12....................2.....woj.śląskie...23.....0 Koteczek............4.12.....................8....Świętoszów...25.....1 kasza83.............08.11....................2... ....Łódź........25....0 Szuszunia...........4.12......................3....woj. opolskie..26....0 zabcia86...........11.12.....................6......kuj- p om .............. Lupi,................ 9.11.... .................2.......Bielsko......23 ZACIążONE: NICK............TC........... TERMIN PORODU .........WIEK........PłEC loona_84.......??? ..............30.06.2009 ???...........24...........??? daninja............................04.07.09............. ...32........... ??? Aniutka*.........5................23.07.2009............ .25...........??? Kasia.T21....................................................26...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znalazłam cos takiego :) Jak określić moment owulacji? Około 25% kobiet odczuwa tzw. ból owulacyjny w okolicach podbrzusza. Uważa się, że ten ból powstaje na skutek drażnienia otrzewnej przez krew lub płyn wypływający z pękniętego pęcherzyka Graafa. Występuje więc zazwyczaj w trakcie owulacji lub tuż po niej. Tuż przed owulacją i w jej trakcie zmienia się także wydzielina z pochwy. Śluz staje się obfitszy, lepki, przezroczysty (jak białko jajka kurzego), rozciągnięty w palcach tworzy nierozrywającą się „nitkę”. Taki śluz określa się mianem płodnego, ułatwia on bowiem przemieszczanie się plemników. Comiesięczna obserwacja śluzu pomaga w określeniu momentu owulacji. Również zmiana temperatury ciała jest sygnałem zmian owulacyjnych. Tuż przed jajeczkowaniem się obniża, a wraz z wystąpieniem owulacji – wzrasta. Aby wykryć te zmiany, warto codziennie rano, zanim wstaniesz z łóżka, mierzyć podstawową temperaturę ciała (w pochwie) i prowadzić comiesięczny zapis. Dzięki temu uzyskasz przejrzysty schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka to dzisiaj do sypialni i działaj i będzie Kubuś :D:D:D dobrze że cytologia jest ok :) Karola przykro mi że ta wredna @ przylazła :( Asia a jak tam u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazka juz to czytalam:) zgadza sie u mnei wszystko raczej. Nie mam problemiow z owulacja na szcescie... ale poki co nei jestem w ciazy ;D ja musze zrobic sobie cytologie.......kurdeeee nie bylam u gina juz wieki:( az wstyd, ale tu poprostu nie chodzilam, etraz w grudniu pojde do prywatnego ale wczesneij zrobie tutaj wymaz;/ boje sie;)ale chyba nie powinno byc zle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sylwinek też na nim byłam :) i na chyba 10 innych dzisiaj :D na wszytskich wychodzi tak samo że w 22-23 wystąpi owulacja.juz sie tym nie przejmuje, od dzisiaj zaczniemy i zobaczymy w mikołaja co wyjdzie na teście :) Jak narazie to mam nadzieje ze się nie rozchoruje bo kicham i kicham no i gadło jeszcze dzis mnie troszke boli :o a Ty kiedy zaczynasz staranka? Mąż dzisiaj wraca co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga nie bój się tylko idz zrobic! Ja też się bałam ale bardziej dzisiaj jak szłam po wynik :o No ale teraz już moge spac spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazka23 a to byla Twoja pierwsza???? czesto badasz sie u ginekologa??? ja troche olewalam sprawe, bo np nigdy nie bralam tabletek anty i jakos nie czulam potrzeby chodzenia czestego do gina...no ale zrobie niedlugo i sie wszystko wyjasni..ale wierze, ze ok bedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka dzisiaj wraca Paweł ale nie wiem czy coś będzie bo jak przyjedzie to na pewno zmęczony będzie ale w sobotę i niedzielę będzie przytulanie :) Koteczek ja to nie wierzę w te kalkulatory ale akurat go znalazłam i podałam link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny do gina marsz. Ja mam taką super przychodnię, że chodzę na kasę chorych, lekarze są super (może poza jednym, ale nigdy go nie wybieram), lekarz patrząc w kartę sam gania do wykonania cytologii raz w roku, zawsze pyta - Pani Kasiu, gotowa Pani na badanie dzisiaj? Ja na to - jak trzeba to badamy. Jest wesoło, miło i profesjonalnie. Teraz chcę męża zabrać na tą pierwszą wizytę. Niech zobaczy co zbroił :D A Wy się nie bójcie, tylko idźcie zrobić te wszystkie cytologie, wymazy itd. To ważne dla naszego zdrowia i zdrowia naszych przyszłych maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda kobieta powinna choć raz w roku zrobić cytologię ja już w tym roku miałam robioną i jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był mój trzeci wymaz, ale pierwszy raz sie tak bałam :o do ginekologa powinno sie chodzic dwa razy w roku w tym raz na cytologię a raz na takie kontrolne badanie. Ja już ten rok mam załatwiony, no chyba że zajdę w ciąze to już z chęcią się tam wybiore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latwo mowic, tutaj bada cie normalny lekarz, ginekolog jesli jestes chora;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha witam :) Musze przyznac że z tego linku SYLWINKI wynika że ja mam dzisiaj normalnie dzień płodny :D więc muszę starego dorwać hihihiih:) ale to dziwne co tam wychodzi bo te płodne to prawie 2 tyg. tam trwają:Dale to by dobrze było jak by tak kazda mogła zaskoczyć przez dwa tygodnie przyrost dzieci był by taki że slużba zdrowia by nie wyrabiała z porodami :) Ja kożystam z www.edziecko .pl i tam obliczam :) Choc szczeże powiem że nie bardzo ufam tym wszystkim wyliczaczą bo wiadomoże to wszystko to tak z przymruzeniem oka trzeba traktowac ;)A jesli chodzi o te dni płodne to mi gin mówiła że tak na serio to liczy sie od końca cyklu bo jak ktos ma co 32 dc to nie jest to 14 dzień tylko wychodzi 16 i ze powinno sie liczyc 14 dni od końca cyklu :o SYLWINKA- a gdzie ty wyczytałas o tych bananach jak może sz to wklej linka to może i ja cos znajde na dziewuchę :) GRAŻKA- oj chyba bakcylka złapię z tymi kolczykami :) cos mi się tak wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak 14 dni od końca to znów mi wychodzi 23 :D a jak to jest z tym śluzem? Bo ja dzis mam taki książkowy czy to moze oznaczac że dzis jest owulacja czy dopiero sie zbliża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslo maslane napisala, ze bole a nei bol przepowiadaja owulacje, zgadzam sie ja mam bole ale to sa lekkie bole kilka dni przed faktycznym bolem owulactyjnym i one czasem sa a czasem ich nie ma, a bol owulacyjny przychodzi i trwa kilka godzin jest mocny, intensywny....nie wiem jak to opisac, jesli nie macie takeigo bolu, to ciezko sobie wyobrazic, bo on w/g mnie do niczego nie jest podobny, na pewno nie do okresu.... czesto biore tabletki, bo nei moge chodzic:) lekarz mowil, ze to normalne, powinnam sie cieszyc i bla bla...wiec uwazam, ze jesli jest owulacja to te kobiety, ktore odczuwaja bol owulacyjny maja owulacje, nie mialam monitoringu nigdy bo ja wiem, ze nie jest mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Syla, jesli mialas owulacje powiedzmy 16 dnia to licz, ze za 14 dni bedzie @ lub nie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla ja o bananach wyczytałam w gazecie :) znalazłam tą gazetę a więc kobieta która chce mieć syna powinna jeść banany pomidory ziemniaki czerwone mięso oraz suto solić potrawy. Natomiast jeśli marzy o córce niech sięga po czekoladę produkty mleczne ryby orzechy ananasy i ryż a unika soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWINKA- łal to ja mam miec dziewuche bo ja prawie wogle nie solę z racji że w pierwszej ciaży miała zatrucie ciazowe i solic mi nie wolno :D GRAZKA- ty tu o sluzach nie pisz tylko DZIAŁAJ!!!!!!!!!!!!!!!!! AGI26- powiem ci ze mi się też tak wydawało że własnie jak jest ból jajnika to w tedy jest owulacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×