Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutna niedziela

Kto jest w związku na odległość??

Polecane posty

He he Miss za dużo studiów:) Układam komuś pracę magisterską do druku (inaczej mówiąc składam) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytańczona ,wyszalana ,cała ja wracam do was :classic_cool: Misska ja mam propozycje co do tej pracy :classic_cool: Phill tam komuś składa co nie ,to ci podeśle pracę tego kogoś i po ptokach :classic_cool:bo kto to będzie widział czyje to :classic_cool: co z tego ,że nie na temat ,ale za to jak dużo tego będzie :classic_cool:pomysłowy ryjek wam się ukazał :D Co to jest metodologia ?:classic_cool:Czy to przedmiot z metod samoobrony ,masażów czy leczenia ?:classic_cool::O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryjek Ty to masz leb nie od parady :classic_cool: pewnie, ze co za roznica na jaki temat bedzie ta praca, byleby byla to praca magisterska :classic_cool: Phill jak poskladasz ja wreszcie to na maila slij :classic_cool: Ryjek a za mnie sie wytanczylas tez? :classic_cool: bo kurde zadne miesnie nie bola mnie dzis :( chyba kiepsko tanczylas :o metodologia to nauka o logice wyjasniania czy jakos tak :( no do kitu jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry 🖐️ :D:P:):classic_cool:🌼❤️:Dale mnie pogięło :D Wytańczyłam się kurde :( no jak nie jak tak ,przeca w klasie mojej córy jest na 23 osoby ,17 chłopców :classic_cool: Oho to ta metodologie czyli coś tam z logiką to dla mnie :classic_cool:ja zawsze tak logicznie wszystko tłumaczę i w ogóle super ,naj itp :classic_cool::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metodologia to nauka zajmująca się rozwijaniem wartości i skuteczności poznawczej badań naukowych. Bardzo ciekawa nauka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W prostej linii wywodzi się to od rozprawy Kartezjusza "O metodzie". Uznaje się to za początek filozofii zwanej racjonalizmem. Oczywiście po pewnym czasie podważano to dzieło ze względu na pewne nieścisłości jakie zawiera. Ale generalnie do dziś jest to polecana lektura jeśli chodzi o metodykę i logikę :) Nie zmienia to faktu że Kartezjusz zbudował nowożytny system filozoficzny z którego korzysta się do chwili obecnej jako punkt wyjścia w opracowywaniu działań metodologii. Osobiście dużo czerpię ze Spinozy bo bardziej mi pasuje, ale Spinoza w swoich rozważaniach czerpał z Kartezjusza :) A tak poza konkursem to podczas porannego spaceru spotkałem orła przedniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrzę i czytam to ta metodologia jest stosowana na co dzień np jako ankiety itp,zależy w jakiej dziedzinie ,tak ? Jak w ścisłych np biologia ,chemia ,matma to znów inaczej ,przedstawia się jako działania ,metody ,wzory i... coś tam :D Czyli coś jak przeprowadzanie badań w różnych dziedzinach ?:D No dobra i tak nie bardzo rozumiem ,ale za to poznałam nowe słowo :classic_cool:metodologia hmm ...:D Misska a z czego piszesz magisterkę ?:) Napisz a na pewno ci pomogę :classic_cool: ty wiesz ,że ja wiem :classic_cool::D Phill mądralo ty jedna :classic_cool::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można powiedzieć że to badania nad metodami badania. :) Wbrew pozorom jest to dziedzina która powinna być nam bardzo bliska na co dzień. Kiedy trafiasz na informację o sensacyjnym odkryciu typu "Amerykańscy uczeni odkryli... " to jako doświadczony metodolog, zanim przyjmiesz to do wiadomości, powinnaś prześledzić jak to zostało zbadane. Odwołam się do świetnego przykładu który non stop wałkuję z moją teściową. Wzięte z jakiejś głupiej gazety. "Amerykańscy uczeni donoszą: pij dużo wody a będziesz zdrowy". Jak przeczytałem ten artykuł to w treści były tylko wspominki jakieś laski która twierdzi że piła dużo wody i schudła. No i że niby to dowodzi że woda jest zdrowa. I tu miałem kilka wątpliwości. Pierwsze czy jedyną rzeczą jaką zmieniła w trakcie badań było zwiększenie ilości pitej wody (artykuł milczy). Bo może zmieniła nawyki żywieniowe, zaczęła aktywnie spędzać czas itd. Takie zmiany mają wpływ na wynik badań. Drugie, czy była grupa porównawcza. Czyli ktoś kto prowadził taki sam tryb życia ale nie zwiększał spożycia wody. Oczywiście brak odpowiedzi. W związku z czym należy traktować te dane z ostrożnością bo być może kobieta radykalnie zmieniła tryb życia w skutek czego schudła i ogólny stan zdrowia się poprawił, a zwiększone spożycie wody mogło być tego skutkiem a nie przyczyną. Także Ryjku ma to też codzienny wymiar. :) Teraz jak ktoś Ci powie że jest świńska grypa i trzeba zaszczepić dzieci to będziesz umiała ocenić jaką metodą odkryto jej istnienie i jak określono zagrożenie. Czy dane są prawdziwe, czy tylko w telewizji gadają. No i co najważniejsze będziesz umiała ocenić realne skutki i podjąć decyzję nie na podstawie psychozy z mediów, ale w oparciu o twarde dowody. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę coś słodkiego :( Dajcie coś :( Już już już natychmiast :O Dawajta coś słodkiego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czego to mieszanka ?:OJa chcę cukierki czekoladowe :O michałki najlepiej :O Niech ktoś skiknie do sklepu co cuksy :O A z resztą dawajta co mata :O ważne że słodkie :O szybko szybko bo już na cukierniczkę spoglądam :O Jak byłam mała to wyjadałam tacie cukier w kostkach :D tata dwie do kawy i ja dwie do buzi :classic_cool: oczywiście po kryjomu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana_76
Wiem o czym piszecie jestem w takim zwiazku juz prawie 10 lat z tego 3 lata bylam z meze za granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przeczytałam "wiem o czym piszecie" to już myslalam, że ktos zrozumial Ryjka i jej pociag do kostek cukru :D:D ja tez nie mam nic slodkiego... ale po waszych inteligentnych rozmowach to nie dziwne, że cukru wam trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ann Cześć wszystkim Ryjku wedlowska mieszanka krakowska :) Only, ewentualnie cukier waniliowy or rodzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam dzisiaj dobry humorek :D piekny dzien mamy, sloneczko swieci, zyc sie chce... i wtedy zza zakretu wylania sie mysl: SESJA :D Misska pochwal sie z czego to piszesz ta prace... pomozemy... w ramach prezentu urodzinowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrde Misska urodziny ma ?Nic mi o tym nie wiadomo :O Ooooo to trzeba pomóc jak nic :D Misska dawaj ,dawaj temat będziemy pisać :classic_cool: U mnie sypie śnieg jak szalony a słońce to chyba najbliżej wiosny ujrzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałem pochmurno ale bez większych opadów. Za to wieje ☃ :) He he Ryjku no miska Musiała się urodzić ☯ ;) Jeśli chodzi pisanie to dawajcie :) ja tam lubię takie wyzwania ✍ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Phill co ty taki cyfrowy się zrobiłeś ?:D jakieś liczniki masz czy coś :D ale ciepło na dworze :) jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×