Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

A my właśnie wróciliśmy z Madagaskaru pierwsza wycieczka Stasia do kina :) chyba się podobało do tego jeszcze dzięki orkiestrze przeszliśmy szkolenie udzielania pierwszej pomocy wieć przyjemnie z pożytecznym chociaż staś manekinów obmacywać za bardzo nie chciał :D pasiasta🌻 nie ma sprawy, a mnie się podobają odkryte ramiona sama miałam z odkrytymi ramionami chociaż było też bolerko ale mi jakoś to nie pasowało ita🌻 www.przepisna.blog.onet.pl drugi przepis od góry a ja nie lubię tych kolend sztuczne drętwe jak przesłuchanie na policji elfik🌻 teraz mam odmienne do pasiastej poczytaj wyżej :] ivette🌻 pierwsza zasada ciąży jedz dla dwóch a nie za dwóch :D madziczek🌻 a dlaczego niby dawać co oni po jałmużnę przychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼----jest zanotowane zarejestrowane w odpowiednim czasie zostanie wypomniane :-P nie no żartuję oczywiście 👄 A co do kolędy to wszystko zależy jaki ksiądz przyjdzie bo czasem może być naprawdę miło i pouczająco. Ita🌼----a u nas nie ma ministrantow :-) u Miskowego juz był w tym roku i znalazł się na czarnej liście tzn ktorego księdza nie chcemy na naszym ślubie.U mnie pod koniec miesiąca będzie zobaczymy jaki przylezie i jaką ocenę dostanie.Na razie mamy dwóch faworytów tylko pytanie czy nam ich nie sprzątną w czerwcu na przenosinach bo są u nas już ładny kawałek :-O A ten co był u Miśkowego przekonywał go że należy bić dzieci :-O no pewnie znawca od wychowania po byku :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee znowu pomyliłam to do ity miało być do madziczka ale w sumie do ity tez moze być bo czemu nie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik, wiesz...ja tam dokladnie nie wiem, ile ona czego je na dzien, no bo tylko raz w sumie ja widzialam, to jest kolezanka mojej dobrej kolezanki. no ale ja nawet nie w ciazy jem wiecej a ona tak to dziecko maltretuje ze szok. trzeba bylo nie zachodzic w ciaze :/ a w ogole teraz jak w boxing day byly przeceny to nakupila sobie mase szmat ktore bedzie nosic po ciazy, a rodzi na poczatku marca. nie wydaje mi sie normalne takie zachowanie... ja w wiekszosc ciuchow sprzed ciazy sie nawet nie wcisne.... bylysmy na spacerku, a teraz dalej bede to pismo meczyc do mieszkania socjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivette🌼---no wlaśnie a ona świadomie w tą ciążę zaszła??Nie powazna jakas dzieciaczkowi powinna ciuszki kupowac a nie sobie :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 ok ok :P wypominaj :D jeszcze nie miałam pouczającej kolendy zawsze to samo było jak w szkole do babci to Pani od tej św tekli z Koła no to zeby wam się dobrze wiodło i takie tam macie po obrazku i cukierku :/ gdzie koperta ivette🌻 ja tu mam w okolicy dwie takie co w ciaży wyglądały jak nie w ciąży a po ciąży wyglądały tak jakby w ogóle nie były i chodziły dokładnie w tym co przed ciążą to że ty się nie mieścisz nie znaczy że ona też tak będzie miała i że głodzi dziecko ja się tam nie spowiadam komu co jem/ jadłam w ciąży a gdyby to ktoś oceniał po tym jak mnie raz widział albo co moja koleżanka widziała wyszło by na to że nią jadłam nic od dobrych kilkunastu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim🌼 moja babcia też taki mówi ale daje do koperty jakąś symboliczną kwotę. A my dajemy za zwykłe, normalne \"Bóg zapłać\". Elfik🌼 rozumiem, kiedyś też nie przepadałam za swoim proboszczem i jak miał u nas chodzić po kolędzie, to nawet czasem z domu wybywałam. Ale później przemyślałam sprawę i postanowiłam nie oceniać tego co mówi, a raczej zauważać co robi dobrego, oczywiście dzięki pomocy ludzi. A wybudował tutaj nam na malutkim osiedlu wielki kościół, więc udało mu sie zebrać od ludzi fundusze no i stoi piękny kościół, zamiast ciasnej kapliczki. Poza tym ja nie przepadam generalnie za proboszczami, bo mi się oni namolni i za bardzo pewni siebie wydają, wolę wikariuszy o wiele. No ale trzeba tam ludzi tolerować jacy są tacy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼----no widzisz Ty nie miałaś ale czasem bardzo rzadko ale jednak się zdarzy fajny ksiądz który mądrze porozmawia coś pouczającego powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziczek🌼---ale na swoim ślubie nie chcę tolerować księdza prowadzącego i słuchać kazania że należy bić dzieci czy coś w tym stylu więc mnie tam to wisi czy on jest dobrym księdzem czy nie na ślubie go nie chcę i tyle jest jeszcze jeden taki buraczek z Ukrainy zaciąga a jego kazania to porażka :-O Jednak z doświadczenia gościa wiem że to w jaki sposób zostanie odprawiona msza na ślubie ma duże znaczenie i nie chce żeby mi to wydarzenie spaprał jakiś nieciekawy ksiądz :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziczek🌻 ja w życiu spotkałam tylko raz księdza który nie chciał kasy tylko faktycznie pogadać ale nic mi mądrego też nie powiedział miałam z nim religię więc powiedzmy był ok elfik🌻 do nas jeszcze nic nikt ciekawego nie powiedział spisali dane pogadali w temacie jw odebrali kopertę poszli i tyle Ale na ślubie miałam piękne kazanie i trzech księży którzy mi spaprać nic nie mogli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼---no to sie powtórzę to że Wam się jeszcze taki nie trafił nie znaczy że takiego księdza w ogóle nie ma :-P I mieliście az trzech księzy??A czemu aż tylu??No i sama powiedz że sporo zależy od tego jak ksiądz prowadzi ceremonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik🌼 hehe to się dogadałyśmy;) onfim🌼 a to dziwne, bo ten ostatni co u nas był po kolędzie to naprawdę nie chciał koperty no i do tej pory jacyś skromni chyba przychodzili, bo mówili, że nie chcą ale i tak dostawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 raczej się już nie trafi bo tu już zupełnie księdza nie przyjmujemy :] Bo chcieliśmy asystę ładnie to wygląda :) zwłaszcza jak masz jeszcze błogosławieństwo w przed kościołem i wprowadzenie :) i Idziesz sobie za trzema :) też polecam. Tak jeśli chodzi o msze imprezowe nie ważne ślub chrzciny pogrzeb to ma to duże znaczenie madziczek🌻 no widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼---no tak po ślubie dzieciaczki ochrzczone to już przychylność kościoła nie potrzebna i jak nie czujecie takiej potrzeby to po co robić coś na siłę ;-) madziczek🌼---no dokladnie. Dobra zmykam z szatankiem potem może wreszcie obejrzymy ten filmco chciałam więc miłego wieczoru ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 no nie tak do końca ale jak chce coś wartościowego posłuchać to wiem do którego kościoła się udać a ksiądz nie musi do mnie przychodzić żeby mi powiedzieć jak zimno jest na polu. Dobrej nocki i miłego filmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas matka rok w rok po prostu zapominała o kopercie. Nikt się nigdy nie upomniał. A księża raczej fajni. Tylko od ostatniego roku proboszcz urządził im raczej maraton niż kolędę :( wcześniej inaczej to wyglądało. A my się dziś wyspaliśmy. Dostałam rano kawkę i śniadanko do łóżka :) I pojechaliśmy na zakupy do maximusa, bo żadne z nas tam nigdy nie było. Ostatecznie ja nic sobie nie kupiłam. /A przepraszam - dostałam fajną zawieszkę :) / A on parę rzeczy. Byłam totalnie zmęczona łażeniem. Po drodze do mcdonalda wstąpiliśmy, chociaż nie było to zbyt mądre, bo wczoraj usmażyłam kotlety i wystarczyło albo frytki dosmażyc albo ziemniaczki ugotowac i by było... ale na jutro prynajmniej będzie ;) zmykam trochę poodpoczywac. Jeszcze uciekaliśmy przed puszkarzami. ależ toto natrętne 😠 jak mówię nie, to nie, a nie znaczy, że mnie trzeba z tą puszką gonic... 🖐️ miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już po spacerku dzięki Bogu już nie jest tak zimno i Sarcia może troche pobiegać.Teraz czekam na Miskowego móglby juz przyczłapać. Onfim🌼---no właśnie a jakby to taki ksiądz przyszedł z tego kościoła o którym mówisz że wartościowy to przecież mogłaby ta kolęda być bardzo pozytywna.Przecież zupełnie inaczej jest słuchać kazania na mszy a inaczej jest rozmawiać twarzą w twarz z sensownym księdzem gdy możesz zadać pytanie, nawiązać do czegoś a ksiądz odpowiada w kontekście Twojej konkretnej sytuacji czy pytania.Takie coś mogłoby być pouczające.Więc moim zdaniem sama idea kolędy jest dobra kwestia tylko księdza który ją wykonuje :-O Ja szczerze też jeszcze nie spotkałam jakiegoś wartościowego księdza no może jednego który był po kolędzie dwa lata temu miło by się rozmawiało gdyby nie fakt że go czas gonił :-O była chyba 21 a on miał jeszcze masę domów do odwiedzenia. W tym roku dołożyli jeszcze jednego żeby kolęda nie wyglądała jak rajd ale jak to będzie to się zobaczy :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim, wiesz - generalnie to ciaze planowala. ale jeszcze na dlugo zanim zaszla to kupowala dla dziecka ubranka, co wg mnie jest chore... malo znam kobiet, ktore bez problemow sie mieszcza w ciuchy sprzed ciazy, wiec zakladam, ze ona sie specjalnie glodzi. ja nie jadlam za dwoje, ale dla dwoch i Ania wage urodzeniowa miala 3704g wiec calkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jestem. Tosia śpi, ja mam mnóstwo do zrobienia, ale mi się nie chce :-P W kwestii sukienki - nie uważam za stosowne występować w kościele z odkrytymi ramionami (i to nie tylko na ślubie - strasznie mnie na przykład drażnią kobiety w plażowych sukienkach na mszach niedzielnych). Na weselu to co innego oczywiście :-D Elfiku, ja miałam sukienkę na szerokich ramiączkach albo jak kto woli bez rękawów a w kościele bolerko. Jak gdzieś odkryję zdjęcia, to podeślę. A co do dziecka - w moim wypadku ciąża to nie był problem, poród też - dopiero jak Maleńka już się pojawiła i okazało się, że NIC nie jest tak, jak było i tak jak bym sobie to wyobrażała, że NIC nie jest takie proste jak wcześniej, że trzeba się mocno skupić, żeby to Maleństwo zrozumieć... I wiele, wiele innych kwestii - część z nich to akurat moje zupełnie indywidualne problemy... A jeśli chodzi o kolędę - uważam, że lepiej księdza nie przyjmować w ogóle niż stroić szopki. A u mas był świetny wikary w tym roku i wcale nie wyglądało to jak przesłuchanie. Myśmy dopiero w tym roku dojrzeli do kolędy... Madziczku nie daliśmy, bo mamy kredyt i spory debet i sporo rzeczy, które powinniśmy kupić... A poza tym do tej parafii należymy tylko formalnie - na msze chodzimy gdzie indziej i gdzie indziej np. chrzciliśmy Maleńką, po prostu nie czujemy się związani z tą parafią, więc dlaczego mam im coś dawać? Poza tym nie za bardzo rozumiem idee koperty na kolędzie - za co? po co? dlaczego? Jak ktoś chce dać ofiarę większą bądź mniejszą, to może to zrobić w każdej chwili. A a propos jedzenia w ciąży - ja wcale nie jadłam dużo, ale też się w żadnym wypadku nie odchudzałam. Przytyłam 8kg, po powrocie z porodówki zostało mi 3kg a teraz mieszczę się w większość ciuchów sprzed ciąży - jedyny problem w biuście, którego część bluzek nie mieści ;-) Także to wszystko indywidualna sprawa. No i na pewno nie powinno się oceniać kogoś na podstawie tego, co ktoś komuś na jego temat powiedział. Ja zasadniczo staram się unikać ocen, bo bardzo łatwo się pomylić... Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za rozwlekłość :-P Samiec się śmieje, że powinnam książki pisać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasiata🌼 rozumiem. I wciąż czekam na zdjęcia cierpliwie:) namea🌼 where are you? are you alive? ;) wracaj do nas szybko:) Przerobiłam dzisiaj jedno zagadnienie i zmykam do łożka coś poczytać dla relaksu. Dobranoc kochane😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie obejrzałam ten film tytuł to curious case of benjamin button i całkiem ciekawy tylko straaaasznie dlugaśny Pasiata🌼----z tym strojem to dokładnie tak samo myślę w kościele stroj musi miec troche powagi.I z ciążą to też właśnie tak mi się wydaje ale na pewno gdy na mnie przyjdzie kolei nic nie będzie takie jak mi się wydaje ;-) Zmykam. Trzymajcie kciuki jak możecie jutro o 9.30 👄 Dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiasta, pewnie masz racje, ale to nie jest normalne tak malo jesc w ciazy. jasne zeby sie nie objadac za 10cioro no ale dziecko potrzebuje skladnikow zeby zdrowo roslo. ja przytylam 6kg w ciazy, ale pracowalam jakos do 5 mca wiec mysle ze tylko dlatego tak malo, moja mama np ze mna w ciazy przytyla jakos 30 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamileczka20
Przyszłam tutaj z takim zapytaniem czy posiada ktoś konto na niemieckiej stronie http://www.schuelervz.net/ niemiecka nasza klasa albo facebook cos w tym stylu) Można tutaj się zarejestrować tylko jeśli ktoś kto ma tam konto wysle ci zaproszenie na maila byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś by mi wysłał zaproszenie na maila szrotka@o2.pl POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamileczka20
a i mam takie pytanie czy wy z Forum jak prowadzicie tak długo bardzo jakis topi to zawieracie jakies przyjaźnie? spotykacie sie na żywo i poznajecie czy tylko tak anonimowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie o poranku 🌼 cos nie moge dojsc do ladu z zarzadzaniem swoim czasem :o ciezko mi pogodzic wszystko co mam do zrobienia i niestety odbija sie to na moich wizytach na kafe :( ale czytam Was, staram sie byc na biezaco i troche doczytuje moje zaleglosci. dzisiaj znowu mam przed soba zwariowany dzien, a po pracy mam jeszcze pare spraw do zalatwienia. ale postaram sie wpasc na chwilke jeszcze w ciagu dnia :) madziczek 🌼 jestem, jestem :) elfik 🌼 trzymam kciuki!!! a suknia pierwsza klasa :) itus 🌼 oo ja tez tesknilam i to bardzo bardzo :) reewelka 🌼 mail na o2 :) onfim 🌼 to co kawka?? jadzia 🌼 dla Ciebie tez?? czarna 🌼 masz PIESZCZOTA :) pasiasta 🌼 strzyga 🌼 bajka 🌼 emilunka 🌼 a gdzie Ty sie podziewasz?? kasiula 🌼 mika 🌼 ivette 🌼 little 🌼 bytka 🌼 vitalijka 🌼 agi 🌼 milego dnia laseczki 😘 soma 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 ci mają daleko niesteyt zupełnie nie nasz rewir. Ale jest jeszcze taki problem o któym pisze strzyga teraz to się w wielu przypadkach ma wrażenie że to maraton a nie kolenda ivette🌻 a niby czemu chore jest kupowanie ubranek dla dziecka przed ciażą jest chore? Boże ale ty się dziewczyny czepiasz No to nie zakładaj specjalnie bo nie wiesz jak jest wiec skoro nie wiesz jak jest to chyba nie powinnaś snuć domysłów i ogadywać na forum A ja jadłam za dwóch no może bez przesady a dzieci miały po 3kg i w czym problem ? I SKOŃCZ Z KOMENTARZAMI NIE MOŻNA TAK MAŁO JEŚĆ BO TY NIE WIESZ ILE ONA JE CO SAMA PODKREŚLAŁAŚ W WYPOWIEDZIACH!! namea🌻 witamy witamy kawka oczywiście :D pasiasta🌻 to nie meczet:P Nie mówię znowu że trzeba być nachalnie roznegliżowanym bo też by mnie to raziło. Na bluzeczki z cycami na wierzchu każdy patrzy niestosownie na normalnej mszy zresztą taki strój raczej u turystów niż u wiernych Ale ślub to raczej inne kategorie można chyba wybaczyć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :D W sobotę przeprowadziliśmy się,i zdąrzyliśmy jeszcze zamówić kanapę i segment,dziś będą :) dla każdej po 🌻 Elfik sukienka śliczna :D Soma...dziękuję wiesz Ty masz rację i ja sama to widzę..dziękuję :* onfim witaj to co kawusia? Namea? Ita trzymam kciuki za rozmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×