Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

______Drodzy współzadrutowani i ci jeszcze nie._______ Czytalam "stare" forum czytam to nowe i myślę, że najrozsądniej by było przenieść się na jakieś forum z prawidziwego zdarzenia albo takowe założyć. Bo mamy tutaj mnustwo off topow wszystkie informacje porozrzucane są na wielu stronach tematu i trzeba tak naprawde przeczytac mase zbednych bzdur aby doszukać się tego czego tak na prawdę się szuka. Jeśli znajdę chwile czasu to jestem nawet w stanie takie forum założyć oczywiscie z czyjas pomoca ;) Przydaloby sie wszystko ladnie poukladac, stworzyc osobne watki dla poszczegolnych wad zgryzu i poszczegolnych aparatow. Na nowym forum kazdy moglby zalozyc wlasny temat w dziale powiedzmy "efekty" gdzie mozna byloby indywidualnie opisywac swoje leczenie. Moglibysmy także stworzyć galerie w ktorej kazdy pod wlasnym nickiem moglby umiescic swoje zdjecia. Zobaczcie jak byloby wygodniej? wszystko miescilo by sie na jednej stronie w poszczegolnych tematach.Ułatwilo by to szukanie i zadawanie pytan(po uprzednim sprawdzeniu czy nie pojawila sie wczesniej na to pytanie odpowiedz dzieki opcji "szukaj") Zaoszczedzilibysmy w ten sposb czas i nerwy. Sami widzicie jak wiele pytan tu pada a tylko na nie liczne padaja odpowiedzi i sa to tak naprawde rzeczy ktore sie powtarzaja a wszystko przez wymieszanie sie ze soba wszelkiego rodzaju informacji. Myślę, że stworzenie przyzwoitego forum bedzie dla nas wszystkich korzystne. Wyrazie swoją opinię na ten temat. Z racji ze praktycznie wszyscy chodzimy do szkoly grupa osob moze zabrac sie za tworzenie forum w weekend ja jestem chetna. Powiedzicie co o tym sadzicie na forum a dalej mozemy zgadac sie na gg badz tlenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dead_whisper - Ja nie wiem czy to wypali...ponieważ ok 2 lat wstecz była ilineczka i tez wszem i wobec ogłaszała super forum ekstra poselekcjonowane. Reklama była nieziemska... Niektórzy wybrali jej forum, natomiast reszta została tutaj z sentymentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po dlugiej drodze i niespodziankach w koncu jutro zaloze dol.Tydzien temu nic z tego nie wyszlo bo dziecko mojej orto nadzialo sie na gwozdz i zmuszona byla odwolac spotkanie.2 tyg chodzenia z separacjami i golymi zamkami, mam dosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy nie jest wlasnie wygodniej kiedy wszystko jest \"poselekcjonowane\" ? No jak uwazacie ja z doswiadczenie wiem ze naprawde lepiej sie korzysta gdy konkretne rzeczy sa ujete w konkretny watek ;) A moze ktos ma link do forum tej ilineczki? ;] No i owszem masz racje, ze nie wiadomo czy wypali dlatego tez pytam czy sa jacys chetni ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8168
witam wszystkich. Postanowiłam, że też zacznę się udzielać na forum bo póki co to od około 3 miesięcy jestem tylko czytelnikiem Waszych porad itp...;) Chcę zaznaczyć, że wypowiedzi niektórych z Was znacznie przyczyniły się do podjęcia przeze mnie decyzji o założeniu aparatu:) Jestem ze Szczecina, aparat mam założony od 01.10.2008. Góra porcelana, dól metalowy. Leczenie przeprowadza Dr. Krzysztof Woźniak. Moja wada to stłoczenie zębów dolnych, z górą też jest coś nie tak ale niestety nie wiem jak to się nazywa:) Pinka.hell - wcześniej pytałaś się czy ktoś tak jak Ty miał spiłowane szkliwo. Ja miałam, ale separatory i tak miałam założone. Jedyne co, to nie miałam usuwanych zębów. Widzę, że każdy pokazał swoje oblicze na nk:) fajny pomysł bo teraz nie muszę wyobrażać sobie kto się udziela na forum:) Wszyscy młodzi i piękni... a jak ząbki będą proste to po prostu same modelki i model ;) dołączam siebie : http://nasza-klasa.pl/profile/5276888 Przepraszam za taki długi post, ale chciałam się z Wami przywitać:) pozdrawiam Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina8168---> w końcu ktoś ze Szczecina :) ale zarymowałam :) nie tylko Ciebie to forum przekonało do podjęcia decyzji założenia aparatu.Wszyscy tutaj identyfikujemy się z podobnymi problemami i łączy nas jedno: chcemy mieć ładne i zdrowe ząbki :) dlatego powtórzę się po raz enty: FAJNIE, ŻE TO FORUM ISTNIEJE,rozwija się i poszerza się jego grono :D dead_whisper--> tak jak napisała Setsi,podobny pomysł już był. Uważam,że bardzo fajny,zwłaszcza pogrupowianie tych informacji.Czasem ja słyszy się po raz setny to samo pytanie (które swoją drogą zadane było stronę lub 2 wcześniej)to człowiek ma ochotę przywalić niczemu niewinnej najbliżej znajdującej się w zasięgu ręki istocie :P Ale sama wolę to forum...nie wiem dlaczego.Tamto jest lepiej zorganizowane,ale coś mi w nim nie pasuje...to jest takie bardziej żywe,taki jakby pamiętnik..no sama nie wiem co mi nie pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM APARATKĄ !!!! Dołączyłam do Waszego grona już w 100% ;P i powiem tak: wsumei zakładanie nie było złe, tylko wiadomo, że jakiś dyskomfort otwartej szczęki;P trwało 50min (dwa łuki), jak pisałam przednie zęby do trójek włącznie porcelana, reszta metal. Troche bolało jedynie jak zakładała pierścienie...ale nie było źle. Ogólnie śmieszne uczucie mieć aparat;P musze przywyknąć do tych kilku drutów itd;p jeszcze dwa łuki na raz to w ogóle...na szczescie nie mam żadnego łuku na podniebienie, wiec nie seplenie i mowie raczej normalnie;) Apartu tak mocno nie widać jak mówie, ta porcelana to też fajna sprawa, ale metal by nie przeszkadzał, chciaż chyba łatwiej się oswoić. Dostałam ekwipunek aparatki, czyli jakaś specjalnie cienka szczoteczka, poradnik i ten wosk...tylko neiw iem za bardzo jak go uzywac? ja go mam wcierac czy oderwac kawalek i przykleic jak plastelinke???? ;P Wzielam wlasnie tabletke przeciwbolowa bo szczeka i glowa mnie bolą, ale jeszcze ni tak mega mocno, chociaż przeszkadza i taki dziwny tempy ból. No i jeszcze przez pierścienie szczęka się do końca nie zamyka(z 2milimetry), powiedziała, że to kwestia paru dni i się wszytsko dopasuje. Jeszcze powiedziała, że nie wyrywała mi żadnych zębów bop potrzebowała 4milimetry przestrzeni z każdej strony i to uzyskała szparkami;P Spróbuję jakies foto wstawić nowego uśmiechu:P :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell --> O jaa! Super! Gratuluję! ;) Dawaj zdjęcia :) Ja już jutro w samo południe! Juz się doczekac nie mogę :P Może też uda mi się tak pokombinować z tą porcelanką z przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję!!;) Jak mi ortodonta zakładał pierścienie to myślałam, że zwariuje:/ Co do wosku to urywasz kawałeczek i przyklejasz tak jak napisałaś jak plastelinkę;) mi czasem nie chciał się przyczepić i musiałam go lekko w palcach rozgrzać. a do aparatu bardzo szybko się przyzwyczaisz:) ja mam miesiąc i czasem naprawdę zapominam, że go wogole mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję dołączenia do klubu:) Ja na dolny łuk muszę jeszcze poczekać, miałam mieć w tym miesiącu zakładany ale ortodontka powiedziała że jeszcze o miesiąc to przesuniemy i tym samym w grudniu dopiero będziemy drutować dolną szczękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, juz link powinien być w stopce do zdjęć ząbków;P a kolor sama zakładała, narazie przezroczyty, zobaczymy jak sie bedzie spisywal i potem moze beda eksperymenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj sie dowiedzialam ze mam pierwsza wizyte 24.11.2008roku chyba ze pujde do innego orto zeby miec wczesniej:D jak myslicie isc do tego czy zmienic zeby bylo szybciej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mmiło że tyle ludzi dołączyło :) Ja nic nie pisze, nie odzywam się, zachorowałąm strasznie poważnie, laptopka biore co drugi dzień do wyrka bo chodzić mi nie wolno. Mam tylko nadzieje że do wizyty u orto (19.11) bede mogła chodzić. Mam pytanko - czy ktoś wie jak się zamyka szczeliny ( po wyrwaniu zebów np.), bo googlowalam, i niby sie dowiedziałam że "łancuszek" się zaklada.. Wiecie cos na ten temat ? Pozdro o szerokim spektrum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do organizacji na forum. zanim zaczelam tu pisac przeszukalam wszystkie mozliwe fora i informacje na temat aparatow. ciezko bylo cos dobrego wyszukac. dzis wiem, ze jesli chodzi o konkretne informacje, ktore sa pogrupowane to warto zajrzec na forum aparatek i na gazeta.pl. i jest to ok. mozna z tego skorzystac w kazdej chwili. jednak jesli chodzi o codzienne pisanie to to forum sie sprawdza. oczywiscie jesli ktos ma ochote zalozyc nowe forum to nic nie stoi na przeszkodzie tylko pytanie po co. skoro forum z konkretnymi dzialami mozna znalezc na aparatkach i gazeta.pl. mozna sobie tym tylko pracy dozlozyc, ale jesli jest ktos chetny to czemu nie. mozna wszedzie zagladac. osobiscie lubie kafe i niechcialabym sie z nim rozstawac ;) pinka. hell witaj w 100% w naszym gronie. teraz tylko kilka dni na przyzwyczajenie. uwazaj bo usta moga troszke pekac. problem rozwiazuja pomadki ochronne ;) wosk jak juz dozewczyny pisaly odrywa sie i naklada na miejsce, ktore obciera. najlepiej jak jest suchy(nie obsliniony) wtedy trzyma sie najlepiej, ale z reguly po jedzeniu i myciu trzeba nakladac od nowa. sa woski smakowe ;) niesamowity kluh napisz jak tylko bedziesz mogla jak poszlo :) przyszla aparatko: trzymaj sie planu. wiem, ze ciezko jest sie doczekac, ale jak juz wybralas lekarza i mu ufasz to szkoda zmieniac. moze przyspiesz wizyte jak chcesz, ale mysle, ze spokojnie sie doczekasz. czas szybko mija ;) nie dalam rady dzis robic galerii moze jutro sie uda. mam przynajmiej taka nadzieje, ze bede miec czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne oczka: wracaj szybko do zdrowia, mam nadzieje, ze nie jest to az tak powazne jak piszesz:( zagladaj do nas jak mozesz to c zas szybciej bedzie Ci mijal. duzo zdrowka 🌻 co do zamykania szczelin to nie mam pojecia, ale napewno znajdzie sie ktos kto wie, bo w koncu wiekszosc miala wyrywane zabki. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boshe jak ja uwielbiam czytać to forum!!! Noszę górny łuk od 24 października i jakbym z nim się urodziła-jest super ;-) , tylko ten hyrax trochę przeszkadza, ale cieszę się,że poprawia mi wadę. Kurde nie mogę się już doczekać dołu-strasznie razi mnie ta wada-tak mam przesunięte zęby,że dolna prawa jedynka jest pośrodku górnych jedynek (dobrze,że jak mówię i się śmieję to tego nie widać). Jeśli chodzi o ceny to na pewno zależy to od regionu- ja za metal zapł.1200 + stówka za wizytę, no i nie płaciłam nic za żadne odlewy oraz za konsultację, więc chyba ja mam najtaniej hihi no i nie musiałam niczego wyrywać, a strasznie się bałam takiego werdyktu. I tak nie mam 4zębów , co mnie okropnie boli, bo 2 mogłam uratować, ale miałam wtedy chyba z13lat i strasznie się bałam kolejnego bolesnego leczenia (ale byłam wtedy głupia). Dobrze że mi chociaż wszystkie 8-mki wyrosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceny zdecydowanie zaleza od regionu. dla przypomnienia u mnie metal 1500, krysztal i porcelana 2000 za luk. wizyty roznie,zaleznie do tego iel trzeba zrobic. bede nosic dol, ale nie jestem pewna czy nie moge sie doczekac, bo dwa luki podobno troszke ciezej sie nosi, ale wydaje mi sie, ze glownie wtedy gdy zaklada sie je na raz. do gory sie przyzwyczailam wiec moze i dol pokocham ;) ale to za jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam teraz dwa łuki no i fakt dziwnie troche;P ale to dopiero od 4 godzin mam wiec pewnie sie przyzwyczaje;) bardsziej mnie wkurza gorny chyba jak narazie, chociaz juz sama nie wiem:P Wzielam nurofen i nic nie boli już, a jak oceniacie sam wyglad aparatu? moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyglad? super, zameczki ladnie komponuja sie z kolorem zebow, a te metalowe sa na tyle daleko, ze podczas mowienia czy usmiechu nie beda zbyt widoczne. mysle, ze dobrze wybralas do swojej wady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,że z dwoma łukami już nie jest aż tak \"fajnie\" jak z 1, ale - 2tyg nastawiałam się na hyraxa,kupiłam zapas zupek,zapas proszków, bo myślałam,że z moim baaaardzo niskim progiem bólu ciężko to z niosę, i powiedziałam sobie,że jak hyrax przeżyję to i łuki też, a że z tym \"pająkiem\" nie jest aż tak źle, więc ... nie mogę się już doczekać pięknego uśmiechu. 150razy zaglądam do lusterka i szczerzę się sama do siebie jak mysz do sera, no co ja widzę w tych drutach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wiem co... niby zawsze miałam proste zęby (czyt.do momentu rozsuwania się dolnej szczęki) nigdy nie byłam zadowolona ze swojego uśmiechu, i zawsze zazdrosciłam innym takiego "hollywoodzkiego" . Tak jakbym przez całe życie czekała na werdykt "-tak,masz krzywy zgryz ale my to naprawimy i stworzymy ci nowy uśmiech-taki o jakim zawsze marzyłaś..." kurde, naprawdę się cieszę,że mam aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje, ja mam tak samo, dlatego wiem, ze dam rade...co to sa nawet te dwa lata w stosunku do calego zycia ;) i tej radosci kiedy bedzie juz wszytsko prosciutkie i w ogole;) Ja jestem dobrej mysli :P NO i mysle, ze wszytsko jest kwestia przyzwyczajenia sie, zreszta tak jak piszecie, ze juz zapominacie ze w ogole macie aparat;P Narazie jest takie okres te pierwsze dni, ze sie bedzie balo cos gryzc itd i ogolnie z aparatem jak z jajkiem...potem wszytsko wejdzie w nawyk:) Ja kupila jakis plyn do plukania colgate whitening i wsumie fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie ,że wrzucacie fotki swoich ząbków, lubię oglądać efekty aparatu, to mnie pociesza ,że i jak tak będę miała. Tak czy inaczej swojego zgryzu się wstydzę, wyglądają jak u obcego-wąska szczęka z uśmiechem "dziąsłowym" . Do tej pory nigdy tego nie zauważyłam,ale jak teraz robię sobie zdjęcia aby porównać przed i po aparacie, to na zbliżeniach wygląda to strasznie, jeszcze te przesunięcie dolnej szczęki w lewo... masakra Nawet moja orto zauważyła,że pewne rzeczy zauważyła dopiero na odlewie, bo tak jak patrzyła na mnie na wprost to tego aż tak nie było widać, a na modelu...-nie chciał się złożyć(góra z dołem) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja tez sie ciesze, ze nosze aparat. w zyciu codziennym mi nie przeszkadza. praktycznie o nim zapominam poza myciem po kazdym posilku. wielu znajmonych nigdy nie zwrocilo uwagi, ze powinnam nosic aparat mimo to wada powazna. ciesze sie, ze go mam bo dzieki niemu bede miec perfekcyjny usmiech. najwazniejsze jest zdrowie. piekne proste biales zabki to podstawa. reszta to dodatek. czesciej sie usmiecham i dostrzegam u innych jeszcze nie przekonanych jak usmiechaja sie bez otwierania ust. pewnie kiedys dojrzeja do tej decyzji, ale moze ja juz wtedy bede bez drutow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejjjmi
witam wszystkich:):):) szukałam w internecie informacji na temat aparatów na zęby aż trafiłam na te ponad 700 stron forum...strasznie dużo czytania ale fajnie poznac wasze opinie, poogladac zdjecia:) Mam prosbe czy ktoś moglby mi polecic jakiegoś bardzo dobrego ortodonte na Śląsku(okolice Katowic, Sosnowca, Zawiercia..), bo niestety w wyszukiwarce jest tego pełno ale którego wybrać:)?? Chcialabym założyć aparat Damon, bo przeczytalam tutaj straznie duzo dobrych opinii o tym aparacie:):) z gory dzieki wielkie za pomoc...pozdraiwam forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejjjmi - Ja jestem ze śląska i tez długo szukałam odpowiedniego orto:) Wybrałam dr Świstek. Ma Damona za 2000zł pinka.hell - Bardzo ładny masz ten aparacik :)Jednak założyła Ci te bezbarwne ligaturki - ale nic się nie martw, aż tak bardzo sie nie przebarwiają jesli sie o nie dba:) Kiedy masz następną wizytę?:) Ja od założenia aparatu do pierwszej wizyty musze czekac ok 2 miesiące ;| niesamowity kluh - dzisiaj masz wielki dzień dla swoich ząbków :) Pewnie jesteś już podekscytowana :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×