Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

wracajac do tematu tych nieszczesnych osemek dodam tylko, ze trzeba o nich pamietac jesli ktos nie ma ich podczas leczenia, bo po jego zakonczeniu jesli osemki wyrosna moga powodowac nacisk na zeby i ponowne stloczenia! nie jest to oczywiscie regula, ale trzeba pamietac i jesli zaczna rosnac warto wybrac sie do orto aby stwierdzil czy sie zmieszcza. ja wciaz czekam na wizyte, chciabym zeby czas szybciej plynal, bo miedzy wizytami strasznie sie dluzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl---> dzięx jak to się mówi :P haha ciężko cokolwiek wydedukować na podstawie zdjęć samych zębiszczy ;) roxien--->witamy po długiej przerwie.Fajnie,że weterani też powracają :) w końcu od kogo mają się uczyć nowicjusze? ;) ja wizytę mam dopiero 21go :| a już znudził mi się ten fiolet,jakiś taki smutny... od niepamiętnych czasów nie bolały mnie zęby,czyt. od wymiany łuku 10go października,a dziś ni stąd ni zowąd zaczęła boleć mnie lewa jedynka i dwójka :] ale w sumie cieszę się,bo to znaczy,że aparat działa,na pewno działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wadzia ->> nie tylko zębiszczy :D aaale i fotek z (jak to sie mówi) reeeaaala :))) (czyt. nasza-klasa) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :) :) :) :):) :) :) :) :):) :) :) :) :):) :) :) :) :):) :) :) :) :) MAM! I jestem dissłownie zachwycona :D Normalnie miłość od pierwszego wejrzenia :P I nic nie boli... w końcu mam tylko górę, a za ok. miesiąc dół. Nie mam też pierścieni, wszystko się na zamkach trzyma... i jeden już zdążył mnie boleśnie obetrzeć :O Gumki mi (bez pytania) założyli beżowe-zębowe... mam taką teorię, że na takich jasnych widać, czy się solidnie ząbki myje, także za 2 tyg. na wizycie będą mogli mnie skontrolować :P podstępni :> Jutro będę miała trochę czasu, to wrzucę zdjęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Niesamowity kluh GRATULUJE !!!! to teraz obie jestesmy nowymi aparatkami;) zobaczysz jak bedzie za miesiac;) ale na pewno dobrze... mnie wsumie pobolewa ogolnie szczeka i glowa, a nie same zeby, chociaz gdybym cos ugryzla to bym umarla chyba:P da sie przezyc;) Polecam papke z utartych jablek z bananem i cukrem ;D i rosołek z makaronem w kształcie ryżu ;D a i Berliso z czekolada i SMakije :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity kluh---> GRATULUJEMY!! ja nie zapomnę, jak na swój aparat czekałam!! ponad 2 miesiące...a jaka byłam szczęśliwa jak już miałam to cacko na zębach :) teraz przyłapuję się na tym,że często się szczerzę,kiedyś albo się powstrzymywałam,albo zasłaniałam ręką usta...fajne uczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też się ciagle szczerze ! bo nie moge z zamknietymi ustami sie szeroko usmiechnaac i mi zaraz wychodzi pol gornej szczeki lol ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś faktycznie jest z tym szczerzeniem :) Poza tym z tymi wydętymi ustami też zauważyłam różnicę :D Na instalacji byłam dzisiaj z bratem i mi przed chwilą pisał smsa, że ma niezłą katorgę :O i niczego już nie ugryzie... biedaczek Może pozwoli mi też swoje zdjęcia dodać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje nowym aparatkom założenia aparacików ;p A przy okazji się od razu zapytam Wiecie może jak to jest z tymi płynami do płukania jamy ustnej? Czy po wypłukaniu buzi płynem, płuczemy jeszce wodą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ja myślę, że nie płuczemy wodą;) ale wsumie nei wiem, chociaż też mi przeszło to przez myśl, ale nie potrzebowałam wypłukać;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie wypłuczemy to smak jest taki ostry i czasem sie ptorafi pienić ... hmmm nurtuje mnie to już od dawna i przyznam sie szczerze ze od roku zawsze przepłukuje jeszcze buzie woda na koniec.... ale moze to zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion--> kiedyś płukałam zęby po umyciu.Teraz robię odwrotnie- najpierw płukam a potem szoruję.Mój płyn (prokudent)zostawia niebieskie ślady na aparacie,więc tak mi wygodniej (a używam go,bo inne są strasznie mocne!).TO chyba nie ma różnicy w jakiej kolejności,a jak płukasz poźniej wodą jeszcze,to chyba żadna tragedia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytam sie orto next time jak to fachowo powinno wygladac ;p Dzieki za odpowiedzi, a tymczasem uciekam spac. dobranoc aparatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle, ze gdyby trzeba było wodą wyplukac to by bylo napisane na opakowaniu;P na szamponacz jest "naloz i splucz woda" ;D Dobranoc Aparacie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! mam was, a Setsi sie smiala, ze uzywam colgate plax w kolorze roz :P otoz kochani jak juz pisalam uzywam go dlatego, ze jako jeden z niewielu nie zawiera w skladzie alkoholu, ktory was tak gryzie :) wiec po uzyciu go nie odczuwam potrzeby plukania buzi :) podobno tez jesli nie ma sie stanow zapalnych w buzi to alkohol w plynach nie jest niezbedny. poza tym gdzies kiedys wyczytalam na jakims forum gdzie pisal ortodonta (bylo to chyba na gazeta.pl), ze plyny zawiraja taki skladnik, ktory stosowany w duzej ilosci powoduje odbarwienia na zebach, nazwy nie pamietam, ale wydaje mi sie, ze ten wlasnie rozowy plac tego skladnika nie ma. w kazdym badz razie uzywam go regularnie od dluzszego czasu jest ok. troszke sie pieni, ale nie tak bardzo. jako sprostowanie dodam, ze do alkoholu nic nie mam, ale jak usta sa troszke podraznione czy sluzowka od zamkow to moze wysisnac lezke z oka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą mądrością różnie bywa, przynajmniej u mnie ;DDD ale się doczytałam ;) ja mam colgate ale whitening, wiec chyba nei powinno odbarwiać, troche by sie klocilo z nazwa ale nie wiem;) Spijcie dobrze! (juz pewnie spicie:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
xplosion///jesli chodzi o plukanie plynem ja uzywam elmexa pomaranczowego i tam wyraznie pisze ze po uzyciu plynu nie plukac woda.plyn stosuje raz dziennie wieczorem.kochani zastanowcie sie ,jaki bylby sens plukania jamy ustnej plynem gdybysmy potem uzywali wody.to wlasnie skladniki plynow maja chronic nasze zeby przed pruchnica a wy chcecie wyplukiwac je woda .to taka moja mala refleksjamoja orto polecala mi wlasnie plyn elmex lub meridol ,sa one bezbarwne awiec nie barwia aparatu / a mam porcelanowy/ pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie nie powinno się płukać buzi wodą, ale tak jak już pisałem są płyny o strasznie intensywnym smaku, które aż się proszą by buzię przepłukać... pinka.hell Od roku używam Colgate Plax Whitening, za każdym razem przepłukując delikatnie buzie wodą, ciekawe jak będzie u Ciebie... Wczoraj zaopatrzyłem się w colgate Multi Protection (niebieski), ale w smaku jest bleee.. Następnym razem spróbuję ten różówy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie czuję potrzeby żeby płukać wodą... i na dodatek lubię jak mi zapiecze taki alkoholowy ;) Ale to pewnie z ogólnego mojego uwielbienia do mocnych i strych smaków wynika... Jak często stosujecie te płyny? Bo ja lubię po każdym myciu sobie użyć... może to za często? :O Jeszcze mi zęby rozpuści :P A tak poza tym to dzisiaj chyba nic nie zjem :O przynajmniej nic twardego... tylne zęby jakoś bez problemu wytrzymują, ale przód, to katastrofa. Nawet jak językiem dotknę, to boli :( Dobrze, że mi tylko górę założyli, bo bym chyba z głodu umarła przy pełnym odrutowaniu :P I nie wiem czy to moja bujna wyobraźnia... ale mam wrażenie jakby jedynki się nieco wyrównały :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
hej! ja za tydzień dokładnie 14.11.2008 zakładam aparat... Teraz mam załóżony bihelux do rozszerzenia szczęki - jak mialam załozony pierwszy tydzień to tylko na jogurtach zyłam bo tak mnie ząbki bolały.. a teraz sie boje i to jeszcze jak... no i nie wiem co z tymi gumkami... jaki kolor wybrac... tzn żeby aparat był mało widoczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumki to najlepiej czerwone albo różowe wybrać... :P Płyn do płukania stosuje się zazwyczaj dwa razy dziennie, mi dentystka sugerowała bym stosował go nawet tylko raz dziennie na noc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
niom tak gumki różowe - uwielbiam ten kolor... ale się boję - masakra... jak długo jest zakładany aparat? tylko łuk górny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest jeszce jedno rozwiązanie... jeśli się boisz kolorku różowego to proponuje zielony... wcale go nie widac :D Aprat na górę mniej więcej zakładany jest ok 40 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
40 minut????? wow... długo trochę... a boli jak zakłada?? to już wolę te różowe zamiast zielonych... w szafie mam więcej rzeczy różowych - więc będą pasować... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja plynu uzywam glownie na noc, ale czesto tez po posilkach z czosnkiem i cebula kiedy mam wrazenie, ze samo szczotkowanie to za malo no i po slodyczach bardzo lepkich jak czekolada, ale najczesciej tylko po wieczornym szczotkowaniu, nitkowaniu, wyciorkowaniu jest plukanie :D na colgate plax pisze, ze chroni zeby i dziasla przez 12 godzin, ile w tym prawdy nie wiem, ale pocieszam sie faktem, ze na cala noc powinno wystarczyc :) no i nigdy nie plukam woda. z tymi playnami to jest tak, ze to chyba nie kolor plunu jest szkodliwy w nadmiarze dla zebow, a jeden skladnik. moze gdzies cos znajde na ten temat. co do bezpiecznego koloru gumek moge powiedziec, ze dziewczyny przy metalu zakladaly biale, przezroczyste i srebrne. ale moze by tak zaszalec z jakims kolorem? gorny luk mialam zakladany moze z 30 min. zakladanie nie boli. wklada sie do buzi taki gryzak dzieki, ktoremu nie musisz trzymac sama buzi otwartej jest z gumy i nic nie boli. podnosi wargi aby zeby byly widoczne i wtedy sie je suszy, naklada klej i przykleja zamki. nic bolesnego i nieprzyjemnego. zaklada sie tez pierscienie, ktore trzymaja caly aparat, u mnie tez nie bylo to bolesne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
tak się składa że pierścienie mam już założone więc tego sie najmniej obawiam.. no nic, pozostało mi tylko czekać do tego dnia i później podzielić się z wami moja opinia na ten temat... trzymajcie kciuki.. dobrze że powstało takie forum.. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×