Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

michalewski lepiej kup wszystko co trzeba, ja mam 3 rodzaje szczoteczek, płyn, nić a i tak jakiegoś szarego osadu dostałam na linii dziąseł. wcześniej 2x się myło zuby i wystarczyło,a teraz po każdym posiłku i schodzi jakieś 15 min i co... Pytałam się orto skąd to może być a ona się pyta gdzie? No bo faktycznie tego z zewnątrz nie widać,a ja oczywiście po umyciu każdy ząbek w lusterku oglądam i wynajduję jakieś fanabelie ;-) Tak czy inaczej powiedziała,że muszę jakieś ziółka pić, a ja- tak,tak czasem lubię marychę po obiadku zapalić :-D nie , no żartuję ha ha piję herbatki owocowe , i faktycznie mam po nich język niebieski, a co dopiero zęby :-D hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? parę dni temu zrobiła mi się szczelina między 1kami, tak można powiedzieć 1/3 mm szerokości,a teraz 1ki są ściśnięte,że nici nie mogłam wcisnąć,aż mnie zabolało, a teraz między 1a 2kami są te szczeliny. Co te zęby będą mi się tak przesuwać tam i z powrotem? Po hyraxie prawa 3ka mi się deko przekręciła w bok no i oczywiście w takiej pozie dosunęła się do 2ki p.s.jak mam krzywo zamek przyklejony to mi go będzie orto odrywać i poprawiać czy nie? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej poprawi... Mam jeden skrzywiony ząb i orto powiedziała, że poczekamy trochę, a jeśli się nie wyprostuje to mi oderwie zamek i poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszczek___
A ja wczoraj miałam wizytę i dowiedziałam się, ze w styczniu będę mieć aparat ściągany. Właściwie, to czekam na to odkąd go założyłam, a założyłam dokładnie 24 czerwca 2006 roku, więc dosyć długo już noszę... Wrażenia, jak wrażenia... szczerze powiedziawszy, to aparat był dla mnie takim głupim powodem do zamknięcia się w sobie, no ale.. nvm... o.0 Nie chcę się jakoś nastawiać na to ściąganie, bo kurde... miałam taką sytuację, że ortodontka nastawiła mnie, że będę ściągać aparat w czerwcu br., potem w lipcu, następnie w sierpniu.., a w sierpniu wymyśliła inną metodę leczenia, że niby tamta nie poskutkowała.. no i mogłam sobie zdecydować, czy chcę zakończyć leczenie, czy wyrywać zęby i leczyć dalej, koło pół roku jeszcze.. zgodziłam się leczyć dalej, czego żałowałam i to strasznie. Aż do wczorajszej wizyty.. zresztą widzę i czuję, że jest jeszcze lepiej niż w czerwcu ;) Chciałabym wreszcie zakończyć to leczenie.. ale z drugiej strony, to nie wiem.. trzeba będzie wrócić do życia publicznego, zacząć częściej gdzieś wychodzić, chyba zapomniałam, jak to jest ;d. o.0 Nie będzie źle.. Trzymam kciuki za wszystkich noszących aparat ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette 🌻 Setsi 🌻 Dzięki :* :* Właśnie zauważyłam, że im dłużej ma się aparat tym mniejsze widać postępy. Ja mam nadzieje jeszcze na duże bo dziś dostałam skierowania na usuwanie ósemek, więc myślę że na dole dość szybko to się rozblokuje i poustawia. A u góry powinny się trochę cofnąć do tyłu dzięki wyciągom zewnętrznym bo są za bardzo wysunięte. Chociaż nie słyszałam jak na razie pozytywnych słów o cofaniu tymi wyciągami, ponoć to strata kasy. Sama nie wiem co mam o tym myśleć. ida-corrida 🌻 No właśnie drobne problemy są z układaniem alfabetycznie dlatego numeracje wprowadziłam. Za forum już się zabrałam, najwyżej jak się nie spodoba to tu zostaniemy. :) JUSTKA_PL 🌻 I jak tam aparacik na dole ? Trochę inaczej się wszystko odczuwa niż na górze nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszczek___ Piszesz o powrocie do zycia publicznego - towarzyskiego tak jak by to było czymś co nie odpowiada twojej naturze... Wkońcu teraz będziesz mogła się uśmiechać bez skrępowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 - no właśnie będąc na weselu ( :P) gościówa zaczepiła mnie o aparat i tam gadała gadała, że jej syn właśnie ściągnął sraty taty, no i właśnie mówiła że miał .. Kurde, nie chce źle napisać ale muszę - headgar.. Something like that, w każdym razie chodziło o właśnie wyciąg zewnątrzustny. No i mówiła że ogólnie tez na kiepskiego ortodontę trafili, kazał nosić ten wyciąg, a że chłopak był dość zamknięty w sobie i się wstydził, i mimo że miał to nosić przecież tylko w domu - nie nosił, założył raz czy dwa, i tu najlepsze - na każdej kontroli ortodontka mówiła jakie to wielkie postępy czyni wyciąg zewnątrzustny :) o_O :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka - Szok.. Masakra z tymi orto;| Nie wiadomo kiedy nas bajerują a kiedy nie :P Ale przykład który opisałaś pokazuje że jednak trzeba uważać w czyje ręce "oddaje się" swoje zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, historia rodem z dreszczowca :) No i chce dodać że nie był to ortodonta w jakiejś wsi zabitej dechami, tylko we Wrocławiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że z dużego miasta to nie znaczy,że jest najlepsza na świecie... Wrocław co prawda ładne miasto,ale drogi to ma fatalne,co prawda nasz kraj tym zbytnio nie może się pochwalić, no ale główna droga przez miasto -8mka chyba powinna trochę lepiej wyglądać laseczki sorki,że zmieniam temat,ale czy któraś z was miała może wysypkę od beta-karotenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od godziny jestem bez aparatu -ściąganie to strasznie dziwne uczucie, moje zamki tak mocno siedziały ze musiała je wszystkie piłować, jeszcze tak nie miała :P, ale strasznie sie cieszę na noc płyteczka i co 2 m-ce kontrola, teraz leczenie i będzie naprawdę suuuuuuuuuuuuuuuper :D, miłego week-u jak macie hehe (ja jutro do pracy grr!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa opisz nam swoje refleksje na temat-jak aparat poprawił wygląd Twoich zębów,z zaznaczeniem czy dużo ci się nazbierało ubytków do leczenia? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka 🌻 No właśnie się nasłuchałam kilka takich historii i zasiały we mnie niepewność co do skuteczności tych wyciągów. 🌻🌻🌻 Co do forum już zaczęłam robić ... http://www.stalyparat.fora.pl/ ... myślę że jutro wieczorkiem skończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO ROZUSNIĘCIU SIĘ ZĄBKÓW NA \"2\" MAŁA DZIURKA, NO I \"1\" DO ZROBIENIA -BO BYŁA MARTWA I SIĘ ZROBIŁA SINA TROCHU ALE DA SIĘ TO ZROBIĆ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo Faaantaa ;*;*;*;* Aaaa dobrze :D Jakoś żyje :D Powoli wracam do formy :D Noooo o wieele gorzej do dołu się przezwyczaić :/ Nooo ale jakoś damy rade :D Aaa co Cie taaaak długo nie było? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl No tak jakoś mało czasu się zaczęło robić. ;( Ale nic się nie bój - nadrobię. :P No aparat na dole to porażka, przynajmniej na początku. No i może też inaczej by było bez tej upierdliwej sprężynki. :/ I jak forum ? Ujdzie w tłoku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka 🌻 Choćbym zrobiła najwspanialsze forum na świecie to i tak najważniejsi są ludzie bo to oni tworzą klimat. :) Mi się wydaje że to forum co zrobiłam ma dużo plusów, jest podzielone ale bez przesady, dużo łatwiej jest też tam zamieszczać informacje i ich szukać. Ale i tak wybór należy do was. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm ... ja proponuję żeby każdy się wypowiedział co woli ... i po prostu pójdziemy za większością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze ja pierwsza :P Oprócz tego forum korzystam również z takiego "poukładanego", ale jakoś tutaj lepiej mi sie pisze o swoich obawach i radosciach niz na tym drugim forum. Może faktycznie to zależy od osób, ale to forum na kafe jest dla mnie taką długą rozmową, dialogiem między róznymi osobami w jednym wątku, może to jakieś przyzwyczajenie :) Sama nie wiem:) Chetnie stane sie członkiem nowego forum ale uważam że forum na kafe będzie trwał nadal, dlatego wcześniej napisałam, że bedziemy pisać na dwóch forach:) W sumie będzie to pomocne :) Forum dla osób które poszukują konkretnych informacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym mogła napisać jakie korzyści płyną z takiego forum ale nie chce żeby ktoś pomyślał że wychwalam swoje albo że na siłę próbuję was tam ściągnąć. Poczekajmy na opinię innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja byłam tu od poczatku i j jakos mi sie nie chce przenosic ale poczytuję tamto forum również :D, róbta co chceta, ja już bez aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta --->ja się zgłaszam na moderatora tamtego forum:P możesz mnie mianować:P nie obrażę się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanta, ale zaj***te, właśnie coś takiego miałam na myśli tylko zapomniałam wam napisać, wcześniej pisałam na takim forum http://forum.dziecko-info.com i fajny klimacik tam jest(tylko,że nie o zębach), a Twoje jest podobne (wizualnie). Już lecę się zapisać! Laska jesteś genialna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×