Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość zaczynam od nowa
No i znowu nie potrafie pisac z samego rana.... zaczynam od nowa mialo byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
No i znowu nie potrafie pisac z samego rana.... zaczynam od nowa mialo byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
do Asi 1893 - pytałaś czemu mam mieć cesarkę....to ewentualnie ostateczność, gin da mi skierowanie szybciej na poród naturalny oczywiście, rok temu jechałam po skierowanie już po terminie porodu jednak było za późno bo węzeł się zacisnął, dlatego gin dmucha na zimne i woli abym te nawet 2 tyg szybciej urodziła, w jakikolwiek sposób, chce poprostu uniknąć powtórki z Mojego koszmaru, chce abym miała dziecko, żeby ono poprostu żyło....wolałabym naturalnie jednak, wtedy też tak rodziłam, o 21.00 dostałam pierwsze skurcze, a o 0.40 urodziłam Ją, podali mi jedną tabletkę na wywołanie dopochwowo i mówili że to może potrwać nawet kilka dni;(;( byliśmy załamani, na szczęście szybko zareagowałam na nią i stało się to szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala1984 jak w zeszłym roku zaszła z duphastonem. Test wyszedł mi pozytywny już w 22dc. Niestety następny za 3 dni już był negatywny, a po kilku dniach przyszła @. Najlepiej jest zrobić po prostu test jak kończysz brać duphaston w danym cyklu. Jeśli wyjdzie pozytywny to nie przerywaj przyjmowania leku, bo może to negatywnie odbić się na ewentualnej ciąży. Poza tym wtedy trzeba szybko iśc do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala Myślę (ale to tylko moje zdanie) że trzymiesieczna kuracja castagnusem powoduje obniżenie prolaktyny także po jej zakończeniu. Wyrzut, o którym piszesz dotyczy chyba tabletek anty i jest raczej pozytywnym aspektem w staraniach o ciąze Podobno trzymiesięczne przyjmowanie antykoncepcyjnych (często w tym przypadku stosuje się diane35) znacznie zwieksza szanse poczęcia Stanowi to nawet kurację stosowana przez ginów np. przed clo lub zamiast niego Mg+ b6 oczywiście polecam do castagnusa nie przekonuje bo jednym pomaga innym nie, a co do efektów ubocznych każde leki takie mają.... a może sie okazać że te które dotyczą Ciebie wcale nie zostały uwzględnione w ulotce Ktos (sorry nie pamietam kto) pytał o duphaston Miałam podobne obawy Czy odstawiając nie wywołamy krwawienia nawet w przypadku ciązy Więc biorąc pod uwagę rady z forum, a także swoje przeczucia zaczęłam go brać póxniej (nie od 16dc) tak żeby odstawiając go nie musiećczekać na @ 10 dni. Dwudniowe odstawienie i albo pojawiał sie @ albo roabiłam test Dwa dni nawet przy niskim progesteronie nie powinny zaszkodzić A mnie w 27dc wyszedł cień cienia, wtedy dla pewności mozna wybrać sie na bete Im krótszy cykl tym szybciej dochodzi do zapłodnienia więc u Dziewczyn z krótkim cyklem druga kreseczka powinna być widoczna jeszcze szybciej. No ale im krótszy cykl tym szybciej nalezy wziąc doopka Ale zakręciłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie zamotowi :) Pierwsza częsć mojej wypowiedzi była skierowana do Araquai druga do Ali sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA81
STARACZKI AKTYWNE: ********************************************************* ************************** NICK.................WIEK........SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Ineska.................33.........lubuskie..............4 ................24.08 Zaczynam od nowa...31.........zach-pom...........10................01.09 HANKA81.............29........ŚLĄSKIE.............45... ................01.09 katiaa85..............26........wielkopolska.........35.. ............ 3/4.09 aguuula25,25.........25.........śląskie..............19 .............ok.05.09 marianna_tatry.......30.......łódzkie/małopolska....13 .............10.09 justysia88............23.........lubelskie............11. ............10-12.09 kobieciatko32.........32.......podkarpackie.........6.... .............14.09 Araguaia..............32........dolnośląskie........... 3.................16.09 Katii82................29.........pomorskie.............. .4...............16.09 Sophia123............24..........śląskie............... 9................19.09 Ala1984...............27..........śląskie.............. ...9.................21.09 paula26...............26........małopolska.........ok36. ...............?? alooooo3..............23........małopolskie/Węgry...... 12...........???? Agaagaaga14.........30.........łódzkie............ok15. ..............8.04 zuzka_1...............27.........łódzkie..............2 0...............23.05 mala_gosienka.......25.........zach-pom............4..... ...........22.06 betina340............30.........łódzkie.............14. ...............1/12 STARACZKI NIEAKTYWNE: ********************************************************* ************************** NICK.................WIEK........SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** nowamili..............23........mazowieckie.............6 ...........16/10 AOK...................26........wielkopolskie............ 8............07/11 AsiekAsiekk..........20.................................. 2............24-28.09 Doris123..............25........Śląskie........... .......17..........09/02 Ania85pomorskie.....25.......pomorskie...............13.. ........18/09 aśka76................34........śląskie............... ..ok40.........18-20/10 Kasia-Angel...........22.......dolnośląskie............ 11............02/12 malwkami.............24.......śląskie.................. 12........... 27/12 asiek25................25.......dolnoślaskie............ .8............26/12 MalgaK................32........kuj-pom..............ok.4 7..........25/12 SunnyG................27........mazowieckie...........4.. ...........17.01 Mgielka15985.........26........lubuskie................7. .............???? Maluda82.............29.........Wlkp.................ok.1 7..........25.04?? tosik..................27.........śląskie.............. .26..............16.04 Niu82.................29........podkarpackie..........9.. ............13.03 Beata06..............26..........Wlkp.................23. .............17.03 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD........ILE CYKLI.........TER.PORODU ********************************************************* ************************* asia1983.............28......zach-pom..........7......... ......12.12.2011 mooniaaaaa123.....34.......mazow...........19.(IUI)...... ....26.12.2011 Lovekrove ...........29......warm-maz.........1...............2.02.201 2 klauduska3...........24........łódzkie..........13..... .........11.02.2012 Wanda23.............24.........wlkp...........ok.20...... ......17.02.2012 elus1982 .............28.......zach-pom.......3 lata............16.03.2012 zora85................26........kuj-pom.......3 lata?...........19.04.2012 MAMUSIAMI JUŻ ZOSTAŁY!!!: ********************************************************* ************************* NICK..............WIEK.......SKĄD..........ILE CYKLI.......DATA URODZENIA ********************************************************* ************************* krakowianka.......29......małopolskie...........4....... ......18.06.2011 justynp.............32.....świetokrzyskie.......ok20.... .......15.08.2011 ??? Vilia................27........łódzkie..............12. ............17.08.2011 Dzień dobry wszystkim! Jeden dzień nie miałam netu i nie jestem w stanie nadrobić pisania!!!! Fajnie, że tyle się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny w ten śliczny, słoneczny dzioneki! :) Dzięki Wanda za Twoją odpowiedź. Co do tabletek anty to z tego co czytałam to one powodują "uśpienie" jajników więc po ich odstawieniu jajniki po odpoczynku zaczynają pracować ze zdwojoną siłą, stąd łatwiej zajść :) (większa też szansa na bliźniaki :)), sama tak zaszłam w 1 ciążę już w 2 cyklu starań :) Bardziej chodziło mi o to, że część osób bierze te tabletki na uregulowanie cykli i gospodarki hormonalnej i najczęściej wszystko jest dobrze w trakcie brania i niestety sypie się kilka miesięcy (w organizmie jeszcze jakiś czas są dostarczane hormony) po odstawieniu (w końcu biorąc tabletki nie zmuszamy organizmu do produkowania własnych właściwych hormonów we właściwych proporcjach ale sztucznie dostarczamy te w pigułkach, naczytałam się o tym setki stron i 99% dziewczyn narzekało, że po odstawieniu znów miały te same problemy co przed braniem tabletek). No i właśnie boję się, że tak samo będzie z Castagnusem, dostarczamy coś sztucznie więc jest OK, odstawiamy i problemy wracają. zaczynam od nowa, podobno witamina B6 już w dawce 50 mg blokuje prolaktynę (zaleca się aż do 600 mg ale ja wolę na razie nie przekraczać 200 mg gdyż podobno bardzo rzadko wywołuje to skutki uboczne, generalnie witaminy B są bezpieczne gdyż są usuwane z moczem). Ja na razie łykam osobno 2 x 50 mg + to co jest w preparatach łączonych Mg+B6 (a tam witaminy B6 jest zazwyczaj bardzo mało). Pozdrawiam cieplutko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araquaia no właściwie też to miałam na myśli Ale jaqkoś ostatnio mam problem z wyrażeniem tego co myślę :) a wiecie co wam powiem zawsze jak któś mówi o bliźniakach, albo nawet pyta dla zartu czy nie udało nam się zrobić dwóch to jakoś tak mi przykro... Bardzo sie cieszę, że jest jak jest, ale jakiś głupi sentyment pozostaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
Araguaia, dziekuje slicznie :) ja na razie na castagnusie jade. ale za 2 tyg mam wizyte u gina wiec zobaczymy jak wystartuje wtedy po nowych badaniach. Wandziu, to calkiem normalne ze Ci przykro. Daj sobie troszke czasu i bedzie Ci latwiej z pewnoscia. A za to Twoj Maluszek bedzie kochany podwojnie teraz :) trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Araguaia o tych antykoncepcyjnych to prawda, ja po ich odstawieniu już nie dostałam następnej miesiączki bo zaszłam od razu, nawet niewiem kiedy, także coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja dzisiaj poszłam na zakupy standardowo, po czym wracam i nie mogę wejść do bloku drzwi się zacięły, siłuję się ile wlezie ale nic z tego. M w pracy a nie będę dzwonić żeby przyszedł otworzyć mi drzwi bo ja nie mam na tyle sił. Po czym dzwonię do sąsiadki żeby mi pomogła i mnie wpuściła udało się, na szczęście była w domu:):) Od rana jakieś przeboje. Miłego piątku i spokojnego, owocnych starań:) W weekend mnie nie ma, bo idziemy spać do rodziców:) Cała hata dla nas;) A na koniec Hakuna Matata z mojej ulubionej bajki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam jeszcze jedno pytanie, bo gin nie dał mi karty ciąży tylko coś tam u siebie założył. Czy ja też powinnam ją mieć? Bo czytałam, że tak w razie nieprzewidzianych sytuacji. Za tydzień wszystkiego się dowiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała gosieńka jak to nie masz karty ciąży?? w którym Ty jesteś tgodniu, przecież najpóźniej! do 10 tyg muszą Ci taka wyadć A jak odpukać (100 razy) cos sie stanie to do szpitała z czym pojedziesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie pisałam że gosienki gin to jakiś niewypał. Ona jest w 9 tygodniu a na becikowe musisz mieć do 10tyg, no chyba że te zaświadczenia to oni i tak osobno piszą a nie na podstawie książeczki. Ja byłam n drugiej wizycie (6tydzien) i tez nie założyli mi. Następną mam w 9 tygodniu i mam nadzieję że juz mi dadzą. Mój gin nie zakłada kartotek pacjentkom tylko ma wszystko w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki piekny dzień a ja w domu. Kurde no!! Ale mnie M wczoraj wieczorem wkurzył. Miałam takie nerwy że do 2:00 spać nie mogłam. Tak mnie wkurzył że już mu nawet rozwodem groziłam lub conajmniej przeprowadzką do mamy :D Nie wiem co się z nim dzieje ostatnio?! Wredota z niego wypływa.. Staram się go olewać ale ile można?? On też przeziebiony tak jak ja ale to nie powód do takiego zachowania! A rano pisze sms-y jakby nigdy nic. Ale mu wiąznkę puściłam w sms-ie. Niech se nie myśli że będzie mnie narazał na stresy. Dupek i tyle! Mam ochotę mu walnąć w łeb, raz a porzadnie. A tak poza tym to osłabiona jestem i głowa mnie boli. Chce już być zdrowa, no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki :) Netta2, zapraszamy do wpisania się do tabelki :) Zora, a może Twój Mąż ma ciążę urojoną i dlatego ma takie humorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Do becikowego daje przed porodem inny druczek w którym pisze że kobieta pozstawała pod opieka...itd itd, także na kartę ciąży w Gminie nie patrzą raczej bo przy porodzie kartę zabierają, przynajmniej mi zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Oj Zora u mnie tak samo, wczoraj wróciłam poźniej z pracy bo tak sie złorzyło jakoś że na koniec musiała szefowi przygotowac papiery, no i byłam po 16 a zawsze jestem przed, i też dupek sie nie odzywa ani nic widze ze o to mu chodzi ale do końca dnia zero rozmów, pajac, czasami naprawdę go nie kumam, i mam chęć mu powiedzieć zeby się wyniósł do mamuni, tam mu będzie lepiej. Może też on czuje napięcie jakieś, seksiku długo nei było, bo się boję poprostu o maleństwo, chce donosić, ale widocznie on tego nie kuma palant jeden....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kala, no widzisz jakie te chłopy głupie. Mój się taki jakis zrobił odkąd w ciąże zaszłam. Prędzej też miał swoje zagrania ale teraz to bez przerwy. Wiem że się cieszy że się w koncu nam udało ale tez widze że chyba się boi. Tylko nie wiem czego? Może przeszłośc go nie opuszcza, bo jego była szybko zaszła w ciąże i ledwo dziecko zaczeło chodzić to zostawiła M ,tak z dnia na dzień. A potem wojny w Sądzie o alimenty itd, utrudnianie kontaktu z dzieckiem.. Może on boi się powtórki? Cholera go wie? Na pewno się cieszy bo oglądał zdjęcia usg, wypytywał o wszystko.. Faceci sa naprawde trudni w obsłudze :D Trzeba to jakoś przeczekac! Tylko że ja potem jestem zestresowana a on nie rozumie że MUSZE miec spokój. Nie wyzywa mnie, nie ubliża ale w domu taka napieta atmosfera. Az nieprzyjemnie. Kalunia, nie dajmy się im!! Nasze Okruszki są teraz najważniejsze i musimy o nie dbać :) Tylko to sie teraz liczy. A mężowie sami przypełznom do nas na kolanach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justysia, Ty sie nie śmiej bo mój M cos zaczał w brzuchu tyć! A gdzieś mi sie obiło o uszy że faceci czasami maja objawy ciąży gdy ich partnerki oczekują dziecka. Jeszcze by mi tego brakowało :D Nie dość że sama ze sobą czasami nie wytrzymuję a ,,''ciężarnego chłopa w domu tym barzdiej :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
hah czekajcie az zaczna Was lapac "ciazowe" zachcianki... bedziecie razem wcinac ogorki z dzemem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziweczyny, dzwoniłam do mojej gin. Podała mi nazwę leku na te moje okropne upławy- netamycyna. Poszłam do rodzinnego, przepisał mi recepte na to. Patrze w necie i pisze ze te tabletki nazywają się natamycyna i teraz nie wiem czy w aptece mi je wydają :/ ja to mam pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA81
Agula, zazwyczaj na recepcie jest tak nabazgrane, że w aptece się pytają na co to ma być. Nic nie mów o pomyłce na recepcie, jeśli jest też lek o nazwie netamecyna i da Ci ten zły, to powiedz, że to nie ten i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciowa pojechała do sklepu i przy okazji mi wykupi ten lek. Też jej powiedziałam żeby udawała że nie wie o co chodzi i powiedziałam jej na co to ma być jakby pytała farmaceutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyję! komputer mi sie nie chciał włączyć! od 6 rano z nim walczyłam...wkońcu zadzwoniłam do znajomego , umówilismy sie na romantyczny trójka na wieczór (hmmm..sory córka-czworokąt) ze śrubokrętem w dłoni...a ta menda się włączyła:) Kala...przykro mi, nawet nie potrafie wyobrazić sobie takiej sytuacji. myslałam,ze napiszesz jakoś ogólnikowo-wskazania po poprzednich komplikacjach...ale,że aż tak strasznie było...niewyobrażalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI AKTYWNE: ********************************************************* ************************** NICK.................WIEK........SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Ineska.................33.........lubuskie..............4 ................24.08 Zaczynam od nowa...31.........zach-pom...........10................01.09 katiaa85..............26........wielkopolska.........35.. ............ 3/4.09 aguuula25,25.........25.........śląskie..............19 .............ok.05.09 marianna_tatry.......30.......łódzkie/małopolska....13 .............10.09 justysia88............23.........lubelskie............11. ............10-12.09 kobieciatko32.........32.......podkarpackie.........6.... .............14.09 Araguaia..............32........dolnośląskie........... 3.................16.09 Katii82................29.........pomorskie.............. .4...............16.09 Sophia123............24..........śląskie............... 9................19.09 Ala1984...............27..........śląskie.............. ...9.................21.09 netta2...............27.........mazowieckie...........17................31.09 paula26...............26........małopolska.........ok36. ...............?? alooooo3..............23........małopolskie/Węgry...... 12...........???? Agaagaaga14.........30.........łódzkie............ok15. ..............8.04 zuzka_1...............27.........łódzkie..............2 0...............23.05 mala_gosienka.......25.........zach-pom............4..... ...........22.06 HANKA81.............29........ŚLĄSKIE.............45... ............06/07 betina340............30.........łódzkie.............14. ...............1/12 STARACZKI NIEAKTYWNE: ********************************************************* ************************** NICK.................WIEK........SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** nowamili..............23........mazowieckie.............6 ...........16/10 AOK...................26........wielkopolskie............ 8............07/11 AsiekAsiekk..........20.................................. 2............24-28.09 Doris123..............25........Śląskie........... .......17..........09/02 Ania85pomorskie.....25.......pomorskie...............13.. ........18/09 aśka76................34........śląskie............... ..ok40.........18-20/10 Kasia-Angel...........22.......dolnośląskie............ 11............02/12 malwkami.............24.......śląskie.................. 12........... 27/12 asiek25................25.......dolnoślaskie............ .8............26/12 MalgaK................32........kuj-pom..............ok.4 7..........25/12 SunnyG................27........mazowieckie...........4.. ...........17.01 Mgielka15985.........26........lubuskie................7. .............???? Maluda82.............29.........Wlkp.................ok.1 7..........25.04?? tosik..................27.........śląskie.............. .26..............16.04 Niu82.................29........podkarpackie..........9.. ............13.03 Beata06..............26..........Wlkp.................23. .............17.03 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD........ILE CYKLI.........TER.PORODU ********************************************************* ************************* asia1983.............28......zach-pom..........7......... ......12.12.2011 mooniaaaaa123.....34.......mazow...........19.(IUI)...... ....26.12.2011 Lovekrove ...........29......warm-maz.........1...............2.02.201 2 klauduska3...........24........łódzkie..........13..... .........11.02.2012 Wanda23.............24.........wlkp...........ok.20...... ......17.02.2012 elus1982 .............28.......zach-pom.......3 lata............16.03.2012 zora85................26........kuj-pom.......3 lata?...........19.04.2012 MAMUSIAMI JUŻ ZOSTAŁY!!!: ********************************************************* ************************* NICK..............WIEK.......SKĄD..........ILE CYKLI.......DATA URODZENIA ********************************************************* ************************* krakowianka.......29......małopolskie...........4....... ......18.06.2011 justynp.............32.....świetokrzyskie.......ok20.... .......15.08.2011 ??? Vilia................27........łódzkie..............12. ............17.08.2011 Mam nadzieje, że nic nie poprzestawiałam przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tak jest z moim ginem a on prywatnie przyjmuje. A jak pójdę teraz do niego z wizytą to już się zacznie 11tc. I w końcu o datę się zapytam. Wiecie u mnie nie ma żadnego dobrego lekarza trzeba by było jechać do drugiego miasta, ale to też problem bo jakby coś się działo to ile czasu się traci na dojazd. W czwartek będzie wszystko wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia rozumiem Cie,że nie jestes pozytywnie nastawiona na dojazdy do drugiego miasta, zwłaszcza pks-em, ale moze znajdz takiego , który przyjmuje tak,ze ewentualnie ktos mógłby zawiezc Was samochodem ... moim zdaniem, karte ciazy powinnas miec dawno zalozona, chyba terminem "w sam raz" jest pojawienie sie na usg serduszka...w razie zmiany lekarza, puk-puk w niemalowane -szpitala...a masz wydruki wyników, czy Ci zabrał? i zrób w miarę szybko cytologię, jesli Ci nie zrobił, jesli zacznie pytac po co - to nakłam,ze masz swedziawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×