Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

pytanie do A tak naprawdę Juz kiedyś pisalam o moim problemie, mianowicie bylam na zabiegu zamykania naczynek poprzez elektrokoagulację, niestety po tym zabiegu mam teraz blizny w postaci liniowych wglębień oraz bialych dołków (dziurek). Czy jest możliwość, zeby wyrownać te nierówności, bo wyglada to bardzo brzydko i nie moge sobie wybaczyć, ze poszlam na ten zabieg:( Sandrine wspominala mi o laserze frakcjonującym, ale po przeczytaniu różnych historii dotyczących laserow mam pewne obawy. Czy są inne metody na pozbycie się tych zaglębien w skorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do trygninek
ja tez mam te liniowe blizny i tego niestety nie zlikwiduje się.O fraxelu zapomnij, bo nim najwyżej pogorszysz sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a tak naprawde, sandrine kiedy powinna isc na drugi zabieg laserem frakcyjnym co2, pierwszy był 4 stycznia (rozstępy na piersiach) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mam pytanko
czy wiecie gdzie "a tak naprawde" ma swoj gabinet????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Tworkach bez okien
:-( raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odp. hmmm to dlaczego wszedzie podaje sie 4-6tyg??, pomijam kwestie finansową, czy jakbym poszła po 6 tyg to moge sobie zaszkodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm czy idac po 6 tyg jak mi zasugerowano, moge sobie zaszkodzic?? pomijam kwestie finansowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, że efekt zabiegu będzie widoczny nie prędzej niż po 3 miesiącach. Ponadto wykonując za często frakcjonowanie jakby nadwyrężamy możliwości fibroblastów. Co za dużo to niezdrowo - ale to jest tylko moja subiektywna ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Sandrine a czy mozesz polecic jakies witaminy doustne i kremy nawilzajace do stosowania po laserze co2? dodam ze minely 2 miesiace od zabiegu i chcialbym poprawic nawilzenie skory od srodka (nie wiem czy to nie zaszkodzi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andreass jak już kiedyś pisałam, ja używałam i zalecam do używania: - Sesderma C-VIT Moisturizing + ewentualnie serum z tej serii (pamiętajmy, że witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu w skórze, bez niej nie może dojść prawidłowo do jego syntezy w skórze) - BABOR Complex C - mój ulubiony, ale niestety znacznie droższy, o tłustszej konsystencji - pozytywne jest to, że mimo wszystko nie zatyka porów i ładnie normalizuje wydzielanie sebum Witaminy: - witamina B2 - witamina A+E - witamina PP - cynk - witamina C albo np. Merz Spezial Pomoże to w regeneracji skóry... chociaż stosując kremy czy witaminy doustnie bierz je co najmniej 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
dzieki Sandrine :) tylko ze od mojego ostatniego zabiegu minelo 6 tygodni, myslisz ze jak zaczne teraz stosowac taki krem i witaminy to cos da? P.S. widzialem ze ten krem zawiera jakies kwasy czy nie spowoduje to podraznienia skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Sandrine a wiesz jeszcze co moze byc powodem tego, ze po laserze co2 wyszly mi na wierzch żyły na skroniach? czy może być to spowodowane zanikiem tkanki tłuszczowej? czy poprostu pod wpływem wysokiej temperatury żyły mogły wyjść i z czasem wrócą to swojego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam tych kremów 10 dni po zabiegu - a uwierz mi, że u Nas jest to wersja hardcorowa. Kremy bardzo dobrze działają zewnętrznie, zwłaszcza, jeżeli skóra jest sucha i pozbawiona płaszcza lipidowego. A co do wystających "żył", skóra w obrębie skroni zapada się naturalnie w procesie starzenia (wybacz, ale nie wiem ile masz lat) - można ją wypełnić kwasem hialuronowym. Nie wiązałabym tego z reakcją po laserze, chociaż z drugiej strony czytając o Twoim niezadowoleniu z tego zabiegu będzie to prędzej wynik stresu - ważna jest informacja czy nie spadłeś również na wadze. Czasami tak jest, że pacjentki wracają do Nas na kontrolę po pół roku, a efekt zabiegu jest mało zauważalny - ale jak ważymy pacjenta okazuje się, że schudł 10 kg... i wówczas jest odpowiedź. Niestety nie wiem jak jest w Twoim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Sandrine mam 25 lat, wiec to raczej nie kwestia starzenia :) wydaje mi sie jakby twarz w okolicach skroni wciaz byla troche nabrzmiala po zabiegu bo czasem czuje pieczenie i moze stad te zyly. Tylko czy po 6 tygodniach od zabiegu mozliwe jest by wciaz czuc jego dzialanie? I drugie pytanie czy krem i witaminy ktore polecilas nie zaszkodzą mojej skórze? nie chciałbym by się okazało, że będzie jeszcze gorzej niż jest teraz bo krem mnie podrażni czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do elos? elos to połączenie Energii Optycznej i Energii Fali Radiowej, a nie podczerwieni, to połącznie gwarantuje lepszą skuteczność zabiegów wykonywanych w tej technologii, pozwala pracować na wszystkich fototypach skóry, niesie ze sobą mniejszy ból, wynalazcą tej metody był Simon Eckhouse, człowiek który wynalazł pierwszego IPL i który zapoczątkował istnienie urządzeń wysokoenergetycznych w medycynie estetycznej, elos to jest marka, która tak jak Light Sheer jest rozpoznawalna na całym świecie i gwarantuje wysoki stopień skuteczności i bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do to tylko ja załamana wybór zabiegów należy uzależnić od pytania : czy chce pani trwale usunąc owłosienie czy nie, jeżeli trwale nie ma się co zastanawiać tylko trzeba iść na laser, a jeżeli aż tak bardzo Pani nie przeszkadza wyrywanie woskiem to wosk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę...
haniaa80 po 4-6 tyg jest już bezpiecznie i to o to chodzi. Czekać można nawet rok po zabiegu (tyle trwa proces przebudowy skóry), ale po co, skoro wiadomo, że 1 zabieg to za mało Sandrine :) witaminy :) pomogą na skórę :):) super pomysł... Celesta ELOS ma dobry PR, a brak backgroundu. Rozpoznawalność marek takich jak LightSheer (jest kilka lepszych laserów diodowych na świecie), czy ELOS to praca marketingowców, a nie wyjątkowość urządzeń. A może masz jakieś sensowne kontrargumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na prawde generalnie śladu nie widac ze wogole bylam na laserze rozstepy sa no ale nikt mi nie mowil ze znikną zwlaszcza dwa tyg po zabiegu wiec jestem cierpliwa :)...w polowie lutego chce isc na drugii..trzeci zrobie w polowie kwietnia i zakoncze czekając na efekty mam nadzieję ze sie doczekam :)...poki co pozytywnie nastawiona... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do a tak na prawdę Męczy mnie już twoje sianie fermentu wśród pacjentów, mogę cię zasypać całym stosem linków do niezależnych badań dotyczących epilacji elos, które przynajmniej istnieją w przeciwieństwie do twoich, które sie nie otwierają, więc zanim coś ogłosisz to sprawdż czy działa , następnie skoro już się tak wymądrzam i udaje eksperta, to dla twojej wiadomości nie widzę potrzeby wspominania o starych technologiach, które zostały ubrane w nowe obudowy, ale nic się nie zmieniło w zakresie długości fali i wiązki, więc to tak jak silnik z malucha wsadzić w karoserię z audi, więc daruj sobie to ciągłe dokazywanie wszem i wobec, bo ja w przeciwieństwie do ciebie pracuję tylko z laserami i to grubo ponad 10 lat, zanim tobie się o urządzeniach marzyło, bo jak ci sie wydaje, że po dwóch latach posiadania swojego IPL Ellipse jesteś ekspertem lepszym ode mnie to czynie honory.... dalej , tacy jak ty cyniczni autorzy wpisów wszystkim wbrew tworzycie tutaj publicznie, przed pacjentami typowe Polskie Piekiełko i wystawiasz swiadectwo swojego podejścia do pracy, do pacjentów , co jest w tym kraju powszechne, tej "branży" ciągle daleko do ideału i jesteś tego żywym przykładem, i tym się różnimy, że ja jestem daleko od tego wszystkiego, w poniedziałek idę sobie spokojnie do pracy, mam terminarz wizyt umówiony na miesiąc do przodu, mam komfort psychiczny , że pracuje na najlepszych urządzeniach i zapewniam moim pacjentom najwyższy poziom w każdym względzie, nie muszę krytykować innych specjalistów wykonujących inne zabiegi przede mną żeby zarobić, a wierz mi Niemcy oglądaja każde euro zanim sięgną do kieszeni, zespól z którym pracuję to elita niemieckich lekarzy medycyny estetycznej, która w tym kraju jest specjalnością, a nie "kursem" dla dorobkiewiczów, i wypowiadam się na tym forum w ramach własnej przyjemności , a nie tak jak ty własnych frustracji, bo nagle sie okazało, że nie wystarczy kupić sobie IPL a otworzyć gabinet a kolejka chętnych się nie ustawia...no to pomieszam szyki innych niech też maja żle jak ja Tyypowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pani Celesty
Bardzo obrazowo opisała Pani pracę z laserami, podkreśliła Pani,że pracuje z tymi urządzeniami 10 lat i to z bardzo dobrymi lekarzami i kosmetologami w tej dziedzinie. Mam ogromną prośbe, proszę mi wyjaśnić czy, po FR a dokładnie mówiąc po thermage mam szansę,odbudować tkanke tłuszczową,a przede wszystkim zatrzymać proces jej degeneracji który mimo upływu dwóch lat postępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pań Celesty i Sandrine
Witam i proszę o informacje ile najwięcej można zrobić zabiegów laserem ablacyjnym co2 na blizny typu dziury, to znaczy czy z każdym zabiegiem się będą spłycać czy po iluś już przestaną? Jestem po 2 zabiegach w odstępie 6 miesięcy i o ile po pierwszym zrobiły mi się duże strupy i długo schodził rumień to głebokie blizny wypłyciły się o około 40-50% ( oczywiście w moim odczuciu, a miałam tylko 1 przejście lasera ), to przy 2 zabiegu i 2-krotnym przejściu lasera miałam tylko drobniutkie prawie niewidoczne strupki, ale tylko tam gdzie właściwie miałam w miarę gładką twarz( teraz prawie idealnie gładką), a tam gdzie dziury były głębsze to te strupki wogóle mi się nie zrobiły i tak jakby były widoczne białe plamki na zaczerwienionej twarzy i nawet osoba, która mnie widziała po tym zabiegu zwróciła na to uwagę, że mam to niedokładnie zrobione a i rumień zszedł mi 2 lub nawet 3 krotnie szybciej niż po pierwszym zabiegu, no i te głębsze blizny mi się jakoś zauważalnie nie wypłyciły. I się własnie zastanawiam, czy ich się już nie da bardziej wypłycić czy w tym miejscu miałam zrobione jakoś słabszą mocą i dlatego nawet nie zrobiły się te strupki? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pań Celesty i Sandrine
Mam jeszcze do Pań pytanie o używanie filtrów po zabiegu laserem ablacyjnym co2. Przez jaki czas po zabiegu trzeba je stosować, ile razy dziennie i jak grubą warstwą nakładać( na kremach pisze nałożyć grubą warstwę, ale może na codzień wystarczy cieńsza warstwa filtra 50 ) i czy w zimie przy zachmurzeniu też trzeba się smarować filtrem? I jeszcze pytanie, które może się wydać głupie, ale ja naprawdę nie wiem czy jeśli jestem np. w mieszkaniu i nie padają na mnie bezpośrednio promienie słoneczne to też muszę używać filtra? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Sandrine
Mam 2 pytania: 1. Czy możesz napisać jaki laser posiaoda Biogenica? Chodzi mi o to czy jest to Pixel, SmartXIDE DOT, Mosaic itp. 2. Czy wykonywane wcześniej peelingi TCA na blizne potrądzikowe osłabiają działanie lasera? Dzięki za odp. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kremy z filtrami: 1. Po zabiegu można stosować filtry z SPF 30 jak i z 50 - ich skuteczność nie ma kolosalnych różnic, natomiast my dla bezpieczeństwa zalecamy SPF 50 - Synchroline. Powód jest taki, że chodzi głównie o grubość nakładanego kremu jak i częstotliwość. W sezonie wiosenno-letnim przebywając na świeżym powietrzu powinno się mniej więcej co 2 godziny dosmarowywać kremu. Ogólnie rzecz biorąc krem z filtrem należy stosować przy każdorazowym wyjściu na świeże powietrze, bez względu na to czy jest słonecznie, czy pochmurno. I nie ma wymówek, że ktoś ma kaptur na głowie, kapelusz, albo okulary i wówczas nie trzeba stosować filtrów. Trzeba - co najmniej przez miesiąc, chociaż kluczowe są pierwsze dwa tygodnie - i tutaj jakiekolwiek zaniedbania będą skutkować przebarwieniami. Także czasami mówię pacjentkom, że nawet jak idzie wyrzucić śmieci, czy na chwilkę do samochodu - nie ma, że boli - krem z filtrem musi być! Jeżeli ktoś siedzi w domciu, ale cały dzień przy oknie, to mimo wszystko zalecałabym krem z filtrem. Również, jeżeli ktoś cały dzień jeździ autem - to też krem jest ważny. Zdarzyło Nam się, że pacjentka miała dziwnie przebarwienia tylko na lewej stronie ;-) W każdym razie z typowego opalania, smażenia się na solarium zrezygnowałabym na nawet pół roku... chociaż ja nie jestem wielbicielką opalenizny.. więc u mnie nie było Z tym wogóle problemu. Przy tendencji do przebarwień trzeba również mieć na uwadze - tak jak już kiedyś pisałam hormony - często nieustabilizowane hormony powodują przebarwienia i wówczas nawet kremy mogą być nieskuteczne. Dlatego warto wcześniej zrobić badania w odpowiednim dniu fazy cyklu miesiaczkowego. Niestety najczęściej zdarza się tak, że pacjentki w fazie rozrodczej stosują hormonalne środki antykoncepcyjne i badania te są nieadekwatne do rzeczywistego stanu rzeczy, Laser w Biogenice - to nie żaden lobbowany, zagraniczny laser, na którego reklamy firma wydała miliardy złotych. To produkt polskiej produkcji Metrum Cryoflex - Flaming - świetne urządzenie na którym pracujemy od początku - chociaż to już Nasz drugi laser - lek. med. Krzysztof Łuksza - ma własne przemyślenia na temat działania laserów i pewne parametry zostały dodane specjalnie dla niego. Cała procedura stanowi 4 godziny (w tym znieczulenie) i jest kilka przejść laserem - każde w innych parametrach by uzyskać najlepszy efekt. Dzięki temu możemy pochwalić się dobrymi osiągnięciami: http://www.botokspoznan.pl/laser-co2.html - galeria u dołu strony ;-) i to po jednym zabiegu, a nie 4, 6 czy nawet jak tu czytam 10 ;/ niestety jest to taka hardcorowa wersja więc pacjentka goi się minimum 7 dni - ale nie będę tu zanudzała, wiec jakby co zapraszam do kontaktu mailowego, bądź telefonicznego. TCA a laser CO2 - te zabiegi się nie wykluczają a nawet polepszają swoja skuteczność - często w długich procedurach np. przy bliznach potrądzikowych wykonuje się oba te zabiegi - ale to już ustala lekarz prowadzący. Można połączyć te zabiegi podczas jednego spotkania, albo wykonać je z 3 miesięcznym odstępem czasu. Jeden jest fakt - że łącząc nawet w takim odstępie czasu nigdy nie wiemy co lepiej zadziałało - tak jak wcześniej pisałam - efekty, które oceniamy są mniej więcej po 3-cim miesiącu, chociaż skóra całkowicie przebudowuje się nawet do roku czasu. Ja robiłam zabieg w lipcu, ale wydaje mi się, że skóra jeszcze pracuje. Ale tak jak piszę - to musi ocenić lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eu genia
Witam:) Mam pytanie, a mianowicie tydzień temu miałam wykonany zabieg laserem eco2 plus firmy Lutronic we wrocławskim CTLu, aby pozbyć się zanikowych blizn potrądzikowych. Był to pierwszy zabieg, jego koszt to 2000 za całą twarz, czyli bardzo dużo, bo jak sprawdzałam w innych placówkach we Wrocławiu to ceny nie przekraczały 1500zł, z tym że lasery te były nieco inne czyli np eco2 ale Mosaic. Póki co nie widzę spektakularnych efektów, chociaż wiem, że jeszcze nie czas na ocenę. bo minęło mało czasu. Szykuję się na kolejny zabieg i nie wiem czy czasem nie warto spróbować gdzie indziej za te 1500, aby nie przepłacać? Co Pani sądzi na temat lasera, którym wykonano u mnie zabieg, czy faktycznie kosztuje on tak dużo bo jest tak rewelacyjny , jak zachwalają lekarze z CTL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eu genia
a i jeszcze jedno- póki co lekarz nie pozwala mi używać żadnego filtra na twarz, nawet jak wychodzę z domu, nie wiem co o tym myśleć? Powiedział, że pod filtrem skóra się gorzej goi... trochę sie boję,że powstaną przebarwienia, bo wszędzie czytam że fultr to obowiązek. Mój póki co stoi na półce i czeka na użycie, ale juz sama nie wiem kogo słuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Nie widzisz efektow bo ich nie zobaczysz. No chyba, ze te negatywne. Ja mialem zabieg rowniez eco2 we Wroclawiu w innej klinice i zniszczono mi całą skroń... powstała blizna po strupie wymiarach 2 cm x 1 cm, skron jest przebarwiona a pod skórą wyskoczyły gęsto rozmieszczone grudki... jesli nie widzisz zadnej poprawy to znaczy ze stracilas jedynie pieniadze, wiec poki masz szanse zrezygnuj z dalszych zabiegow i zaakceptuj siebie zanim zniszczysz sobie twarz tak jak ja i bedziesz szukac pomocy u chirurgów plastycznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eu genia
Andreasss bardzo Ci współczuję:( mi na szczęście już poodpadały strupki, ale miałam tylko takie malutkie, wielkosci łepków od szpilek.... a możesz zdradzic gdzie taką fuszerkę odwalają, żeby móc omijać z daleka? i dokładnie pamiętasz może nazwę lasera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
pierwszy zabieg urzadzeniem eMatrix mialem w Ksztaltosferze, po tym zrobil sie strup i powstala blizna. Pozniej chcialem tą blizne poprawic i zdecydowalem sie na laser Mosaic eco2 w klinice Art Estetica i zostałem oparzony tak mocno, że cała skroń dookoła poprzedniej blizny została zniszczona... minęły 2 miesiące i nic sie nie zmienia, wiec juz tak zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×