Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

mnie normalnie nie boli - ja to w ogóle jestem dziwny przypadek. Zależałoby mi żeby to się zmniejszyło. I żebym mogła bez problemu zajść w ciążę :) Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi sie zmniejszylo i caly czas zmniejsza bez uzycia zadnych tabsow. a jak wysokie masz ca? to znaczy ze torbiela masz tylko w pecherzu? mowilas ze boli cie cewka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie boli przy oddawaniu moczu zaczyna się na 1 dzien przed okresem a mończy po ok. 2 tyg. - żadne leki nie pomagały. Ginekolodzy bagatelizowali problem - mówili że taka moja uroda... a interniści odsyłali do gina. Ja właściwie nie wiem czy to cewka czy pęcherz bo mnie piecze, kłuje, boli non stop mam parcie na pęcherz i biegam co 15 minut do toalety. A oddawanie moczu to BÓL nie do opisania. Nawet gdy jestem na lekach przeciwbólowych to przy oddawaniu moczu nie mija :( I tak ok 3 lat się męczyłam... Aż się uparłam i prawie się pokłóciłam z ginem żeby zrobiła mi wymaz na chlamydie ale wyszła ujemna więc dostałam skierowanie do urologa. No i zaczeło się szukanie, miałam cystoskopie i usg wyszedł guz a że wczesniej miałam pękniętą endo no to stwierdzili że to zapewne też endo - i dostałam skierowanie na operację :( tylko musze zrobić szczepienia, prześwietlenia i inne badania. Ale jak uda mi się zajść w ciążę to wszystkie te przyjemności mnie ominą :) Ca - 108 - jezeli chodzi o torbiel jajnika ( bo taka tez mam) to za jednym razem jest a za innym nie ma - wydaje mi się że w zależności od cyklu raz jest większa raz mniejsza( np. jeden gin napisał mi że ma 4 cm a inny że 8 mm w różnych dniach cyklu). Teraz będziemy obserwować czy ten w pęcherzu się powiększa czy nie. Tak naprawdę to nie wiadomo czy ten "guz" jest powodem tych moich bóli... Może z tą dietą będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta dieta naprawde pomaga. zacznij od tego co napisalam a po 2 tygodniach dopisze ci ziola i soki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
hallo jest tu ktoś?co tu taka cisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja nadal walcze :) z apetytem na słodkie :) raczę się zieloną herbatą z miętą :) bleeee trzeba się przyzwyczaić i potem będzie ok. Tylko muszę pozbyć się wszystkich słodkości - jeszcze paczka markizów mi została :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
gabsonik co to za dieta? czego się muszę wyrzec ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 slpdyczy i wszystkiego co sztuczne albo slodkie ( vegeta, gumy do zucia, sosy i zupy w proszku, lody, cukier, nawet cukrowany majonez ze sklepu (kazdy)) 2. kawy herbaty alkoholu i papierosow nalezy pic 2 litry wody dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do herbaty zielonej z mieta... jezeli jest zawarty tam aromat to nie wolno ci jej pic. wszystkie aromatyzowane,kolorowane i cukrowane syfy sa niedozwolone;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny:) nie wiem czy ktos tu jeszcze zagląda(oprócz Gabsonika) zestarych forumowiczek,ale postanowilam sie odezwac;) A w ogole mariolaaaa jak kruszynka sie miewa?ile Wam zostalo?Znasz płec? A i gratulacje dla kasiza slicznego syncia;):) a no to teraz napisze esej co u mnie;) noo oprócz tego,zedalej boli nie wiem co i nie tak mocno na szczescie ale jednak,to chyba bez zmian..a no i ze doszły inne problemy zdrowotne.. tak włssnie sie zastanawiam,bo ja w ciagu 3 tygodni mam drugi raz chyba zapalenie pęcherza...Boże jak mnie boli przy oddawaniu moczu:( masakra:( (mialam robiony mocz przez lekarza,tak o dla kontroli a wtedy wyszły nieprawidlowosci,tzn bolalo mnie ale nie zwracalam na to uwagi)i teraz powtórka z rozrywki:( nie wiem co sie dzieje,i dlaczego tak sie dzieje,ale zaczyna na nowo mnie to martwic...okresy..hmm no nibby regularne bo co 27 dni,ale jak dla mnie skąpe! 4 dni lekkiego krwawienia i prawie w ogole nie bolesne..z jednej storny mnie to cieszy,a z drugiej?hmm wole nie myślec... a do tego mam niewydolność krązeniowa( przez tabletki anty) i...mega wielki cholesterol!!;/ jestem na diecie od miesiąca...schudlam juz 5 kg,ale teraz waga stoi w miejscu... to tak w skrócie co u mnie nie na temat torbieli,ale ze mi sie przyomnialo o tym forum,to napisalam:) buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik...ja tez mam torbiel endo ( 5cm na lewym jajniku),dostałam juz nawet skierowanie do szpitala na operacje na wrzesień.Tak wiec mam 3 miechy czasu zeby postarac sie to zmniejszyc naturalnymi sposobami. Powiedz mi co oprócz tej diety zdrowej mam stosowac.Jakie zioła? Napisz wszystkop jak mozesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
gabsonik dzięki, za miesiąc idę do lekarza i mam nadzieję, że mojej torbielki już nie będzie. Ja jestem straszny łasuch i jakoś nie mogę sobie wyobrazić życia bez słodyczy i kawy... Ale czego się nie robi w imię ważniejszych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie samopoczucie ok. Poza tym, że czuję się lżejsza :) a soki owocowe i warzywne - bez cukru - można pic? w ramach limitu 2 l. wody ?? Herbata wiem, ma być bez ulepszaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Monika:) stesknilam sie za toba:) pisz czesciej!!!!!!!!!!! a na jakiej diecie jestes? a moze masz jakies bakterie w moczu? a teraz odnosnie dietki: soki warzywne i owocowe jak najbardziej wskazane. ale te zrobione w domu. czyli np. w sokowirowce. najlepszy na guzy sok z marchewki i selera. jak najwiecej. co najmniej 2 szklanki dziennie. powinno byc 8 szklanek dziennie. no ale limit mozemy podwyzszac stopniowo. zacznijmy wiec od 2 szklanek dziennie. co do ziol mieszanka na guzy to: 3 skladniki w rownej ilosci wagowej np po 50g kwiatu nagietka+ziele i kwiat krwawnika+ziele pokrzywy. pic napar nawet do 1,5-2 litry dziennie. do tego na guzy raka i grzybice 1 ząbek czosnku dziennie. duzo orzechow wloskich. duzo warzyw i owocow. to na razie tyle. a co do diety to dopisze pozniej. wazne jest by jesc ten czosnek i pic soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo teraz w sezonie letnim mamy mnostwo innych ciekawych mozliwosci. np nasiadowki z ziela krwawnika. oraz oklady z goracego skrzypu na miejsce w ktorym jest guz. oklad taki przykrywamy folia i termofor na to. trzeba uwazac by sie nie poparzyc. nasiadowki z krwawnika sa na wszystkie problemy kobiece wiec Monika dla ciebie tez na pewno by przydaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbliza sie rowniez sezon jagodowy. jagody zabijaja wszystkie pasozyty wiec co rano przez caly okres kiedy mamy jagody trzeba naczczo jesc ich duzo. herbatka z lisci jagod rowniez zabija pasozyty wiec rowniez mozna czasem wypic. to wszystko ogromnie wplywa na guzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik teraz to i tak to nie bedzie mozliwe,bo w piątek wyjezdzam na ok 3 tygodnie. A no nie jem ziemniaków,makaronu,kasz(tylko nieraz gryczana) jasnego pieczywa,tylko ciemni i chrupki,nie jem mięs tłustych,sosów,kotletów smarzonych itd. a jem warzywa,warzywa ,warzywa i jeszcze raz warzywa do wszystkiego,piers na parze i rybę na oleju rzepakowym. serki,wędliny normalnie i pije duzo wody.a i kotlety sojowe jem i duzo suszonych pestek słoencznika i dyni. ale sa i nieraz chwile,ze jem skrzydelka w panierce,czy kawałeczek pizzy,a i słodkie nieraz tez(wiem,wiem przeciwnosc twojej diety)....4-5 posiłków diety i mało owoców,jedynie jabłka.. no mam/mialam bakterie wmoczu,ale bralam na to leki i przeszło,a teraz znowu powrócilo i boli okropnie :( okres za tydzien ma sie pojawić ijak bedzie kolejny taki jak był,to dla pewnosci ide do gina..tzn albo jak wróce albo tam gdzie jadę(chyba mają mnie prawo przyjąć gdziekolwiek jestem prawda?) a Gabsonik co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie z jednej strony po staremu a z drugiej same zmiany. sama nie wiem. a gdzie sie wybierasz? na wakacje??? mi sie marzy jakies morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie z jednej strony po staremu a z drugiej same zmiany. sama nie wiem. a gdzie sie wybierasz? na wakacje??? mi sie marzy jakies morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Gabsonik jadędo pracy,bo narazie nie pracuje tu gdzi edo tej pory pracowalam...przestuj mamy przez kryzys,a powrót MOZE za 2 miesiące;( jadę pilnować dziecko 14 miesięczne;):) ojj takie pracowite wakacje;):) aco znaczy,ze u ciebie po staremu,ale i zmiany? no slucham Cię ja o co chodzi?:):) a mnie dla odmiany zaczelo dzisiaj swędziec..no wiecie co....super!zaczyna sie spowrotem powtórka sprzed roku!;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotk19
hej wam wszystkim:)...od paru tygodni borykałam się z bólem lewego jajnika,nawet jak stąpałam czułam jakbym coś tam miała,wiec postanowiłam wybrać się do lekarza.Dowiedziałam się(wczoraj), że mam torbiela jajnika-taki 4x5cm.Pod koniec sierpnia ubiegłego roku byłam u innego niż teraz ginekologa,mówiłam że często boli mnie jajnik,jednak wynik wyszedł dobry...cytologia II stopnia,jedynie powiedziano mi o nadżerce i to wszystko. Powiedzcie mi czy to możliwe żeby w ciągu 9miesięcy on tak urósł i żeby cytologia wyszła w normie?jak ona mogła go nie zauważyć? skoro...(tak sobie myślę) już wtedy musiał być widoczny.W sumie wczoraj mogłam wypytać o wszystko ginekologa podczas wizyty,ale sama myśl,że mam torbiela całkowicie wyłączyła mnie z rozmowy z nim i myślałam tylko o tym żeby wyjść i się wypłakać.Mam nadzieje, że mogę liczyć na waszą pomoc.pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 7 lat temu miałam torbiel jajnika (czekoladową) o wym ok. 6 cm , wchłonęła się pod wpływem hormonów obecnie znowu mam torbiel wykrytą przy kontroli mireny o wym 71 mm na 4,7 mm , również wypełniona jakimś płynem (dwukomorową ) torbiel zrobiła mi się na tym samym jajniku co poprzednio , niecały miesiąc temu skończyłam brać hormony doustnie i byłam badana - wszystko było OK , czy to możliwe , ze tak szyko to urosłotakie duże ? czy bedzie dalej rosło ? ręce mi opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka skoro mi urosło w miesiąc na 7 cm to Tobie też spokojnie mogło urosnąć takie w dłuższym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: migotk19 A co ma cytologia do torbieli jajnika? Wynik cytologii odzwierciedla stan szyjki macicy, czy są jakieś niepokojące zmiany w obrębie szyjki macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
do: sowanna75 Na tym forum wypowiadały się osoby co do endometriozy. Pisały, że torbiel czekoladowa (czyli endometrialna) może być ostatecznie potwierdzona tylko na podstawie wyniku histo-pat. po zbadaniu usuniętej operacyjnie zmiany. Badanie USG nigdy nie daje 100% pewności, z jakiego rodzaju torbielą mamy do czynienia (choć oczywiście stawiana diagnoza może się ostatecznie potwierdzić). W poprzednich wypowiedziach na forum znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GENERALNIE MAM TAKI ZAPIERDZIEL ZE NIE WIEM W CO RECE WLOZYC., NIE WYRABIAM. DO TEGO ZRYPALO MI SIE AUTO I DRUKARKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×