Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

---lola ciązko coś na ten temat wydedukować, bo jak ci się rozregulowały cykle to i oowulacja ne pewno, dlatego bardzo ważne jest obserwowanie się. jaki teraz masz śluz? i czy zawsze cię bolały piersi przed albo w trakcie owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rozumie ale pamietam ze bylo kilka razy tak ze bolaly mnie piersi i brzuch nawet w tamtym miesiacu po okresie.A teraz mam przezroczysty i malo go jest.Oki bede sie obserwowac,a co najwazniejsze do obserwacji?sluz i temperatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKULAM___________________________ Co do mojego plamienia to już praktycznie po, dziś tam jakieś strzępki beżowo- różowe, teraz zostało mi czekać na @ ogólnie nie czuję się najlepiej, trochę mnie muli i nadal ciągnie w brzuszku A u Ciebie Słońce jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie wyliczanie komputerowe na nic się zdaje przy zaburzeniach cykowych, także nie powinnaś sie tym sugerować. teraz mi się kojarzy że ty chyba nie tak dawno zaczęłaś brać luteine, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOLA___________ Najlepiej to jest nie myśleć i nie liczyć - łatwo powiedzieć .... :) ale to w naszym wypadku prawie niewykonalne - niestety. Ja nie mierzę temp a ze śluzem to u mnie też różnie. Ale kilka stron w tył któraś mądry wyklad dała na temat sluzu, więc poczytaj koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOLA____ wiesz najlepiej byłoby , żeby gin Ci wyregulował cykle, bo MFIGIELEK ma racje, tak to możemy sobie gdybać i cudować. Na uregulowanie cyklu dobra jest koniczyna, ale wiesz to nie tak hej siup, troszkę jej trzeba popić, co najmniej 6 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrycja nie masz racji, jeśli chodzi o obserwację, bo mi też się wcześniej rozregulowało i własnie dzięki obserwacji mogę wyczuć w jakim miejscy w cyklu jestem i kiedy będzie owulacja. Nawet jeśli się bierzę luteinę to dopiero w drugiej połowie cyklu, a teraz nas interesuje najbardziej pierwsza połowa do owulacji, a wtedy dzieję się najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ginekolog mi przepisal to Luteine i mam 3 pudeleczka pod jezyk i mam zazywac dopoki mi sie nie skonczy,a do Polski dopiero polece na swieta wielkanocne 7 kwietnia.A z ta koniczyna to skad ja mam wziasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfigielek To skoro teraz sie dzieje najwiecej to mam obserwowac sie?i mierzyc temperature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---lola to ja własnie biorąc duphaston, który ma takie samo działanie jak luteina miałam podobną sytuację, że miałam b. krótki cykl, potem krtóki @ i zaraz po nim owulację. to może oznaczać że ci się zaczyna organizm przestawiać po tym leku, w kazdym razie bbzzz nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznij od jutro mierzyć tempke (codziennie rano o tej samej porze przez 5 min - najlepiej zwykłym termomtrem.) Wieczorem przed spaniem przygotuj sobie go koło łóżka tak żeby nie wstawać, musi być strzepnięty. najlepiej poczytaj sobie na jakiejś stronie o metodzie naturalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mfigielek_____________ ja też biorę duphaston ale mam cały czas tak jak przedtem 33-34 dni, wiesz Słońce ja wiem , że może i dobrze obserwować ale wystarczy zaziębienie drobne i temp szlag trafia, wystarczy, że jesz flegaminę i już masz więcej śluzu. LOLA_____ czerwoną koniczyne kupuje się w slepie zielarskim Mfigielek_________ powiedz mi Słonko czy jak bierzesz duphaston miałaś kiedykolwiek plamienia? Bo u mnie to wczorajsza nowość, a do @ mam tydzień jeszcze, co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfigielek Dzieki wielkie za rade i ok codziennie rno przed wstaniem obiecuje ze bede mierzyc temperature i pisac co i jak.No wlasnie ja mialam tak jak ty 1 miesiac wszystko oki zazylam Luteine okres przyszedl tak jak mial przyjsc ale juz luty to okres przyszedl w 23dc i dzis jakies bole dostalam takie jak przed okresem.takze mozna sie poprzytulac i straszna mam ochote tak samo jak M.zobaczymy moze sie wkoncu uda.Bylabym najszczesliwsza kobieta.A co do termomentru to ja w domu mam tyleko elektroniczny ale to chyba nie ma za duzego znaczenia?i gdzie najlepiej mierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to są jedne z wielu objawów brania duphastonu ja takich nie miałam, ale miałam typowe jak przy ciązy: straszny ból piersi szczególnie sutków, kłucie w podbrzuszu i mdłości i bóle żołądka. więc kazdy organimz inaczej reaguje. ja niestety musiałam z niego zrezygnowac i przeszłam na luteinę dopochwowo os 16 do 26 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz taki to mierz na razie nim ,ale ja polecam jednak zwykły, bo już wypróbowałam wszytskie rodzaj. (nawet raz to zamówiłam w patece z dwoma kreskami po przecinku), lae elektroniczne to za każdym razem mirzenia pokazują inaczej. a zwykły zawsze tak samo. poza tym elektr zawsze zaniżają temp. no i najlepiej mierzyć tam gdzie się wszystko dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No narazie mam taki ale moze tutaj w tej beznadziejnej Irlandii sie kupi zwykly ale watpie.No sprubuje zaczas mierzyc jutro czylimowisz ze najlepiej w pochwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Pozwolicie, że się włączę do rozmowy? Lola---- odnośnie termometru to elektroniczny jak najbardziej może być. Ja sama takiego uzywam, kupiłam przez internet, owulacyjny. Mierzyć można w 3 miejscach, tam gdzie termometr styka się ze śluzówką: pod językiem, w pochwie albo w odbycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczełam teraz mierzyć od 8 dc moja tempka jest taka: 8 dc: 36,45 - śluz mętny lepki 9 dc: 36, 65 (po imprezie-mało snu) - mętny mokry 10 dc: 36,35 - bardziej rozciągliwy, odczucie śłiskości 11 dc: 36,35 - rozciągliwy więcej 12 dc: 36, 25 - rozciągliwy śliski i na tym to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm jejku to wkocu moze byc czy nie?Ale wydaje mi sie ze raczej bardziej wiarygodny jest rteciowy bo ten mi strasznie niska temperature pokazuje 34.8np ale nie mialam wiecej niz 35,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OGNIK___________ Jattam sprawy mają się u Ciebie< samopoczucie jak czuję wyśmienite ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mfigielku, też prowadzę podobne obserwaje i póki co elektroniczny termometr mnie nie zawiódł. Polecam kartę obserwacji cyklu, można ściągnąć z netu.Wtedy mierzoną temp. rysujesz na wykresie i widzisz dokładnie jak się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kożelanki ;) Witam nowe staraczki w naszym gronie. :) U mnie trochę zabiegania jest jak to przed ślubem ;) Niestety mimo tego cały czas myślę o częstym bzz, dniach płodnych itd... Chyba za bardzo się nakręcam sama, bo nawet bzz zbytnio nam nie wychodzi. Mój M też odczuwa chyba tą presję więc.... . Może trochę przesadziłam. Wprawdzie do tych dni mam jeszcze trochę czasu ale psycha działa. Ale se dziś poczytałam tutaj.... że hej!!! No no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki wydrukuje sobie ta karte obserwacji sluzu i bee mierzyla.dzieki i juz nie przeszkadzam ide do wanny a potem, bzzzzz.Jutro sie odezwe rano z temperatura.milego wieczorku.papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owulacja wygląda wtedy, gdy nastąpił nagły skok temp, min o 0,2 czyli o 2 kreski. widac to bo najczęsciej (choć nie zawsze) przed owulką tempka spada radykalnie. tak jak widziałaś mi od początku mierzenia z 36,45 spdła do 36,25, więc może byc jeszcze taka niska np. 2 dni(tak miałam w tamtym cyklu) i nastwi skok temp i wtedy widac że owulacja się odbyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati czuję się świetnie, dziś 20 dc, już kilka dni po owu. Trochę mnie tylko piersi z boku bolą, w poprzednim cyklu też mnie bolały. Bardzo się cieszę, że Ci się poprawiło samopoczucie i te ciągnięcia pod brzuszkiem też obiecujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze mfigielek ucieka tez tak jak ja.to jutro sie odezwe.buziaczki i dzieki za rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×