Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

a propos tego ubezpieczenia: przed chwilą zarejestrowałam się do gina....na za 3 godziny tak powinno być!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro idę na oddział i może przyspieszą mi poród. Możliwe, że dostanę oksytocynę. Zaczynam 42. tydzień. Rea, milo, że jesteś. Za mało tu Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!! Jestem, dzisiaj pierwsza:):):):) I nawet wyspana (o dziwo!). Nie słyszałam jak M wychodził do pracy.....niesamowite.... Witajcie po dłuższych nieobecnościach....... Mówiłyście coś o przepisach na Wigilię...... mam na ŚLEDZIE POD PIERZYNĄ - wymoczone śledzie (w zależności od potrzeby) - 1 - 2 cebule - 2 jajka ugotowane na twardo - majonez - żółty ser Śledzie pokroić w małe dzwonka lub niedużą kostkę, cebule i jajko drobno posiekać.... Najlepiej robić te śledzie w równej przezroczystej salaterce....i tak... Najpierw warstwa śledzi, potem trochę majonezu rozsmarować, warstwa cebuli, znowu warstwa śledzi,majonez posiekane jajko, warstwa śledzi, majonez i na wierzch starty na drobnych oczkach żółty ser.....Mniam, mniam. Mówię Wam pyszota :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik a co Ty mówisz z tą rybą po grecku, mnie się schodzi najwyżej pół godziny.........i fakt pyszota..... mam jeszcze przepis na ŚLEDZIE REGINY - 1kg solonych śledzi - 4 cebule - szklanka oleju - 10dkg rodzynek - 2 łyżki cukru - szczypta kwasku cytryn. lub łyżeczka soku z cytrtyny - 15 dkg koncentratu pomidor. śledzie wymoczyć, pokroić na dzwonka. W rondlu rozgrzać olej, zeszklić pokrojoną w talarki cebulę, dodać koncentrat, cukier, sok z cytryny a na koniec wymoczone i osuszone rodzynki i zagotować mieszając. Odstawić pastę z ognia. śledzie ułożyć w słoiku lub salaterce przekładając ostudzoną pastą. Najlepiej podawać następnego dnia.......... A jeszcze na wigilie zupa grzybowa z łazankami mmmmmmm pychota, kompot z suszu(wrrrr), pierogi z kapustą i grzybami......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacerku jak samopoczucie dzisiaj, jest oki? Dobrze się czujesz....mam nadzieje, że dzisiaj się wszystko okaże....i będziesz miała Maleństwo już przy sobie..... A co u pozostałych Pań, Pati, Beata, Ania, Chciejka......Wy gdzie......????? Dobra, ale sie rozpisałam idę się szykować do pracy, ale tylko na 6h a potem, potem.....mam 3 dni wolnego!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferminaa31
Ojej, to trzymamy kciuki Spacerku i czekamy na wiesci. Dorotko dzieki za przepisy na sledzie, ale ja mam zakaz , obieclam mezowi w tamtym roku, ze si eza nie juz nie zabiore nigdy:) Bo przepisy na sledzie wydaja sie latwe, ale jak ja zrobilam, to raz,, ze smród cebuli tepilam wszytskimi mozliwymi srodkami przez tydzien, a dwa, ze juz gotowe sledzie wraz z pojemnikiem poszly na smietnik:) Wiec nie w tym roku, moze kiedys sie zabiore..:) no nic, to moja mocna strona. Ja upieklam juz pierniczki ale puszne są i systematycznie je podjadam i chyba jeszcze raz bede piec, zeby zostalo chos troche na SWieta, a kilku nie wyłoze. Rea , racje masz z tym ubezpieczeniem, ja chodze prywatnie teraz do lekarza, a wladnieo od stycznia bede miala mozliwosc opieki z pakietu zdrowotnego M pracy, taki pakiet, szkoda, ze tak pozno zmienl prace bo lobejmuje takze opieke w ciazy i to w takim miejscu , do ktoregeo chodzialam starajac sie o dzidziusia. Tos ie rzeczywiscie oplaca, jak ktos chce sie gruntowanie przebadac i podleczyc, taki pakiet wykupiony, bona NFZ to liczyc mozna, ale roznie i nie zawsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URLOPOWICZKI______________ Ewika Folik Lola Orcia Rea ______________PRZED OWULACJĄ______________________ NICK.......... ........PLAN.@..DŁ.CYKLU ..PUNKT..WIEK..CYKL _________PO OWULACJI DO KOŃCA CYKLU________________ NICK.......... ........PLAN.@..DŁ.CYKLU ..PUNKT..WIEK..CYKl Chciejka26...........5.09.......?..........nie.......27. .......? ______________________BRZUCHATKI_______________________ NICK................TC.....DATA BADN...TERMIN POR.....WIEK...płeć Spacer w chmurach..41...10.12.........10.12.09.........22...dziewczyn Fermina30.........37......14.12.........05.01.10.........31 ...chłopak Anka323............34...................29.01.10... .24...chłopiec Klaudia0405........33......18.10.........31.01.10....26. ....dziewczynka Beata2611..........33......25.11.........03.02.10....... ..26...chłopiec Nikamo74..........28.......23.12........01.03.10........ ..35....chłopiec Annolia.............28.......16.12........08.03.10...... .27..dziewczynka nikulam.............24......14.12........27.03.10.....31 . ...dziewczynka joanna84............8.......22.07........07.03.10....... ....25....?....... Nowa81.............13......24.11........11.05.10........ ....28.....?...... ______________________MAMUŚKI _______________________ NICK...........DZIEŃ PORODU......WIEK DZIECKA........IMIĘ DZIECKA Ognik80.............25.10.09..........2tyg.,3 dni........ .......Ola...... M-M..................10.11.2009.........1 tydz, 2dni.......Przemuś..... Mfigielek.............13.11.09...........1 tydz...............Dawidek Animonda............13.11.09...........1 tydz...............Kacperek Czesc Babole. Ale sie rozpisalyscie. Dorotko podoba mi sie ten przepis na sledzie :) chyba go wyprobuje w tym roku. Ja mam dzis w planie prasowanko i pakowanie torby dla maluszka,bo dla siebie juz mam.;) Zaraz ide sie kapac i robic obiadek. Nie wiecie co z Pati i Chciejka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki :-) Dorotka przepisy brzmią pysznie :-( tylko ja śledzi nie moge jeść tzn czasem zjem a później wymioty i ból żołądka mnie dopada. Rea ja nie chce iść rodzic w tym roku ale coraz częściej mnie skurcze zbieraja i brzuch opadł. A wiecie co poszłam wczoraj do okulistki dopełnić formalnosci tzn byłam u niej pod koniec sierpnia i po badaniach stwierdziła ze kategorycznie musze mieć CC i ze niema mowy o naturalnym porodzie i co?????????????? Chyba "cudowne uzdrowienie" bo wczoraj stwierdziła ze mam rodzic SN z tym że 2 faza porodu ma byc skrucona popłakałam sie z nerwów bo jak córke rodziłam to wada mi sie pogorszyła o 3,5 dioptrii a teraz jak mam -11 i -12 to przecież ja bede ślepa jak kura albo i gorzej i a juz wczoraj słabiej widziałam bo jednak brzuch jest cieżki i oczy to odczuwają. Niewiem co mam robić i martwie sie tym wszystkim ale coś wymyśle :-D Folik nie odzywa sie pewnie bzzzzz hi hi bo owu było a ciekawe jak po wizycie u gina tej 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe Folik nie ma czasu... wlasnie czyta co tam do jedzienia sledzie chyba zrobi jak przepis podała Dorotka.... dzieki.... Beatka - ale zaraz zaraz.... po jakiej wizycie.... 2... ja bylam juz na dwóch.... raz podgladałam czy pecherzyk rosnie i czy jest a na II juz pekł.... i wiesz bzzzzzz juz niepotrzebne.... bo juz po peknieciu.... co mialo byc to bylo.... ale co tam wazne ze pek tak.... mam troche zapier... i nie moge pisac ale co ja bede pisac ze nic nie czuje tylko ze po tym bromku mi sie z rana rzygac chce i śnieta chodze... ale moze powoli przejdzie.... no to pozdrawiam i zmykam/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URLOPOWICZKI______________ Ewika Folik Lola Orcia Rea ______________PRZED OWULACJĄ______________________ NICK.......... ........PLAN.@..DŁ.CYKLU ..PUNKT..WIEK..CYKL _________PO OWULACJI DO KOŃCA CYKLU________________ NICK.......... ........PLAN.@..DŁ.CYKLU ..PUNKT..WIEK..CYKl Chciejka26...........5.09.......?..........nie.......27. .......? ______________________BRZUCHATKI_______________________ NICK................TC.....DATA BADN...TERMIN POR.....WIEK...płeć Spacer w chmurach..42.......-.........10.12.09.........22...dziewczyn Fermina30.........37......14.12.........05.01.10.........31 ...chłopak Anka323............34...................29.01.10... .24...chłopiec Klaudia0405........33......18.10.........31.01.10....26. ....dziewczynka Beata2611..........33......25.11.........03.02.10....... ..26...chłopiec Nikamo74..........28.......23.12........01.03.10........ ..35....chłopiec Annolia.............28.......16.12........08.03.10...... .27..dziewczynka nikulam.............24......14.12........27.03.10.....31 . ...dziewczynka joanna84............8.......22.07........07.03.10....... ....25....?....... Nowa81.............13......24.11........11.05.10........ ....28.....?...... ______________________MAMUŚKI _______________________ NICK...........DZIEŃ PORODU......WIEK DZIECKA........IMIĘ DZIECKA Ognik80.............25.10.09..........2tyg.,3 dni........ .......Ola...... M-M..................10.11.2009.........1 tydz, 2dni.......Przemuś..... Mfigielek.............13.11.09...........1 tydz...............Dawidek Animonda............13.11.09...........1 tydz...............Kacperek Cześć! Nie rozpakowali mnie! Obiecywali 2 dni i w końcu jutro podobno mają to zrobić, a teraz dostałam przepustkę na niedzielę. Kurde, a tak się nie mogłam doczekać. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście w poniedziałek będzie im się chciało... Dziękuję za Wasze dobre życzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Co tam baby... snieg zima w koncu idzie.... bo niby siegu nie bylo a tyle bałwanów łazi po tym swiecie hehehe..... Mnie od wczoraj tak napitala glowa... ale to podejrzewam ze skutki brania tego brom... ale jeszcze 3 dni musze wytrzymac.... kurka... ide po kawe komu robic... bo juz mnie glowa bierze na calego... bleeee a tak szczególowo to mnie pol glowy boli... ide po kawe... bo umre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie...... U mnie też troszku śniegu za oknem, ciekawe czy coś będzie na Święta.... Folik, ja bym poprosiła tą kawusię, rozpuszczalną z dużą ilością mleka i 2 łyżeczki cukru....Jestem jakaś taka nietomna....Dzisiaj sobie pospałam....obudziłam się po 11!!!!Normalnie szok....... Spacerku to jednym słowem Cię urządziła nasza "służba zdrowia"..... Co się dzieje w tym kraju. Ale mam nadzieję, że dzisiaj już będziesz miała Małą przy sobie!!!! 3mamy kciuki!!!!! Beata, czy ta Twoja okulistka na głowę upadła???????? Co za baba???? Może ona czekała na jakiś "datek" od Ciebie.....Weź się może wybierz do niej i poproś ją o pisemną odmowę. Niech Ci napisze czarno na białym, że przy Twojej wadzie wzroku ona nie widzi żadnych przeciwwskazań do rodzenia SN. Ciekawe co wtedy powie.... Ja mam od wczoraj taki jakiś wisielczy nastrój....ścięłam się wczoraj ze swoimi Rodzicami.....i jestem tak zła, że mam wielką ochotę wyjechać na Święta.....do teściowej......i niech sobie zostaną sami....:(:(:(:(:(:(:(:(skoro ja jestem taka wredna, podła i w ogóle....... Wrrrr jestem zła!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferminaa31
hej to i ja siew witam, wlasnie zasiadlam do kompa z kawusia, jakos tak dopiero teraz czas na nia mam. Nie wiem, czy mam syndrom wicia gniazda czy nerwy przed Swietami, porodem, ale cos robie, krzatam sie, zmywam. W tym roku rodzice do nas, po raz pierwszy na Swieta przyjezdzjaja, jakos tak czuje sie gospodynia, mysle, co sie da wczesniej przygotowac, zeby mnie porod nie zastal przy gotowaniu bigosu:P Foliku, tak mysle, ze to od tych tabeletek takie samopoczucie, czytalam o tym przy braniu dostinexu. Ciekawe na jakim etapie jest Spacerek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ciekawe jak Spacerek....macie z Nią kontakt telefoniczny, smsowy??? Ferminko, jeśli dobrze widzę, to Ty masz dzisiaj wizytę kontrolną u gina......:) A gdzie reszta kobitek, weekend się już skończył......co jest????:(:(:(:( Folik Ty bierzesz ten bromergon tylko w określonych dniach cyklu czy przez cały czas.....? Bo ja biorę codziennie...od września chyba. Odstawić mam w momencie jak się zorientuję, że jestem w ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka o tej porze kawe ja juz dawno po..... wlasnie szykuje sie do obiadu.... ryz i warzywa na patelnie... mniam mniam pyszotka.... i tak jakos dzis pozno.... cholera... tak ja biorem bromek 1/2 tabl. od kiedy poszlam do gina i przez 10 dni mam brac do 17 grudnia... a owil ze w nastepny miesiacu mam wziac od 11 dc wczesniej deczko bo owulka jest u mnie ok 14 wiec tak 3 dni przed winnam lykac... a pytalam dlaczego to powiedzxial ze nie caly miesiac bo mam dobra prl normalnie wynosi u mnie 12 ale ze po obciazeniu jest 220 to tronke za duzo... i dlatego musze zbic w czasie owulacji... a inne dziolchy maja normalnie bez obiazenia tym lekiem co sie lyka i po godzienie bada.... wysoka i dlatego zbijaja ja caly cza non stop..... ide zrrec.... mniammmmmmmm !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja trochę w końcu ogarnęłam i wzięłam się za wypisywanie kartek świątecznych....w końcu to już najwyższa pora..... jak chcecie to mogę Wam jeszcze podać przepis na sałatkę z PALUSZKÓW KRABOWYCH - paczka paluszków krabowych (ja kupuję w LIDLU po 2zł) - 3 - 4 jajka na twardo - majonez, sól, pieprz do smaku - kukurydza Paluszki i jajka pokroić w kosteczkę, dodać kukurydzę, majonez i doprawić do smaku. Mówię Wam pyszota (też nie sądziłam, że może mi smakować:):) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jest w tym jakiś sens, chyba w końcu wiedzieli co robią wysyłając Cię do domku. A ty musisz zająć się czymś, żeby nie myśleć o porodzie. Weź może poczytaj książkę, obejrzyj jakąś komedię..... Wiem, że podobno w przyspieszeniu porodu pomaga wchodzenie po schodach.....:):):):):) no i seksik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacerku, Kochana teraz to nie ma sensu myśleć nad ich zachowaniem, postępowaniem.....Musisz myśleć pozytywnie, nie denerwować się tylko. Przecież mała to wszystko odczuwa:):) a generalnie jak się czujesz......??? wszystko oki? Dziewczyny a gdzie Wy jesteście, co się z Wami dzieje??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lalki... spacer - cos Cię przetrzymuja... cos sie dzidzi nie spieszy na ten swiat.... ale juz pewnie na swieta bedziesz tulic szkrabka... U mnie jakas posucha sie wziela na sex itp... jakos czlowiek ma glowe zajeta prezentami, zarciem na swieta, a to sprzataniem ale moze i dobrze... bo myslenie o tym zeby cos poczas by poczac ma byc odsuniete na dalszy plan... Zastanawiam sie jedynie nad jedna sprawa - po cóz mam miec te badania hormonów... test. progesteron jutro skoro te badania juz mialam.... PRL rozumiem bo biore ten bromergon ale po co te inne h... ale chyba zrobie - bo pewnie po cos mu (lakrzowi) sa potrzebne... moze bardzoiej chodzi o faze cyklu.... jakie sa po ow. Jutro musze wstac jeszcze wczesniej niz ustawa przewiduje.... na to podwójne kłucie... ale pojde.... znalazłam niedaleko nawet przychodnie gdzie robia badania nie za 40 zł a za 25 zł.. to juz cos... jakies oszczednosci tak ??? A teraz... czas na kaweeeee ! !!! nie ma Was smutno... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babochony, jestem!!! Obwieszczam koniec urlopu, aczkolwiek nie obiecuję, że będę tutaj regularnie - nie mogę się ogarnąć z robotą i tak mi czasami szkoda czasu w ciągu dnia.... syndrom własnej firmy, cóż... Chmurko - ty się nie denerwuj, to się zacznie, jak będzie ogranizm gotowy - widocznie nie jest. Jeszcze chyba nie ma tragedii z terminem? to tylko kilka dni po. ci z grudnia tak mają, ja przeczekałam w brzuchu 2 tygodnie więcej, dzięki temu jestem młodsza!!!! A lekarze, cóż wszystkie wiemy jak to jest.... może warto kogoś znajomego poprosić? masz jakieś znajomości? zawsze to lepiej...... trzymam kciuki. Ferminko - a ty jak? w domku cały czas?? Babole nie zapylone...zostałyśmy na razie we 3. Ja, Foli i Dorotka - witam ciebie, chyba jeszcze się nie znamy:)))) - zaczynamy od nowa, tak? No to już, na co tu czekać:)))) Zaraz zwołamy inne babolki....w końcu każdy tydzień ma swój piątek:) Mój raport. Ubezpieczenie jest bomba. Byłam pierwszy raz u gina nowego. wizyta trwała 45 min - to pierwsza taka w moim życiu. Wybrałam sobie lux med - super przychodnia, blisko domu. Pan gin robił ze mną wywiad 30 min! generalnie jak zwykle wszystko super i już na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na badania hormonalne, które od razu wykonano. Jeszcze nie odebrałam wyników. Powiem tylko, że prosiłam o takie skierowanie kilku lekarzy przez rok - bez skutku. Jutro odbiorę wyniki i zarejestruję się znowu - zobaczymy. Lekarz nastawiony jest na zwycięstwo - ciekawa jestem co się okaże w wynikach. M w natarciu, a mnie się nic nie chce...... niby coś tam działamy, ale chyba za rzadko. Od dwóch dni mam wzorowy śluz, więc dzisiaj spróbujemy może znowu. Ogólnie nie mam przekonania, cały czas myślę, czy nie iść do niezależnej pracy, jeszcze coś zrobić, coś mnie pcha w inną stronę, ale rozsądek mi podpowiada, że mam coraz mniej czasu :)))) Kręgosłup - coraz lepiej, jak bolał mnie podczas leczenia, chyba ustępuje.... To co u was? Dorotka - przepisy są zachęcające.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos cos wie nt PAtrycji.... moglaby sie pojawic.... Lola... kto tam sie ma zamiar starac..... kogo cycki bola, kto tam sluzy ma... no kto.... halooo..... zaczynamy walke .... REA jestes....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i popatrz Foli, ze starej kadry zostałyśmy tylko my na placu boju.. przewidziałam taki splot wydarzeń. bo inne się bzzz, a my sobie w tym czasie drinki nalewałyśmy, widzisz tylko nie wiem, jak to Nikusia zrobiła, bo ona i piła i na rowerze jeździła i się zapyliła ty, to ona zawsze nalewała????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie, a Pati, lola, Ewika???? babochony, chodźta, robimy jeszcze jedno podejście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz nam nalewała.... a sama nalała sobie co innego i teraz bedzie miala bajbe ... a my macalismy szyjki .... butelkowe... zaracie nam bylo tylko w glowie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×