Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość mała 22 ___
witajcie dziewczyny, dzis testowalam, troszke za wczesniej bo okres powinnam miec za 2 dni, wyszly mi 2 kreski z czego jedna jasniejsza i nie tak widoczna jak ta druga..mysliscie ze jestem w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala, jasne że jesteś :) ta kreska jest jaśniejsza, bo betaHCG jeszcze nie jest na wysokim poziomie, ale jak sama mówisz, jeszcze masz 2 dni do @ mnie też boli brzucho od dnia kiedy powinnam dostać okres. w sumie nie boli, bo to nie jest ból, ale tak dziwnie drętwieje. łykam no-spę i piję rumianek, i gdy tylko mogę odpoczywam. i nie mogę się doczekać pierwszego USG, kiedy zobaczę moje malutkie serduszko.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala chyba możemy po cichu gratulować;)moje kreseczka też była jaśniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie już parę osób wie, mama i rodzina od jej strony. Nie wiedzą jeszcze mój tata i cała rodzina od strony męża. Jakie ja mam nudności... i senność i rozleniwienie mnie łapie... co za czas... chcę być już po 14 tygodniu kiedy to wszystko minie, a brzuszek już będzie widać i w końcu uwierzę że naprawdę to maleństwo tam jest.. na razie to taka mała cudna abstrakcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pięknie to napisałaś..cudna mała abstrakcja❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak już pisałam się wygadałam, ale tak wyszło, oficjalnie powiemy po pierwszym USG jak będę widziała maluszka, że jest i rozwija się prawidłowo. Ruth- jak to miałaś martwą ciążę???? objawy normalne miałaś, bo teraz mnie zestresowałaś... Zyrafa z tym odpoczywaniem to przy małym trzpiocie juz to nie jest takie łatwe..;-) w pierwszej to sobie spałam, leżałam itd a teraz śmigam za moim szkrabem raczkującym ;-))) Mi test ciążowy nie wyszedł tym razem ;-) był wątpliwy więc od razu na betę HCG poleciałam, bo chciałam wiedzieć by zażywać leki odpowiednie do sytuacji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala 22 __
dzięki dziewczynki;) ja uwierze jak zobacze wyrazne 2 kreski, chociaz powli sie ciesze:) najlepsze jest to, ze objawy mam jak na @, bolace piersi, do tego bol pleców straszny, no i jem jak opętana hehe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała 22 gratuluję , powiem ci ,ze jestes w ciązy tez tak miałam . U mnie wiedzą juz prawie wszyscy, kto powinien wiedzieć .Dziś mam jakiś koszmarny dzień , senna jestem i głodna ciągle no i zgaga mnie dopadła , ale nie wymiotuje . Z moją córką wymiotowałam 3 pierwsze miesiące , a potem była rewelacja , tylko senna byłam i prawie cała ciąże chodziłam do pracy , teraz chce iść na zwolnienie już od 3 miesiąca. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello, No to sie kobiety rozgadaly :) fajowsko Co do wyjazdu to planowalismy go wczesniej a teraz to chetnie pojade zeby zmienic klimat a maz poszaleje na stoku a i corke chcemy wsadzic na narty pierwszy raz tak ze mysle ze bedzie ok, a nie ukrywam ze mala przerwa od pracy mi sie przyda bo ostatni okres mam jakis intensywny a prezesi jacys nerwowi - pewnie wina kryzysu :P wiec chetnie znikne na pare dni. U nas o ciazy wie maz i corka i tak pewnie zostanie jeszcze przez jakis czas ;) Co do bolu to czasami poczuje brzuszek ale nie tak bardzo jak wczesniej. Troche mam zgage i mam jakies dziwne uczucie w nogach i to jest dziwne. Spokojnej nocy dziewczeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala-ja uwierzę dopiero jak zobaczę na usg że wszystko ok:P Liliankas-Kochana to ma być optymistyczny topik:P boję się, że jeszcze Was wystraszę i co:/? to była moja 1 ciąża,2 była zagrożona,mały urodził się z zapaleniem płuc-a dzisiaj o okaz zdrowia:)z tą ciążą mam nadzieje, że żadnych cyrków nie będę miała:)póki co piersi nabrzmiałe jak balony wieczorne mdłości(ja jakoś wszystko mam na odwrót:P) i bóle brzucha. dziewczyny ja się już nie mogę doczekać,az nam brzuszki urosną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala 22 __
wiecie co? znów wyszła jasniejsza kreska,,, moze ja jednak poczekam do soboty kiedy powinnam dostac i wtedy bedzie wyrazna...a kiedy isc do lekarza?????w nastepnym tygodniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wychodzi,że jutro będzie 7tydzień, a do lekarza jeszcze nie dzwoniłam,bo najzwyczajniej się boję, że nie zobaczę serduszka-ale to takie moje przewrażliwienie:)możesz się już mała umówić, to gin po przez badanie Ci stwierdzi i zleci badanie krwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala 22 __
ruth ale to juz pewne ze w ciazy jestem jak ta druga kreska jest jasniejsza??? teraz moze byc tylko ciemniejsza, juz nie zniknie? hehe glupie pyt.zadaje bo jeszcze w to nie wierze! pojde do lekarza w poniedzialek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka333
to ja tez sie zapisuję do klubu :). 4 tydzień... 3 ciąża... ale tą razą zamawiam dziewuszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja docelowo chciałabym mieć trójkę maluchów. nie jednorazowo oczywiście, ale żeby różnica między dzieciakami nie była duża.... chciałabym żeby teraz rosła we mnie dziewczynka, chyba każda z nas marzy o córeczce ;) ale z praktycznego punktu widzenia nie ma to jak starszy brat, prawda? tyle chciałabym już wiedzieć o tym dziecku... czy będzie zdrowe, jakiej będzie płci, jak będzie wyglądało, czy będzie mądre, odważne, pogodne...? długo na to czekałam i stało się tak niespodziewanie... już mówię do brzucha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala 22 __
no to gicik :) hehe przyda;laby sie dziewuszka, ale pewnie bedzie chlopiec bo celowalam w dzien owulacji... zyrafa...nie rozpedzaj sie tak, do wszystkiego dojdziesz :] z reszta jak my wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyrafo ratunkuuuu
co na te potworne wzdęcia ? mój brzuch wygląda na 6 miesiąc !! w żadne ubrania się nie mieszczę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dześć Mamuski może ja nie na temat trochę...;-) ale na stronie Zus jest taka informacja, chyba się możemy cieszyć co? ;-)))) nie wiem czy się skażę pracą w trakcie tej ciąży..... aczkolwiek ochotę mam ale wszystko dla dobra maleństwa.. \"Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy, nie dłużej niż przez 182 dni, a w przypadku gruźlicy (oznaczonej przez lekarza w zaświadczeniu lekarskim kodem \"D\") - nie dłużej niż przez 270 dni. Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka333- Gratulacje! ja też bym chciała 3 ale nie wiem czy się uda namówić męża, który chciał tylko jedno...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu tak cicho:P?my już dzisiaj mieliśmy pobudkę o 6:P nie wiem jak ja sił nabiore hehe Liliankas ja tez chciałam jedno dziecko..najpierw maż mnie namawiał,że nie teraz, że za 1o lat dopiero,a później mnie jakoś wzięło i powiedziałam albo teraz albo wcale:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto mnie prosi o pomoc? jesteś wrześniowa? jeśli nie to w którym miesiącu? wzdęciom trzeba zapobiegać przez: - zmianę diety - jedz produkty, które nie są tłuste lub smażone, są niewzdymające (unikaj kapusty, grochu, fasola, czosnek, cebula, brokuły, brukselka, kalafior, słodkie napoje, gazowane napoje, mleko i jego przetwory z wyjątkiem jogurtów naturalnych), dobrze, aby produkty były dobrze rozdrobnione, dobrze przeżute, jedzone bez pośpiechu - zmianę trybu życia - jak najwięcej ruchu, który pomaga opróżnić jelita z gazów - zmianę ubioru - unikaj ubrań uciskających brzuch, bo to wzmaga wzdęcia przez utrudnianie opróżniania jelit z gazów na wzdęcia poleca się: - piecie herbatki z kopru włoskiego, kminku - dodawanie do potraw tymianku, imbiru, majeranku - jedzenie potraw gotowanych na parze przyjmowanie jakichkolwiek leków na wzdęcia należy zawsze SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM - nigdy nie przyjmuj żadnych leków na własną rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka333
Witam serdecznie ja od 7 w pracy, ale żeby mi sie chciało pracować to nie powiem.... za gratulacje dziękuje - starszych dwóch braci maleństwo już ma, ale co do płci dzieciątka ich zdania są odmienne :) pozdrawiam mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka333 w jakim wieku są synowie ? u mnie będzie starsznie duża różnica wieku bo aż 15 lat !! zyrafa-dluga też skorzystam z Twoich porad, niestety też się zmagam z tym problemem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie mam niechęć do słodkiego:Pale to na wielki plus bo ja słodyczoholik jestem, a nie chciałabym za dużo przytyć:P agucha-15lat różnicy??łądnie:D będziesz miała pomoc w domu;) umówiłam się dzisiaj do gina i dopier na 15stego mnie zapisał:/ale to nic przynajmniej usg od razu zrobi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruth ja nie tyle nie chce za dużo przytyć co nie mogę. Jeszcze wszystkiego po poprzedniej ciąży nie zrzuciłam więc wiesz... ;-) no i startowa waga u mnie kiepściutka bo 67 kg.... a nie chce potem jak wieloryb wyglądać, aczkolwiek jak w dniu w którym urodziłam córcię ważyli mnie w szpitalu i było 83 ;-))))) Więc ja też na razie słodyczom mówię nie! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas a ile przytyłaś w pierwszej ciąży ? ja w pierwszej przytyłam 22kg, a teraz już prawie 3 na plusie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka333 w jakim wieku są synowie ? u mnie będzie starsznie duża różnica wieku bo aż 15 lat !! zyrafa-dluga też skorzystam z Twoich porad, niestety też się zmagam z tym problemem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×