Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

graminis

Szpital Wojewódzki Tychy - PORÓD!!!

Polecane posty

Gość gość
Gościu, a rodzilas ostatnio? Wszystko już jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo inna sprawa jak się ma cc, a inna jak się znieczulenie do sn.o tym nawet gdzieś pisali na jakiejś oficjalnej stronir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyszanka00
Po 14, ew. w weekend czy noc to cesarki są chyba tylko w narkozie. Ogólnie muszą być anestezjolodzy na terenie szpitala do znieczuleń ogólnych bo przecież w każdej chwili może być jakaś operacja niezależnie czy to trakt porodowy czy np. chirurgia. Problem tylko w tym że anestezjolog od ZZO pracuje tylko do 14/15. Chociaż podobno czasami dojeżdża po godzinach jak po niego zadzwonią, no ale to trzeba mieć mega szczęście i raczej nie nastawiać się na znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isa873
Rodziłam w szpitalu pod koniec lutego, akurat przenosiliśmy się na patologię bo położnictwo było czyszczone, ale nie o tym chciałam napisać. Dziękuje położnym z położnictwa za super opiekę, nie pamiętam jak miała na imię położna ale chyba Pani Monika, która była przeukochana, opiekowała się mną tak jak bym była jej córka, dobrze wspominam pobyt w szpitalu, lekarze na dyżurach też bardzo mili i zawsze odpowidali na pytania zadane, także położne od noworodków bardzo miłe i zawsze pomocne, jestem pozytywnie zaskoczona szpitalem bo nie jestem z Tych i nie wiedziałam nic o tym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11115
Czyli na wyremontowanym oddziale, który miał być docelowo położniczym nadal jest patologia ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, lezalam koncem lutego na patologii na tym nowym... na pewno bedzie zamiana, bo oddzial przystosowany na maluchy (jest przewijak, wanienka i te "łozeczka" - nie wiem jak to fachowo sie nazywa), ale kiedy???? nie wiadomo.... oddzial naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wiecie co jest wymagane przez Megrez do porodu?? bo ta ich strona internetowa strasznie uboga i nie znalazłam nigdzie takiej listy potrzebnych rzeczy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata temu: oryginał grupy krwi, hiv i jakiś antygen hbs czy jakoś tak (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) dodatkowo pytali czy robiłam prenatalne i oglądali wyniki. A tak to: podkłady na łóżko, podkłady poporodowe, wg mnie dobrze wziąć mydło bo na salach różnie bywało, że 3 koszule do porodu (przy sn łatwo się brudzily) chusteczki i pieluchy, jakaś pieluche flanelowa żeby kłaść dziecko, wodę do picia na poród, jakiegoś rogala żeby zjeść już po wszystkim:)majtki poporodowe z dużą siatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isa873
Ja rodziłam w lutym w tym roku i potrzebne było, grupa krwi, wynik hbs, podkłady poporodowe 60x90, podpaski (ja zużyłam aż 4 paczki miałam cc) żadnych majtek nie wolno mieć, pieluchy dla maluszka, krem do pupy i tyle dla maluszka, a dodatkowo to wiadomo wodę do picia, z 3-4 koszulę,i jeszcze dużo osób miało krem na brodawki :) i to tyle chyba no oprócz wyprawki dla Ciebie typu żel pod prysznic itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni mowia, że majtek nie można mieć ale te z wielką siatka ( można kupić w aptece realu) tolerują. Ze mnie lało się jak z kranu (poród próżniowy) więc majtki trzymały mi podpaske jak szłam do toalety przez cały korytarz gdzie były tłumy odwiedzających. I wszystkidę łaski na sali miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikazfasola
Dziewczyny czy są umywalki na salach? czy ze wszystkim trzeba latać do łazienki na korytarzu ? I czy czajnik elektryczny jest dostępny, bo czytałam że się zepsuł i nowego nikt nie kupił, wiec nie wiem czy brać, a po mału się pakuję kładę się do szpitala zaraz po świętach wielkanocnych . Czy jest ktoś do porodu kogo tam spotkam w tym czasie ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umywalki sa w pokojach - położnictwo. Na patologii (a jak będziesz tam leżeć przed porodem) są łazienki podobno. Szkoda, że po porodzie trafia się na stary oddział. Jeśli chodzi o czajnik to nie pomogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam w grudniu, miałam cc i majtki można było mieć, te siateczkowe albo zwykłe bawełniane. Nawet same położne radziły że lepsze są zwykłe bawełniane. Nawet niektóre dziewczyny zakładały spodnie lub leginsy gdy przeszły już na zwykłą salę. Na salach są umywalki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się ma planowana cesarke to do szpitala każą się zazwyczaj zgłaszać w ten sam dzień czy wcześniej? Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed planowanym cc kładzie się dzień wcześniej w szpitalu. Czajnik jest na korytarzu ale można mieć swój na sali. Umywalki są w salach. Położne baaardzo miłe i pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martamarzec2015
Tak sie balam isc rodzic do tego szpitala po tych wszystkich informacjach o dezynfekcji, a okazalo sie naprawde super.jestem mozna powiedziec swiezo po wypisie i nie moge zlego slowa powiedziec.najwazniejsze podejscie i opieka, rewelacja jesli chodzi o polozne na trakcie porodowym, ogromne wyrazy wdziecznosci dla Pani Ilony-niesamowity fach w reku i sercu, na polozniczym i noworodkowym rowniez opieka bez zarzutow,po prostu duzo pytac, prosic o pomoc (np przy karmieniu piersia).warunki sanitarne sa jakie sa ale na te kilka dni pobytu wystarczajace.zachecam wszystkie kobiety do rodzenia ze swoim partnerem, ja bym chyba nie dala rade bez Niego, ogromne wsparcie, szczerze to zadne glosy do mnie nie trafialy, tylko Jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martamarzec, dziękujemy za świeżą informacje. Też zdecydowałam, że będę rodzić w Tychach po raz kolejny. Zgadzam się z tobą, że jak sn to tylko z partnerem albo kimś bliskim. Jak zdarzy się dluugi poród to pomoc niezastąpiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingus2689
Marta marzec musiałyśmy się widzieć po ja wczoraj wyszłam po tygodniowym pobycie bo Mała miała żółtaczkę i musiała się naświetlać. Również jestem bardzo zadowolona ze szpitala i rewelacyjnej opieki ;) a warunki wcale nie są złe tylko dziewczyny mogłybyście same lepiej po sobie sprzątać. To jest szpital a nie wakacje all inclusive. Bardzo miło będę wspominać poród i pobyt w tym szpitalu a kto wie jak będę jeszcze w ciąży to na pewno tam wrócę ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny chcialam sie dowiedziec jak wyglada cc w naszym tyskim szpitalu jak opieka i wogole?? Czy po cc lezy sie na wieloosobowych salach? Jak to teraz tam wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Wszystko jest opisane na stronach 36,37,38...itd. Ja nawet sama opisywalam wiec poszukaj troszke :-) A bakteria ktora byla to nie gronkowiec lecz klebssiella ( chyba dobrze napisalam) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A cesarke (ta zaplanowaną) przeprowadza z reguły lekarz prowadzący? Czy jest loteria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikazfasola
Dziewczyny czy na patologii ciąży są odwiedziny na salach czy też na korytarzu? Już mam skierowanie 13 kwietnia mam się zglosić na oddział , czy któraś tez się wybiera w tym terminie?? Bedzie to ciężki dla mnie czas:( czekanie na bóle porodowe ... a do terminu bedzie jeszcze 2tyg. Nie ma co się oszukiwać BOJĘ SIĘ!! ... Pozdrawiam przyszłe pacjentki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja leżałam na patologii w lutym to odwiedziny normalnie na sali, zresztą na korytarzu nie ma gdzie usiąść, są trzy krzesła na początku oddziału i to wszystko. Być może jak dadzą tam położnictwo to coś się zmieni, ale póki co odwiedziny na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monikazfasola, na patologii są odwiedziny i przyjemne sale. A czemu każą ci się kłaść tyle przed terminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0008
Do gość z 15:29 - w moim przypadku zaplanowaną cesarkę przeprowadzał mój lekarz prowadzący mnie co było wcześniej ustalone. Wydaje mi się że w innych przypadkach zaplanowanej cesarki, kiedy nie robi jej lekarz prowadzący ciążę, przeprowadzają ją lekarze którzy mają wtedy dyżur. Najlepiej jednak dowiedzieć się "u źródła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Tez mialam cc planowane, przeprowadzal moj lekarz prowadzacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikazfasola
Do : gość z wczoraj Muszę leżeć bo mam problemy z krzepliwością krwi. I lepiej jak mnie zabezpieczą na czas , niż jakbym dotarła tam w czasie akcji porodowej bo wtedy było by pewnie nerwowo i do tego nie wiadomo na jaką zmianę się trafi i czy będą wiedzieli co i jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a czy któraś z was rodziła w wodzie? Czy jest to ogólnodostępne , czy osobno płatne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika, rozumiem. Lepiej spędzic ten czas bezpiecznie w szpitalu. Nie będzie źle,dużo dziewczyn leży więc czas też leci. A kto wam przeprowadzał cesarki i jak opinie po odnośnie samego zabiegu przeprowadzanego przez konkretnego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
Mnie przeprowadzal cc dr. Jastrzebski. To moje drugie ciecie, jestem rewelacyjnie zszyta :-). Prawie w ogole nie widac :-) To zloty czlowiek. Polecam wam tego lekarza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×