Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

No cześć Królewny, powstawały już ?:) Dziewczyny dziękuję Wam za dobre słowo- bardzo się cieszę, że mnie akceptujecie i popieracie, a dzisiaj nie jest z tym łatwo. Wielkie buzie dla Was 👄 Agulinia - wiesz ja też myślałam nad wymianą numerów telefonów, tylko zastanawiam się jak to zrobić tak żebyśmy wszystkie miały na wzajem swoje numery. Nie pozostaje nic innego jak po prostu wymienić się informacją mailowo, bo tu na forum to nie da rady, chociaż byłoby prościej :) Tak więc chyba ja po prostu znowu hurtem wyślę wszystkim maila z numerem i jak każda z nas by tak zrobiła no to miałybyśmy listę :) Słuchajcie kapuśniak gotowy tak wiec zapraszam wszystkie pasibrzuszki bo wyszedł boski (ohh Ejmi królowo skromności ;) :D poza tym dziś już zdążyłam oblecieć pół miasta za przewijakiem, i jak już wchodziłam do 3 sklepu z łaciną podwórkową w myślach to wreszcie znalazłam i nawet kolorystycznie pasuje (pomarańczowy) a na dodatek pan sprzedawca był tak miły, że zaniósł mi go do auta żebym nie dźwigała :D SZOK normalnie :) Oprócz tego zrobiłam drobne zakupy (ciepłe skarpetki, cienie do powiek), poszwendałam się po sklepach za butami, nawet przymierzałam kilka par ale klapa kompletna, albo za duże albo za małe albo brzydkie albo nie taki kolor. Szlak by to trafił :O Jedyna nadzieja że coś znajdę w Białymstoku a jak nie...no to zostają mi buty z zeszłej zimy mówi się trudno. A teraz troszkę odsapnę, zjem ptysia bo nie omieszkałam ominąć cukierni i zabiorę się za sprzątanie łazienki :) Póki mam powera to korzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Spacja mnie osobiści imię dla chłopca Jakub bardzo się podoba ale miałam ich w zeszłym roku w grupie 5 a w całym przedszkolu chyba z 25. Masakra jakaś. Choć powiem Ci że Kacperków też ostatnio bardzo dużo jest. Zresztą każdy wybiera to co jemu wydaje się sensowne, jak by patrzeć na opinie innych i rankingi to byś w ogóle dziecka nie nazwała. Dla mnie po kilku latach pracy z dziećmi żadne imię już nie jest ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinka:D Twoje ostatnie zdanie mnie zabiło:D Ejmi, żartujesz? Akceptujecie? Jesteś taka sama mamą jak my wszystkie! A co komu do tego, jak poczęło się Twoje ukochane Maleństwo?:o najważniejsze, że jest i rosnie duże, okraglutkie :)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spacja - oj zdziwiłabyś się jak ludzie na to reagują :O przecież gdybym się przyznała np księdzu w jaki sposób zostało spłodzone moje dziecko to jestem pewna że nie przyjąłby go do chrztu :O a ja traktuję swoje dziecko jak swoisty cud bo przecież to niesamowite w jaki sposób może powstać życie....ale dla innych to jest grzech i powód do potępienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi Twoj brzuszek to cud natury tak jak kazdej z nas :), a ze zyjemy w czasach kiedy nauka moze nam tylko pomoc to trzeba sie cieszyc. Ja poprosze kapusniaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, bo z ciemnotą nie wygrasz, jak z chamstwem :o Proszę Cię, nie drecz sie juz nigdy zdaniem przeciwników, bo to przecież mieszkańcy Ciemnogrodu :o Dla mnie, pary, które decyduja się na zapłodnienie in vitro sa godne jeszcze wiekszego szacunku jako rodzice, poniewaz sa bardzo świadomi, zdeterminowani...Szkoda tylko, że nie wszystkim parom się udaje:( Wam się udało i to najważniejsze!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi ja jestem murem za Toba tez bym tak zrobila ale masz racje u masz na naukach przed malrzenskich w poradni rodzinnej strasznie to potepiali tyle bylo gadki ze szok uznali ze trzeba wypisac z Kosciola z wiary takich ludzi ... bez sensu ale i na naukach przed chrzcielnych co teraz bylismy Ksiadz byl przeciwko wiec takie biedne kobiety czy rodziny sa bez wsparcia mimo ze wierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do listy to ja mysle ze najwygodniej by bylo bysmy wyslaly nr do jednej z nas i ta stworzylaby liste i rozeslala ja dalej. Ja moge sie tego podjac, moj mail: karolajna@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi mam podobne zdanie jak deseo. Mamy XXI wiek i trochę tolerancji i zrozumienia by się naszemu narodowi przydało... Spacja żeby nie było bardzo kocham dzieci ale wiadomo, że bywają one różne a szczególnie na tym pierwszym etapie edukacji i o ile jedno dziecko z jakiś imieniem jest fajowe to już drugie nie bardzo... i źle mi się kojarzy. U nas miała być Kamilka a jak dowiedzieliśmy się że będzie chłopak i mój zaczął wymyślał imiona to mieliśmy kupę śmiechu, bo opowiadałam mu historie z kilku lat mojej pracy i stwierdził, że my tego synusia to nie nazwiemy :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi, ale ksiądz to nie człowiek ;) Oczywiście żartuję, jest to człowiek, ale skrzywiony przez te wszystkie kościelne nakazy i zakazy. Nawet jeśli nie ma nic przeciwko temu, to i tak powie to co musi pod względem "wiary". Przyznaję również, aczkolwiek niechętnie, że bywają wyjątki od tej niechlubnej reguły... A jeśli chodzi o sam in vitro to uważam, ze jest to cudowny wynalazek dla ludzi i powinni móc z tego korzystać bez ograniczeń. Nie mówiąc już o zakazach, które chce wprowadzić nasz ..... rząd i kościół. Powinno być to również refundowane!! Może faktycznie to już nie dla wszystkich, ale w określonych przypadkach tak. Tak więc nie stresuj się Kobietko, tutaj raczej nie znajdziesz nikogo, kto byłby wrogiem 🌼 Jakbym miała urodzić chłopca to imię Szymon było również brane pod uwagę :) A tak poza nim to Marcel i Marek. Co nie znaczy, że jeszcze nie będę musiała się zdecydować na któreś z nich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahh dziewczyny wiemy jak jest, nie ma co gadać a na ciemnotę, obłudę i zakłamanie w kościele nie zwracam uwagi bo szkoda na to czasu... Deseo - dobry pomysł, tak będzie najlepiej jak jedna z nas stworzy listę a potem ją roześlę. W takim razie ja zaraz wysyłam Ci maila z moim numerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Mam dzisiaj fatalny dzień :/ Dość, że musiałam jechać na zakupy spożywcze i znów wydałam kupę kasy to do tego wszystkiego fatalnie się czuję :( Tak szczególnie to nic mnie nie boli tylko jestem okropnie ociężała :( Mam wrażenie, że zarówno nogi jak i ręce ważą z tonę :( Najchętniej to bym się położyła i leżała cały dzień :/ Ale niestety ja nie jestem typem człowieka który może usiedzieć chwilę w miejscu a co dopiero leżeć i to cały dzień :/ agulinka79 no jakoś taktoś ostatnio właśnie jesteśmy wrażliwe na wszystko :/ A kapustkę z grochem to tez bym sobie zjadła :( Gratuluje podjęcia decyzji o imieniu :) Wg rankingu imion mojej Marcelinki nie ma i BARDZO się cieszę, bo chcę aby moje dziecko miało niepowtarzalne imię :) Chcieliśmy dać Oliwia ale jednak podjęliśmy decyzję, że jak mała pójdzie do przedszkola/szkoły to na około będą Oliwki, bo już widzę po ludziach w koło, że jest sporo :/ Ejmi ja również zgadzam się ze spa_cją, że masz w brzuszku bobaska takiego jak i my wszystkie, nie jest ważne jak został poczęty ważne, że JEST i jest zdrowy! Nikt w "papiery" nie będzie Ci zaglądał, bo nikomu nic do tego, a wystarczy, że już przeszłaś swoje w życiu teraz masz się tylko cieszyć maluszkiem i nic więcej :) Brzuszek masz? Masz! więc jesteś taka sama jak MY wszystkie!!! Ja mam na obiad dziś jajeczko sadzone z maślanką i ziemniaczkami :) Powiem Wam, że jak Was tak poczytałam to jakoś lepiej się poczułam i chyba zaraz coś porobię w domu ale nie zbytnio męczącego, bo jak to mój gin powiedział " Pani Oleńko od teraz proszę wrzucić na totalny luz życiowy. Oszczędzamy się i dbamy o siebie, a resztą niech się chłop zajmie :)" Wspaniały człowiek ten mój lekarz :) Lubie do niego chodzić i rozmawiać z nim, bo to taki mądry i dobry ludek :) Tylko szkoda, że do niego zawsze taka kolejka jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do imion to u mnie będzie albo Krzyś albo Wiktor, a zdecydujemy po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deseo---> wysłałam :) Agulinka, wiem, o czym piszesz, ponieważ sama od 5 lat uczę w szkole ;) i to na róznych poziomach edukacji. Zdarza się tak, ze milutki mały Krystianek z IV a jest od cholery w klasie maturalnej...choc imie to samo, dziecko dziecku nierówne ;) A moze Wy sie orientujecie...ja jestem swieżo po zmiane wyznania z katolickiego na protestanckie i będę chciała ochrzcic Małego w kościele luterańskim. Czy robia tam problemy z powodu braku slubu rodziców. Wiem, że dobrze mi u porotestanów własnie z tego względu, że są liberalni jesli chodzi o obrzędowość religijną....Jeśli ktokolwiek wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deseo numerek wysłany :) Agulinka79, u mnie ma być Zuzia, więc mam nadzieje, że jednak nie będę musiała wybierać ;) I oby nie za szybko :D Alex, bo mu ty promieniujemy pozytywna energią :) Ale powiem Ci, ze ja tez jestem taka ociężała... to chyba wina tej pogody. Aaaaa no i dzięki z opinie co do wózeczka :) Jeśli w sobotę nie znajdziemy tego JEDO Bartatiny to kupujemy ten już upatrzony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacja niestety nie pomogę w tej kwestii. Ejmi Wiktor ślicznie. My też się zastanawialiśmy nad Wiktorkiem a Krzysztof to mój brat buuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia teraz oczywiście życzę Ci Zosi ale za rok czy dwa... życzę dylematu wyboru męskiego imienia :) . Ja mam nadzieję, że u nas Kamilka też w przyszłości będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Już po śniadaniu i zakupach. :-) Biedni Ci robotnicy zaokienni,cały czas w deszczu dziś pracują. Ale za to parking pod samymi oknami nam ułozyli. Sama nie wiem co lepsze, parking - czy trawnik dosłownie zasrany przez wszystkie blokowe psiaki! ohyda! A 20 - 50 metrów od bloków mamy takie górki (i to w centrum miasta!)i tam mozna pohasać z psiakiem i nawet po nim nie sprzątać! Marzę, by wreszcie zaczęli karac właścicieli za cudownosci zostawione przez ich psy i niesprzątniete przez ich samych. Ale wracając do mojej wczorajszej wizyty, to nie ukrywam,ze jak zawsze pani mnie podniosła na duchu! Rzeczowo wyjaśniła co i jak i pocieszyła! I jak zwykle w skowronkach i wielkim usmiechu wybiegłam z gabinetu. Ta kobieta ma coś w sobie! :-) Teraz tylko skontrolujemy co i jak z tym tętnem i bedę już czekać pomału na poród. I przyznam się Wam,że im cześciej się wszyscy pytają kiedy to i czy juz? to tym bardziej bym oddaliła moment porodu, jakoś jeszcze psychicznie nie jestem nastawiona na dzidziulka! Nie boje się porodu, nic z tych rzeczy. Ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić tego wszystkiego! Chyba już pomału (po 9 miesiacach bez mała) zaczyna do mnie docierać,że już się świat będzie kręcił wokół tej małej, cudnej istotki! Mój natomiast juz bardzo czeka! hihih Agulinka - dla Ciebie też 🌼, 🌼 i 🌼. Mój wie, że ja uwielbiam kwiaty. Co prawda gożdziki,ale jak dostane róże to tez się cieszę jak szalona. :-) Nie lubie natomiast żadnych czekoladek, bombonierek. Nie lubie czekolady i nie smakuja mi te wszystkie nadziewania typu amaretto, malaga, brandy i inne, a on i tak zawsze je kupuje/. Hihi./ Uparciuch. Tylko potem sam musi zjadać! Może o to chodzi? A niestety imiona się bardzo kojarzą z dzieciakami. Np. nigdy bym nie wymysliła imienia Tobiasz.a miałam takiego boskiego dzieciaka,ze imię też mi bardzo lezy. A Szymonów znam samych fajnych i cieszę się,ze to imię wybraliscie! A i racja ,zyczenia od dzieciaków są najmilsze! Ja moim zawsze powtarzam, Kochani to jest nie tylko nasze święto, ale przede wszystkim Wasze. Dziewczyny,a co do tego posiewu, to jak się robi? Ginka pobiera wymaz? Czy normalnie w laboratorium, gdzie mi krew pobierają, pani pobiera próbke? Bo jak mi pani nie zleci to sama bym poszła i zrobiła. Spacja -to super, łóżeczko musi być przepiekne. Ja bym go już nie składała tylko zostawiła! hihi. Niech cieszy oko. Deseo - ja na szczęście też nie miałam poronień,ale znam wiele par, które tego doświadczyły:-( i każdego dnia doceniam nasze szczęscie! Mój kochany chrapacz, tylko od czasu do czasu mnie przeszkadza. Posmyram go delikatnie i się przewraca na bok i chrapanie ustepuję. Ale żeby się odegrać to ostatnio nagrał mnie w nocy jak posapuje. Aż się wystraszyłam ;-) normalnie jak parowóz i też mi się chrapnąć zdarzyło.Mam nadzieje,ze to przejsciowe! hihi Ejmi już podejrzewałam,ześ ugotowała ten kapusniaczek, potem sobie go podjadła i błogo zasnęłaś. hihi! A ja chyba go jutro zrobie, wszystko kupiłam i tylko zebrać się trzeba. O ptysiach nie wspominaj, bo je uwielbiam,ale takie z pianką , nie bydyniem i zjadam je paluchami. Raj na Ziemi.! Ja proponujęm, by wysłac każda wysłała do jednej osoby i ta jedna zebrała całość i rozesłała wszystkim! Chyba,ze któraś sobie nie zyczy, to może tylko wysłac innej , wybranej osobie - tak na wszelki wypadek! I jeszcze mam pytanie, czy ktoś ma kontakt z Hamuda, odkad wróciła z PL to raz się chyba odezwała i zamilkła i jeszcze Basia200 tez ucichła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia - mi próbkę na posiew pobierał gin w gabinecie a potem sama ją zawoziłam do laboratorium do zbadania. Czasami lekarze sami pobierają i sami zawożą do laboratorium musisz spytać jaka tradycja jest u Ciebie. Kapuśniak ugotowany a jakże a spać nie poszłam bo stwierdziłam że znowu rozwalę sobie dzień tak jak ostatnio i wzięłam się za robotę w domu :) No i tak latam od rana :) Z numerami tel już ustalone - wysyłam maile do Deseo :) Alex - ja też mam takie dni kiedy jestem cholernie ociężała i też mnie to irytuje chodzę wtedy taka smętna i tylko stękam. Ale na szczęście to tylko takie okresowe zajawki :) wytrwaj dziewczyno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia dzięki. Wymaz pobiera ginekolog z pochwy. Na pewno Ci pobierze przy ostatniej wizycie. Większość tak robi, żeby był aktualny przy porodzie. Mój mi tak powiedział. A jak nie to zapytaj przy kolejnej wizycie o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Deseo ja też Ci już wysłałam nr telefonu. Właśnie wróciłam ze zmiany opon, czekałam w sumie 1 h, bo się okazało, że jedną felgę mam krzywą więc od razu mi wyprostowali. Ale powiem Wam, że w końcu zostałam potraktowana jak ciężarna :) Tzn nikt mnie nie przepuścił, żebym była pierwsza ale obsługa normalnie super (a to taka wulkanizacja rodzinna nie za duża). Panowie sami mi samochód przestawiali, wszystkim się zajęli, a właścicielka cud kobieta. Opowiadała mi o swoich porodach i w ogóle, tak miło mi się tam siedziało, że normalnie szkoda, że opony się tylko 2 razy w roku zmienia :)) Ale obiecałam, że następnym razem z dzidzią przyjadę :) Kobieta się bardzo zdziwiła, że nie wiem do końca czy chłopiec czy dziewczynka, w dobie dzisiejszych sprzętów :) A co do samopoczucia to dziś 2 razy do wc musiałam wstawać, poza tym w nocy i rano brzuch mnie bolał, ale to już jak widać codzienność :) U nas dziś przynajmniej tak nie wieje jak wczoraj i w nocy, normalnie szkody takie ten wiatr wyczynił, nawet molo nam zepsuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej za duzo napisałam i końcówka ledwo zrozumiała jest! Ale sens mozna złapać. Deseo - popieram. Zajmiesz się katalogowaniem numerów,a potem roześlesz do wszystkich i juuż. Chyba tak bedzie najprościej. Ejmi - prawdę mówisz ludzie róznie na in vitro reagują, a ja uważam,że często to co kosciół głosi jest stworzone przez ludzi i zmodyfikowane na potrzeby tych na górze, a Bóg najlepiej wie co dla nas dobre i jestem przekonana,ze ma swój udział w tym cudzie, którym jest każda ciąża! A takiego zajścia w ciażę bym się podjęła od razu jakby się okazało,ze nie udaje się tego w inny sposób zrobić. Jestem całym serce za i popieram wszystkie pary! Nawet za cene wojny z ksieżmi i kosciołem! Ale trzeba walczyc o swoje! :-) zenek, no własnie ,co do płci, to planujecie jeszcze jakieś usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina mam ostatnie usg 29 października to będzie rozpoczęty 38 tydzień i się zastanawiam czy dzidzia będzie łaskawa dla mamy i się odsłoni co bym jeszcze kupiła stricte określone rzeczy dla dziewczynki bądź dla chłopca. Ale coś tak czuję, że ona chce mi zrobić niespodziankę-psikusa i się dowiem dopiero po porodzie. Zresztą ciągle mam sny, że dowiaduję się dopiero po porodzie i okazuje się, że będzie chłopak :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku laski ile wy piszecie, ja juz nie nadazam odpisywac... Ejmi tak jak nadia i inne dziewczyny, stoje za Toba murem i nawet nie chce mi sie tego komentowac i powiem Wam,ze jestem osoba wiezaca ale jakos ostatnio prawie w ogole nie uczeszczam do kosciola,tylko od swieta i nie mam wyzutow sumienia, wole sie pomodlic w domu wieczorkiem na spokojnie niz isc do kosciola jak co niektorzy na pokaz a wychodzac z niego zaraz bluznic i grzeszyc... dzisiaj mi sie dobrze spalo wyjatkowo,tylko dwa razy do kibelka wstalam,a co do chrapania to u mnie jest na odwrot maz czasem nie moze spac bo mi sie chrapnie:D a do prezentow zawsze mi dodaje jakies czekoladki,ale ja za takimi bombonierkowymi nie przepadam,a nawet gdybym lubila to chyba nie zdazylabym zjesc bo zanim sie obejze to juz ich nie ma:D a ja kiedys do prezentu kupilam mu taka wielka czekolade i tak mi sie jej zachcialo...po czym on otwiera a tam pol czekoladki zjedzone,ale bylo smiechu:) zenek ale jaja maly berbec tak sie kryje, to na pewno bedzie niespodzianka, ja jak bym nie wiedziala do tej pory to juz bym zrezygnowala i chciala miec ta niespodzianke przy porodzie, choc z drugiej strony dobrze jest wiedziec,jesli chodzi o zakupy,a najwyzej dokupicie cos rozowego badz niebieskiego:D a Haniu trzymam kciuki zeby wszystko bylo jak najlepiej z ta morfologia!!🌼 mojego synka imienia tez nie ma w rankingu najpopularniejsych i tak wlasnie chcialam,ale problem mielismy z wyborem oj i to niezly... Alex a ty poloz sie i lez ile wlezie! a zamowilas juz wozek? ile bedziesz czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestescie niesamowite w tempie pisania:) Hanka trzymam kciuki, żeby wszstko było dobrze, na pewno cię tam podratują. Ja wczoraj pierwszy raz odkąd pracuję w szkolnictwie zapomniałam, że dziś moje święto. Widzę, że większość z was męczy się w nocy, często wstaje na siku, ja ucisk mam w ciągu dnia jak chodzę, ale w nocy, oprócz tego, że co się przebudzę mam brzuch skamieniały, to wstaję do wc tylko raz, fakt, że często mi się chce i idę spać dalej:). Pachwiny bolą mnie strasznie, mam wrażenie jakby mi ktoś igły włożył i wiercił w nich, to samo z prawym pośladkiem, najgorzej jest jak malutka się rusza. Ejmi myślę, że na naszym forum nie ma nikogo, kto by miał coś przeciwko in vitro. Ostatnie propozycje ustaw w rządzie dotyczące in vitro podniosły mi ciśnienie na kilka dni, dla mnie to skandal w demokratycznym kraju. Piszecie o posiewach, ja miałam robiony przed założeniem pessara, gin nic nie mówił, by powtarzać badanie przed porodem, wszystkie robicie przed?? Deseo super, że chcesz stworzyć bazę naszych nr, zaraz posyłam ci meila. ALeksandruniaK jak coś boli to lepiej jednak poleżeć, a najlepiej z nogami w górze, daj im odpocząć;) U mnie jutro ustawiamy pokoik malutkiej, narazie będzie z nami w sypialni, juz nie moge się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×