Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biuralistka40

Zelixa - ktoś zna? dla tych co czytają ze zozumieniem

Polecane posty

Gość o.n.k.a.
zapomnialam dodac i nie wiem czy to dobre, ze procz sniadanka na ktore slkada sie kromeczka czarnego chlebka zjadam jakies 5- 7 jablek dziennie 2 pomarancze czasem sok ze swie owocow i tyle... przy zelixie to mi wystarcza. cztery godz po tabletce nie moge nawet patrzec na jedzenie do niektorych rzeczy dostalam nawet wstret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! jeden telefon i lecimy do turcji.mam tam znajomych wiec koszty maleja.jak narazie lece z Zuzalka bo moj maz jeszcze nie jest swiadomy moich planow :-) jesli bedzie chcial to go wezme.trudno zaplace wiecej za bagaz :-) ale znajac zycie to nie zostawi teraz firmy bo sezon zaczyna sie na dobre. ale to nie pierwszy raz kiedy odpoczywam bez niego. teraz w belek jest kohane moje 27stopni na plusie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja jestem taka szalona a on niech zarabia na te moje glupie pomysly :-) mam pyszny krupniczek.pisze sie ktos na niego????? swiezutkie warzywa prosto ze szklarnii zabralam Zuze na maly spacer skoro nie goraczkuje a czuje sie o niebo lepiej. jest cudnie wreszcie prawdziwa polska wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> an-gi - wieeeesz, przy takim jedzeniu... :( W sumie to i tak zrobisz co zechcesz, Twoje jedzenie to jakiś koszmar. Twój organizm za każdym razem "większego wrzutu" jedzenia będzie gromadził zapasy. Nie dziwie się, że tyle przytylaś podczas świąt. Luuuudzie Wy studiujecie, uczycie się, czytacie i myslicie lub...nie myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Proces właściwej redukcji tkanki tłuszczowej ("odchudzania") rozpoczynamy w kuchni układając dietę i menu. Najlepsze rezultaty przynosi zastosowanie ujemnego bilansu kalorycznego, czyli spożywania mniejszej ilości kalorii(ok.300-600, w zależności od wagi ciała), niż wynika to z naszego rzeczywistego dziennego zapotrzebowania. -dla osób ze znaczną nadwagą (powyżej 10kg)-we wszystkie dni tygodnia, -dla osób z niewielką nadwaga (retusz sylwetki)-tylko w dni nietreningowe, Układanie proporcji w diecie m,usimy rozpoczać od ustalenia naszego rzeczywistego dziennego zapotrzebowania kalorie oraz poszczególne składniki odżywcze. Wskazówki znajdziecie w poście Tyki : [http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657] Ilość posiłków: Jeśli jadasz za małe porcje(pod względem zawartości niezbędnych składników odzywczych) lub jadasz w zbyt dużych odstępach czasu, to Twój organizm przechodzi na tzw. "tryb osczędny" spowalniając metabolizm i broniąc się tym samym przed pogłębiającym się stanem KATABOLIZMU. A każdy posiłek zjadany po dłuższej przerwie, jest w minimalnym stopniu przeznaczany na podstawowe funcke życiowe, a CAŁA JEGO RESZTA JEST ODKŁADANA JAKO MATERIAŁ ZAPASOWY W POSTACI TKANKI TŁUSZCZOWEJ. Dlaczego? Bo organizm broni się w ten sposób, gdyż nie może Ci "ufać"-nie wie zwyczajnie kiedy znów dasz mu jeść. Gdy dysponujemy już odpowiednią dietą-polecam wspomóc nasze działania-ich efekty WIELORKOTNIE zwiększy odpowiedni trening. A/ Najefektywniejszą formą ruchu wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej, są odpowiednio dobrane i dozowane wysiłki aerobowe (tlenowe)-biegi, marsze, jazda na rowerze oraz wykonywane na wszelkiego typu maszynach aerobowych uwaga-osobom ze znaczną nadwaga zalecane są formy najmniej obciążające stawy kolanowe i biodrowe). Na temat maszyn aerobowych poczytaj tutaj- w poście Tyki: [http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=88632] B/ Aby wykorzystać kwasy tłuszczowe jako źródło energii dla pracujących mięśni, wysiłek aerobowy powinien mieć umiarkowaną- STAŁĄ intensywność, ale za to trwać minimum 20 minut. C/ Intensywność najłatwiej określić pomiarem tętna. Najefektywniejsze do spalania to zakres 65-75% Cardio Max, czyli tętna maksymalnego(obliczmy z wzoru 220 minus nasz wiek=Cardio Max.czyli maksymalna dla naszego wieku ilość uderzeń serca na minutę) Jeśli nie trenujemy na maszynie mierzącej tętno- najprostszym sposobem jest pomiar "15 sekundowy" na nadgarstku lub tętnicy szyjnej- liczymy przez 15 sekund uderzenia serca, po czym mnożymy wynik x 4 i znamy ilość uderzeń serca na minutę. D/ Ćwiczenia aerobowe (spalające) możemy wykonywać codziennie-osobiście zalecam jednak 1-2 dni w tygodniu zupełnie wolne od wszelkich form treningu (w tym siłowego)-dla odprężenia zmysłów i poprawy regeneracji. E/ Trening aerobowy, jego intensywność i efektywność można (wskazane jest) wspomagać treningiem siłowym (beztlenowym-anaerobowym). -pobudza on wydzielanie hormonów przyspieszających rozpad tkanki tłuszczowej (hormon wzrostu, testosteron) oraz adrenaliny i noradrenaliny, -poteguję proces zmiany stosunku masy mięśniowej do tłuszczowej -im większa masa mięsniowa-tym intensywniejszy proces spalania tłuszczu F/ TRENINGI SIŁOWE: Programy obwodowe (modyfikacje ACT)-TRENING "ACT"(AEROBIC CIRCUIT TRAINING)-czyli aerobiczny trening obwodowy z obciążeniem. Ma on na celu nie tylko wszechstronny rozwój sylwetki (masy mięśniowej i siły), ale również wytrzymałości i ogolnej koordynacji ruchu. Zalecany jest szczególnie początkującym, którzy chcą się np.pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej (szególnie w modyfikowanych wariantach-progremach podanych poniżej), poprawić swoją kondycję, ukształtować sylwetkę. Taki trening jest szczególnie pożądany w okresie letnim dla poprawienia ogólnej bazy siłowo-wytrzymałościowej. OGÓLNE ZASADY: -najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu,co drugi dzień, (pon, śr, pt lub wt, czw, so) -zawsze należy zaczynać od 10-cio minutowej rozgrzewki (polecam opis: [http://www.kulturystyka.pl/atlas/] ), -czas treningu,w zależności od liczby obwodów, wynosi od 20 do 40 minut(bez rozgrzewki), -wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się w dość szybkim tempie w 15 powtórzeniach, -progresja:zaczynamy zwykle od 1-2 obwodów (1-2 tydzień), a dochodzimy do 3 obwodów (3-4 tydzien) i 4 obwodów (5-6 tydzień) w czasie jednego treningu. Po każdym obwodzie przerwa wypoczynkowa 2 minuty. OBWÓD: wykonanie pełnego zestawu poszczególnych ćwiczeń z 30 sekundowymi przerwami pomiędzy nimi. PRZYKŁADOWE PROGRAMY TRENINGOWE DLA KOBIET opracowane pod kątem redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie kobiety i poprawienia wydolności układu krążenia: PROGRAM I (obwodowy): 1.wspięcia na palce stojąc 2.prostowanie nóg na maszynie siedząc 3.zginanie nóg na maszynie leżąc 4.wypychanie ramienia maszyny stojąc 5.przywodzenie nóg na maszynie siedząc 6.ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem 7.wyprosty tułowia na maszynie 8.uginanie przedramion z uchwytem wyciągu (podchwyt) 9.Unoszenie bokiem w górę sztangielek 10.Wyciskanie uchwytów maszyny leżąc na ławce skośnej 11.rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej 12.prostowanie ramion na wyciągu 13.spinanie brzucha na maszynie 14.skręty tułowia na twisterze PROGRAM II (obwodowy): 1.wspięcia na palce siedząc - na maszynie 2.wypychanie suwnicy nogami do góry 3.prostowanie nóg na maszynie siedząc 4.wypychanie ramienia maszyny klęcząc 5.przywodzenie nogi na maszynie stojąc 6.podciąganie (wiosłowanie) sztangi do klatki w podparciu o ławkę 7.wyprosty tułowia na ławce rzymskiej 8.Uginanie ramion ze sztangielkami naprzemiennie 9.Podciąganie drążka wyciągu dolnego do brody. 10.Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej 11.rozpiętki siedząc na maszynie butterfly 12.prostowanie przedramienia zza głowy ze sztangielką 13.spinanie brzucha na maszynie 14.unoszenie do boków zgiętych nóg wisząc na łokciach PROGRAM III (obwodowy): 1.skręty tułowia na twisterze 2.spinanie brzucha na maszynie 3.prostowanie ramion na wyciągu 4.rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej 5.Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej 6.Unoszenie bokiem w górę sztangielek 7.uginanie przedramion z uchwytem wyciągu (podchwyt) 8.wyprosty tułowia na maszynie 9.ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem 10.przywodzenie nóg na maszynie siedząc 11.wypychanie ramienia maszyny stojąc 12.zginanie nóg na maszynie leżąc 13.prostowanie nóg na maszynie siedząc 14.wspięcia na palce stojąc PROGRAM IV (obwodowy): 1.unoszenie zgiętych nóg wisząc na łokciach 2.spinanie brzucha na maszynie 3.prostowanie przedramienia zza głowy ze sztangielką 4.rozpiętki siedząc na maszynie butterfly 5.Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej 6.Podciąganie drążka wyciągu dolnego do brody. 7.Uginanie ramion ze sztangielkami naprzemiennie 8.wyprosty tułowia na ławce rzymskiej 9.podciąganie (wiosłowanie) sztangi do klatki w podparciu o ławkę 10.przywodzenie nogi na maszynie stojąc 11.wypychanie ramienia maszyny klęcząc 12.prostowanie nóg na maszynie siedząc 13.wypychanie suwnicy nogami do góry 14.wspięcia na palce siedząc - na maszynie PROGRAM V (dzielony): DZIEŃ 1: uda i pośladki barki 1.wypychanie suwnicy nogami do góry 2.wypychanie ramienia maszyny klęcząc/stojąc 3.prostowanie nóg na maszynie siedząc 4.zginanie nóg pod siebie siedząc 5.stojąc odwodzenie nogi na "wahadle" maszyny 6.Unoszenie ramienia bokiem w górę na wyciągu 7.Unoszenie ramion bokiem w górę leżąc przodem 8.unoszenie kolan wisząc na łokciach 9.skłony tułowia w przód na maszynie DZIEŃ 2 klatka bicepsy brzuch 1.Wyciskanie leżąc na ławce skośnej-sztangielki 2.przenoszenie sztangielki w leżeniu 3.buterfly 4.Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 5.uginanie przedramion z drążkiem wyciągu dolnego 6.skłony tułowia w przód na maszynie 7.skręty tułowia na twisterze DZIEŃ 3 grzbiet tricepsy łydki 1.przyciąganie dolnego wyciągu do klatki-szeroko 2.ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 3.wyprosty tułowia na maszynie 4.prostowanie ramion na wyciągu 5.prostowanie przedramienia do tyłu w opadzie 6.wspięcia na palce jednej nogi 7.wspięcia na palce siedząc - na maszynie 8.unoszenie kolan wisząc na drązku 9.skłony boczne z hantlem PROGRAM IV(dzielony): DZIEŃ 1: uda i pośladki barki 1.wykroki ze sztangą/sztangielkami 2.wypychanie ramienia maszyny stojąc 3."wykopy" na maszynie/wyciągu dolnym 4.zginanie nóg na maszynie leżąc 5.zginanie nóg na maszynie stojąc 6.Podciąganie drążka wyciągu do brody. 7.odwodzenie ramion na boki na maszynie siedząc 8.skręty tułowia na twisterze 9.unoszenie kolan wisząc na łokciach DZIEŃ 2 klatka bicepsy brzuch 1.Wyciskanie leżąc na ławce skośnej-maszyna 2.buterfly 3.rozpiętki na ławce poziomej 4.uginanie przedramienia z linką wyciągu dolnego 5.Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 6.skręty tułowia na twisterze 7.unoszenie nóg wisząc na łokciach DZIEŃ 3 grzbiet tricepsy łydki 1.podciąganie (wiosłowanie) sztangi do klatki w podparciu o ławkę 2.ściąganie drążka wyciągu górnego szerokim nachwytem do karku 3.wyprosty tułowia na ławce rzymskiej 4.francuskie wyciskanie sztangielki w leżeniu 5.prostowanie ramienia na wyciągu jednorącz 6.wspięcia na palce stojąc-Smith 7.wspięcia na palce stojąc-maszyna 8.skłony boczne z hantlem 9.spinanie brzucha w leżeniu, nogi na ławce Już niedługo treningowe programy redukcyjne dla Panów MIŁEJ LEKTURY-NIECH WAM SŁUŻY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.k.a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.ula
Witam! Jak kilka innych śledziłam forum przez parę dni i pora się włączyc. Mam 38 lat , ( o kurcze!) 168 i przed zelą miałam 73 kg. Dziś mija 6 dzień i oprócz suchości w ustach nic się nie dzieje. Tak się zaczytałam wczoraj że zamiast wieczorem pracowac -nic nie zrobiłam . Podziwiam te ,które intensywnie cwiczą. Nie mogę się zmusic, a tłumaczę i tak ponadstandardowym bieganiem w domu. Pozdrawiam, w czwartek się ważę- podam efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello-po raz drugii:)więc dziewczyny od jutra zaczynam się z Wami Zelixować miałam dziś USG dzidzi nie ma,cieszę sie i nie cieszę............troszkę się nastawiłam,ale oki...... moja Ginex powiedziała ,ze prawdopodobnie od odchudzania,mój organizm sie zbuntował,te plamki mam traktować jako Kloteczke,jeżeli za miesiąc również tak bedzie to dostanę coś na wywołanie Aha mam dalej brać Zelkę :)ale tez powiedziałam,ze dla mojego komfortu psychicznego ,powinnam sie dodatkowo zabezpieczyć... Więc kochane :):):)Niech Zelixa bedzie z Nami Jutro zaczynam znów... Tia -lece -bo mam kurs-buzka,papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O.n.k.a dlaczego zdecydowałas się truć swój organizm, skoro Twoja waga jest jak najbardziej w normie? W tym momencie Twoje BMI wynosi 22,5, a jeśli bedziesz ważyła 55kg, to spadnie do 19. Norma wynosi od 18,5 do 24,9. Czyli bedziesz na granicy niedowagi. Nie dziw się więc, że tracisz na wadze raczej wolno. I może zastanów się czy warto narażać swoje zdrowie, kiedy obiektywnie rzecz biorąc nie ma takiej potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 WIOSENNIE PODPISUJĘ LISTĘ OBECNOŚCI NA TOPIKU;-);-);-) biuralistko40❤️ nie próżnujesz tu widzę,nadrabiasz zaległości,humorek mam nadzieję troszkę lepszy👄 Agixa❤️ biorę i Twoje ćwiczonka na siebie,za jakiś tydzień Ty weźmiesz moje i tak jakoś się podzielimy,Kasiek30 pomoże;-) goralka jak sie patrzy🌼 Julii🌼 mawika84🌼 joasia27🌼gratulacje🌼 Winiolka🌼 będziesz pięknie wyglądała🌼 joasia2106🌼 kajair❤️ widziałam na starym topiku że i Ty próbowałaś pokierować zelixarki na nasz nowy topik-a tam następna stronka zapisana:-( Bambooshek❤️ olej panią s____z PZU ;-) Szkoda, u mnie jeszcze olejki i balsamy są-musicie podjechać na Śląsk,okolice Rybnika i Gliwic albo wykupię wszystko hurtowo i roześlę;-) Kochana ja w ponad trzy tygodnie na zeli zeszłam w dół 2 kg:-( to dopiero załamka,w obwodach też niewiele:-( ale się nie poddaję;-) edytusia🌼 catepillar❤️ ja w jednej c a w drugiej d musimy coś opatentować;-) mierz codziennie,ja spróbuję tak bardziej z jednej strony się mierzyć to może ta mniejsza dogoni większą;-) kasiek30❤️ no proszę,urlopek...hmmmmmm pozazdrościć......i jeszcze bez mężusia.. ja też się piszę jako nadbagaż-spory nadbagaż;-) an-gi🌼 o.n.k.a.🌼 ashtraygirl🌼 superek spadek wagi;-) k.ula🌼 ruda102❤️ blanka2727🌼 92kg170cm🌼 lucia12❤️ ewela0507🌼 Gosik39[❤️ iwcia73❤️ Jak kogoś pominęłam to 👄👄👄 Chłopaków nie wpisuję bo pewnie wyglądają teraz jak Apollo i już tu nie muszą zaglądać;-);-);-);-) Buziale dla wszystkich stałych,znanych i nowych forumek👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcja????? tez bym chciala. chociaz kolezanka byla i nie ma zbyt przyjemnych wspomnien. Pamietaj Kasiek ze jak bedziesz na maisto wychodzila to bierz ze soba papier toaletowy, bo jak zachce Ci sie to drugie, to w kibelku moze Cie spotkac niespodzianka w postaci kranu z woda :) zamiast papieru rzecz jasna heheheh Renatka: to dopiero pomysl, ze tez na niego nie wpadlam. to ja wpierw bede mierzyla prawego cycocha a jak dogoni lewego to zaczne robic pomiary calego biustu hehehehehehehehehe dobra ja wracam do eseju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra - poczytałam forum o mierzeniu biustu... i kurna ciekawi mnie gdzie dostanę stanik 75 H :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goralka jak sie patrzy
biuralista mam 26 latek a diety były rózne i raczej stosowane przynajmniej 2 miesiące, ale mój organizm więcej chomiokował, i efekt jest taki, że jak sie nie odchudzam to nie tyje, a jak tylko zacznę diete to zaraz przybywa mi kilka kg. choruje na nadciścienie wiec cały czas jestem pod opieką lekarza. dietetyk uozył mi dwie diety, po których w sumie przytyłam 12 kg, wiec zrezygnowałam, teraz próbuje na własna ręke coś z tym zrobic. kupiłam rowerek stacjonarny a od wiosny ( bo u mnie jeszcze sporo sniegu) spacery:) no i staram sie uwazac na to co jem. jeść niby normalnie ale mniej i zdrowiej ( choć nigdy przedtem nie objadalam sie ) widocznie taka juz moja natura ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goralka jak sie patrzy
caterpillar mieszkam w beskidach a dokładnie na śląsku cieszyńskim a ty skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.ula
Mam pytanie do tych dziewczyn, które już próbowały odchudzac się z Zel. .Czy po skończeniu całego opakowania i powrocie do jedzenia bez farmakologii mimo stosowania zdrowego żywienia organizm i tak nie gromadzi stopniowo kilogramów? W końcu skoro mamy kilka(...) kg za dużo , to może taki mamy metabolizm ?Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caterpillar! wiem jak jest z papierem toaletowym.... mialam z tego powodu rozne historie :-) lece tam nie pierwszy raz.ludzie do kyorych sie wybieramy mieszkaja tam ponad 10lat i dzieki nim moge pozwolic sobie na taki wypad.musze tylko zaopatrzyc sie w polskie dobra bo bez nich nie zostane przenocowana :-) Zuza gdy tam ostatnio byla nie pamieta za duzo wiec teraz nadrobie.troche jazdy autem nas czeka ale chce pokazac jej pamukale te tarasy wapienne. moj maz tylko dziwnie na mnie popatrzyl gdy uswiadomilam go co chce zrobic:-( zjadam salatke z pomidorkow ....... pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajair szkoda ze tego dzidziusia brak :-( ale moze tak musialo byc. fajnie tez ze mozesz wrocic do zeli .ja niestety NIE choc przyznam sie ze czasem korci aby zobaczyc jak sie bede czula. zostalo mi do pozbycia sie 7kg i jednak moje postanowienie ze do konca czerwca pozbede sie wszystkich nie uda sie :-( trudno.potrzebuje wiecej czasu.na wadze niby malo ale ubranka inaczej leza i czuje sie swietnie. gubia mnie te cholerne slodkosci i cos silna wola nawala. Agixa wymienilam Ci wczoraj baterie wiec wlacz swoje nadprzyrodzone sily!!!!blagam pieklyscie dziewczynki ten chlebek????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> k.ula- najpierw Ci wkleję co to takiego OWY METABOLIZM, przeczytaj, przetraw i zadaj pytanie raz jeszcze :-) Metabolizm Nadwaga i otyłość jeszcze do niedawna były problemami jedynie wybranej grupy społeczeństwa. Obecnie dotyczą coraz to młodszych osób. Co jeszcze bardziej przerażające, podejmując decyzję o odchudzaniu zazwyczaj nie decydujemy się na najprostsze rozwiązanie, czyli zdrową dietę i ruch. Znacznie bardziej kuszącym rozwiązaniem wydaje się testowanie kolejnych pigułek. Prawdą jest, że w pewnym stopniu za budowę naszego ciała odpowiedzialne są geny. Tak jak dziedziczymy rysy twarzy po rodzicach, tak kwestia tego, czy w dorosłym życiu będziemy osobami szczupłymi czy też lekko pulchnymi również zapisana jest w naszym genomie. Z drugiej jednak strony, stwierdzenie to określa niemalże cały zakres naszej wiedzy na ten temat. Wiadomo, że waga człowieka determinowana jest przez około 100 genów. Nie potrafimy jednak jak dotychczas zastosować tej wiedzy w praktyce. Zatem w chwili obecnej możemy jedynie strać się aby nie przytyć. Bardzo często osoby otyłe zrzucają winę za taki stan rzeczy na np. wolny metabolizm, złe działanie hormonów czy właśnie genetyczną skłonność do nadwagi. Znacznie łatwiej jest nam pogodzić się z przybieraniem na wadze kiedy możemy obarczyć odpowiedzialnością za taki stan rzeczy coś, co leży poza zasięgiem naszych możliwości. Nawet pogodzenie się z nadwagą i pożegnanie się z marzeniami o szczupłej sylwetce przychodzą nad łatwiej niż podjęcie decyzji o diecie, nie wspominając już o zwiększonej aktywności fizycznej. Metabolizm Oznaką upływających lat są nie tylko stopniowo pojawiające się zmarszczki i pierwsze siwe włosy, ale także nasza przemiana materii, z tą różnicą, że jej zmiany rozpoczynają się już po okresie pokwitania. Często słyszy się opnie, że „przecież jem tyle co wcześniej, a tyję”. Zapominamy tu jednak, że wraz z przybywającymi latami szybkość przemian metabolicznych w naszym ustroju maleje. Nie jest to bynajmniej oznaką jakichkolwiek zaburzeń, a jedynie normalną koleją rzeczy. Analizując procesy metaboliczne naszego ustroju wyodrębnić można kilka etapów, kiedy to stopniowo przestawia się on na mniejsze wykorzystanie energii. * Pierwszy z nich ma miejsce już po okresie dojrzewania. Do tego momentu organizm potrzebował zwiększonych ilości energii by mieć szansę w pełni się rozwinąć. Teraz jednak to zapotrzebowanie zmalało i dostarczanie mu niezmienionych ilości kalorii spowodować może nadmierne przybranie na wadze. * Kolejny etap, to chwila kiedy kończymy szkołę. Zazwyczaj bowiem do tego momentu ruszamy się więcej, są lekcje wychowania fizycznego, dużo czasu po zajęciach spędzamy na świeżym powietrzu. Gdy rozpoczynamy pierwszą pracę, często polegającą na siedzeniu za biurkiem, dotychczasowa ilość pożywienia okazuje się zbyt duża. I znów mogą rozpocząć się problemy z nadmiarem zmagazynowanej energii. * Wiele kobiet swoją nadwagę \"zawdzięcza\" ciąży. Po pierwsze dlatego, że nadal jeszcze pokutuje w naszym społeczeństwie powiedzenie, że „teraz musisz jeść za dwóch”, podczas gdy tak naprawdę ilość kalorii w diecie przyszłej mamy należy zwiększyć dopiero w II trymestrze ciąży i to o około 300-500kcal. Po drugie, wiele młodych mam zapomina, że w momencie zakończenia karmienia piersią, należy ograniczyć ilość spożywanej energii tak, by zjadać tyle ile wynosi zapotrzebowanie. * W okresie menopauzy, kiedy zmienia się gospodarka hormonalna naszego ustroju, bardzo łatwo o nadwagę. W tym czasie niemalże 60% kobiet zauważa znaczący przyrost tkanki tłuszczowej. Dlatego również tutaj niezmiernie ważne jest zredukowanie energetyczności diety. Podjadanie Kiedy juz decyzja o pozbyciu się zbędnych kilogramów zostaje podjęta, zazwyczaj kojarzymy ją z maksymalnym ograniczaniem jedzenia. \"Na śniadanie sok, na obiad sałatka, na kolację owoc\". Tym sposobem przez cały dzień chodzimy głodni i tęsknym wzrokiem wodzimy za pysznościami zjadanymi przez resztę rodziny czy znajomych. Niestety w tym wszystkim często zapominamy o tych małych rzeczach, które zjadamy „po drodze”: kawa ze śmietanką i cukrem, a do niej ciasteczko w czekoladzie, ze trzy cukierki, słodki napój. I tak nazbiera nam się kalorii na cały dzień. Z tą różnicą, że ponieważ słodkości nie sycą, a wzmagają jedynie wydzielanie insuliny, która pobudza apetyt, cały dzień chodzimy głodni szybko dochodząc do wniosku, że „nie dla mnie ta dieta”. Często zatem kiedy zaczynamy stosować konkretną, ustaloną dietę, okazuje się, że zjadać możemy znacznie więcej niż dotychczas. Wystarczy wykluczyć te zazwyczaj nie wliczane w całodniowy jadłospis przekąski. Co możemy zrobić 1. Najważniejsza jest aktywność fizyczna. Trudno jest mi określić, dlaczego uprawianie sportu i bycie aktywnym jest tak nielubianym zajęciem. Choć większość z nas zdaje sobie sprawę, że tylko dzięki regularnym ćwiczeniom może osiągnąć sukces, zwiększenie codziennej dawki ruchu poza podbiegnięcie do autobusu okazuje się być niemalże karą. Niestety nie ma substytutu wysiłku fizycznego. Ćwiczyć powinien każdy, nie tylko ten kto myśli o zgrabnej sylwetce, ale także każdy kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem jeszcze przez wiele lat. Nie muszą być to forsowne ćwiczenia po których ciężko wstać z łóżka następnego dnia. Istotne by był to wysiłek regularny, bez odpoczynków i by trwał co najmniej 30minut. Poleca się jazdę na rowerze, rolkach czy pływanie, gdyż zmuszają one do pracy duże grupy mięśniowe, mogą być wykonywane przez długi okres czasu, a co za tym idzie wspomagają spalanie tłuszczu. 2. Zadbaj o to, aby Twoja dieta dostarczała wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Bardzo modne są diety tłuszczowe, węglowodanowe czy białkowe. Tak naprawdę jednak, zmiana stosunku ilości tych składników względem siebie spowodować może zaburzenia przemiany materii, co w konsekwencji prowadzi do jej spowolnienia. 3. Pamiętaj też, aby odżywiać się regularnie. Jeść często, ale w małych porcjach. Nie ograniczaj nadmiernie spożywanej energii, bo organizm odpowie spowolnieniem metabolizmu. Jedz powoli, aby bodziec z żołądka zdążył dotrzeć do ośrodka głodu i sytości w mózgu zanim okaże się, że już zjadłeś za dużo. Niby znamy te zasady, a jednak często nie potrafimy wprowadzić ich w życie. Wiemy też, że należy się ruszać, a jednak przychodzi to z takim trudem. Wszyscy jesteśmy specjalistami od zdrowego stylu życia, jednak zazwyczaj tylko w teorii, bo z praktyką różnie bywa. Może jednak warto, zamiast wygłaszać z pełnym przekonaniem tezy na temat kiepskiego metabolizmu, choroby czy dziedziczności, przejść od teorii do praktyki i stać się dowodem na to, że chcieć to móc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy to tutaj tak drukujecie ze nie nadazram pisac , ide sie drzemnac a pozniej pobiegam bom padam na ryj, Widze ze dziewczyny traca kg jak oszalałe :) pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> goralka jak sie patrzy- bo to jest tak z tą naszą psychiką, jak tylko zaczynamy myśleć o odchudzaniu to natychmiast wytwarza się proces obronny organizmu( to takie działanie sobie samemu na szkodę ) i wydawany sygnał o głodzie. Be ten cwaniak nasz organizm już dał się wyrolować przez wcześniejsze diety i odchudzanie ale TO zapamiętał. I im więcej myślimy, że trzeba, że muszę, że już od jutra to ten nasz już cwany organizm- doświadczony gromadzi zapasy, z czego się tylko da. Uwierz mi, może być oporny nawet i dwa miesiące( to wszystko zależy jak go doświadczałaś wcześniej). Nawet przez dwa miesiące waga może nie drgnąć i dziwię się dietetykom, że odpuszczają( oczywiście pomijam osoby ze stanami chorobowymi). W Twoim przypadku zelixa jest jak najbardziej uzasadniona- poszukaj kogoś z kim mogłabyś pójść na basen, inne ćwiczonka to później. Dasz radę ale na wszystko trzeba czasu. Zaraz zjem komputer, tak mnie do rana na... ząb, wizyta dopiero o 20/40 a ja już po ścianach chodzę. Pierwszy raz w życiu boli mnie ząb i to chyba ten niedawno leczony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznaję bez bicia, że dziś nie upiekłam... ale jutro druknę sobie przepis u kolegi i wracając zakupię co trzeba. Otręby mam bo do koktajli dodaję :) Dziś kupowałam buty do kiecki..a że torebka mi się urwała to i torbę dorzuciłam ;) Taki pocieszacz za teksty męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza30**
witajcie,,,,dzis mija tydzien od kiedy biore zelixe...spadlam z wagi 3.5 kg ciesze sie bardzo bo jest to juz widoczne u mnie.mam 160cm a wazylam 61.5 dzis juz mam 58 kg,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny🖐️ biuralistko40 -chłopy mówią że nie ma nic gorszego niż ból zęba nawet poród jest lżeńszy-wiec teraz wiesz jak to jest gdy boli ząb[ciekawe gdyby rodzili to co by mówili] caterpillar-ja chętnie bym Ci oddała troche moich cycuszków nawet lepiej niż chętnie? kasiek30-a możesz wiąc jeszcze jeden nadbagaż to ja się pisze tylko gdzie znajdę taką wielką walize?;) Winiolka-no jak by to mogło byc nowe buty i stara torebka jestes usprawiedliwiona przecież mozna zaszalec choc raz!!! Pozdrawiam pozostałe koleżanki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biuralistka lacze sie z Toba w bolu bo wiem jak to jest...bole porodowe to przy tym pestka!!!! mam nadzieje ze juz po wszystkim i wrocisz do nas jak nowo narodzona :-) ja wrocilam z body-thermu. ale oblednie sie czuje.moze dzis ten moj zapracowany maz wyciagnie z tego odpowiednie wnioski :-) jak narazie walczy z Zuzia bo nie chce usnac.nie pomagam...wredne babsko jestem wiem,wiem :-) lucia12---- wcisne Cie spoko!!!!!!!!!!!!!! wez tylko dobry humor i bikini kochana i nie gadaj mi tylko ze w kostiumie sie nie pojawisz!!!!!!! Winiolka! ja tez mam nowa torbe w szafie i jestem z tego rozgrzeszona...sama swoje sumienie udusilam. butow tez szukam ale jak narazie zero efektow :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytusia
Hej .Pozdrawiam wszystkie koleżanki.My po długim spacerze.Mała padła a ja wreszcie mam czas dla siebie.Po drugim dniu ok.Szum w uszach ustąpił.Apetyt widocznie słabszy ale jem.Jeszcze jogurt i jabłuszko przedemną.Dziewczynki a z kawą to normalnie czy też jakieś ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek30-pojawie sie a jakby innaczej mam taki z golfem i bermudami!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Widze,że tema dla mnie-mnie od wczoraj tez bolal ząb, szalalam, a w nocu juz tylko wylam z bólu, rano obudzilam sie z balonem na twarzy. Wizyte mialam o 12tej, opuchlizna zeszla, ale nadal mnie boli:( do tego nie bralam zeli ze wzgledu na proszki przeciwbolowqe i znieczulenie i jem dzis jak oszalala, juz nie wiem czy to nerwy?!? A co do porodu-wolę jednak ból zęba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochani mampytanie na temat czasu jakiego mozna zazywac zelixe ma do zgubienia 30kg sporo a dzis w pracy kolezanka powiedziała mi ze moizna ja brac max tylko 3 miesiace czy to prawda bo chciała bym wiedziec przez 3 miesiace nie zrzuce tych kg a bez zelixy nie dam rady pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuralistko40 no no to ja właśnie sobie doczytałam we wklejonych przez Ciebie moja droga informacjach że przyczyną mojej nadwagi jest starość:-( bo ja już pierwszy siwy włos mam:-(a ostatnio nawet jakieś kilkaset:-( No oczywiście żartuję,sama w siebie,świadomie wepchnęłam te kilosy a raczej pożarłam je;-) A na temat nowosądecczyzny-mam tam teściów,10km od Gródka nad Dunajcem;-) Byłam tam na urlopie gdy najstarsza córcia dopukała się na ten świat no i się tam urodziła,piękne okolice;-) kasiek30 wybiegasz te 7kg na wczasach z córcią-zastanawia mnie jak bardzo dziwnie mąż patrzał.....❤️ nie pomagaj-sama sobie nie zrobiłaś to co sama masz teraz bawić? (ja to zawsze mojemu mówię;-) ) mnie też niedługo czeka szukanie ciuszków,bucików,torebki-komunia chrześniaka za 3,5 tygodnia. zuza30** świetny wynik zela+jakaś dieta-ćwiczonka? lucia12 faceci są beznadziejni jeśli chodzi o wytrzymałość na ból w porównaniu z kobietkami❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarpeta60 witaj na naszym szalonym topiku;-) najlepiej zapytaj lekarza który przepisał Ci zelixę,nie mam osobistego doświadczenia w tej kwestii ale wiem z informacji znajomej która przy wzroście 175 ważyła 99kg że brała zelixe 6 miesięcy,potem musiała zrobić przerwę(właśnie jest w jej trakcie)dodam że cały czas była pod opieką poradni i lekarza i zrzuciła przez te pół roku 22 kilogramy i jej lekarz jest zadowolony z efektów.Ona już wcześniej miała doświadczenia z meridią,zrzuciła więcej i w krótszym czasie,po 8 miesiącach po odstawieniu osiągnęła imponujący efekt jo jo. Nie napisałaś jaka jest Twoja waga i wzrost? pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×