Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

co do pasow - ja nie kupuje ochronki natomiast co do fotelika - zgadzam sie, ja rowniez na tym nie oszczedzalam kazdy zakup byl baaaaardzo dokladnie sprawdzony mam 2 foteliki najpierw taki dla noworodka i malucha montowany tylem a teraz Mala juz jezdzi przodem w wiekszym foteliku wiekszosc rzeczy mam po coreczce wiec sporo mi odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuska, Widze ze nas znalazas. Witaj w gronie lutowek:-) :-) Co do ciuchow to ja juz nabylam 2 pary spodni z gumka bo mimo ze nadal zapinam sie w stare to strasznie mnie uciskaly i balam sie ze to moze zaszkodzic. Ale fajowo sie w takich spodniach chodzi:-) Nic nie cisnie i mozna jesc do oporu:-) Dziwne jest to ze nic jeszcze nie przytylam, brzucha nie widac a zwykle spodnie sa potwornie ciasne... Ja tez musze wszystko kupic bo to moje pierwsze dziecko. Ale mysle ze troche rzeczy dostene od kolezanek w pracy, troche kupia tesciowie, troche ja sama... Moja mama powiedziala ze jak przyjdzie co do czego do przyleci do mnie na 3 pierwsze miesiace i bedzie mi pomagac. Strasznie sie ucieszylam bo fajna z niej babka:-) a pomoc na pewno sie przyda. Ja raczej do oszczednych nie naleze ale wydaje mi sie ze to ile wydamy na dziecko zalezy od nas samych i od tego jak sobie wszystko zaplanujemy. Mozna miec wozek za 500zl albo za 2000zl. Lozeczko za 300 albo za 1000, i tak dalej i tak dalej... Moja mama namawia mnie na tertowe pieluchy przez pierwsze 3 miesiace bo mowi ze to zdrowsze dla dziecka i tansze w eksploatacji. I mowi ze sama bedzie je prac i prasowac:-) Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztynka33
.Paulinka. ale masz sie fajnie kazda pomoc jest dobra szczegolnie na poczatku gdy to pierwsza ciaza to czlowiek zastanawia sie co jak zrobic i czy robi to dobrze mama napewno dobrze Ci poradzi co do pieluszek tetrowych to ja sie zgadzam z Twoja mama na poczatek najlepiej je stosowac :):) a ja zatrudnie przyszlego tatusia do prasowania hi hi a co niech tez pomaga:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja sobie kupiłam pierwsze 2 sukieneczki, w sumie nie są ciążowe, ale odcinane pod biustem z dość rozciągliwego materiału. Hmmm jakbym nie była w ciąży też bym je kupiła :) A z kupnem typowo ciążowych rzeczy czekam do wizyty u lekarza. Aby nie zapeszyć... Jakoś ciągle w to wszystko nie wierzę... Ja jestem gadżeciarą, na foteliku nie będę napewno oszczędzać. Dziewczynki już niedługo będziemy kupować wózki, ciuszki, pieluszki, fajnie :) Moja mama już dawno mówiła,że w razie dziecka zaprasza na pierwsze tygodnie do siebie... Ale ona mieszka 200km ode mnie, a ja nie chcę tak daleko od męża... By dojeżdżał na weekend i nie widział dzidzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania a moze zaproponuj mamie zeby ona do Was przyjechala :)bedzie Ci latwiej i z mezem bedziesz sie widziec a on z maluszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynko, właśnie w tym problem, że mama nie chce przyjechać, już od dawna ostrzega, że ona z domu się nie ruszy, ale do siebie zaprasza... Ona jest uparciuch, potem będzie problem, bo pewnie się obrazi,że nie chcę przyjechać... Ale narazie nawet nie wie o ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to pewnie bedzie szcesliwa jak sie dowie:) a napewno zmieni zdanie jak zobaczy malenstwo nawet najwiekszego uparciuszka to zmienia zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynko, a twoi rodzice już wiedzą? Mama będzie szczęśliwa, ale mój tato pęknie z dumy bo już od dawna gada, że marzy o wnuku. I nawet ostatnio się obraził jak jakieś 2 mce temu powiedziałam, że jeszcze sobie poczeka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie mam rodzicow tata zmarl jak mialam11 lat a mama 7 lat temu akurat bylam w ciazy niestety nie doczekala wnuka:( ale takie jest zycie nic na to nie poradzimy w glebi serca wierze ze opiekuja sie mna i moimi dziecmi tam z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przykre Szatynko... Ale masz rację, opiekują się Tobą najukochańsze anioły, anioły rodziców, One dopilnują, żeby dzidzia była grzeczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie ale pomyslow jest masa tylko jakos nie mozemy dojsc do porozumienia:):):) najgorzej wybrac dla chlopczyka :) hi hi jak ostatnio rozmawialismi o imieniu dla dziewczynki padlo imie Sara no ale szybko zdanie zmienilismy bo nasz piesek tak sie wabi:P:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania a powiedz co bys chciala chlopczyka czy dziewczynke? zawsze mowi sie ze obojetnie zeby dzidzia byla zdrowa to najwazniejsze ale jednak jakies oczekiwiania kazdy troche ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Filipinka85 :) dala bym Dawid ale moj syn ma juz tak na imie moze Daniel, Jakub sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynko, ja najpierw chciałam chłopaka, bo w rodzinie prawie same dziewczynki, potem zmieniłam zdanie, bo jednak chciałabym córcię, kupować jej sukieneczki, torebeczki itp, a teraz myślę znów o chłopcu... Hmmm dla chłopca podoba mi się Gabryś, Antoś, Emil, dla dziewczynki Amelka, Lenka, Karolinka, ale nie wiem nie wybrałam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynko, Bardzo przykro mi z powodu Twoich rodziców:-( Tym bardziej zaczynam doceniac ofertę mojej mamy. Co do imion to dla dziewczynki mamy dziesiątki imion ale na czele jest własnie Sara i Bianka. Już od bardzo dawna podobały nam się te imiona. Co do chłpoca to większy kłopot... Jakoś nic nam nie podchodzi i na dodatek mieszkamy za granica więc musi to być coś łatwego w obu językach. Mamy pewien nietypowy pomysl... ale to sie jeszcze zobaczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Daniel ładnie i Liliana tez :) Jest wiele pięknych imion, nie wiem jak ja się zdecyduję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka, co za nietypowy pomysł, napisz, bo umieram z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki wrocilam z pracy strasznie zmeczona :( a tak wogole nalezalo by sie dopisac do tabelki te panny ktorych nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Dzisiaj na szybko: -co do porodu i małżona na nim - mój niebardzo chciał być. Przekonał go kolega którego żona rodziła z problemami. Sam stwierdził, że jakby się coś stało to by sobie niewybaczył. Teraz jego najlepszy przyjaciel będzie tatusiem isam go przekonuje do uczestnictwa. Mnie np. bardzo pomagał. miałam bóle i leżałam na przedporodowym od soboty godz 16, a urodziłam o 14 w poniedziałek. Przy partych jak kazali mi kucać to mnie podnosił bo niemaiłam sił. :D -waga - w ciąży nabrałam 27,5kg i idąc do porodu ważyłam 92,5 :D. Po 5 miesiącach zostało mi do zrzuty 3, a jak skończyłam karmić spadło 4 więc się niemartwcie. Najpelszą dieta poporodową są kolki dziecka i dbanie o nie. :D -pieluchy - ja polecam Pampersy. Janek fajdał ok. 12 kup dziennie po antybiotykach i powiem szczerze, że podziwiam mamy \"tetrowe\". Nie miałam siły na nic: ani żeby zjeść ani żeby się umyć (wypisali mnie z hemoglobiną 7). -imiona - mamy dla dziewczynki: Urszula. Dla syna będzie wojna. ;). Jedyne które oboje możemy w miarę znieść to Jakub, a Kubów jak mrówków. -rodzice: jeszcze nie powiedzieliśmy bo gdyby nie wyszło... -ubrania: przy pierwszym dziecku podobno bardzo szybko się wskakuje w rzeczy ciążowe- w 3 miesiącu niedopinały mi się spodnie normalne więc nie bardzo miałam wyjście. Ale brzuch był olbrzymi. Na KTG pzed porodem połozna pytała czy bliźnięta mają być bo tak wygląda...:D -pasy: całą pierwszą ciąże przejeździłam jako kierowca zapięty zwykłymi pasami. Dbałam żeby były pod brzychem i tyle. Na 2 tyg przed porodem miałam stłuczkę i nic więc teraz też nie kupię adaptora. -wózki: miałam wybrany inny, dałam się chłopu naciągnąć na inny i tańszy i teraz wyzywam. Niby wózek nie popsuty i sprawny ale nie ten co wybrałam... Mogę poradzić tyle abyście kupiły tani głęboki, a lepszą spacerówę. Junior po 3 miesiącach darł się jak by go ze skóry obdzierali więc z gondoli przeniósł się do fotelika co mu baaardzo odpowiadało.( Fotelik zapinany do wózka - super sprawa). Qrde ale hurta odwaliłam. :D Sorry, że nie bardziej szczegółowo i na bieżąco ale dziś urwanie głowy mam. Pozdrawiam wszystkie ciężarówki świeże i strsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Paulinka. warto doceniac rodzicow i ich pomoc to bardzo wazne:) Sara mi sie tez bardzo podoba ale coz to odpada myslimy ze moze Weronika,Wiktoria, Anna ale codziennie to sie zmienia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja co do imion, to dla chłopca mam wybrane - będzie Wiktor, a dla dziewczynki Amelia, Lena, Hania, Zosia abo inne tego typu. Co do zakupów, to narazie nie kupiłam nic typowo ciązowego, czekam na lekarza, ale ma kilka fajnych rzeczy odcinanych pod biustem, typu tuniki i sukienki, to będą pasować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o pieluchy uzywalam przy malej dade z biedronki :) i nigdy nie narzekalam czasem tez huggisy, imie jakie mam dla chlopca (ktorego wyczekuje :P) to Jonatan a dla dziewczynki Latika...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tili -tili -dzieki za opinie o poradni w Londynie ale ja za 3-4 tygodnie wracam do kraju i mojej gin ktora prowadzila mi ciaze z corcia...do Londynu mam daleko musialabym brac wolne itd mieszkam w West Yorshire...:( tyle juz wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy juz prawie w czym wybierac jesli chodzi o imiona Latika bardzo lane podoba mi sie a co do pieluszek to ja na poczatku bede tetrowych uzywac a potem pampersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×