Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

zapraszam do mnie na ciacho z truskawkami - tylko szybko bo juz duzego kawalka nie ma :P musze sie pohamowac troche bo zaraz całe wmłócę, aha a jak sie pieklo ciasto to zrobiłam i juz pochłonęłam duuuzy talerz frytulek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, 65 zl za wymaz z pochwy??????????? masakra, ja 25 zl placilam i wydawalo mi sie ze to duzo.... co do ciacha z truskawkami to ja chetnie ;) na frytkli zreszta w ciazy tez mialam straszna ochote ;) Radosna, oszczedzaj sie, bo jesli szyjka zaczela sie juz skracac to roznie moze byc. Teraz zdrowie maluszka najważniejsze. AAAAAA fajnie ze mama i mąż chca ci pomoc. Mysle ze jak odpoczniesz to bedzie lepiej. Dla swojej Basi jestes najcuowniejsza mama na swiecie, nawet jesli jestes opieka nad nia juz zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAA, no i całe szczęście, że nikt nie zlekceważył Twojego gorszego samopoczucia. Liczę na to, że niebawem dojdziesz do siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05...... . .P OZ N AN.......0 Oli14...................30.......22........11.06...... . . Haga.. ............0 wiolkcia...............28........14.........21.06...... ... .Zabrze.........0 kasiula1983.........26.........34........26.06........ ..Trzebinia......... Izucha.................27........8........15.07........ ...Bydgoszcz.....0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Sralis Margolis.....36..5....33....06.07.2010....córcia.....Krakó w.......1 Żolinka........28......3.....30.....25.07.2010..synek... Jaworzno.....0 ciamciaramciam...25...5...30...28.08.2010..Maksym...Wroc aw......0 Radosna27..........27....8.....27....08.09.2010...synek.. ...Kielce....0 Maadaa..........27.......8.....24....07.10.2010..dziewczy nka...UK....0 Amarantowy....23......1......20......02.11.2010.......Tr jmiasto......0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto...s misia1990...19....13.04.2010....Antoś... .2800g......Bielsko........sn bibi2206.....27.....29.04.2010. ...Zosia ....3800g .....wawa ........sn tysia123.....27.....28.05.2010...Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28... ....................Jakub ................Kielce ...... AAAAA1980..29.....03.06.2010......Basia....2850.... . POZNAŃ.. sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ja też się zaktualizuję troszkę STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05..........POZNAN..........0 Oli14...................30.......22........11.06............Haga..............0 wiolkcia...............28........14.........21.06..........Zabrze............0 kasiula1983.........26.........34........26.06........ ..Trzebinia......... Izucha.................27........8........15.07...........Bydgoszcz.......0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Sralis Margolis.....36..5....38....06.07.2010....córcia.....Kraków.......1 Żolinka.............28...3.....30...25.07.2010....synek.... Jaworzno.....0 ciamciaramciam...25...5...30...28.08.2010...Maksym....Wrocław......0 Radosna27..........27....8.....27....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....24....07.10.2010..dziewczynka....UK....0 Amarantowy........23....1......20......02.11.2010........Trójmiasto......0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bielsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec otoczenie nie zignorowało mojego samopoczucia. Mama zaczela kombinowac, a nawet Ciocia z Niemiec :) Ciocia chce zebym przyjechala, ale Mąż wtedy by został sam, wiec nie chce go opuszczac, bo On przeciez chce widziec corke codziennie. Moja mama tez myslala zebysmy na ten okres co tak zle przeprowadzili sie do nich. My z Mężem jednak wolimy swoje łóżko, wiec narazie pozostało na takim etapie, ze rano jak Mąż bedzie wyjezdzal do pracy to ja tez wsiade w auto i pojade do mojego taty, ktory wyjdzie z mala na spacer, potem wroci moja mama z pracy ktora da obiad, a na 16-17 jak Mąż wraca z pracy tez bede wracac do domu. Zobaczymy czy bedzie lepiej , moze pomoze, a napewno nie zaszkodzi :) Jestem dobrej mysli. Mała Basia zasługuje na to co najlepsze, czyli na zadowloną mame ktora ją bardzo kocha. Dobrej nocy Dziewczyny i przepraszam za moje narzekania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA, nie jestem do końca pewna, że Basia polubi codzienne podróże i zmiany okoliczności i zapachów.... A Tata nie mógłby porzyjeżdżać na ten spacer? Tak sobie nieśmiało pogdybuję. Noworodki nie kochają zmian... Ale warto tak czy owak spróbować, a nuż mała zaakceptuje taki rozkład dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAa nie przepraszaj, Po to tu jestesmy zeby sie móc wyżalić, zeby sie wspierac... Trzymam kciuki zeby to rozwiazanie momoglo ci odpoczac ;) Trzymaj sie i jak bedziesz miala chwilke to zgaladaj do nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sralis, codziennie nie bede z nia jezdzic, ale te 2,3 dni w tygodniu to musze sie wyrwac. Dzis jedziemy do mojego Szwagra to zobaczymy jak Basia zareaguje na zmiane otoczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA widzisz już sama chęć udzielenia pomocy przez innych dała ci leciutko odetchnąć, że jednak z problemem nie jesteś sama. Myślę, że po malutku się przyzwyczaisz do tej ważnej roli. Dzieci szybko rosną i już nie długo Basia z wózkiem i lalką będzie biegać po podwórku. potem przedszkole szkoła i jakoś poleci. Moja siostra też ma tak ciężko i nie raz płakała, że sobie nie radzi Olafek starszy syn chodzi do przedszkole na 4 h dziennie a ona biedna ciągle w domu w Juleczką siedzi. Nawet na dwór nie pójdzie na spacer bo tam u nich w Emiratach jest 50 stopni i nie da się wytrzymać. Jej mąż całymi dniami pracuje no i nie ma od 2 lat kontaktu z polską "gębą" żeby się trochę wyrwać z domku gdziekolwiek. Też ma dzoewczyna przegwizdane. Wczoraj w nocy wylądowałam w szpitalu z zawrotami głowy, ale tak paskudnymi że nie mogłam ani leżeć ani głową ruszyć bo wszystko wirowało. Dostałam kroplówę i potem jeszcze receptę na lek to się doładowałam po wizycie w aptece. Czuję się jakoś tak słabo a jutro goście. Totalnie nie mam ochoty na nic jedynie na spanie i jeszcze do tego ta cholera @ mnie boli :( 3majcie się dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. Izucha, trzymaj sie kochana. AAAAA daj znac jak Basia znosi zmiane otoczenia. My z Agnieszka bylismy juz u jednych i drugich dziadkow. Przez pierwsze 3-4 godzinki jest oki, a pozniej mala zaczyna marudzic i ciezko ja uspokoic. W zwiazku z tym wymigalam sie dzis od wyjazdu do tesciow i siedze z mala w domku. Pogoda do niczego ;/ pada, zimno,,,, ze spacerku chyba nici o ile nie przestanie lać. Cisnienie tez chyba czolga sie po ziemi, bo oczy same mi sie zamykaja (i nie jest to efekt nieprzespanej nocy). Agusia tez spi. MARZE O KAWIE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cappucino to nie to samo.... Vilemoo, ty masz malenstwo dokladnie w takim wieku jak moja Agusia. Czy interesuje sie juz zabawkami? Zastanawiam sie nad zakupem maty edukacyjnej. Myslicie ze to bedzie juz ja interesowac? Jakie maty polecacie? Takie, które wydaja sie fajne kosztuja zwykle 200-300 zl ;/ troche sporo jak dla mnie. Te tansze, do 100 zł warto tez kupic? Czy szkoda kasy i lepiej dolozyc, kupic cos konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloł ja dzisiaj robie kolejne ciacho z truskawkami... wczorajsze jakos szybko poszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Basia znow daje czdu od 4. Czekam na mame zeby ja przejela i mogla isc spac. Wczoraj w gosciach prawie caly czas spala takze zmiana otoczenia dobrze jej zrobiła. Teraz juz pomalu dostaje furii, bo jest przewinieta, nakarmiona a jeczy ze cos jej nie pasuje.... Niech ta mama szybko przyjedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pasuje jej pewnie Twoje zdenerwowanie ;-) Maleństwa bardzo łatwo odbierają nastroje mamy. A rozważałaś może noszenie w chuście? w ten sposób Basia miałaby Cię ciągle przy sobie i może to by pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, Byłam w czwartek u lekarza, bo dziwnie się czułam i po telefonie gin chciał koniecznie mnie obejrzeć. Wszystko jest ok, chyba ta ciąża daje mi w kość za dwie /z córką było bezobjawowo/. Tysiu - moja córka dostała matę edukacyjną w odwietki od mojej mamy i leżała sobie prawie od początku, ale o zainteresowaniu kilkudniowego dziecka zabawką raczej mowy nie ma. Pamiętam jednak, że jak miała kilka tygodni, to zapatrywała się w zabawki wiszące nad nią i zasypiała obserwując. Nasza mata była z droższych, ale kupowałam przyjaciółce w odwietki matę i wybrałam za 150 zł /rok temu/. Często cena zależy od firmy, nie świadczy wcale o wyjątkowości zabawki. Mata powinna być kolorowa i mieć jak najwięcej ciekawostek - różne faktury, grzechotki, lusterko, przyciski. Sprawdza się fajnie, moja mała nawet jak miała ponad rok kładła się na matę i nawet później prosiła, żeby jej rozłożyć. Jeżeli chodzi o zabawki, to odkryłam kiedyś taką firmę BooLoo, wydaje się nieznana i może dlatego bez większego entuzjazmu coś kupiłam /telefonik małej/. A tu niespodzianka - te zabawki są super. Telefonik działa do dziś /8 lat bez zmiany baterii/, jeszcze później kupowaliśmy książeczki edukacyjne, pojazd, i inne - wszystko jest sprawne, a co też ważne, te zabawki są tanie, kilkakrotnie tańsze od znanych firm. Te zabawki są w Auchan, takie kartony w pomarańczu, masywne, fajne zabawki, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Tysiu - Mój Kubuś w zeszłym tygodniu zareagował na grzechotkę - jak płacze i mu nią zagrzechoczę to się uspokaja. Co jeszcze zauważyłam to, że zaczyna się przyglądać kaczuszkom na karuzeli i naklejkom na ścianie - mamy wyklejoną ścianę koło łóżeczka dużymi, kolorowymi naklejkami z Kubusia Puchatka. Coś takiego: http://picasaweb.google.com/BoryskiMM/Kubus28Maja2010#5483053989780325714 Jak się go nie położy w stronę ściny to się bardzo wygina, żeby coś wypatrzeć. Maty jeszcze nie kupowałam, choć mam w planach taką: http://www.allegro.pl/item996596574_mata_edukacyjna_kojec_wesola_farma_canpol_kurier.html#gallery Nie jest droga i i wydaje mi się ciekawa. Wczoraj Kubuś dostał w prezencie taką mate: http://www.allegro.pl/item1086669528_mata_edukacyjna_playskool.html#gallery Jednak ona wydaje mi się dobra dla niemowlaczków i pewnie wystarczy na krótko. Na razie nie znam jego zainteresowania bo planujemy "pobawić" się po południu, ale oczywiście zdam relacje. Jak możesz napisz mi jak u Ciebie z karmieniem. Ja jestem załamana bo od paru dni mam mniej pokarmu i Kubuś się nie najada - niestety muszę dokarmia :( Strasznie mnie to ubodło i mam z tego powodu cholernego doła, ale nic na razie walczę z laktacją - herbatki no i ściąganie resztek, których on nie dopije. Ale czarno to widzę. Tym bardziej, że straszny z niego żarłok. Rano zjadł z obu moich piersi i do tego mleka modyfikowanego 120 ml + 40 dorabianej porcji bo nadal był głodny. Ok spadam bo się budzi. Pozdrawiam Was wszystkie. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiu ja kupiłam taką matę na allegro chrzesnicy mojego M na dzien dziecka, tylko ona ma 6 miesięcy i juz sie potrafi zając zabawakami takze leżała sobie spokojnie i się bawiła, dotykała zabawek. Takiemu małemu dzieciątku jak twoje myslę, ze jeszcze nie warto. Poczekaj tak do 4 miesiąca - tak myślę. Ja kupiłam taką matę za 55zł + przesyłka czyli 73 złote mnie wyszło a mata bardzo fajna, kolorowa, chwytająca za oczka:) www.allegro.plitem1037563176_mata_edukacyjna_11_wzorow_tu_lew_promocja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ja też się zaktualizuję troszkę STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05....... ...POZNAN..........0 Oli14...................30.......22........11.06......... ...Haga..............0 wiolkcia...............28........14.........21.06........ ..Zabrze............0 kasiula1983.........26.........34........26.06........ ..Trzebinia......... Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Sralis Margolis.....36..5....38....06.07.2010....córcia.....Krakó w.......1 Żolinka.............28...3.....35...25.07.2010....synek. ... Jaworzno.....0 ciamciaramciam...25...5...30...28.08.2010...Maksym....Wro cław......0 Radosna27..........27....8.....27....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....24....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........23....1......20......02.11.2010........ Trójmiasto......0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Od rana walczę z cyferkami, mam nadzieję dziś i jutro podomykać sprawy i w spokoju ducha czekać, az mnie dopadnie mój los. AAAAA, Basia dała pospać troszkę? Villemoo, Kubuś rzeczywiście cudny, i w towarzystwie tak dumnych rodziców! Dzisiaj jeszcze pranie małej porcyjki ciuszkówe, to się wydaje nie mieć końca ;-) a to dopiero początek... Co z naszymi staraczkami? Przygotowane do skoku po brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jezeli dziecku sie ulewa to znaczy ze juz wiecej lepiej jesc nie dawac? Na przyklad: Dostala jesc o 7 ale o 8 zachowuje sie jakby byla glodna, ale w sumie zawsze glodna jest co 2-3 godziny. Daje cycka po godzinie, Ona ssie 3 minuty poczym wszystko jej sie ulewa... Wiec???? Bo ja nie wiem juz jak rozpoznawac sygnaly co Ona chce?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia zasneła o 21 i spała do 3!!! Potem zasnela o 4 i spala do 6.... Takze nie jest zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może Basia zasysa za dużo powietrza? W ten sposób szybko czuje się syta, a potem ulewa. Możesz też porozmawiać z lekarzem, czy nie ma małego refluksu (nie sądzę, ale to się zdarza) Pewnie musi się nauczyć porządnego ssania, a Ty cierpliwie będziesz musiała pomóc :-/ W jakiej pozycji ją karmisz? Postaraj się tak, by trzymała główkę wyżej niż pupkę, nie na płasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No... duzo powietrza zasysa, bo czasem to ja z 10 razy nawet do beknięcia daje..... Dzis przyjdzie położna to ja zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu ale Basia znowu robi zielone kupy. Jakos tak od 2 dni. Wczesniej juz robila normalne - brązowe... Zresztą Ona to dla mnie jeden wielki rebus. Zgadywanka co by aktualnie chciała, albo co jej teraz nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielone kupy u dziecka karmionego piersią to nic dziwnego. Jak teraz wygląda sytuacja z brzuszkiem? Poprawiło się? Myślę, AAAA, że niepewnie sie czujesz w roli mamy. To zajmie trochę, ale pamiętaj, że a) na pewno nie robisz jej krzywdy, b) większość kwilenia to po prostu domaganie się uwagi mamusi. Jeśli coś boli, to dzidzi się pręzy, nie uspokaja na rękach, widać, ze coś jest nie tak. Jeśli jest najedzone i ma sucho, a marudzi - to chce się poprzytulać, wtedy u mamy na rękach powinno jej przechodzić. Dla niej ten pobyt po naszej stronie brzuszka to też stres :-) Musisz nabrać trochę wprawy i pewności siebie. Przecież na pewno wiesz najlepiej, co jej trzeba, a jeśli zapokajasz jej potrzeby - to pozostaje potrzeba przytulania. Może ma większą, niż średnia krajowa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z brzuszkiem chyba lepiej. Mam nadzieje, ze nie bedzie jednak chciala byc caly czas na rekach bo nic wtedy nie zrobie... ;) Masz racje, nie jestem wcale taka pewna czy wszystko robie dobrze.... Jedna wielka zagadka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×