Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Oli - tak odnoosnie cesarki... podobno (tylko czytalam) ze robie sie jakies proby przekręcenia dziecka przez powłoki brzuszne, ale ja bym si e na to nei zgodziła. Czujke ze Malutki ma tam malo miejsca. musialaoby to byc bolesne dla nas obojga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! pozdrowionka dla wszystkich !!! stęskniłam się za wami:) net trochę lepiej, ale tych zaległości to już chyba nie nadrobię... zobaczę jak będę miała czas to poczytam bo jutro obiegówkę na uczelni załatwiam a w środę usg mam nie mogę się doczekać jestem taka ciekawa ile dzidzi urosła i poznam może płeć ...mąż chyba ze mną pójdzie ostatnio mówił że mi zazdrości że już dzidziunię widziałam na usg a on jeszcze nie :) brzuch mi urósł mocno ostatnio mocno... pewnie za niedługo skończy mi się jeżdżenie na rowerze bo będzie za duży brzusio:) Oli gratuluję!!! super bliźniaki a wiadomo czy jedno czy dwu jajowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoli, u nas robia to przekrecanie w standardzie, bo w wiekszosci przypadkow sie to udaje. Moja kumpela to miala robione i sie jednak nie udalo, wiec nie wiem cyz to taki dobry system. Tutaj po porstu staja na glowie, zebys urodzila naturalnie, chciaz ona byla super zadowolona z cesarki. Tak , wiec uszy do gory! :D Amarantowy, blizniaki dwu jajowe. Dzieki Bogu blizniaki, bo byly trzy jajeczka, ale jendo nie zaskoczylo...tak to bywa po inseminacjach, wiec nie byl to dla nas jakis szok bo liczylismy sie z ciaza mnoga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli Super, podwojne szczescie :) :) GRATULUJE :) :) Tysia - najserdeczniejsze zyczenia dla Waszej trojki :) Oli aby zrobic suwaczka musisz go wkleic w ustawienia swojego konta na kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoli mnie wyprzedzila :P MY kupilismy wozek w sobote. Taka jestem szczesliwa, ze jezdze na pusto po domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli faktycznie pamiętam jak pisałam o inseminacji ...fajnie może będziesz maiła od razu parkę :) fajnie że macie już wózki ja kupię chyba w sierpniu bo na razie nie mam gdzie trzymać a znalazłam komis fajny z niedrogimi i fajnymi wózkami i innymi pierdułkami dla dzieci... a zapomniałam się pochwalić że od paru dni dzidzia prawie cały dzień szaleje w brzuszku ciągle czuję teraz dzidzię i bardzo się cieszę z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli faktycznie pamiętam jak pisałam o inseminacji ...fajnie może będziesz maiła od razu parkę :) fajnie że macie już wózki ja kupię chyba w sierpniu bo na razie nie mam gdzie trzymać a znalazłam komis fajny z niedrogimi i fajnymi wózkami i innymi pierdułkami dla dzieci... a zapomniałam się pochwalić że od paru dni dzidzia prawie cały dzień szaleje w brzuszku ciągle czuję teraz dzidzię i bardzo się cieszę z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli - moje najserdeczniejsze Gratulacje !! :D Ja też chciałam bliźniaki, choć nie wiem jak bym sobie poradziła. maada - jaki wózeczek kupiliście ? Proszę się pochwalić. A ja dziś od rana czekam na kuriera, bo ma przywieźć krzesełko do karmienia dla Gabryśka. Ciekawe czy mi się spodoba na żywca, bo tylko w necie je widziałam. Urzekło mnie :) http://www.allegro.pl/item1095740675_krzeselko_tower_abc_design_3kolory_promocja.html zamówiliśmy drugi kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka, my takie krzeselko dostalismy w prezencie od mojego M z pracy. tylko kolorki onne. Krzeselko super jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opal 31
Hellloł!!!! Przypominam, że z tymi bliźniakami, to byłam pierwsza:) Ale to akurat nie ma żadnego znaczenia. Oli-z całego serca gratuluję!!! Mnie wizja bliźniaków na razie nie cieszy, wręcz przeraża.No, ale jutro idę na usg, więc zobaczymy.Byłam już na jednym w 7 tygodniu i były 2 jaja , ale jeden zarodek.Duży.Drugie jajo było puste, ale lekarz kazał przyjść za tydzień, bo na tamtym etapie ciąży po prostu mogło go nie być widać.Ja ciągle mam nadzieję, że jednak jedno będzie...Mamy już córkę i nie planowaliśmy kolejnej dwójki dzieci.Zobaczymy. Tysia-podwójne gratulacje!!!! Co do staraczek- u nas po prawie roku starań, udało się wtedy, kiedy odpuściliśmy.Mieliśmy zacząć się starać dopiero po wakacjach.Także wierzę, że Wam właśnie teraz się uda i z całej siły trzymam kciuki, żeby tak było. Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze spacja mi wskakuje i link nie dziala. Trzeba spacje zlikwidowac i zobaczycie moja karete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opal, rzeczywiscie oddaje Ci pierwszenstwo. My nie mamy nic przeciwko temu ze sa blizniaki. Warunki mamy, zawsze chcielismy miec trojke, a latka leca....wiem ze bedzie male urwanie glowy, ale przeciez tyle kobiet ma blizniaki i jakos sobie radza, wiec mam nadzieje ze to tylko kwestia wprawy. Zreszta, nie chce zapeszac, bo na moim etapie ciazy to jeszcze wszyskto sie moze wydarzyc. Dlatego poki co to sie martwie, zeby bylo dobrze a nie ze bedzie dwojka :) Bratka, krzeselko bardzo fajne. Juz sie nie moge doczekac jak zaczniemy kupowac takie rzeczy. Pewnie bede jak Maadaa jezdzila pustym wozkiem po domu :D :D :D A staraczki mam nadzieje ze beda na luzie zaciazac sie wakacyjnie, bo nie chce zostac na samiutkim koncu. Zreszta jeszcze 3 tygodnie temu ryczalam w poduszke a teraz prosze....nie znasz dnia ani godziny :D Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula uwazaj co mowisz, bo Tobie to juz sie chyba trojeczka trafi :D :D :D No nic, zmykam dzisiaj wczesniej z pracy bo Holandii gra dzisiaj ze Slowacja i moj mezczyzna by mi nie wybaczyl gdybym nie ogladala meczu. A dodatkowo u nas taki gorac, ze sie zyc nie da. Trzymajcie sie cieplo i od jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Oli_to Ci się szczęscie trafiło :) Myśle, że to mały prezencik od losu za ten czas staran...Będą dwa szczęscia :) OCzywiście gratuluję :) Amaratowy_daj znać jak bedzie wiedziec co bedzie. Mam dziwne przeciucie, że dziewczyneczka bedzie :) Ja tez juz mam wózeczek w domu, ale narazie w kartonie, nie złożony. M kupił w piątek. Taki jak chciałam Maxi cosi mura 4 kolor czekoladowy :) Pogubiłam sie juz w którym tygodniu jestem, napocżatku tak skrupulatnie liczyłm, a teraz juz mi sie miesza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziewczynki - potrzebuję Waszego wsparcia i rady. Byłam dziś na usg 13 tygodnia i trochę się niepokoję. Niby lekarz nie powiedział, że coś jest nie tak, ale napisał jakieś informacje o powiększeniu miedniczek nerkowych /niby często tak bywa/, jelito homoechogenne /też niby tak do obserwacji/ i nie wiem, czy nie mam za dużej wartości NT /przezierność/ - 1.9/2,02 mm. Dziewczyny - boję się strasznie, chociaż nie chcę sobie niczego wmawiać. Napiszcie, jakie u Was były wartości NT w 13 tygodniu. Może mnie to uspokoi. Lekarz powiedział, że kiedyś były normy do 3, ale teraz to już normy ustala się indywidualnie. /?/ Mam mieć test PAPP-A ze względu na moją wadę serca /już wcześniej lekarz mnie skierował/, ale teraz boję się o inne wady... Odpiszcie proszę jak najszybciej. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juka przezierność mój mały miał 2,24- z tego co pamiętam i to jest ok wynik wiec sie nie martw. Jeśli chodzi o te miedniczki, to któraś z dziewczyn tutaj tez miałam powiększone- chyba Radosna, ale pewna nie jestem. Mój mały miał powiększoną komorę w mózgu, miesiąc chodziłam struta,a ale teraz się wyrównało. RAdosna- wózek jest fajowy :) Kupiliście nowy czy używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, Moja miała jelita echogenne, co prawdopodobnie wiązało się z tym,, ze zaczęły akurat wtedy pracować. Przezierność 1,9. Norma jest zasadniczo do 2,5 ale i tak nie jest to miarodajne - bywa, że NT podniesione, a w teście Pappa nie ma wysokiego ryzyka i dziecko jest zdrowe. Nie denerwuj się na zapas. Wiele ze znanych mi dzieci z zespołem Downa miało bardzo wysokie parametry NT, powiedzmy, że takie koło 3 i więcej jest mocno niepokojące, ale 2,02 nie powinno być szczególnie niepokojące. Zrób Pappa, najpierw podwójny, potem potrójny (koleżance podwójny wyszedł źle, potrójny już dobrze, mały urodził się w lutym, zdrowy. Nie zamartewiaj się przed wynikami, a i po wynikach się nie zamartwiaj na zapas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia_wózek kupilismy nowy. 3w1 za 2800 więc to chyba całkiem niezła cena. Własnie jeździlismy nim po domu. Musimy sie nauczyc go składac i rozkładac. Narazie to troche sie umęczylismy, ale to kwesia wprawy. Julka_u mnie przezierność 1,6, ale to zawsze musisz do wielkosci zarodka tą przeziernosc porównywac...mój miał wtedy 71mm. Co do miedniczek to u mnie na usg w 20 tygodniu ciazy wyszło, ze prawa miedniczka jest w górnej granicy normy - było 5,1 mm (norma 5mm). Teraz na usg w 28 tygodniu też była dalej powiększona - 5,4mm. Lekarz mówi, ze takie przekroczenie normy nie jest groźne dla życia czy zdrowia dziecka, choc wiadomo, ze tez mysle czy wszystko bedzie ok. Przy takim powiększeniu ponoc (???) jedyne co grozi dziecku to częste infekcje i zapalenia układu moczowego. Staram sie o tym nie myslec, bo to i tak nic nie zmieni. Wazne, ze druga nereczka jest w normie. Nie martw sie. To dopiero 13 tydzien, a pomiary wykonywane przez lekarza sa na tak małych wielkosciach, ze moze sie ręka zatrzęśc i juz co innego wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JulkaN - nie martw się na zapas. który masz dokładnie dzien? równy 13 tydzen skonczony? z kazdym dniem NT moze byc większe, to ma znaczenie. Ja miałam robione w 13 tyg i 4 dni i NT wynosiło 2mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny; lekarz mówil, że wszystko jest w normie, ale, że norma jest indywidualna i usg do końca pewności nie daje... U mnie jest 13w2d, crl ok 7cm /6,89/, NT 2,02. Jest dobrze widoczna kość nosowa i prawidłowej wielkości pęcherz /podobno ważne przy wadach/. Nie wiem, dlaczego się uczepiłam tego wymiaru NT, ale jak wklepałam w internet to już wogóle mętlik mam w głowie. Wiem, że zbyt wysokie NT może też świadczyć o wadzie serca. Ja i tak jestem umówiona na test papp-a, bo mam wadę serca, która ponoć jest dziedziczna, ale teraz to już nie tylko o serce się boję. Dziękuję Sralis za wyjasnienie sprawy z jelitkami, tego to nawet w internecie nie mogłam znaleźć :-) Dziękuję raz jeszcze, fajnie, że mam gdzie pogadać o moich niepokojach i uzyskać wsparcie. Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, no jasne, że masz nas po to, byśmy Ci pomogły rozwiać wątpliwości i wsparły w razie czego :-) Zapomniałam dodać, ale to chyba oczywiste, że echogeniczność jelit zaniknęła "po drodze". Mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie. Jak będziesz miała wyniki Papp'a, to podaj proszę (możesz pisać do mnie na maila, margola_s małpa tlen.pl) - skonsultuję je z moimi znajomymi, które się na tym lepiej znają. Myślę, że gdyby miała być wada serca, to chyba byłoby ją widać już na tym etapie, w teście Pappa nie podawali mi ryzyka wystąpienia wady serca? Jutro o tej porze będę się zbierać do szpitala. Mam lekki dreszczyk emocji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×