Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

aaa ten tydzien to tatusiom sie nalezy - moze wybrac go do roku od urodzenia maluszka, a mamusiom 2 tygodnie przysluguje w tym roku :) http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090126/PRACA/194040892 http://praca.gratka.pl/tresc/art/dodatkowe-urlopy-macierzynskie-9288.html niestety trzeba sie bedzie dokladniej dopytac w swoich miejscach pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latte ja chyba sobie zrobię to badanie, kosztuje u nas w szpitalu 25 zł. też o tym czytałam. i zapytam się gina na wizycie na początku lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte mój gin nic nie wspominał ostatnio tylko pobierał coś na posiew. Saskina mój w 29tc 1300g ale w tym czasie dzidzie szybko rosną wiec może ważyć około 2kg, na wizytę idę 19.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskina - moje male w 28 tyg. podobno mialo 1,9 kg ale troche z pania gin. sie dziwilysmy ze takie duze, teraz to przybieraja jak na drozdzach - niestety w zeszlym tyg, nie mialam usg ale na pewno cos przytylo :) olena - heh to troche takie dziwne, nie wiedziec co jest w srodeczku, sama sie dziwie, ze wytrzymalam i dopiero jak urodze to sie dowiemy :) na poczatku to oboje z mezem przeczucia na dziewczynke, wszyscy mowia, ze chlopczyk bedzie - brzuszek do przodu, uroda niezmieniona wiec teraz to mam uczucia mieszane choc wiem ze te przesady sie nie sprawdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obserwacja paznokci wiele mówi lekarzom o stanie pacjentki. Widać Mikrokążenie, można obserwować czy paznokcie nie sinieją itd. Jest to bardzo ważne i zapewne dlatego właśnie poproszono ją o zmycie. Zawsze przecież może zaistnieć jakieś niebezpieczeństwo i konieczność narkozy. Wtedy paznokcie są bardzo dobrymi informatorami. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi paznokciami potwierdzam. Z noszeniem na rękach przy kolce: niestety często tak się własnie zaczyna przyzwyczajanie dziecka. Ja miałam szczęscie bo mały w sumie kolek nie miał. Owszem kilka razy płakał po jedzeniu, ale kończyło się raczej na masowaniu brzuszka, kładzeniu na brzuszku, herbatkach no i podobno pomaga rozgrzewanie czyli np. suszarka do włosów;-) Tez odpalałam;-) Trzymam kciuki aby nasze maleństwa nie miały kolek! A odnoście kolek to czytałam w ksiązkach zaklinaczki dzieci że często niestety kolki mylone są z przemęczeniem dzieci wynikającym z nadmiaru bodźców. Niestety przy maleństwie trzeba mieć ciszę, spokój, minimalną ilośc osób kręcących się w otoczeniu. A co do posiewu na paciorkowca to owszem w mojej przychodni robi się między 33 a 37 tygodniem. Tak przed porodem żeby badanie było aktualne. Jak nie ma się tego badania, oczywiście z wynikiem negatywnym to podobno serwują w szpitalu antybiotyki.Pamiętam że jedyny problem jaki miałam z tym przy poprzednim porodzie to taki że na wynik się czeka chyba z 10 dni! Odebrałam tuż przed akcją bo zaczęłam rodzić tydzień przed terminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zaczęłam czytać na ten temat to podobno większość kobiet tą bakterię ma :( ważne jest aby podać matce antybiotyk i dziecku jak się urodzi :( dziwne że lekarze nic sobie z tego nie robią :( ja zaraz zadzwonię muszę się dowiedzieć czy prywatnie u ginekologa mogę to zrobić czy raczej w szpitalu :( bo i tak się wybieram na cytologię to od razu bym to zbadała tu jeszcze artykuł :( http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3676106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie zozpisalyscie dziewczyny! wlasnie doczytalam do konca, bo caly weekend nie zagladalam do kompa. u nas remont, u tesciowej remont. ja bardziej asystowalam ale mimo wszystko, ten balagan, stres ( to przy mojej tesciowej) i chaos! ja zelazo dostalam chyba kolo 20 tc, i lekarz uprzedzal, ze moge miec problemy z zatwardzeniem i ze mam sie nie przejmowac barwa stolca- czarny. to sie faktycznie potwierdzilo, a roznicy w samopoczuciu nie zauwazylam. tina widze, ze jestesmy po podobnych przejsciach, tj. punkcja, transfer. nasz skarbek to tez reczna robota! :) moj M bedzie przy porodzie. zanim zaszlam w cialaze to protestowalam, chociaz on zadnej innej opcji nie bral pod uwage. teraz ja sobie nie wyobrazam zeby go nie bylo. zawsze to bratnia dusza, a jak bylam w szpitalu to juz zdal pierwszy egzamin w trudnych warunkach, wiec juz sie nie boje, ze nie bedzie juz na mnie patrzyl jak kiedys. tego sie balam! ale skoro poradzil sobie z podawaniem mi basenu, bo nie wolno mi bylo nogi z lozka zdjac, to teraz nie mam juz zadnych oporow przed wspolnym porodem. wrecz na sama mysl, ze tam bedzie, robi mi sie lepiej. dzidzia chodzila po mnie pol nocy dzisiaj. wstalam do toalety i sie zaczelo... nocny marek z niego. mam lekko obolaly lewy bok, tak kolo pepka, bo co chwilke wystawala mu tam nozka. pchal do tego tak mocno, ze az momentami mialam lzy w oczach. na poczatku bylo smiesznie, pozniej juz mniej... teraz chyba pojde odrobic zaleglosci w spaniu, utne komara na godzinke, bo zasypaiam na siedzaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry brzuszki! Czy mała brzuchatka sie odzywala? Jakos martwie sie o nia... Tutaj jest "propagandowy" filmik z porodu w szpitalu w Polsce i babeczka ma pomalowane paznokcie... http://www.youtube.com/watch?v=CLlOKuEg8N4 Wiem, że nie można, bo w razie co anestezjologowi "sa potrzebne" paznokcie tak jak pisalyscie. Jak w wakcje bylam w szpitalu z podejrzeniem ciazy pozamacicznej to pierwsze co pani pielegniarka przyniosla mi zmywacz do paznokci i waciki. No i udalo mi sie dzisiaj wybrac na uczelnie, nawet juz cos zaliczylam do sesji tylko kurcze jak na kazdy taki wypad moj M bedzie musial poswiecic dzien pracy to srednio to widze... I mamy już 30 tydzień:) Co do wagi to tez jestem ciekawa, bo wizyte i usg mam dopiero za 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! rozpisałyście się, że szok! a ja w weekend ostre pakowanie i od dziś na całego remont - kują ściany od dziś na całego. Do dziś jestem padnięta, no ale jak się zaczęło to i skończy i będzie z głowy. Będzie ślicznie i ładnie :) ja idę w czwartek do lekarza, ciekawe co powie ... nie wiem czy na takim zwykłym usg będzie można wagę określić? Mierzyłam się w pasie i kurcze 114 cm! Całe szczęście jak narazie bez roztępów - smaruję się mustellą jak Nika :) Maly szaleje często, dużo się przekręca :) Za to pachwiny dalej mnie bolą - zwłaszcza jak chcę złączyć nogi, bo siadam juz jak facet, czyli nogi idą same szeroko :D Wawa zaaaaaasypana, jeju, dzis dwa razy się zakopałam samochodem i na dodatke szyba mi pękła w samochodzie wrrrr A wy o porodach :) Mój chce być przy porodzie, a czy ja chcę - nie wiem sama. Ustaliliśmy, że idziemy razem ale jeśli go wygonię, to że nie będzie miał żalu :P buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, mialam dzis wizyte i pani ginka nakrzyczala na mnie ze za duzo przytylam, 3kg w miesiac, tak na mnie wsiadla, ze jak stamtad wyszlam to sie poryczalam....straszy, ze jak nie przestane tyc to mnie skieruje do szpitala, bo nie chce ryzykowac ze cisnienie mi skoczy:(. w pierwszej ciazy mialam taki problem. Poza tym mam krotka i miekka szyjke, mam sie oszczedzac... Caly czas chce mi sie ryczec, bo to nie jest takie latwe, nie mam nikogo tutaj kto zrobilby za mnie niektore rzeczy. Moj M w pracy a ja lapie jakies doly....Przyleci do mnie mama ale dopiero za miesiac:( Wybaczcie ze sie zale, ale mam straszny dzien....a tu jeszcze ten deszcz pada non stop. Dostalam z PL torbe ciuszkow od szwagierki, sliczne rozowizny, ale nawet nie probuje prac, bo jest tak paskudnie na zewnatrz, ze nic nie schnie. Co do lozeczka to moj synek spal pierwszy rok w tym malym drewnianym ikea, jest mniejsze od normalnego, a ja ze wzgledu na metraz mieszkania je wybralam. I fajne jest bo ma dwie wysokosci. Pozdrawiam deszczowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Dzisiaj odwiedziła mnie położna- zaczełam indywid.szkołę rodzenia. 5 spotkań po 2h. Bardzo fajna i konkretna babka. Nie owija w bawełnę i mówi tylko same przydatne rzeczy. Dzisiejsze spotkanie było tylko kobiece, a nast.są już z M. Co do zmian urlopów w 2010r. sprawa wygląda tak: kobieta która urodzi jedno dziecko ma prawo do 20 tygodni macierzyńskiego oraz jeśli złoży wniosek ( na 7 dni wcześniej) do dodatkowych 2 tygodni urlopu, czyli razem 22 tygodnie. Dla ojca dziecka KP od tego roku wprowadził urlop ojcowski w wymiarze 1 tygodnia - oczywiście też na wniosek, który należy złożyć w terminie 7 dni przed rozpoczęciem urlopu. Urlop jest fakultatywny, a nie obligatoryjny. Urlop jest do wykorzystania przez okres 12 miesięcy od urodzenia dziecka. Ojcowie, którym dzieci urodziły się w 2009r. też mogą skorzystać z tego prawa dopóki dziecko nie skończy 12 miesięcy, czyli np. urodziło sie w 01 sierpnia 2009 to ma czas do 31 lipca 2010r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn z wadą wzroku. Dzisiaj jak była u mnie położna poradzi mi abym poszła do okulisty. Powiedziała, że + czy - ich nie interesują, ale czy coś się nie dzieje z siatkówką, rogówką itp. ( a u mnie przy cukrzycy ciąż. trzeba zbadać), więc muszę się udać na konsultację po opinie. Jutro mam wizytę u gin, a pojutrze u endokrynologa, więc może dowiem się czegoś więcej i coś skrobnę. Za tydz. u mnie ostatnie szczegółowe usg, bo na wizytach lekarz tylko sprawdza mi usg dowcipnym szyjkę. no i jeszcze tętno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelina nie martw się wagą, moja szefowa przytyła w ciąży 35 kg :) i nikt jej nic nie mówił, nie opieprzał itp. a dziecko jak się urodziło w terminie miało tylko 2,5 kg, szok co. każda z nas tyje inaczej, ja mam termin na 26.03 i mam 10 kg na plusie, więc naprawdę się nie martw tak tyjesz, itp. i nic nie zrobisz. głowa do góry, matyldzia da ci tak pewnie popalić po urodzeniu, że wszystkie kg miną. niewiem czemu chciał cię lekarz wysłać do szpitala w związku z tyM? ja też się martwię o małą brzuchatkę już ileś czasu nic nie pisze. mam nadzieję że to tylko brak netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie badka dobrze, że piszesz. tak myślę że przy porodzie mogę zapomnieć o soczewkach, trzeba będzie w marcu zacząć chodzić w okularkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh a ja zaczęłam szukać laktatora i sama się zastanawiam czy ręczny czy elektryczny :( niektóre dziewczyny piszą aby się wstrzymać do porodu a co jeśli będzie na szybko potrzebny jeszcze w szpitalu ?? głupawki już dostaje :( a to wpadło mi w " ręce " jak szperałam po allegro :) http://www.allegro.pl/item870765228_jedyna_taka_kolyska_niesamowita_pamiatka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołyska piękna i cena też :) ja mam laktator ręczny, jak się nie przyda sprzedam :) na allegro był sklep za 95 zł aventa nowe są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena- ja całą ciąże chodzę już w okularach bo trochę zaczeły mi sie przesuszać oczy, a i tak siedzę w domu, więc niech sobie odpoczną. Położna mówiła, że opinia od okulisty co do porodu przy wadach wzroku jest jak najbardziej wskazana, no ale nie obowiązkowa. Mówiła też o wizytach u dentysty, że najlepiej wszystko wyleczyć w czasie ciąży, bo później nawet z karmieniem mogą być problemy z powodu złego stanu uzębienia :( do tego mnie chyba nie przekonała.. nie byłam u dentysty i sie nie wybieram :) a jak będzie problem to mnie M sam wygoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka do dentysty to mnie też nie przekonuje. ciekawe czy wada chyba też ma jakieś znaczenie ja mam -1,75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktatory, ja też myślę żeby kupić, bo jednak wracam po urlopie macierzyńskim do pracy a chciałabym dalej karmić piersią. I myślę, że elektryczny chyba fajniejszy, któraś z dziewczyn pisała, że są wygodne i nie trzeba się namachać jak przy ręcznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczki! Dziś muszę iść do gina, żeby mi poprawił zwolnienie, mam błąd w nipie zakładu pracy :( Co do wady wzroku...ja mam -4, jak na razie nie interesowałam się tym, a i mój gin nic mi o tym nie wspomniał :( Natka, a jaką chustę kupiłaś, daj namiary. A o stomatologu to jakoś nie chce mi się myśleć...mam jeden ząb zaczęty, ale mnie nie boli :) na początku ciąży dzwoniłam do mojej stomatolog, bo mi jakaś ropa wyszła nad zębem, ale ona jakoś nie kazała mi się tym przejmować, zresztą powiedziała, że w ciąży, to mi zdjęcia nie zrobi, więc i tak będzie trzeba poczekać. Mam nadzieję, że nic z tego nie będzie względem karmienia, trochę mnie to nastraszyło. Już wolałabym iść z tym zębę niż mieć później problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka ja ostatnio pytałam o okulistę...fajnie że to nie przymus bo nie wiem czy się wyrobię jeszcze z tym a półtora roku temu mnie badano. Faktycznie tu nie chodzi o wielkość wady tylko o stan rogówki... Dentysta tez mi nie w głowie...znowu pójde po ciązy na usunięcie kamienia i zobacze co i jak. Marcellina nie martw się! Zobacz na moją wagę! Moja ginka nigdy mi nic nie mówi. pewnie Twoja Cie chciała zmotywować do zdrowego odżywiania ale sposób sobie wybrała malo delikatny. Jesli nie masz ciśnienia i cukier w normie to kompetnie się nie martw!! Niech sobie gada ile wlezie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) ale wczoraj była fajny dzień, mój M działał na WOŚP cały dzień ale wieczorem przyjechał po mnie i razem oglądaliśmy światełko do nieba i byliśmy na koncercie... wch lubię takie chwile, kiedy ludfzie się jednoczą w dobrej sprawie:) jeśli chodzi o wagę to u mnie też 10 kg na plusie, na ostatniej wizycie okazało się, że przytyłam 4 kg przez 3 tygodnie, ale moja gin powiedziała, że to dobrze, bo wcześniej raczej chudłam, a teraz po świętach mam 2 kg do przodu ( w sumie 10) trochę się obawaim, ile jeszcze przybędzie i czy zrzucę to po poporodzie, ale pomyślę o tym później... mojemu M się podobam a to najważniejsze:) a jutro idę na wizytę, dostanę pewnie skierowania na badania i usg (bo moja gin usg nie robi) i kolejne zwolnienie... a potem pojadę do pray i pogadam sobie z koleżankami:) po sobotnim babskim spotkaniu czuję się wyśmienicie, nasłuchałam się komplementów, poplotkowałyśmy, obejrzałam zdjęcia i filmiki ze ślubu i wesela koleżanki (na którym byłam w sierpniu) i mam masę energii:) pozdrawiam cieplutko p.s. ciekawe co u małej brzuchatki - miejmy nadzieję, że wszystko ok - odezwij się do nas kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek mamy ten sam termin i tyle samo na plusie :) no i właśnie mała brzuchatka ma też tak jak my termin, ciekawe co u niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszki zadam głupie pytanie, bo dziś mi koleżanka powiedziała, że rozwarcie nie ma nic wspólnego z szyjką macicy, to prawda? chyba raczej nie, żeby było rozwarcie szyjka musi się skrócić chyba? ale głupoty wiem piszę no ale niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina ta twoja ginka jest chyba zbyt nerwowa...Mi w srode styknie 32 tydz. i juz mam 14 kg na plusie..i nawet nie wiem z czego sie one bioraa;) takze nie rycz prze nia bo nszkoda twoich lezz, glowa do gory;) co do tego paciorkowca, mialam cytologie robiona w 7tyg ciazy i wszystko bylo ok ale kurcze tez o tym teraz czytam i musze sie w 34tyg. ciazy o to badanie pod kontem tego paciorkowac (GBS jakos tak tutaj)dopytac aby mi zrobili ale czy zrobia to nie wiem 😠 znalazlam stronke gdzie samemu mozna pobrac probke i wyslac do badania BO WIADOMO ZE TUTAJ to inaczej jak w PL ... http://www.mumstuff.co.uk/acatalog/Group-B-Streptococcus-Screening-Test-Kit.html Michalka a jak u ciebie co do cytologi? co do kolysania to tak lepsze to nic noszenie;) ale czasem nawet kolysac dziecka nie trzeba bo nie jest mu to potrzebne;) to zalezy od brzdacsa i wlasnie tych kolek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie:) Właśnie wróciłam od lekarza:) Moja dzidzia niestety nadal się nie odwróciła i lekarz już kiwał głową ze nie jest pewny czy wogule sie odwróci:( No trudno byle wsyztsk obyło tylko dobrze. Dostałąm też skierowanie do skzoły rodzenia wiec mam nadzieje ze od przyszłęgo tygodnia zaczne chodzić na kurs. Nawet dowiedziałąm się ze ta szkoła jest bezpłatna:) eluśka85 jesli chodzi o ciśnienie ja też zawsze miałąm niższe a dzisiaj na wizycie pielęgniarka zmierzyła i wyszło 135 na 85 gdzie noirmalnie powinnam mieć 120 na 80. Dlatego też kazałą mi mierzyć cisnienie w domciu. megan990 jesli chodzi o urlop dodatkowy to przysługuje nam dwa tyggodnie tego urlopu macierzyńskiego dodatkowego a dodatkowo jeszcze ojciec dziecka moze wziąść sobie tydzień urlopu tacierzyńskiego nie zabierajac go nam:) Także z tego co słyszałąm to tatuś mozę nawet wziaść ten tydzień w tym samym czasie co my. Od kilku nocy mam jakieś odrętwienia dziwne z lewej strony brzuszka na wysokosci pępka, Śpie zawsze na lewym boku z tą poduszka w kształcie litery C i zawsze wsyztsko było normalnie, maleństwo troche się poruszało wieczorem i do rana był spokój a od pewnego czasu to tak sie wierci w nocy że mnie co godzine wybudza- chyba noc z dniem jej się pomyliła:/ Najbradziej martwią mnie takie chwilowe drętwienia w środku brzuszka:( kaczynka widze że też z brzuszkiem studiujesz:) Ja cały wekend byłam na uczelni i już wczoraj wieczorem czułam się koszmarnie no ale sesja się zbliza wiec warto pochodzić na zajęcia i się przynajmniej dowiedzieć z czego egzaminy. Ja też naszczęscie już troche mam pozaliczane, a powiedz mi prosze czy ty jak urodzisz to nadal będziesz chodizła do szkoły czy moze jakas dziekanke bierzesZ? marcellina nie martw się aż tak tą wagą, ja z natury jestem osobą grubsza i startowałąm od wagi 76 kg a teraz mam 10 kg na plusie , narazie mój lekarz nic nie mówi ale na samym poczatku ciąży powiedział mi że moge przytyć max 14 kg ze względu na moją wagę startową. Takze głowa do góry i spokojnie nie przejmuj się aż tak tą waga. Są kobietki które zawsze były szczupłe a w ciąży tyja po 20 kg nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie wada wzroku nie ma znaczenia, chodzi o siatkówkę. Tez nosze okulary i ginka kazała mi się wybrać zarówno do okulisty jaki i alergologa (mam astme i niewiadomo czy dam sobie rade przy porodzie) dopiero po 32 tc. A kilogramy rosna. Na poczatku to szło mi to wrecz ksiazkowo w same minima sie lapałam ale w ostatnim czasie zaczelam mocniej isc do przodu.W tyg. miedzy 25 a 28 tygodniem tez przytylam 3 kg. Teraz staje na wage i widze ze juz lacznie tez mam 10 na plusie, czyli znowu 2 kg w 2 tygodnie... a wcale jakis strasznych rzeczy nie jem, a to chyba i tak nie ma wplywu. Jedyne co zaoobserwowalam ze pije czasem b. duzo ok 3 litrów na dzień a siku z tego tak na oko moze polowa, wiec pocieszam się ze to woda. Cisnienie do tej pory bylo w normie wiec chyba ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdka89 dopiero po wysłaniu zauwazyłam Twojego posta. Studiujemy sobie faktycznie razem z Dzidzią, tylko że ze względu na to że przez kilka tygodni musiałam lezec a teraz dalej musze sie oszczedzac (mam skrocona szyjke) przyznano mi Indywidualny Tok Studiów czyli tzw. ITSa. Na zajecia nie musze chodzic, na szczescie nie mam już laborek (studiuje dziennie chemie na politehnice), wiec z nadrabianiem nie bylo problemu a prowadzacy pozwolili mi wszystko zaliczac teraz i w sesji. Z dziekanką to u nas nie bardzo, bo jestem ostatnim rocznikiem, ktory jest na studiach jednolitych magisterskich, rok mlodszy robi studia juz w systemie dzielonym i gdybym wziela dziekanke spadłabym na te dzielone studia i to na semestr zaraz przed obroną pracy inzynierskiej i mialabym multum róznic programowych. Wiadomo jak mi sie nie uda zaliczyć teraz to trzeba bedzie i tak spasc ale moze sie uda. Na przyszły semestr planuje poprosić o przedłuzenie ITS. Mam juz malo zajec a wtedy moglabym duzo czasu spedzic z Dzidzią. Zapytaj tez o to na swojej uczelni, po urodzeniu dziecka masz pelne prawo do otrzymania ITSa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×