Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

no tak Gosiaa to zależy od człowieka...w poprzedniej ciąży miałam takie bóle już w 7mym m-cu mimo brania fenoterolu. W nocy jak się zrywałam z jękiem to m już był prawie ubrany;-) A szyjkę miałam do końca 5 cm... Więc u mnie te skurcze niczym nie skutkowaly...ale to na pewno sprawa do zbadania dla gina. A co do terminu-wiecie że statystycznie więcej ciężarnych rodzi PO terminie?? Ciekawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze pranko już sie suszy, jutro prasowanie:-) Wielkimi krokami zbliżaja sie do nas nasze maluszki:-) mi zostały 44 dni a dopiero co okazało sie ze jestm w ciaży:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieco co z tym macierzyńskim to szpital chciał mnie załatwić w poprzedniej ciąży...bo cc miałam 10.09 a leżałam w szpitalu do 15.09 to oni chcieli mi wystawić zwolnienie tylko do czasu porody czyli do 10.09 a reszte kazali brać już jako macierzyńskie....ale wykłóciłam się z nimi, w końcu leżałam w szpitalu i zwolnienie należało mi się bez łaski.... muszę teraz wyliczyć kiedy dokładnie mija mi te 270 dni już mam stresa przed wizytą ...ginka ostatnio chciała mnie do szpitala położyć bo na wizycie miałam juz 3 razy wysokie ciśnienie, ale mierzyłam teraz 3 tygodnie. Zawioze jej notatki, mam nadzieję,ze uwierzy,ze to tylko stres u niej w gabinecie :) bo codziennie jest ok. Powypytuje co się da i dam znać po powrocie, ciekawa jestem bardzo wagi maluszka :) Miłego popołudnia Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda te misiopszczółki są śliczne! Mamula trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam też strasznie się te karuzele fisher price podobają , można na allegro dorwać jakąś okazję i na to mój M czeka i obserwuje :) a dziewczyny czy przypadkiem się nie zmieniło coś z tym 270 dni wydaje mi się, że można teraz całą ciąże chodzić na zwolnieniu i nie ma z tym problemu, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te które w sklepie oglądałam koszotwały ponad 200 zł a na allegro od 115 ale warto zwracać uwage na koszt przesyłki bo tańsze karuzelki mają większy koszt przesyłki i koszt się wyrównuje. Znajomi mi polecili właśnie taką z projektorem ich córcia była zachwycona latającymi po suficie obrazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady, staram sie liczyc ile razy sie ruszy, po obiedzie sie troche ozywila, teraz znowu cisza, ale bardzo mnie cos cisnie na jajniki i te sprawy tam na dole. chyba sie znowu przwrocila, moze znowu wrocila glowa w dol. M mi mowi, ze mnie zawiezie do lekarza wieczorem zeby posluchac serduszka:) ale moze nie bedzie takiej potrzeby:)czulam nozki z drugiej strony brzucha! Mam tez wrazenie ze ciezka jakas jestem i twardnienia coraz czestsze, jej juz tak bliskoooooooooooooooooooooooo. wczoraj sasiadka znowu przyniosla mi ciuszki, powoli zaczynam zapelniac szafe, napewno nie zdaze tego wszystkiego zalozyc bo mala urosnie:) tymczasem zaczelo znowu padac... postanowilam zrobic na drutach poncho dla moje matyldzi:) w glowie mam dokladny obraz jak ma wygladac...ciekawe jak sie pokryje z rzeczywistoscia:) mala brzuchatka ty nie wiesz naprawde czy bedzie chlopczyk czy dziewczynka? ojej, a jakiego koloru "zakupy" robisz dla dzidzi? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą 270 dni to 9 miesięcy :) a co do karuzel to my też zdecydowanie z projektorem :) i w sklepie czasami można np. u nas dostać za 170 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena, no wlasnie te 270dni pozwalaja bez obaw cala ciaz spedzic na zwolnieniu, bez liczenia. wczesniej to bylo chyba 160 czy jakos tak a pozniej przechodzilo sie na swiadczenie rehabilitacyjne, czy jak to sie zwie ... z tym bylo troche zachodu ... a ciaza trwa teoretycznie 280dni, ale przeciez przez pierwsze 4tc nie wiesz ze w niej jestes, wiec odejmuja od 280-28 spokojnie zamkniesz sie w 270 dniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika moze ja wlasnie wczoraj mialam ten punkt kulminacyjny ze prawie wcale jej nie czulam i za 2-3tygodnie sie "rozwiaze"? ja syna urodzilam w 42tyg! ale podobno drugie szybciej wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nawet nie drogie te misie w HM , my kupiliśmy tego brązowego na allegro jest boski :) a co do zwolnienia to właśnie faktycznie macie racje. ja liczyć nie muszę jestem dopiero w sumie ponad miesiące na zwolnieniu, i jestem w szoku bo zus przelał mi naprawdę kasę w 30 dni o wysłania zwolnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda faktycznie nie drogie! Olena a ty jaki rozmiar miśka kupiłaś? Milusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2-4 miesiące, jest boski, taki mięciutki , i przyjemny :) nawet ogonek ma z tyłu, a do tego cieplejszą beżową czapeczkę też z uszkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcellina czytałam że przy kolejnych ciążach brzuch się obniża niestety tuż przed porodem...a co wygląda jakbyś miała niżej. To naprawdę widać z boku. A z tym zwolnieniem to dziewczyny nie ma nic wspólnego z tymi 270 dniami... Slyszałam że to tak Zus naciska na lekarzy-moja ginka tez marudziła a było to póltora roku temu-pzrepisy się zmieniły wcześniej. No ale nie jestem tu specem-przydałaby się jakas kadrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte masz rację z tymi kosztami przesyłki, często naciągają na niej, niby kupujesz taniej, a przesyłkę jak dobąbią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dziewczynki ja zmykam zjem obiadek :) i na 17 mamy do szkoły rodzenia :) zobaczymy co dzis ciekawego sie dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda w gorącej wodzie jesteś kąpana :) ale ja jestem taka sama...ale jeszcze poczekam na jakąś okazję :) piękna jest to karuzela!!! Dziewczyny ja jeszcze wrócę do materacy, jakie macie? Ja w sobotę pójdę zamówić łóżeczko i chciałabym od razu wziąć materac. Łóżeczko będę miała takie roznące z dzieckiem, łóżeczko tapczanik. Pamiętam, że dobre są materace twarde - więc myślałm o kokosie, ale jaki? Poglądowo wkleje takie linki: http://www.allegro.pl/item888778530_najtaniej_materac_gryczany_140x70_do_lozeczka.html czy http://www.allegro.pl/item884578343_materac_kokos_pianka_kokos_120x60_lux_radir.html ten to już zupełnie solidny: http://www.allegro.pl/item888743974_materac_sprezynowo_kokosowy_140x70_radir_w_wa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na karuzele też kukam - używane można dostać dosć tanio, tylko trzeba mieć akurat szczęście- a jak nas tyle pilnuje hihi to ceny będą rosły w licytacjach :) ale się cieszę, mąż odebrał własnie wyniki moczu - w tatmtym tygodniu robiłam i białka było aż 76!! a dziś powtórzyłam przed wizytą i jest 20.....więc różnica ogromna... dobra uciekam się szykować, bo zaraz jedziemy na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w sobote egzamin a nie moge sie skupić na nauce :( i tłumacze sobie że musze coś zrobić żeby tak się nie nastawiać na zakupy co chwila, mam jeszcze prawie dwa miesiące (do 23,03) i jesczcze sporo do kupienia to może nie odczuje tak mocno takich pojedyńczych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martwcie się ja Wam karuzelek nie będę licytować;-) Zostawiam sobie tę przyjemnosć na po porodzie. Dzidzia zacznie ją widzieć w drugim m-cu życia-będę miała frajdę coś wtedy poszukam. Miałam bardzo podobną co kupiła mloda0308:-) Te same funkcje i firma. Strasznie te karuzelki zjadają baterie więc polecam też zaopatrzyć się w akumulatroki. No i śmiesznie było bo reagowała na pilota od TV, więc nim się własnie posługiwałam;-) Mnie już zakupy tak nie wkręcają, za to ciągle bym coś przestawiała, o niczym innym nie myślę jak o porządkach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×