Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Wazka dziekuje za wyjasnienie:) Dziewczyny wiec Ja staram sie zasypiac na lewym boku, ale jak budze sie w nocy to tak smacznie leze na prawym i nie wiem czym sie kierowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika cieszę się, że szczęśliwie dojechaliście na miejsce. A z tymi dzieciaczkami w brzuchu to właśnie tak jest. Jak siedzę w samochodzie to mój także gimnastykę urządza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika dobrze ze wszytsko oki z podroza, bo czasami to roznie bywa. Ja juz od tygodnia na walizkach jestem:)))zawsze tak mam:))))zamiast do szaf chowac zakupione rzeczy to daje do walizki i juz sie czuje jakbym juz wracala:))))juz sie nie moge doczekac, m-c bez meza to dla mnie stracony czas, choc musze Wam napisac, ze zawsze gorzej przechodzilam rozlake, a teraz odkad jest maluszek, to juz nie czuje sie taka sama, mam jego czastke i to dodawalo mi sil no a wczoraj do Was pisalam, ale niestety nie wkleilo sie, wiec napisze jeszcze raz. Mam pierwsza zabawke dla mojego maluszka...dla mnie to byl wazny wybor...padlo na Chris'a mouse czyli jak wiadmomo myszke swiateczna...spie z nia teraz, a co na nia spojrze to mi sie humor poprawia - on Ciagle sie usmiecha:)))i to jeszcze tak zabawnie:)))) Mysle ze to wazne, kim bedzie pierwszy przyjaciel mojego malenstwa, ja takiego nie mialam, bo bawilam sie roznymi zabawkami i nie mialam tej jedynej...moze i moj maluszek tak tez bedzie mial, ale ja mialam rodzenstwo, a to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, ja nadal mam twardy brzuch ale jak by mniej. Posluchalam waszych rad i biore magnez. Nie wiem czy to moja psychika czy nie, ale lepiej sie czuje. Dzisiaj moj synek konczy 4 latka:) Super mezczyzna z niego, mowi, ze bedzie sie zajmowal siostrzyczka zeby mamusia sobie polezala,..... Co do ciazy blizniaczej kiedy jedno obumiera to nie jest tak do konca ze i tak trzeba martwe donosic. Moje samo postanowilo wydostac sie zeby zostawic drugiemu miejsce:(, w 10tym tygodniu. U mnie znowu pada....swieta pod parasolem. hmmm. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina to bardzo smutne co napisałaś:( bardzo mi przykro... Izabell super ze wychodzisz:) My tez odliczaliczamy do tego magicznego 28 tygodnia gdyz to juz 7 miesiąc i Dzieciatko pod dobra opieka ma tak jak pisałaś duże szanse. Mam już wyniki badań na te kwasy zółciowe, na szczescie wszystko jest w normie. Cholestaza znikła z podejrzen. Drapie się dalej ale moze to alergia? czytalam ze w ciazy moze pojawic sie nawet na rzeczy na ktore wczesniej nie bylo sie uczulonym. Tym fioletowym czyms odkazajacym (nie wiem czy jestem w temacie) do kapieli lub przemywan jest nadmanganian potasu, ale nie wiem czy o to Wam chodziło. I 27 tydzień mamy skonczony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu tak cicho? :) Kaczynka ja Ci wcześniej pisałam, że to najprawdopodobniej alergia. Może na cytrusy lub orzechy. Sama dobrze wiesz co jesz więc strzelać nie będę. Dziewczyny wy pewnie pichcicie na święta i ostatnie porządki robicie :) A ja tu sie oszczędzam jak mogę. Dzisiaj zaczynam 30 tydzień :) Jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry brzuchatki :) Nie spałam dziś w nocy prawie w ogóle. Mój mały miał chyba ze mną utrapienie, bo tylko się przewracałam z boku na bok. Zdaje się, że wieje halny. Normalnie głowy urywa :o I pewnie spać też nie daje. Dziś idę na wizytę :) Już się nie mogę doczekać zobaczenia maleństwa :) Chociaż taki maleńki to on już nie jest. Pewnie będzie już sporo ponad kilogram. kaczynka - masz rację, to nadmanganian potasu! Gencjaną to się rozwalone kolanka smarowało ;) marcellina - smutno czytać o takich sprawach. Wiem, co musiałaś przeżywać, ja pierwsze maleństwo straciłam w 8 tc :( Ale najważniejsze, że drugie rośnie i dobrze się rozwija. Piszecie o porządkach świątecznych. Ja jeszcze nic nie zrobiłam i nie wiem, czy wiele zrobię. Pościeram tylko kurze, umyję podłogę i takie tam. I tak święta spędzimy u rodziców i teściów, a nie chcę narażać maluszka, zwłaszcza że ja po wysiłku sapię jak parowóz ;) Trzymajcie się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki eh ja dzisiaj od rana na zakupach oczywiście nie odbyło się bez awantur w kolejce bo wszyscy się wpychają i nie obchodzi ich że ty stoisz z wielkim brzuchem grzecznie i czekasz :( wrrrr co za ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Marcówki! Faktycznie mocno zajęte jesteście, malutko piszecie a pewnie robota wre:-) My teraz siedzimy u teściów wiec ja zalegam na kanapie kiedy się da;-) Tak to mogę żyć;-) A co do kosmetyków stosowanych przy noworodku to jest wiele metod i szkół. Ja pisałam o tym co słyszałam od pediatrów z którymi miałam doczynienia. Polecają tylko tłusty krem do pupy Linomag, do kąpieli płyn z parafiną (np. słynny Oilatum) i już żadnych oliwek, pudrów i zasypek:-) Po paru m-cach można sobie pewnie szukać odpowiedników. Ale faktycznie nie wszystko jest od pierwszego m-ca życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też staram się zasypiać na lewym boku ale często budzę sie na plecach. Wczoraj byłam na wizycie, Maluszek już nie taki mały, waży 1300g normalnie byłam w szoku. Wczoraj przyszła lodówka wiec dzis od rana miałam trochę pracy, teraz odpoczywam a póxniej muszę jeszcze zrobić 3bita. Nawilżacz też przyszedł, zamówiłam do tego jeszcze solankę i w pokoju mam zapach jak nad morzem, rewelacja:-) naprawdę polecam bo śpi się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tym spaniem na lewym boku - to dla mnie jakieś dziwne, lekarz nigdy mi nie mówił,że tak mam właśnie spac... każda kobieta ma inaczej ułożone łożysko, pępowine i dzidzie - i dla każdej ten lewy bok ma być najlepszy? :) nie dość,że serce jest i tak obciążone, to jeszcze leżac tak- uciska się ję.. moim zdaniem, każda powinna leżeć tak jak jej wygodnie - ja śpie na prawym boku i przesypiam całą noc bez kręcenia, w pierwszej ciąży tak samo było..na wznak na szczęście nie musze bo nigdy tak nie spałam.. ja juz dziś byłam na ostatnich zakupach, zdaje się ze wszystko już jest :) tylko chrzanu nie dostałam....no i mam gdzieś już ten szał w sklepch...ludzie pchają się na brzuch i jeszcze zdiwieni,ze człowiek im odpyskuje żeby uważali trochę... ;) Nastawiłam ostatią pralkę, jutro ubieramy choinkę i pieczemy ciacho i już mozna świętować :) no i prezenty też już zapakowane... juz nie mogę się doczekać tych wszystkich wigilijnych potraw u mamy mniaaaaaam :) a kluski z makiem to już mi się po nocach śnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj jak byłam na zajęciach w szkole rodzenia to pani położna powiedziała, żeby nie stosować żadnych oliwek iitd bo wszystko czego potrzebuje maluszek znajduje sie w płynach do mycia. Oczywiście nalezy smarować pupcię ale tylko jak jest zaczerwieniona. M spiasał sie doskonale prze ćwiczeniach z przebierania, przewijania i kąpania, normalnie byłam w szoku, chyba poszło mu nawet lepiej niż mi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula28 - masz rację z tym przepychaniem :( Właśnie wróciłam z zakupów w fatalnym humorze. Jakiś facet przywalił mi bardzo mocno łokciem w brzuch, bo szedł bez kolejki po kapustę kiszoną. No jasna cholera, o mało się nie rozpłakałam przy tej kasie :( Ludzie są strasznie chamscy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba zacisnąć zęby i walczyć o maluszka :D ja walczę ;) tępię tych co się cisną na brzuch ja ostatnio dostałam rogiem kartonu pomarańczy w brzuch eh dobrze że mąż się zajął zwróceniem uwagi bo mnie zatkało mamula ja też słyszałam od swojego ginka o tym że na lewym boku dodatkowo serce obciążamy ale i tak pozycja do spania to sprawa bardzo indywidualna ;) natka23 to już kawał dzieciaczka są już nasze maleństwa eh a pamiętam te drobineczki np.w 13 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj widze ze swiateczny szal wszystkich opanowal w pelni:) Ja jeszcze zakupy spozywcze mam przed soba, choinka stoi u nas juz od 8mego grudnia bo tutaj tego dnia sie ubiera. A jak sie ma maluszka w domu co juz nie moze sie doczekac choinki to nie ma mozliwosci ubierania przed wigilia jak w Polsce. To juz moje ostatnie Swieta na obczyznie bo po porodzie mam zamiar wrocic do ojczyzny juz na stale i troche mam obaw jak to bedzie, po tylu latach. Z brzuszkami powinnysmy zawsze przechodzic bez kolejki, ale ludzie jacys chyba slepi sie roba jak taka jak my pojawia sie w poblizu.... Mnie raz sie zdarzylo, ze na poczcie panie same zwrocily mi uwage ze nie musze stac w kolejce. W autobusie tez ustepuja miejsca ale jedynie starsze osoby, mlodziez udaje, ze nie widzi:) Co do kremu to z doswiadczenia powiem, ze Linomag jest super, obydwa rodzaje. Jeden jest bardziej jak wazelina a drugi z dodatkiem kremu. Ale oliwke tez polecam, przynajmniej w pierwszych tygodniach, potem linomag. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja tez wróciłam z zakupów i powiedziałam że koniec hipermarketów !!! Boże myslałam że oszaleje jak z kazdej strony któs we mnie wjeżdzał koszykiem i niestety nbikt nie patrzy na brzuszek.Tragedia ,po trupach do celu!!! Ale wrócilismy szceśliwie z wszystkimi zakupami .jutro biorę się za pieczenie i sałatki. Dzidzius szaleje ostatnio bardzo a mnie znów dopadła grzybica buuuuu!Dobrze że jutro mam wizytę . I kurcze boli mnie ostatnio całe spojenie łonowe ,czuje jak by mi kośc pekała. Co do spania to mój gin mówil ze nie ma znaczenia strona ,wazne zeby było nam wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no my choinke tez juz na poczatku grudnia ubieralismy ale jak pamietam w pl tez tak bo az miloo;) ale kurcze jakos nie przepadam za zywymi choinkami:O raz mielismy i zadnego szalu nie bylo...tyle ze wiecej sprzatania co dzien hehe no i trzeba taka ubierac jak najpozniej... co do kremow itp. ja napewno zrobie tak samo jak za pierwszym razem;) czyli na poczatku jak najmniej tych detergentow maly spi i czekam na M to podskoczymy jeszcze do tesco i polskiego sklepu bo tez chce zrobic tego 3 bita ;) co do spania na lewym boku to tez z neta sie dowiedzialam bo jakos ginka tez o tym nie wspominala i jakos zyjemy:P Marcelinka my tez za rok w pazdzierniku zjezdzamy, juz bedzie wszystko gotowe do tego czasu {jupi} i tylko pozostana zamartwienia o prace;) male dzisiaj wojowalo non stop gdy ja stalam nad kuchnia i obiad robilam ehhh az mnie skora szczypala tak sie wypinal w jednym miejscu kolo pepka..siadalam i sie kladlam co by pozycje zmienil ale niee tak mu bylo najwygodniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie widziałam;-) byłam z wizytą ale może jutro powtórkę zobacze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Strasznie dlugo mnie tutaj nie bylo, normalnie czytalam przez 2 dni co naskrobalyscie :) przez spory okres nie mialam neta bo sie przeprowadzalismy i troche trzeba bylo czekac az wszystko podlacza, no i do tego sprzatanie i jeszcze raz sprzatanie i rozpakowaywanie wszystkich kartonow. U wszyskich widze przygotowania do swiat pelna para :) a mi jakos smutno bo cala rodzinka w Polsce a ja tu sama :( no ale coz zrobic. A jeszcze do tego dzwonila do mnie wczoraj polozna ze mam troche za wysoki poziom cukru i 4 stycznia mam test obciazenia glukoza :( mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i nie trzeba bedzie trzymac diety. Buziaki dla brzuszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuszki! Mam gości w domu od soboty więc czasu na forum za bardzo nie ma;( cieszę się bardzo, że z maluszkami wszystko ok:) Izabell mocno trzymamy kciuki, oby tak dalej;) Elakl witaj po długiej nieobecności:) Dziś bylismy na usg i same dobre wieści:) dziewczynka potwierdzona, waży ok 1400!! i nie za bardzo lubi jak się ją podgląda;) tak słodko dziś ziewała:) ułożona jest już główką w dół Co do spania to chyba indywidualna sprawa, nasz bobas nie da mi tak zasnąć ani poleżeć dotąd będzie mnie kopał aż się nie obrócę;) lekarz też nic na ten temat nie mówił Dostałam całą walizkę ubranek dla maluszka, są takie słodkie Już nie mogę się doczekać marca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey a oto reakcja mojego meza na serial brzudal - skwitowal: eeeee, myslales ze ja ladniejsza teraz zrobia:))))))rozbawil mnie ten tekst:))))))) milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Izabell myślami cały czas jestem z tobą! Dużo zdrówka! Trzymaj się ciepło! Ale mnie dziś kręgosłup boli, chyba za długo stałam przy kuchni :( Dziś zaczęłam przygotowania kulinarne do świąt. Jak na razie mam pierogi, barszcz i jestem w trakcie bigosu na po Wigilii. Zastanawiam się jak podzielić sobie pracę. Tina pisałaś że zamroziłaś już jedzonko, mam pytanko czy groch z kapustą albo makaron z makiem to ja też mogę zamrozić? Mam zamrożone pierogi i zamrożę barszcz, to wiem że nie straci na smaku. Dajcie znać co do zamrażania reszty potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Izabell myślami cały czas jestem z tobą! Dużo zdrówka! Trzymaj się ciepło! Ale mnie dziś kręgosłup boli, chyba za długo stałam przy kuchni :( Dziś zaczęłam przygotowania kulinarne do świąt. Jak na razie mam pierogi, barszcz i jestem w trakcie bigosu na po Wigilii. Zastanawiam się jak podzielić sobie pracę. Tina pisałaś że zamroziłaś już jedzonko, mam pytanko czy groch z kapustą albo makaron z makiem to ja też mogę zamrozić? Mam zamrożone pierogi i zamrożę barszcz, to wiem że nie straci na smaku. Dajcie znać co do zamrażania reszty potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka ehh fajnie masz, dziewuszka jejkuu hihi i wazy 1400 ..ciekawe ile ten moj brzdacal wazy;) goyek groch z kapusta to mozessz zamrozic ale makaron z makiem to ja nie wiem, na szczescie to jedna z szybszych potraw;) ja bede jutro z M pichcic jak wroci a z ranca nalesniczki na krokiety z pieczarkami i serem , naszykuje i ciasto zaczne robic pozniej salatke gyros salatka z tunczyka...bigos jak i jajka z nadzieniem z tunczyka zostawilam na czwartek do roboty, za to rybke po grecku musze zrobic, pierogi z grzybami i kapusta jak uszka z miesem juz mam ;) ale wyrobie sie na bank hehe tylko na 3 osoby to nie ma tego duzo...a karpia nie lubie:P hihi elakl bedzie dobrze zobaczysz;) glowa do goryy a co do swiat my juz 3 poza PL i tez sie tesknii, juz mysle jak wszyscy beda siedziec przy stole u mamy z dziecmi cale rodzinki a my tu:( no coz grunt ze razem bedziemy a swieta tez moga byc piekne;) za to nastepne juz w PL na bank:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka ehh fajnie masz, dziewuszka jejkuu hihi i wazy 1400 ..ciekawe ile ten moj brzdacal wazy;) goyek groch z kapusta to mozessz zamrozic ale makaron z makiem to ja nie wiem, na szczescie to jedna z szybszych potraw;) ja bede jutro z M pichcic jak wroci a z ranca nalesniczki na krokiety z pieczarkami i serem , naszykuje i ciasto zaczne robic pozniej salatke gyros salatka z tunczyka...bigos jak i jajka z nadzieniem z tunczyka zostawilam na czwartek do roboty, za to rybke po grecku musze zrobic, pierogi z grzybami i kapusta jak uszka z miesem juz mam ;) ale wyrobie sie na bank hehe tylko na 3 osoby to nie ma tego duzo...a karpia nie lubie:P hihi elakl bedzie dobrze zobaczysz;) glowa do goryy a co do swiat my juz 3 poza PL i tez sie tesknii, juz mysle jak wszyscy beda siedziec przy stole u mamy z dziecmi cale rodzinki a my tu:( no coz grunt ze razem bedziemy a swieta tez moga byc piekne;) za to nastepne juz w PL na bank:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey ojejku jak czytam co wy wyprawiacie w kuchni to mi wstyd, bo ja narazie tylko warzywa ugotowalam, bo baaaaaaaaaaaaaardzo salatki mi sie chce. Czy mozecie podpowiedziec jak zrobic groch z kapusta? Kapusta to chyba kiszona? Wazka, wracasz do pl, masz tez widze obawy takie jak ja....glownie o prace. a mozna wiedziec skad wracasz bo nie masz w stopce? Makaron zamrozony? NIE, z doswiadczenia wiem ze malo jadalny....chociaz w sumie kwestia gustu. A ten 3bit to co to takiego? Ja choinke mam zywa, w donicy sobie stoi w ogrodku przez caly rok. Ale mimo tego mam galazki pachnacej choinki prosto z polskiego lasu specjalnie na moja zachcianke przyslane! Bo moja chociaz zywa niw pachnie lasem.... Dobrej nocki zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki :) my wczoraj też po zakupach, ludzi pełno , kolejki ogromne ale daliśmy radę, najgorzej mojego M było mi szkoda, bo musiał te siatki nosić :( mamy zakupki prawie wszystkie zrobione, dziś jeszcze na targ po warzywa na leczo i sałatkę warstwową :) ja za dużo nie robię :) wigilia u teścioów, pierwszy dzień świąt u mamy, drugi u teściów tak jakoś u nas jest, ale w przyszłym roku zapowiedziałam, że wigilia u nas chociaż pewnie i tak każda z mam coś zrobi i przywiezie :) jakoś wam przynam, mnie gotowanie, kuchnia nie ciągnie :) i wyrzutów sumienia haha brak :) kurczę boli mnie od przedwczoraj pośladek przy chodzeniu itp . macie jakieś sposoby na bolące mięśnie pupu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, Przygotowania do świąt pełną parą:) Izabell trzymam kciuki ! U nas niestety w całym Piasecznie ode wczoraj 8 rano nie ma wody.. Masakra jakaś. Dzisiaj puścili w nocy od ok.3 do 8 rano.Teraz znów nie ma. Z robotą na święta stoję...Wigilie z M spędzamy sami, ale w pierwszy i drugi dzień świąt mamy gości, więc pracy też mam sporo. A tu taka porażka. Śmiałam się dzisiaj do M, że jak ktoś będzie pytał co do nas przywieźć to powiedz każdemu, że po baniaku 5l wody, żeby można było herbatę zrobić i po sobie w kibelku posprzątać :) :) Dzisiaj chyba będziemy musieli w kolejną porcję baniaków się zaopatrzyć :( Natka - pisałaś, że kupiłaś sobie solankę do nawilżacza. Jeśli mogę zapytać w sklepie czy na allegro?(JAK ALLEGRO TO PROSZĘ PODAJ LINKA) bo ja też o tym myślę, tylko muszę wybrać taki nawilżacz, który będzie miał tą funkcję. Mam cały czas problem z przewlekłym katarem i codziennie rano budzę się z bolącym gardłem.Pije ciepłą herbatę i przechodzi. Od zawsze miałam problemy z gardłem. Kiedyś nawet mialam w nim gronkowca, którego musiałam zwalczyć specjalną antyszczepionką ( 30 zastrzyków w pupę ). Z zatokami tez miałam kłopot. Miałam niedawno wybrać się do groty solnej, ale jakoś nie mam kiedy się zmobilizować. Interesujące mnie nawilżacze i solanka : http://www.allegro.pl/item852863878_nawilzacz_powietrza_jonizator_nano_filtr_gratis.html http://www.allegro.pl/item846602028_nawilzacz_powietrza_jonizator_sanico_nemo_dhl.html SOLANKA http://www.allegro.pl/item848857609_zablocka_sol_solanka_mgielka_kapieli_inhalacja.html Mam jeszcze pytanko do dziewczyn które używały chust dla dzieciaczków. Słyszałam różne opinie na ten temat w zależności od tego czy dziecko upodoba sobie taką chustę czy nie. Ja niestety mieszkam na wysokim 3 pietrze bez windy i czasami łatwiej by mi było zawiązać dziecię w taką chustę i pójść np. po pieczywo do sklepu, tym bardziej, że będę uwiązana tu na dobre, bez pomocy rodziny i będę zawsze musiała czekać na swojego M. Wczoraj pobieżnie oglądałam te chusty, ale nie mam pojęcia , które są dobre, a które nie. Jeśli możecie to poradźcie :) Znalazłam na allegro takie: http://www.allegro.pl/item860814364_pentelka_chusta_elastyczna_czekoladka_tanio_50cm.html http://www.allegro.pl/item857951126_bialo_czarna_chusta_tkana_krateczka_5m_na_prezent.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×