Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

dzieki dziewczyny za komentarze w sprawie szczepionki na gruzlice. wazko ja tez nie prosiłam, sami zaproponowali bo mieszkałam w dzielnicy w ktorej proponują (chyba jest wiecej zachorowan). Lusia urodzila sie w tzw "bialej" dzielnicy (bez urazy do nikogo) i teraz tez mieszkamy w takiej w ktorej nie proponuje sie dzieciom tej szczepionki (dlatego dotad jej nie miala). Ale na tym poprzednim mieszkaniu zaproponowali i mimo ze juz tam nie mieszkamy, to postanowilam skorzystac, poronując ze w polsce jest to powszechna szczepionka wiec chyba sie zdecyduje. A dziekuje w mieszkaniu po prostu super:) uklad mieszkania jak i lokalizacja jest dla nas perfekcyjny. wczoraj dokupilismy zaslony i nowe abazury oraz palme w doniczce, na dobry poczatek:) a od dzis zaczynam wyprzedawac zbedne rzeczy na ebayu, m.in. kolyske Lusi bo jest juz za mala a chcemy lozeczko. A co do urzadzania mieszkania... czekaja Was piekne chwile. wybieranie mebli, sprzetow do WLASNEGO lokum to niezapomniane chwile. my urzadzalismy krok po kroku, bo to jednak spory wydatek, a tak na raz wszystko urzadzic to raczej nie byloby nas stac. trwalo to prawie 2 lata... ale bylo w stanie surowym, wiec bylo co robic. Ale wiem co masz na mysli; to planowanie, wyobrazanie sobie jak to bedzie.. super uczucie:) wlasnie takie ze az sie spac nie chce hehe nikamo no i Twojego Michasia czeka teraz ta doniosła chwila:) dziewczyny! to juz 600-tna strona naszego topiku. alez ten czas leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Ktoras z Was pisała ze mozna za darmo zaszczepic dziecko na pneumokoki ?? czy jakos tak ?? moze mi ktoras opisac co trzeba zrobic zeby za darmo dostac takie szczepienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama maluszka
Jesli pozwolicie to chciałam się Was coś poradzić. też jestem mamą marcowego chłopczyka i niepokoi mnie sprawa jego kupek. Naczytałam się w necie że tzw. "strzelające" kupki dziecka to może być nietolerancja laktozy. Jakie kupki robią wasze maluchy (chodzi mi o te karmione piersią, bo wiadomo po mleku modyfikowanym jest inaczej)? Czy też są takie jakby "strzelające", bo mój jak huknie, strzeli to normalnie aż chuczy, hehe. No i jaką mają konsystencję? Mój mały robi bardzo wodniste, jakbym przechyliła pampersa to by się wylało. Kurczę martwi mnie to bardzo :( Przepraszam że taki kupowy wątek poruszyłam no ale wiadomo jak to człowiek się czymś martwi Na dodatek mój mały zaczął mieć ostatnio strasznie suchą skórę na nóżkach, głównie na udach, czasem też ma suchy brzuszek i plecy. Wcześniej wyskakiwały mu jeszcze takie czerwone plamy, ale teraz już jakby nie. Na razie ma przepisane kropelki na alergie fenistil i robiona maść z apteki z witaminami A+E. Kurczę nie wiem co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane, nareszcie nadrobiłam zaległości. U nas koszmar - chyba musimy wybrać się z Lilą do ortopedy czy nie ma przestawionego któregoś kręgu. Niby nic jej nie boli ale od zawsze ma kłopoty ze spaniem. Ostatnio sypia ok. 9 godzin na dobę. Całymi dniami płacze, jest strasznie marudna. Ciągle ziewa, trze oczki i nic. Zasypianie trwa nawet do półtorej godziny. Nadal karmię tylko piersią, mała od ponad tygodnia nie chce nawet herbatki, jak już 20 ml. wypije to sukces. Waży 5280 gr i ma 64 cm. Lekarka powiedziała,że wszystko w normie ale mi sie wydaje to trochę mało. Tyle, że w ciągu dwóch miesięcy urosła 10 cm. Po ciąży zostało mi 3,5 kg i mam je nadal (przytyłam niecałe 12(. Rozmawiałam z innymi mamusiami na gimnastyce to podobno zaczyna się chudnąć w 5-6 mies. karmienia. Aż wierzyć się nie chce. Co do jedzonka ze słoiczków to w gazecie, którą dostajemy z "kasy chorych" chyba na początku roku były testowane danie. Najlepsza okazała się wołowina z ziemniakami i marchewką z Rossmanna. Na koniec dobra wiadomość, znaleźliśmy mieszkanie. W sierpniu się przeprowadzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd to mała brzuchatka pisała gdzies niedawno.. ale niestety nie zaglebialam sie w temat bo mnie nie dotyczy mamo maluszka moim zdaniem to calkiem normalne, u mojej córeczki jest identycznie. Jak juz robi mega kupkę to wszedzie słychac i czuc:) i tez moze sie wylac z pieluszki, taka wodnista. tina:( ojejej co tej Liliance sie robi? 9 godzin na dobe to bardzo mało... biedny dziubek. cos jej na pewno jest tylko co... a waga hm.. nie jestem expertem ale moja wazyła 5 kilo w szóstym tygodniu (no ale miala wieksza wage urodzeniowa) Super ze znalezliscie nowe lokum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze mam prosbe napiszcie mi czy ktorys z Waszych bobasków robi cos takiego co Lusia 9bo robi to od dwoch dni i dziwnie to wyglada): robi krzywą minę jakby miała w buzi cos kwasnego, przy tym wsysa dolną wargę (wszystko w takim wykrzywie) i tak sie zali "bleee, bu, ummmm bleeeeeeee" i tak wszystko z jakims mozna powiedziec zalem ze ma w buzi cos kwasnego. tak to wygląda z zewnatrz ale nie wiem co to ma byc moze to związek ze swedzacymi dziąsełkami? mają Wasze maluchy cos podobnego??? z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina, a moze sama zobacz- jesli kolanko lewe jest w stanie dotknac prawego lokietka a prawe kolanko lewego łokietka to raczej nie problem kregoslupa. Nic wiecej ci nie doradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell, moja tez zasysa dolna warge ale smieje sie przy tym. Natomiast krzywi sie gdy jej sie podnosi jedzenie- ona nadal ulewa , ma jeszcze nie do konca rozwiniety zwieracz zoladka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja w upale tylko na sekunde sie wtrace, bo nie mam na nic czasu,. mam gosci i kupe spraw przed wyjazdem. mala marudna, upalu nie znosi... tina, a moze jej juz twoje mlesionie wystarcza....ja tak mialam. buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABI__82 z tym kolankiem do łokcia to sprawdzamy zawsze po kąpaniu i jest o.k. Już sama nie wiem co robić, to położna radziła wybrać się, żeby ortopeda sprawdził wszystkie kręgi bo może mieć coś przesunięte a nie odczuwać bólu. Tylko, czy coś takiego jest możliwe. marcelina ale jak byliśmy na bilansie U4 to lekarka kazała dalej tylko pierś i ewentualnie herbatkę. Karmię ją co 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina nie wiem, tak ci napisalam, bo moja tez niespokojna byla i plakala i okazalo sie, ze poprostu biedaczka byla....glodna:) malo przybierala na wadze, a nawet spadla 100gr. teraz na sztucznym mleku tez czasem do czterech godzin odstepu nie dociagnie, tak j ssie:) od paru dni temperature 40 mamyna zewnatrz wiec je troche mniej, ale wypija niesamowite ilosci wody i herbatki z kopru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wszystkim za odpowiedź co do pozycji karmeinia. Zawsze można na Was liczyć. My wróciliśmy ze szczepienia. Mały płakał trochę bardziej niż ostatnio - mam nadzieję, że obejdzie się bez jakichkolwiek reakcji poszczepiennych. Zmierzyliśmy się po raz pierwszy od porodu i ma 63,5 cm. Czyli 7,5 cm więcej od porodu. A ile mają Wasze dzieciaczki? bo ja mam wrażenie, że może trochę za mało? wcześniej był 97 centyl,. a teraz wychodzi że 50 centyl. Z wagą u nas teraz jest 7400 czyli przyrost od ostatnich 6 tyg. jedynie 500 gr, więc też się zaczynam trochę martwić. Qrcze a już miałam wszystko poukładane w głowie. A Wasze dzieciaczki jak przybierają teraz w tym 4 miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra, od 3 miesiaca dzieci moga mniej przybierac- moja tez juz zwonila tempo. Lekarka powiedziala mi ze 500g na miesiac to norma no i dodatkowo wez tez pod uwage upaly. Jesli chodzi o wzrost to moja przez 4 miesiace urosla tylko 8 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a my po zabiegu usunięcia przepuklinki... jeździliśmy z maluszkiem do Krakowa na zabieg, bo w naszych okolicach robi się go dopiero dzieciom po skończonym półtora roku. Bardziej niż zabiegu balam się chyba tego że mały miał nie jeść 6 godzin przed... jednak obudziliśmy go o 5 -tej rano, przetrzymaliśmy do 9 -tej i zmęczony po podróży spał prawie do 13... a zabieg było 15 -stej... nie było dużo placzu, może nie cała godzina już w klinice. Byłam z Piotrusiem na sali operacyjnej, trzymałam mu rączki gdy go usypiali, niefajne uczucie ale dziecko czuje sie bezpieczniej gdy mama jest blisko... później po wybudzeniu płakał ponad godzinę tak na maxa i z głodu i pewnie byl skołowany po narkozie. Nie mogłam go karmić ok. godzinę po, ale gdy zjadł uspokoił się. Noc po zabiegu jeszcze była przepłakana a pózniej juz dobrze... ma rozcięcie ok 2 cm, czuje się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaat to straszne co piszesz.. nie mam poejcia o co chodzi z tą przepukliną i jej wycinaniem ale sam godzinny płacz nigdy jeszcze sie nam nie przzytrafil i tego samego juz sobie nie wyobrazam.. a jeszcze zabieg na sali operacyjnej:( dobrze ze juz po i Piotrus czuje sie lepiej co do wzrostu Lusia od urodzenia urosła 11cm a wage miala ostatnio mierzoną w 6 tygodniu i bylo to rowne 5 kilo, teraz nie wiem, ale ciezki z niej klocuś 7 kilo ma na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po dłużej nieobecność :) no i dziękuje za pamięć. Zmobilizowała mnie to napisania ;) Oczywiście czytam wszystko na bieżąco, ale nie miałam weny do pisania. Ostatnio też miałam problem z komp. U nas po ostatniej szczepionce (II dawka skojarzone) - minęło już 2,5 tyg, a nadal ma obrzęk, a raczej taką kulkę pod skórą.Nic na zewnątrz nie widać. Byłam dzisiaj u lekarza i pytałam się czy coś na to można poradzić.Powiedział, że taki odczyn może się zdarzyć i trwać przez kilka tyg. Nie ma przy tym gorączki i małego nic nie boli. Wydaje mi się, że szczepionka nie rozeszła się dobrze po nóżce. Na week byliśmy u rodziców z maluszkiem. Użył trochę podróży. W jedną stronę ponad 200 km. Wydawało by się, że nie tak daleko, a jednak. Przez dwa dni narobiło mu się sporo potówek. Oczywiście jadąc do rodziny musieliśmy wędrować od domu do domu,bo to nasza pierwsza wizyta z małym.Cały czas obserwował wszystko dookoła. Wszystko było nowe. Jak wróciliśmy do domu to jak zobaczył swój pokój to tak się zaczął cieszyć i piszczeć z radości, kopać nóżkami i śmiać się w głos. Jak poszedł spać to spał 7 h. Obudził się na jedzenie z zamkniętymi oczami i znów poszedł spać na 2h. Nie wiedziałam, że aż tak będzie zmęczony. Teraz już nie będziemy go brali ( za 2 tyg jedziemy do rodzinki na wesele). Zostaje tylko jeszcze wyjazd nad morze w połowie sierpnia - zobaczymy jak będzie. Co do kwestii smoczka - u nas też tylko na spanie. Z nowych umiejętności malucha : - ssie kciuka i czasami tak zasypia - polubił leżenie na brzuszku - ogląda rączki i nóżki - co do rączki to do buzi :) czyli wszystkie zabawki - nawet najbardziej włochate - lądują w buziaku - polubił piszczenie - brak kogokolwiek w pobliżu powoduje płacz :( - podnoszenie pupy do góry - jak karmię butelką to prostuje się na siedząco - gorzej teraz je. Nie chodzi o ilosć ale jakość :) Pręży się strasznie, macha nóżkami, podnosi się, rączkami trzyma butelkę, pcha rączki w smoczek i z reguły karmienie kończy się porozlewanym mlekiem :) - z daleka widzi butelkę i otwiera buziaka - nawet jak już je to jak wezmę wyciągne butelkę to kładzie rączki na nią i trafia do buzi. Oczywiście życie byłoby puste bez naszych kruszynek. Patrzeć na ich uśmiech to jakby patrzeć na wszystkie cudy świata. Wszystkie troski i gniew przechodzą i stają się bez znaczenia. Wystarczy tylko mały uśmieszek i łezka kręci się w oku. Życie nie ma sensu jak nie kochamy i jak nie jesteśmy kochani, chociaż mielibyśmy cały świat u stóp. To tyle na dzisiaj :) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina u mnie było tak samo. Mały zasypiał jak już się bardzo mocno zmęczył. A teraz odkąd daje 2-3 razy dziennie butlę jest jak aniołek. Zasypia po 5 min jak go do łóżeczka odłożę. U mnie częste przystawianie nie dało efektu w postaci większej produkcji mleka. A ta teoria z kręgosłupem to pierwsze słyszę. Może rzeczywiście przejdźcie się do ortopedy aby wszystko sprawdzić. Gabi głosik oddany :) Pozazdrościłam i swojego bąbla daje do konkursu :P Mój ze smokiem zasypia. Od początku ma bardzo silny oddruch ssania. Mama maluszka z ta nietolerancja laktozy to niestety jest tak że jednym z objawów jest rzadka kupa. Póki nie przeszłam na specjalną dietę tez takie spotykałam u swojego synka. Teraz już nie mamy tego problemu. Sucha skóra i krostki to również objawy skazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w skrocie dla monikiddd a wiec trzeba wziasc skierowanie do poradni chorob zakaznych i tam daja dziecku takie szczepienia jakie uwazaja za sluszne. My bylismy w szpitalu i tam nam zalecali pneumokoki, powiedzialam to tej pani w poradni a ona zbadala go i kazala zaszczepic. Placilismy tylko za wizyte (byla by za darmo ale ja nie moge tak dlugo czekac, bo lece z malym za ocean) plus 10zl za samo wklucie. Kolejne szczepienie to juz samo wklucie, czyli 10zl. Moja kolezanka cos tam nakombinowala i dostala wszystkie szczepienia za darmo, wiem ze na 100% darmowe szczepienia naleza sie wczesniaka, ale chyba u nas takich nie ma(choc pamietam, z chyba Karolek urodzil sie jakos w styczniu, czy grudniu, jakos tak - nie pamietam nicku dziewczyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze napisze co do wagi moj maluch ma tylko 5600g, ale lekarz powiedzial , ze super ze ladnie...moj wogole nie ma waleczkow ani na nozkach ani na raczkach, ale za to bardzo sie wydluzyl:)mi sie juz nie miesci do wozka, nozki ma na zewnatrz, takze jak tylko bedzie siadal to sie przesiadamy na spacerowke, bo troche wstyd jak ludzie patrza, ze ma maly wozek, ale cos zrobic, jak nam maluszek rosnie wzdluz a nie na mase.Zreszta moj M to taki ''szczypiorek''ze szok, ze swoja waga przed ciaza 52kg wygladalam przy nim w ''miare'', choc on sam wazy ok 75kg dodam ze moj maluszek je co 2h, czyli bardzo czesto i jest na butelce, wiec rzekomo powinien tyc szybciej niz na cycuszku, no ale jest innaczej:)zreszta pamietam ze jak juz bylam w ciazy to sie martwialam, bo wasze dzieciaczki byly zawsze ciazsze od mojego, ale widac takie jego urok - tatusiowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabel przepuklina polegala na tym ze do moszny z prawej strony wpadalo Potrusiowi jelitko z jamy brzusznej gdy się napinal lub płakał. Wyszła mu ta przepuklinka jeszcze w szpitalu po urodzeniu, być może z tego powodu, że przeplakał 3 pierwsze dni swojego życia. Trzeba bylo wiec wlożyc jelitko do jamy brzusznej i uszczelnić otworek który się zrobił ,specjalną siateczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja, nasz mały tina urodził się z masą 3450 i dzień wcześniej od twojej małej i wagę ma ok 7 kg i ubranka na 68 cm ubiera, długi i glubaśnyyyy ten mój maluszek :) nie widać szyjki czasami hehe. jasiu je co 3,5 godzinki no ale jak zaśnie o 21 śpi do 7 rano :) aaa dziewczyny w czwartek jadę na rozmowę w sprawie pracy na stanowisko dyrektora oddziału trzymajcie kciuki eh stresik mały jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Trochę mnie nie było, ale po tym szczepieniu nie miałam chęci na nic. Nadrobiłam czytanie, choć tyle tego było, że trochę mi się kręci co kto pisał :) co za dużo to nie zdrowo :) Z tą przepukliną aaaaat to straszne przeżycia dla maluszka. Dobrze że już jest po. Szybko o tym zapomni. Buziaczki dla Piotrusia 👄 Olena będę trzymać kciuki za tą rozmowę. Będzie dobrze! Kasiek to chyba ty pisałaś o Kamili, ja nie pamiętam co to było z nią... Badka miło czytać o postępach twojego maluszka! Izabell mój Samuś nic takiego nie robi więc ci nie pomogę :( ale może faktycznie to coś z ząbkami, bo u niektórych maluszków to 4 miesiąc jest początkiem przygody z ząbkami. Co do karmienia ze słoiczków to jeszcze nie wiem co będę robić, co wybiorę. Moja mam jest za gotowaniem, a ja nie wiem czy to faktycznie będzie zdrowsze, lepsze, nie mam swojej kurki, ani warzywek :( Powiem wam, że u mnie ostatnio trochę kiepsko. Muszę zrobić sobie badania tarczycowe bo nie wiem czy czasem wyniki mi się nie posypały w dół :( . Szybko się męczę, senna jestem, mam doła i łzy na wierzchu...do bani...może pora zmienić leki, kto wie. Miałam iść na wizytę w czerwcu, ale jak się obudziłam z rejestracja, to termin był już na wrzesień :( . No cóż może zrobię wcześniej wyniki i najwyżej pójdę do kogoś innego. Z dobrych rzeczy, a nawet bardzo dobrych powiem wam,że Samuś od soboty lubi leżeć na brzuszku :) . Jak co dzień postanowiłam przewrócić go na brzuszek. On zawsze na chwilkę dawał się położyć, ale główki nie chciał trzymać. Przewracam go, patrzymy z M a on sztywno głowa do góry i się rozgląda :) To ci synuś tatusia, chciał mu pierwszemu pokazać jaki jest silny i zdolny :) I tak to od soboty pięknie na trochę daje się położyć na brzuszku i przez cały ten czas sztywno trzyma wysoko główkę :) dumna jestem z niego. A dziś zaczął poznawać do czego są gryzaki :) dałam mu jeden do rączki a on zaczął nim obracać, i buźkę otwierać i bach gryzak do buzi :) Dobrze że go mam, mojego mężczyznę małego...choć powiem wam że wczoraj było mi tak źle, jak widziałam jego buźkę uśmiechniętą, a ja sił nie miałam na nic...muszę zadbać o siebie, muszę sprawdzić te wyniki. No dobra to na tyle, idę n herbatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaat strasznie to brzmi Biedny Piotruś :( to strasznie niesprawiedliwe jak takim maluszkom przydarzają się takie rzeczy ehh serce pęka Wazka jejku jak Ci zazdroszczę powrotu i urządzania swojego gniazdka Wcale Ci się nie dziwię, że nie możesz spać po nocach ;) Izabell u was w szpitalu nie szczepili ? u nas to rutyna, każde dziecko jest szczepione przed wyjściem Wyjątkiem są dzieci z bardzo niską wagą urodzeniową Super, że znalezliście w końcu odpowiednie mieszkanie, teraz możecie z Lusią kimać do woli ;) Kaja robi podobnie z warga i żaleniem się Mama maluszka u nas podobne objawy były znakiem skazy, skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem bo jeżeli to faktycznie skaza to musisz być na ścisłej diecie W naszym przypadku była mieszanka ale lekarz za pózno zareagował i Kaja ma atopowe zapalenie skóry a zaczęło się od czerwonych plamek i suchej skóry Tina może to faktycznie wina tego, że się nie najada U nas było tak samo jak mała przyjmowała złe mleko, nie chciała w ogóle spać a była strasznie zmęczona i marudna W dzień nie spała praktycznie wcale Gratuluję znalezienia mieszkanka My ciągle szukamy ale nic ciekawego si nie pojawia Gabi moja też jeszcze ulewa i to sporo, zamówiłam zagęszczacz do mleka mam nadzieję, że pomoże Tylko z drugiej strony przy takiej gimnastyce zaraz po jedzeniu to nie dziwne ehh Badka u nas po długiej podróży reakcja małej jest taka sama :) radość nie z tej ziemi jak ją włożymy do łóżeczka mała brzuchatka moja rośnie podobnie, cały czas na długość, taka mała chudzinka z niej Waży 6,5kg i urosła już 12 cm od urodzenia Olena trzymam mocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalka od razu mi lepiej, jak wiem, ze nie jestem sama z ta niska waga, ogolnie mnie to nie martwi, ale zawsze to razniej we dwojke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena dziękuję za życzenia aaaat bardzo współczuję Ci tego co musiałaś przejść razem ze swoim Maluszkiem. Aż się serce kraje na samą myśl że już takie kruszynki muszą poznać co to ból. Ale najważniejsze że już najgorsze za Wami. Życzę szybkiego powrotu do zdrówka ! Motylku gratuluję! Ślub to piękna sprawa. Może się wydawać że to najpiękniejsze chwile w życiu, dopóki nie pojawi się maluszek. Wtedy wszystko się zmienia :) Jeśli chodzi o pozycje podczas karmienia to my najbardziej lubimy na leżąco, zarówno na mnie jak i na Piotrusia karmienie w takiej pozycji działa usypiająco. Za to jak karmimy się na siedząco, to mały często przerywa, żeby pogadać i pouśmiechać się do mnie :) My dzisiaj byliśmy na szczepieniu, Piotruś same wkłucia zniósł bardzo dobrze. Przy trzecim tylko troszkę zapłakał, ale szybko się uspokoił.Zobaczymy jak będzie w nocy. Piotruś waży 7460g i mierzy 68,5cm. Goyek pędź do lekarza i to prędko! Sam potrzebuje silnej i zdrowej mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek zgadzam się z Zosią czym prędzej udaj się do lekarza Musisz to zrobić dla swojego maluszka bo szczęśliwa mam = szczęśliwe dziecko Trzymam mocno kciuki za Ciebie Zosia jaki Potruś już duży szok tym bardziej, że urodził się w kwietniu Mała brzuchatka widocznie taka uroda naszych maluszków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka dziękuję :) wiem, wiem...pójdę na te wyniki dla mojego Synusia :) teraz smacznie śpi...chyba do niego dołączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaat jessssu jak cie czytalam to slabo mi sie zrobilo...co ty tam czulas bidulko, taki straszny strach o swoja kruszynke, o boze sciskam cie mocno wirtualnie bo nawet wlosy mnie bola jak pomysle....moja mala tez ma mala przpuklinke, ale nie daje jej takich problemow jak twojemu synkowi, ja taz milam ale sama mi sie zrosla, miejmy nadziej, ze moja corcia tez sobie "poradzi" bez operacjii.... co do wagi, to my mamy 6500, i dlugosci pewnie tez sporo bo golym okiem widac ze rosnie :), wiec mysle, ze mala brzuchatko twoj chlopczyk wazy ok, zwazywszy ze moja mlodsza, a ja i moj m z wysokich raczej jestesmy i wage tez mamy w "miare", chociaz u mnie ta "miara" moglaby sie kapeczke zmniejszyc:) w piatek mamy ostatnia tutaj wizyte u pediatry, pewnie zaczniemy juz z zupkami itd:) pozdrawiam:) kto to ta kamila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelina Twoja malutka pewnie ma przepuklinkę pepkową? takie rzeczywiście same przechodzą w miarę wzmacniania się powlok brzusznych, mój Piotruś miał jednak przepukline pachwinową a takie zawsze wymagają interwencji chirurga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×