Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Gość engine30
Witam, miałam robione połówkowe usg na którym lekarz określił płeć - dziewczynka. W ilu procentach wierzycie lekarzom w tej kwestii? Bo ja uwierzyłam, kupiłam dużo różowych ciuszków a teraz naszły mnie wątpliwości czy aby nie zaszalałam za wcześnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he, ostatnio mi się często śni sex i to nie z M! Przedwczoraj pamiętam że śniło mi się że byłam na imprezie u Nergala z Behemota :) Skąd to się bierze?? he he Almeria, jakie masz propozycje dla dziewczynki, bo ja właśnie z kobiecym imieniem mam problem, bo z męskim własnie nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
engine ja tam wierze mojemu lekarzowi, jeszcze jak byłam w szpitalu i gin inny gin potwierdził że chłopczyk to zaczęłam kupować ubranka:-) Sen rzeczywiście niezły ale mi też często sni się seks:-) takze chyba to norma:-) Olena 100 lat i zdrowego Maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej miło słyszeć, że wszystko u Waszych maluszków ok:) Ja dziś zrobiłam sobie wolne, wiec pomarudze sobie w domku, moze jakis obiadek zrobie. Usg połówkowe szykuje mi sie we wtorek, już sie nie moge doczekać, moze poznamy płeć? Ale by było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 - ja miałam identyczne, to zielono-niebieskie, ale kupowałam o 100zł taniej bo bez dodatkowych bajerów....dla małego dziecka jest bardzo fajne, a my kupiliśmy jak Mateusz miał roczek i już był troszkę za cieżki..i łóżeczko zaczeło szybko skrzypieć hihi - więc sprzedaliśmy je... 1976 - nie ma co generalizować , co lekarz to inna opinia.... genetyczne wg lekarzy u których byłam i wg internetu mieści się między 18-24 tc tak samo połówkowe.... jak szukałam kogoś to zrobi 4d i nagra płytkę, to spotkałam się z różnymi opiniami - około 20tc, na innej stronie 26-30 , wczoraj mi lekarz powiedział,ze tylko 30tc bo wcześniej nie będzie nic widać, a wg mnie to bzdura - bo wcześniej widać dzieciątko doskonale....więc trzeba zaufać jednemu i tego się trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
engine30 - ja wierzę w płeć określona przez gina...jak już pisałam, to wczoraj sama widziałam doskonale na usg jajka - więc nie ma możliwosci by było inaczej :) a z określaniem płci dziewczynki - to rzeczywiscie czasem się zdarza pomyłka... ja też jestem mamą, która urodzi drugiego chłopczyka....kiedyś jak nie miałam dzieci, to chciałam właśnie chłopców, a w ciaży drugiej zachciało mi się księżniczki :) ale cóż natura chciała bym miała dwóch łobuzów :) oby zdrowi byli, to i moze kiedys przyjdzie czas na siostrzyczke dla nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula rzeczywiście widziałam tańsze ale mi właśnie na tych bajerach zależy, najbardziej podoba mi się ta półeczka na różne rzeczy:-) my bysmy kupili takie od razu bo Maluszka w lato będzie można wszedzie zabrać a w swoim łózeczku na pewno bedzie sie lepiej czuł więc może z rok nam posłuzy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almeria35, szczęśliwa Gosia gratuluje chłopczyków ;) engine30 gratuluje dziewczynki ;) mi lekarz powiedział, że jeśli w połówkowym dzidzia dobrze się ułoży to można już stwierdzic na 90% bo poza narzadami mierzy się jeszcze długość kończyn po czym też płeć można poznać ;/ powiedział mi też że na 100% nigdy nie powie, na 100% to się dowiem jak już urodze ;) dziś patrzyłam w naszej lokalnej gazecie na narodziny dzieci no i na 8 bobaskow było 6 chłopaków i tylko 2 dziewczynki ;) Jeśli chodzi o usg to ja miałam połówkowe i od razu genetyczne czyli 2 w 1 ;) natka23 my też kupujemy turystyczne a to dlatego, że często wyjeżdzamy - takie więc wydaje mi się praktyczniejsze. a wybraliśmy dokładnie to (dwu poziomowe): http://www.allegro.pl/item794324943_lozeczko_turystyczne_poziomy_budka_zabawki_hit.html Dziewczyny a chodzicie już do szkoły rodzenia? bo ja tak myśle kiedy się zapisać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek też fajne:-) a kupiłaś już? Ja do szkoły rodzenia wybieram się po 26tc czyli na nastepnej wizycie wezmę już zaświadczenie że mogę uczęszczać na zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 - spokojnie Wam posłuży :) a przy malutkim te bajery są potrzebne :) my chcemy kupić na początek kołyskę - fakt,że służy ona max. do 5 miesiąca, ale fajnie można ją sobie przystawić przy łóżku i mieć w nocy dziecko pod ręką http://toysfromusa.net/catalog/images/kolyska%20kolcraft.jpg nie wiem tylko czy jest praktyczna, koleżanka kupiła sobie firmy simplicity - to na oko wygląda super i jest głębsza,niz wygląda to na zdjęciach. Ona za około 2 tygodnie rodzi, wiec zobaczę na żywo, czy się sprawdza i czy warto wydać w końcu dość duże pieniadze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w ten piekny piatek - pogoda super i w ogole super mam humor Olena, wszystkiego naj dla Ciebie i maluszka Asiulek, tak jak dziewczyny pisza to moze byc miedzy 18-24 a raczej chyba zalezy od wielkosci dzidziusia bo bylam 3 tyg temu i bylo za male wiec ide we wtorek drugi raz a bedzie rozpoczynal mi sie wtedy 24 tydz. gratuluje wszystkim mamusiom chlopaczkow i dziewczynek - nie wazne co byle by zdrowe bylo - my z mężem chcemy miec niespodzianke - na razie zdarzaja sie pomylki wiec jeszcze mnie nie ciagnie ale jak tak was czytam to pewnie bedzie mnie korcic :) na razie kupilam kilka ciuszkow kremowych we wzorki ale tez kochane :) natka - łóżeczko prześliczne ale my jednak zdecydowalismy sie, ze kupujemy tradycyjne - moze w innym kolorze bo widzialam tez takie w sklepie niedaleko mnie http://allegro.pl/item805674718_hurtow_lozeczko_radek_vii_teak_szuflada_materac.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i kolezanka z pracy mi oswiadczyla, ze tez bedzie miec drugiego chlopaczka a termin ma na ten sam dzien co ja haha ale zbieg okolicznosci - wiadomo ze to sie jeszcze zmieni ale moze w szpitalu razem nas poloza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 tak kupiliśmy to pomarańczowo - szare, ale jeszcze nie przyszło. mamula28 ta kołyska to też fajny pomysł… a ta która jest podane w linku jest przesliczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula śliczna kołyska, szkoda że sie nie składa:-) Megan jak myślałam nad tradycyjnym łóżeczkiem to też miałam wybrać właśnie to:-) szuflada bardzo się przydaje, wiem bo moja kolezanka ma takie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dzięki za rady odnośnie usg...dziś trochę mi lepiej :)...gotuję jarzynkę :) Dziewczyny oglądałam linki na wasze łóżeczka, fajne, ciekawe i praktyczne. Słuchajcie, ale wy macie na uwadze też takie tradycyjne drewniane, czy pozostaniecie przy jednym, tzn. tym turystycznym? Ja na razie nie mam pewnej opcji. My za wiele nie wyjeżdżamy, ale planujemy wyjazd w wakacje nad morze, to wtedy takie turystyczne by się przydało...no nie wiem. Z ciekawostek powiem wam, że wczoraj na poprawę humoru wlazłam do lumpu :) kupiłam tam sobie 2 pary butów, jedne drewniaki na lato (przepiękne, z nowiutkie, stan idealny), drugie czerwone - boskie, na 10 cm korkach, na romantyczne tetate z moim m :) (swoją drogą nie wiem kiedy je założę, bo ostatnio padam do łóżka tak zmęczona :( ) (a co do snów to też mam takie, aż sama się dziwię :) ). Kupiłam sobie też tunikę ciążową, związywaną pod biustem, więc wynoszę ją na pewno teraz i później :) . A i odłożyłam sobie w sklepie wisiorek i bransoletkę :) odłożyłam, bo już na nią kasy nie miałam :) pójdę po nie dziś :) . Nie ma to jak zakupu na skołatane nerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek jak już przyjdzie to daj znać czy równie ładnie prezentuje się na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek ja kupie tylko to turystyczne, tyle że nie wiem na ile ono wystarczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka - wszystkiego najnajlepszego, dużo zdrówka dla ciebie i maleństwa, spełnienia marzeń i dużo radości na co dzień! A i dziewczyny gratuluję udanych usg! Dziewczyny ale to kołyska jest słodka :) , ja myślałam o łóżeczku które będzie stało u nas w sypialni, więc pewnie pozostaniemy tylko przy łóżeczku. Ale mnie coś swędzi dziś dekolt...wczoraj oglądałam jakiś kawałek o rozstępach...masakra...mam nadzieję, że to moje smarowanie wystarczy i im zapobiegnie. Smaruje się tylko oliwką...moąe musiałabym kupić jeszcze coś innego, tak typowo na rozstępy a dokładnie to na im zapobieganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, ale pamiętajcie by do tych łóżeczek turystycznych koniecznie dokupić normalny materacyk i na codzień w domu go używać- wiadomo na wyjazdy, to na krótki czas dziecku nic nie będzie...ale na dłuższą metę- te z łózeczek turystycznych się nie nadają, są bardzo cienkie i sztywne.. aaa i trzeba zwrócić uwagę na wymiar takiego łóżeczka, żeby miało w środku 120x60 wtedy bez problemu mieści się materac, a niektóre łóżeczka turystyczne mają tylo z zewnątz 120x60w środku wymiar 110x55 i wtedy klops.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio szuflada to wazna rzecz - my mamy malutkie mieszkanko wiec nie moge szalec niestety :(:( kazda szufladka sie przyda a to lozeczko maja juz dwie moje kolezanki i sa zadowole wiec tez je kupie :) co do szkoly rodzenia to zaczynamy 17 listopada - moze to i wczesnie 25 tydz. ale potem nic nie wiadomo - styczen, sniegi i mrozy :( tam i tak zdobywamy ogolna wiedze a co wazniejsze to zapisze w zeszycie i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki! ja rowniez moge pochwalic sie dobrymi wiadomosciami. no i faktycznie bedzie dziewczynka, bo do tej pory jakos nie wierzylam w to za bardzo, bo u mojego m w rodzinie nie bylo do tej pory zadnych dziewczynek! szok normalnie! i tak jak mamula- na poczatku baaardzo chcialam miec drugiego chlopca (dopiero 3 dziewczynke:-) ), ale pozniej mi sie cos odmienilo i zapragnelam ksiezniczki:-) Na usg prenatalnym wszystko wyszlo swietnie. u nas robi sie je w instytucie pomiedzy 20, a 22 tyg. ciazy (ja wyjatkowo mialam w 23). lekarka na kilka minut przelaczyla nawet na 3D. swietny widok, tylko, ze mala uparciuszka caly czas zakrywala dlonia buzke:-)no i taka tez piekna fotke mam:-)ciesze sie niezmiernie, ze wszystko jest w porzadku. tylko martwi mnie od wczoraj jedna rzecz- czuje takie nieprzyjemne (bezbolesne) ciagniecia ud kiedy chodze lub stoje. macie tez tak? my tez zastanawiamy sie nad kupnem kolyski dla maluszka. szkoda tylko, ze sluza na tak krotko:-(ale za ta sa takie slodkie i przytulne... widze, ze niektore z dziewczyn zastanawiaja sie nad kupnem lozeczka. ja osobiscie uwazam, ze nie jest to dobre rozwiazanie na stale. nie ma to jak normalne, stabilne lozeczko z porzadnym!!!! materacykiem. bo z tego, co widzialam- jakosc materacy w lozeczkach turystycznych jest ..hmmm... na kilka dni swietne rozwiazanie, na stale odradzam. no,ale to tylko moje, durne zdanie. my dla xavierka mamy 2 normalne lozeczka turystyczne (jedno u dziadkow w polsce, drugie u dziadkow tutaj). i jesli ktos bedzie wyjezdzal co jakis czas z maluszkiem, to zwykle lozeczko turystyczne w zupelnosci wystarczy.a za te wszystkie bajery w sprzetach dla dzieci, to tylko sie placi, a z niewielu tak naprawde sie korzysta. odnosnie wozkow- nie pamietam, czy juz pisalam o tym wszesniej, ale tutaj tez byla afera spowodowana zawartoscia srodkow trujacych i rakotworczych w materialach ,z ktorych robione sa wozki. i niestety na pierwszym niechlubnym miejscu byly wozki quinny:-( pisze, bo niektore z dziewczyn, jak sobie przypominalam mialy zamiar je kupic.my sami mamy quinny speedi. ogolnie jestem z niego zadowolona, tylko, te wyniki badan troche mnie zmartwily:-( trzymajcie sie kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja co chwilę coś JEM !! poprostu aż strach będzie wejść na wagę :) tak się cieszę,bo coraz więcej się poruszam- oczywiście w miarę rozsądku,żeby nie przecholować - i z plamieniami mam już od 2tygodni spokój - mam nadzieję,że najgorsze juz za mną.....no i nie jestem uwieziona już tylko w łóżku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula dzia za radę odnośnie materacyka:-) zanim kupię napiszę i zapytam ile ma wewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 - do tego co oglądasz napewno pasuje materacyk, bo miałam identyczne i pasował :) ok, ja znikam czas się zabrać za obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszki  Jestem po USG – i jesteśmy mega szczęśliwi gdyż będzie chłopiec. Nasz wymarzony synek. Jest zdrowy, wazy 400 g, wszystko ma ok., wszystkie pomiary , nawet jest trochę większy niż na mój tydzień, lekarz przełączył na 4 D – ale maluszek zakrył buźkę rączkami, a mój M – bardzo szczęśliwy – będzie miał syna. Bardzo tego chciał. A i mam łożysko z przodu ale nie przodujące – i jest ok. Serce sprawdził z 30 minut, wszystko ale jest wszystko dobrze. No i maluszek jest cudowny, mój M – łzy w oczach oboje – niesamowite wrażenie. Najpiękniejszy prezent urodzinowy – a wam dziewczynki dziękuje za życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena, gratuluję wymarzonego chłopczyka! To faktycznie najcudowniejszy prezent jaki mogłabyś kiedykolwiek dostać! Cieszę się, że maluszek zdrowy i duży...piękny i silny chłopak wam rośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena gratuluje, marzenia sie jednak spelniaja! hmm chyba jednak nie wytrzymam nie znac plci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×