Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arista

SZUKAM KOLEZANKI, KTORA TEZ SIE STARA O DZIDZIE !

Polecane posty

w sirpniu minelo 5 lat.... ale powiem ci ze nie czuje ze az tyle tu jestem... no w sumie duzo sie zmienilo od kad wyjechalam, mialam 18 lat jak wyjechalam, przyjechalam do chlopaka..... teraz mam meza (inny facio niz do ktorego przyjechalam) teraz juz w ciazy jestem... takze jednak to troche czasu, ale nie czuje tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARCT - co do tej maści to sprawdź, czy nie ma jakiś przeciwskazań dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everlast- wiem wiem kochana, ja teraz wszystko co kupuje, mowie o witaminkach czy cokowliek innego kremy do rak itd, to czytam etykietki..... no ale chyba juz taka jestem, chce byc pewna ze robie wszytsko tak jak powinnam.... czarna- narazie planujemy mieszkac tutaj, mozliwe ze na stare lata wrucimy do PL, jestesmy z drwuch koncow PL no ale moze jakos sobie ulozymy zycie w PL, jak narazie tylko wakacje w PL mi sie marza.... w szczegolnosci teraz jak jestem wciazy i nie widzialam sie z moja mama juz 5 lat, fajnie by bylo sie z nia zobaczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem wiem, kasa juz odlozona... tylko teraz czekam na dokumentalne sprawyu zeby byly zalatwione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie by bylo sie spotkac ze wszytskimi naszymi kochanymi forumowiczkami! ciekawe jak dnianka sie czuje, mowila ze mocne kakao przyspiesza porod, wiem ze pila, ciekawe czy jej przyspieszylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okay, dziewczynki, ja uciekam, szykowac sie juz 5 u nas.... niedlugo wyjerzdzamy.... do przeczytania jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj i nie ma dziewuszek:( a myślalałam, ze ktoś bedzie. Odsypiają chyba. Do późniejm moje kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Po długiej przerwie postanowilam, że muszę wreszcie do Was zajrzeć:) Jesteście kochane i wiem, że o mnie pamiętacie:* Wczoraj byłam na pogrzebie mojego kolegi, miał 22 lata i zginął w wypadku- jechał na motorze a jakiś cham w aucie wymusił na nim pierwszeństwo...i trach! Nie ma chłopaka;( A dzięki temu mam dziś na 2 zmianę i mogę napisać. Bo tak normalnie to mam praktyki, pracuję a w wolnych chwilach śpię- pewnie napisała Wam to AR_CT w wiadomości ode mnie:D Więc wypoczywam i mam się dobrze- ja i moja fasolina:D To już będzie 10 tydzień się zaczynał, we wtorek drugie badanie u lekarza. Dziewczyny!!! Gratuluję wszystkim, którym udało się zajść w ciazę! Trzymałam za Was kciuki cały ten czas i wiem, że wysłałam Wam mnóstwo ciążowych fluidów, tak jak inne dziewczęta:) O to chodzi! A tym, co jeszcze się starają mówię: nie martwcie się! Wszystko ma swój czas i na Was ten czas też przyjdzie:) W swym niezawodnym optymiźmie zaraza mnie nim Czarna:) Laseczki, chciałabym się Was spytać, czy wiecie może jak teraz jest z becikowym? Bo ostatnio jak byłam u położnej, powiedziała mi, że lekarz nie założył mi jeszcze karty ciąży, ponieważ niektórzy lekarze czekają nawet do 12 tc, by zminimalizowało się ryzyko poronienia. Ale ja wiem, że wchodza nowe przepisy i trzeba w USC wykazać jeśli się chce becikowe, że miało się ciążę monitorowaną i objętą ochroną lekarską od 2 miesiaca- tylko teraz pytanie, czy wystarczą np. zwykłe zaświadczenia o wizycie, USG, stwierdzenie ciąży? Czy to musi być założona karta ciąży od 2 mc? Nie wiem i muszę się dowiedzieć, by w razie czego wpisała mi wsteczną datę bo bardzo potrzebowałabym tegop 1000zl...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny Wrócilismy wczoraj, ale nie byłam w stanie pisać- byłam tak padnięta, a wszystko przez nawigacje i moja głupotę, bo znałam drogę, a skreciłam jak mnie nawigacja poproadziła, a tam nie było zjazdu z autostrady, a dalej był zjazd na Kraków i tam nas poprowadziło, przejechaliśmy przez bramki, dalej zjazd na Jaworzno, wiec wkurzyłam sie , przejechalismy przez Jaworzno, IMielin, Chełm śląski i dotarłam do Mysłowic, kuźwa bez nawigacji, a z Mysłowic to juz trafiłam do domu....nadrobilismy jakieś 30-40 km i zapłaciliśmy za bramki a najgorsze, że wrócilismy o godzinę później niż planowaliśmy, 5 godzin , zamiast 4 i przynajmniej 2 godziny z pełnym pęcherzem. Najlepsza jednak była Emilka, która nam pospiewywała- az się zdziwiliśmy, że nie płacze. Co do tragedii KWK Wujek-śląsk, to jestem na bieżąco, mój tata mi zda relacje dziś przy obiedzie- jediemy do rodziców. No i mieliśmy wrócić dopiero dziś, ale sciągnęli Wojtka o dzień wcześniej do pracy, no i pojechał Buziaki Udanego dnia M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam do tematu becikowego i wklejam tu informacje, które- jak podejrzewam- Wam też się przydadzą! "Od listopada tego roku otrzymanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka będzie uzależnione od tego, czy matka w czasie ciąży była pod opieką medyczną." "Warunkiem otrzymania becikowego będzie to, aby kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od dziesiątego tygodnia ciąży do porodu, co ma potwierdzić zaświadczenie od lekarza. Chodzi o zmotywowanie ciężarnych do badań profilaktycznych." "Będzie ono potrzebne przy staraniach zarówno o becikowe przysługujące wszystkim bez względu na dochody, jak i o tzw. dodatkowe becikowe dla uboższych, czyli dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Taką zmianę od 1 listopada przewiduje ustawa z 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz innych ustaw (DzU nr 237, poz. 1654)." "Ciężarne mogą więc być spokojne – w tej chwili nie muszą się starać o żadne zaświadczenia. Szczególnie że jeszcze nie wiadomo, jak mają one wyglądać. Formę opieki medycznej i wzór zaświadczenia ma określać rozporządzenie. Z informacji uzyskanych z MPiPS i Ministerstwa Zdrowia wynika, że nie jest ono jeszcze gotowe. Prace nad projektem są w toku. Wiadomo , że zaświadczenia będą bezpłatne. Lekarze będą je wydawać dopiero po 1 listopada 2009 r." Znalazłam już informacje i jedyne, co z nich wynika to kupa niejasności. Myślę jednak, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej będzie jednak poprosić położną o wydanie karty ciąży z datą wczeczną, bo tak do końca to nie wiadomo przecież, jak będzie wyglądało takie zaświadczenie, ponadto- każdy lekarz jest inny i pewnie nie każdy będzie na tyle łaskaw, by wypisać kobiecie takie zaświadczenie bez odpowiedniej dokumentacji (np. bez wcześniej zrobionego USG, bez karty ciąży, bez badań). Poza tym często do lekarza czeka się w kolejkach, więc ten tydzień czy dwa niektórym mogą zrobić różnicę... Gorzej, jeśli kobieta sama orientuje się, że jest w ciąży w okolicach np. 12 tygodnia...ciekawe, co wymyślą na taką okoliczność:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka kóra niedawno urodziła, mówiła własnie, że żeby dostać becikowe trzeba mieć założoną kartę ciąży max od 10 tygonia, bo jeżeli bedzie np d 11 to już po wsyztskim, tak jej pwoiedział lekarz.. A jeżeli dochód na osobę nie przekracza 583 zlote to becikowe wynosi 2 tys zl. Do dochodu wliczają się rodzice i nienarodzne jeszcze dziecko. Czyli Arista, jeżeli dochody 2008 roku nie przekraczają 583 zł na osobę to dostaniesz 2000 a jeżeli przekarczają to 1000 :) Moja koleżanka urodziła w kwietniu, od tej pory przepisy chyba się nie pozmieniały.. A więc byla posiadaczką 2 000 złotych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś się uwinęłam, obiad już prawie gotowy.:) Dziś będę sięlenić, zjem obiad, objrze jakiś film na kompie stary, poczytam gazetkę, i mój Kochaniutek przyjedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane Arista - super, że do nas zajrzałaś i wszystko u Ciebie ok. Brakowało nam Ciebie 👄 MoniaKat - dobrze, że już w domku co? Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej ;) Czarna - ja już też po obiedzie tylko zmywanie naczyń mi zostało, ale mi się nie chcę.... Mam teraz ochotę na jakieś ciasteczka kruche :D Miłej niedzieli, u nas piękna pogoda, więc jak uda mi się pozbierać to pójdziemy na popołudniowy spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochaniutke... ja wlasnie zjadlam zniadanko, zaraz bede moje witaminki lykas... czarna wczorak pojechalismy do Nowego Jorku, w sumie mialo wszytsko wygladac zupelnie inaczej, mielismy jechac w przeciwna strone, zapakowac sie na lodz, doplynac na long island, i z tamtad jechac do Nowego Jorku, ale ze puzno wyjechalismy pojechalismy prosto do NY, plan byl zeby znalesc sie w malej Hiszpanii, no i w sumie tam sie znalezlismy, bylo jakies Hiszpanskie swieto wiec ludzi od groma i ciutciut.... no ale udalo nam sie wcisnosc do super Hiszpanskiej restauracji, wszystcy tam malo po angielsku gadali, normalnie jak bysmy byli w hiszpanii.... takze najedlismy sie, mielismy super jedzonko.... i wrocilismy do domku..... powiem was ze chyba ten spacerem po NY wczoraj mi pomogl bo sie lepiej czuje.... MoniaKat-jak juz ktoras nasza kochana napisala, wszedzie dobrze ale w domku najlepiej... Arista-przykro mi z powodu kolegi, a jesli chodzi o becikowe to ja zielona jestem, moge sie popytac znajiomych w PL ale one rodzily kilka lat tame..... a nie mozesz sie dowiedziec u swojego lekarza, jak gteraz bedziesz szla na badanie? czarna, everlast-to rzeczywiscie zescie sie wziely za tobote, obiadek skonczony tak wczesnie, ja dzisiaj wyszlam z lozka o 10.45 a ty pewnie juz prawie obiad gotowy mialyscie o tej porze :P:) no ale dzisiaj nie musze sie martwic obiadkiem, w sumie prawie w kazda niedziele jezdzimy do tescioof na obiad... a dzisiaj to rodzinny obiadek, bo tesciowa z tydzien do PL jezdzi, to bedzie takie male porzegnanie :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cisza dzisiaj.... wszyscy odpoczywaja w niedzielne puznie popoludnie.... w sumie to juz wieczor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja wlasnie wrucilam z pracy i coś chumorek mi uciekł zamiast naodwrut :) jutro wolne, we wtorek do pracy i tydzień urlopu :) jak pujde na urlop to sobie robie juz ostatni test,jak znowu pokaże jedną kreche to ide do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a nasza lolcia juz meżatka zostala, 19 miała sie chajtać,noi z tego co pamietam to Dianka miała na 19 termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Ciezarne-urzedniczki-bedzie-mozna-zwolnic,wid,11508923,wiadomosc.html?ticaid=18c84 Poczytajcie- ja jestem obużona.....normalnie to da furtkę dalej, ale przepis moim zdaniem niezgodny z konstytucyjnym prawem do ochrony kobiety w ciaży..... Dianka zniknęła, moze rodzi??? A moze juz urodziła? Jakoś przygasłam, bo jutro pogrzeb przyjaciela mojej rodziny, dla mnie był jak 3 dziadek...88 lat miał skończyć 11 października. Emilka nie zdażyła go poznać, a ja pożegnać... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem obużona tym artykułem...ciekawe czy kobiety cieżarne w urzedach bedą sie przyznawać do swojego stanu, ja bym sie nie przyznałą, tylko od razu szła na L4.....paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po "kat jest spacja, której nie ma jak wklejam, a jak mi sie pojawia zapisana wiadomość, to niestety jest, skopiujcie, usuńcie spację i poczytajcie..... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Termin z USG mam na 22 a z OM na 29 :P Takze, nic sie nie dzieje. Dzis przez 1,5godz mialam skurcze regularne, ale bezbolesne i... przeszlo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dzień tak szybko dziś minął....spędziłam go z Mężulkiem bardzo miło :) Jutro poniedziałek i wieczorkiem do lekarza ....aż strach mnie obleciał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×