Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majkaaaa007

jakie ksiazki polecacie?

Polecane posty

Gość Olaish
Skrzywdzona , Spalona słońcem , Złożone w ofierze , Ukradzione dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaish
Aha zapomniałam. Oszpecona , Dziesięcioletnia rozwódka , Okaleczona , Zakładniczka , Uprowadzone , Zhańbiona , Skazana na piekło , Zniszczone dzieciństwo , i Heartland wszystkie części :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi908
a ja polecam wszystkie książki MArcii Willett, która mnie zachwyciła. Są to książki bardzo kobiece, ciepłe, o rodzinie, zmianach i skrywanych przez lata sekretach, wszystko zatopione w klimacie angielskiej prowincji Czytałam książki w j. angielskim, ale z tego co zauważyłam podobno niedługo ma zostać wydana jedna z jej książek na polskim rynku Ciekawe jak Wam się spodoba polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula5678
Caliila Lacberg jak ktos nie czytal wspaniale napisane kasiazki pierwsza czesc " ksiezniczka z lodu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOLA
do "kasiula5678": chyba chodziło Ci o Camille Lackberg :) też czytałam jej wszystkie książki, jakie się dotychczas ukazału u nas, czyli: 1. Księżniczka z lodu 2. Kaznodzieja 3. Kamieniarz 4. Ofiara losu 5. Niemiecki bękart 6. Syrenka naprawdę polecam, bo czyta się naprawdę jednym tchem :) w listopadzie ma być premiera jej nowej książki "Latarnik" poza tym polecam książki Monsa Kallentofta, np. "Ofiara w środku zimy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakazana żona Arabska żona Tysiąc wspaniałych słońc Uwięziona w Teheranie Fatwa Dżihad - islamski atak na Amerykę Księżycowa klatka Tylko razem z córką Biała Masajka Kwiat pustyni Spalona żywcem Mój pan i władca Smak miodu Broniłam ofiar 9 części pożądania Sabatina Sprzedane Angielski pacjent Wyznania gejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fresss
Polecam 'Tygrysie Wzgórza' indyjskiej pisarki Sarity Mandanna. Dostałam ją na urodziny od przyjaciółki, która doskonale trafiła w mój gust. Książka ta, to takie indyjskie 'Przeminęło z wiatrem' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellate
" Anna Karenina" Lew Tołstoj "Buszujący w zbożu" "Całując klamki" Terry Hesser- "Dziwne losy Jane Eyre" Charlotte Bronte "Lolita" Vładimir Nabokov "Listy miłości" Maria Nurowska "Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey "Milczenie owiec" Thomas Harris "Bracia Karamazow" Fiodor Dostojewski "Mistrz i Małgorzata" Biłchakow "Ferdydurke" Gombrowicz "Nadzieja umiera ostatnia: wyprawa w przeszłość" Halina Birenbaum "Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera "Pasja zycia" Irving Stone "Pod ciężarem nieba" Charles Cross Przeminęło z wiatrem (Mitchell Margaret) Ulica Rajskich Dziewic (Wood Barbara) Uśpieni (Carcaterra Lorenzo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anzi
a ktos czyta Simona Becketta? Polecam "Szepty zmarłych" "Zapisane w kosciech" "Wołanie grobu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina08
"pamiętnik pisany miłością" James patterson " Coś pożyczonego" "Coś niebieskiego" emily giffin "zapiski stanu poważnego" Monika szwaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rukolsa
Z zakresu lteratury uzależnień: www.przemiana.otwarte24.pl Janet G. Woititz, Dorosłe dzieci alkoholików 12 kroków dla dorosłych dzieci z uzależnieniowych i innych rodzin dysfunkcyjnych. R. Lerner, Codzienne afirmacje. Rozmyślania dla dorosłych dzieci M. Miller, T. Gorski, Rodzina uzdrowiona A. Dodziuk, Pokochać siebie B. E. Robinson, J. Rhoden, Pomoc psychologiczna dla dzieci alkoholików A.Wobiz, Współuzależnienie w rodzinie alkoholowej S.Forward, Toksyczni rodzice M. Beattie, Koniec współuzależnienia J. Wawerska, Kus Dzieciństwo bez dzieciństwa M. Wawerska, Kus DDA Autoportret J. Mikuła, Współuzależnienie M. Król Fijewska, Stanowczo, łagodnie, bez lęku. T. Hellsten, Odwaga poddania się J. Mellibruda, Pułapka nie wybaczonej krzywdy T. Hellsten, Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików K. Starowicz, J. Starowicz, Śmiało przez życie Asertywność dla kobiet J. Bradshaw, Toksyczny wstyd A. Derwich Nowak, Patologiczny hazard Ks. G. Polok, Rozwinąć skrzydła Ks. G. Polok, W drodze do siebie A. Hebenstreit-Maruszewska, Dorosłe Dzieci Alkoholików B. Wojewódzka, Hazard. Zabawa czy zagrożenie J. Mikuła, Co zrobić aby on nie pił? Poradnik dla członków rodzin osób uzależnionych od alkoholu. Jim Conway, Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców W. Sztander, Poza kontrolą T. Cermak, Czas na wyleczenie. Przewodnik T. Cermak, J. Rutzky, Czas na wyleczenie. Poradnik Anna Dodziuk, Spotkanie ze wstydem Anna Dodziuk, Bliskość, która uzdrawia i uszczęśliwia Bohdan T. Woronowicz, Na zdrowie! Jak poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu J. Mikuła, Rodzina z problemem alkoholowym M. Dziewiecki, Nowe przesłanie nadziei. Podręcznik duszpasterstwa trzeźwości M.Ruth, Dzieci, alkohol, narkotyki Jolanta Sokół Jedlińska, Duchowość na co dzień Jef i Debra Jay, Miłość przede wszystkim Dzieci alkoholików. Indywidualne plany pomocy D. Jaszczak - Kużmińska, Przemoc psychiczna - tajemnica czterech ścian K. Michalska, D. Jaszczak - Kuźmińska, Przemoc w rodzinie B. Wojewódzka, Hazard. Zabawa czy zagrożenie Tomasz Ponikło, Maciej Muller, Miłość z odzysku K. Michalska, D. Jaszczak - Kuźmińska, Zrozumieć przemoc w rodzinie. Susan Jeffers, Nie bój się bać S. Kluczyńska, Jak pomóc ofiarom przemocy w rodzinie S. Levenkron, A.Levenkron, Skradzione jutro Pohorecka, M. Sofulak-Skibińska, Pomoc psychologiczna dla każdego M. Parodi, P. Redi, Żyć pełnią życia Fenomen Siostry Elviry - świadectwa osób wyzwolonych z uzależnienia Viktor Sommer, Już dość! Życie bez alkoholu s. Urszula Klusek SAC, Tak pięknie jest żyć naprawdę. Pięć rozmów z terapeutą uzależnień. M. Hartley, Asertywność. Sztuka umiejętnej stanowczości. J. McDowell, Wykorzystywanie seksualne Lidia Grzesiuk, Krzysztof Krawczyk, Rozmowy o tajemnicach psychoterapii R.Firestone, Dlaczego tak nam trudno żyć Jean Venier, Jak pokonać depresję Iwona Koszewska, Łukasz Święcicki, Nie bój się lęku M. Pomierna, Jak uniknąć problemu z hazardem? Krzywda i przebaczenie J. Aleksandrowicz, Psychoterapia. Poradnik dla pacjentów. J. Ryniak, Pogmatwana więź współuzależnienie S. Olczak, Gdy tata pije... Kathryn J. Hermes, Pogodzić się z samym sobą. Aniołki z Bracklesham S. Olczak, Czy jesteś uzależniona od kupowania? Jakub Jabłoński, Rozwód Jak go przeżyć? F. Buglioni, W kuchni z mamą i tatą P. Tounian, Otyłość u dzieci Zdrowe odżywianie Porady lekarza rodzinnego W. Lemańska, O sile emocji pozytywnych Zapobieganie depresji dzieci i młodzieży Odchudzanie nadwaga. Porady lekarza rodzinnego R. J. MacKenzie, Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić? A. Kast-Zahn, Każde dziecko może nauczyć się spać. Jak uniknąć problemów z zasypianiem i przesypianiem nocy u dzieci K. Bali, S. Child, Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw A. Faber, E. Mazlish, Jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały jak słuchać żeby z nami rozmawiały B. Ziółkowska, Dziecko chore w domu, w szkole i u lekarza J. Collados Zorraquino, Depresja u dzieci i młodzieży. Jak odzyskać radość życia? S. Bonnot-Matheron, Apetyt u dziecka B. Berckhan, Teraz trudno mnie zranić W Krynicki, Na poczatku był lęk. Teoria psychiki i zaburzeń psychicznych S. Elliot-Wright, Jak radzić sobie z przemocą emocjonalną. Przetrwać i wyzdrowieć H. Fensterheim, Jak nauczyć się asertywności B. Jakubowska, Jak mądrze kochać dzieci Olga Castanyer, Asertywność. Jak docenić samego siebie? A.Dickson, Trudne rozmowy. Asertywna komunikacja bez konfliktu. www.przemiana.otwarte24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vampire Witch
Ja polecam Książkę pod tytułem Wirus, napisaną przez Guilermo del Toro o raz Chucka Hogana :) Również Jakuba Żulczyka Zmorojewo oraz Świątynię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam ksiązkę
Fatum wojny - autor Beata Muszyńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem tutaj nowa,ale przeczytalam wszystkie wpisy i napewno przeczytam kilka poleconych ksiazek.jak to fajnie ze sa jeszcze ludzie z ktorymi mozna pogadac o ksiazkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam czytac wiec chce polecic kilka ksiazek ktore warto przeczytac 1.Before I die-jenny downham.Ksiazka o nastolatce u ktorej zostaje zdjagnozowana bialaczka.Z kilkoma miesiacami zycia glowna bohaterka pisze liste rzeczy ktore chce zrobic przed smiercia i z pomoca przyjaciolki spelnia je.wspaniala ksiazka,ktora moze czasem rozbawic,ale rowniez wzruszyc.to nie tylko ksiazka dla nastolatek gdyz pokazuje ze nie warto sie poddawac. 2.Lowca dusz-alex kava.jest to thriller psychologiczny.ksiazka jest o brutalnych przestepstwach pelna szybkiej akcji i napiecia. 3.Ujarzmic bestie-emily maguire.ksiazka o 14 letniej dziewczynie ktora zostaje uwiedziona przez swojego nauczyciela i przez co potem musi zaplacic w doroslym juz zyciu.mocna ksiazka,ktora naprawde szokuje,a najbardziej koncowka.czytalam to jakis rok temu i nadal mam ta ksiazke w pamieci. 4.Nic nie trwa wiecznie-sydney sheldon.literatura medyczna.historia 3 lekarek z jednego szpitala o ich wyborach etycznych i o wyborach serca. 5.Mozaika-soheir khashoggi.dinie ma kochajacego meza pocodzacego z bogatej jordanskiej rodziny,osmioletnie blizniaki i dobrze prosperujacy butik z kwiatami.pewnego dnia maz diny wywozi ich dzieci do domu rodzinnego w ammanie.dina postanawia odzyskac dzieci za wszelka cene.wspaniala ksiazka o matchynej milosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sm00k
widzę, że wpisujecie książki, które czytałyście, i które się Wam podobały, to ja podzielę się swoim odkryciem. Polecam e-booka (nie ma jeszcze w formie papierowej) http://www.empik.com/przypadkiem-jancza ... 80,ebook-p Raczej nieznana książka nieznanej autorki o zwykłym, codziennym życiu dziewczyny, która pewnego dnia spotyka swoją pierwszą miłość. Osobiście powiem - zakończenie zaskakujące. Książka nie jest specjalnie długa, czyta się szybko i lekko. Kto wie, może komuś się spodoba. Książka nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, ale to z racji braku reklamy jak sądzę. Ja przeczytałam i uważam, że warto po nią sięgnąć. A autorce na pewno będzie miło. Ja ją polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli lubisz książki biograficzne gorąco polecam książkę Nataschy Kampush - 3096 dni . Początek może trochę monotonny ale końcówka książki sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlote nietoperze-grazyna jeronim galuszka= ksiazka wypelniona groza,lekiem,zachwytem,szczesciem i nienawiscia ktora plynie z milosci.ksiazka trzyma w napieciu i pozwala nam zdac sobie sprawe z tego jak wiele zlego potrafi sie zdarzyc za zamknietymi drzwiami i jak pozory moga mylic. A child called it-dave pelzer= wzruszajaca ksiazka oparta na faktach.ksiazka opowiada historie chlopca nad ktorym matka znecala sie psychicznie i fizycznie.dla ludzi o mocnych nerwach.ja plakalam bo to az trudno jest uwierzyc ze matka moze zrobic dziecku cos takiego. moja na zawsze-maria venturi= ksiazka o dumie i przekorze przed switem-diana palmer= phoebi mysli ze jej uczucia do corteza juz dawno wygasly.kiedys przypadkiem dowiedziala sie ze on zamierza posllubic inna kobiete.ich drogi sie rozeszly.wspaniala ksiazka z kryminalnymi zagadkami w tle i o tym jak stara milosc nie rdzewieje. okup-danielle steel= powiesc z zywa akcja i niepowtarzalnymi bohaterami.opowiada o matczynej milosci i odwadze ktora zrobi wszystko by uchronic swoje dzieci.napewno przeczytam reszte ksiazek tej autorki gdyz nie jest sie wstanie odlozyc jej ksiazek. rowniez polecam: 1.nostalgia aniola 2.wyznania gejszy 3.zmierzch(wszystkie 4 czesci) 4.emma i ja 5.taniec z gronostajem 6.listy do miriam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia12
Bardzo polecam książkę w języku francuskim, pełną humoru anegdot o sławnych i mniej sławnych kobietach w historii świata. Autor: Patryk Gofman. Tytuł: Des Dictionanaire Emmerdeuses.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia12
Gorąco polecam książkę w języku francuskim, pełną zabawnych anegdot o sławnych i mniej sławnych kobietach w historii świata. Autor: Patrick Gofman. Tytuł: Dictionnaire Emmerdeuses. http://www.grancher.com/index.php?manufacture rs_id=497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka0523
Serdecznie polecam "Diet coaching" Urszuli Mijakoskiej. Ta książka naprawdę pomaga zmienić nawyki żywieniowe, poznać swoje ciało i zobaczyć, czego ono potrzebuje, a co jest mu zbędne. Nie zawiera typowej diety na każdy dzień, ale coachingowe podejście (prawie trening) i przepisy, które mogą pomóc. Mnie pozytywnie zaskoczyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość friddka
Nie wiem, co lubi autorka topiku, czy kryminały, czy powieści obyczajowe, itp. Jeśli chodzi o ostatnio wydane pozycje to podobały mi się: "Płacz niemymi łzami" Joego Petersa, saga kryminalno - obyczajowa Camilli Lackberg i "Chłopiec, którego nikt nie kochał" Casey Watson - piękna opowieść o miłości obcych ludzi - opiekunów do jedenastoletniego chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia842
W wakacje zawsze lubię różne łamigłówki i zabawy umysłowe, niedawno sięgnęłam po "Trenuj swój umysł" - świetna książka, polecam wszystkim. Bardzo inspirująca, z mnóstwem pomysłów na zabawy z głową (i głowy ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdryk
Wszystkie książki Joanny Chmielewskiej, Moniki Szwaji, Justyny Szymańskiej jeśli lubisz się pośmiać. A jak nie to ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×