Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majkaaaa007

jakie ksiazki polecacie?

Polecane posty

Gość notatkiozyciu.pl
Ostatnio polubiłam Coelho. Trzeba tylko czytać go przez palce tzn. z głową. Bo na dwie mądrości mogą przypadać cztery pseudomądrości. Mimo to warto, nawet tylko dla kilku zdań - perełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifkaaa
"Płacz niemymi łzami", to zdecydowanie nie jest książka do czytania do poduszki ponieważ jest niezwykle brutalna, szczera i pełna przemocy, dlatego nadaje się dla ludzi o silnej psychice. Przeczytałam ją i wciągnęła mnie od pierwszej strony, nie mogłam się od niej oderwać i z każdą następną stroną byłam coraz bardziej zszokowana. Książka jest bardzo dobrze napisana i szalenie wpływa na wyobraźnię. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to, jaką książkę wybrać zależy od tego, co kto lubi. U mnie wybór książki zależy od tego w jakim jestem nastroju, bo bywa i tak, że potrzebuję czegoś lekkiego, żeby szybciutko przenieść się w inny świat. Ale też cenię sobie książki takie, do których mogę wrócić po jakimś czasie i przeczytać pod zupełnie innym kątem. I przyznam, że z niecierpliwością czekam do premiery książki Pandemonium, która spełnia wszystkie moje oczekiwania co do dobrej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pisał o "Nostalgii anioła" dobra choć smutna książka, proponuję też "Łabędź" Iris Johansen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Tytuł: Jeździec miedziany Autor: Paulina Simons Cena rynkowa: 34,90 zł NASZA CENA: 25,5 zł Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar. http://allegro.pl/simons-1-jezdziec-miedziany-nowa-tania-wys-b-stok-i2649727605.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Virginia C. Andrews Kwiaty na poddaszu + Płatki na wietrze + A jeśli ciernie W skład pakietu wchodzą: 1. Kwiaty na poddaszu Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości. Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy. 2. Płatki na wietrze Druga część niezwykłej historii rodzeństwa. Dzieci trafiają do domu doktora Sheffielda, który roztacza nad nimi opiekę. Straszne przejścia nie pozwalają im jednak powrócić do normalnego życia. Może im pomóc jedynie znienawidzona matka Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. Sugestywna rzecz o rodzinnej tajemnicy, trudnym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu miłości. 3. A jeśli ciernie Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Joryego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania " http://allegro.pl/andrews-pakiet-3-tomow-a-jesli-ciernie-tania-wys-i2649727604.html Cena rynkowa: 104,70 zł NASZA CENA: 73,90 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Pewnie moja książka będzie nieco "egzotyczna", bo dotyczy ... matematyki. Jednak polecam ją wszystkim, którym beznadziejni nauczyciele wmówili, ze są matematycznymi tępakami. To Poker z Pitagorasem Marcusa du Sautoy. W książce są nie tylko różne ciekawostki i gry, ale też wiele linków do różnych stron, na których można znaleźć np. schematy do budowy brył platońskich, czy muzykę opartą na liczbach pierwszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam " Zawsze przy mnie stój " Carolyn Jess-Cooke. Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Ocena 10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
bestseller... "Było to lato, gdy umarł Coltrane, lato miłości i zamieszek, lato, gdy przypadkowe spotkanie na Brooklynie pchnęło dwoje młodych ludzi na drogę twórczości artystycznej, poświęcenia i inicjacji. Patti Smith została poetką i wykonawczynią, a Robert Mapplethorpe rozwijał swój bardzo prowokacyjny styl w dziedzinie fotografii. Połączeni niewinnością i entuzjazmem, przemierzali Nowy Jork, od Coney Island po Czterdziestą Drugą Ulicę, aż dotarli do słynnego okrągłego stołu w lokalu Kansas City, w którym brylował krąg Andy'ego Warhola. W 1969 roku para zamieszkała w hotelu Chelsea i weszła do środowiska ludzi okrytych dobrą i złą sławą, wpływowych artystów z barwnej alternatywnej cyganerii. Były to czasy wzmożonej świadomości, gdy światy poezji, rock and rolla, sztuki i seksualności zderzały się i wybuchały z całą mocą. W tym środowisku dwoje dzieciaków zawarło pakt, że będą się o siebie troszczyć. Pełni animuszu, romantyczni, oddani tworzeniu, gnani wspólnymi marzeniami i pragnieniami inspirowali się nawzajem i wspierali w chudych latach. Poniedziałkowe dzieci zaczynają się jako historia miłosna, a kończą jako elegia. To także hołd złożony Nowemu Jorkowi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego bogaczom i biedakom, sprzedajnej miłości i demonom. To prawdziwa baśń, portret dwojga młodych początkujących artystów w przededniu sławy. http://allegro.pl/poniedzialkowe-dzieci-patti-smith-tania-wysylka-i2647073723.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
Chrupcia, jak możesz czytać książkę o matematyce? Bleeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Nowość!!! http://allegro.pl/gutowska-adamczyk-podroz-do-miasta-swiatel-tanio-i2734631354.html Róża z Wolskich - Podróż do miasta świateł - Małgorzata Gutowska-Adamczyk Rok wydania: 2012 Oprawa: miękka Objętość: 480 strony Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni Pod Amorem, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie w tajemniczych okolicznościach giną obrazy Rose de Vallenord. Trzeba więc zabezpieczyć przed kradzieżą należący do rodziny portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej rudowłosej malarki, która przed laty uwiodła młodego hrabiego? Odpowiedzi na to pytanie poszuka Nina, historyczka sztuki z Warszawy. W tym celu wyruszy do Paryża, tak jak ponad sto lat wcześniej Róża z Wolskich. Małgorzata Gutowska-Adamczyk zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, romansach. Równie ważnym bohaterem książki czyni Paryż miasto magiczne, w którym spełniają się marzenia. Po bestsellerowej „Cukierni Pod Amorem zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką, która urzeka opowieścią o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna. Nieważne, czy Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze o dziewiętnastowiecznym Paryżu, czy fikcyjnym Gutowie czytelnik zawsze czuje się tak, jakby w tych miejscach po prostu był. A Róża z Wolskich okazuje się jeszcze bardziej frapującą i wielowymiarową postacią, niż zapowiadało się to w „Cukierni Pod Amorem. Agnieszka Sikorska-Celejewska, pisarka, dziennikarka Autorka tworzy ulotny portret miasta, którego w takim kształcie nie mamy już szansy odwiedzić. Powieściowy Paryż z czasów belle poque fascynuje i urzeka, a barwni bohaterowie, służący nam za przewodników, czynią tę niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni jeszcze bardziej wyjątkową. Danuta Stenka, aktorka Małgorzata Gutowska-Adamczyk absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), autorka bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia Pod Amorem. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział. Wydała m.in. powieści: „110 ulic, „220 linii, „Niebieskie nitki, „13. Poprzeczna, „Wystarczy, że jesteś, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne, „Mariola, moje krople... oraz mikropowieść „Jak zabić nastolatkę (w sobie)?. Wersję sceniczną tej ostatniej pt. „Czterdziestka w opałach w reżyserii Wojciecha Adamczyka, prywatnie męża pisarki, wykonuje Katarzyna Żak. Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść „13. Poprzeczna. Mieszka z mężem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą, Neską i Milką w Warszawie-Aninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwójka z kropelką
Te książki ukażą się z chwilę, są już przed oficjalnym wydaniem..... Natychmiast po premierze dotrą do chętnych: http://tnijurl.com/743843f3fd6d/ można już zamawiać....powoli nadchodzą Święta i różne Imieniny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agin
Kryminał oraz sensacja w jednym to Fuckdoll Korwina-Litwińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahgagagaaa
jedne z lepszych, jakie ostatnio czytałam: Miłość i inne dystonanse Chłopiec z latawcem Akty wiary Doktorzy Siedem lat później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z książek, które czytałam ostatnio polecam "Madame" Antoniego Libery, "Malowanego ptaka" Jerzego Kosińskiego, "Lokatora" Rolanda Topora i w zasadzie mogłabym tak wymieniać bez końca. Zależy jaki kto lubi gatunek literacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Tytuł: Miłość oraz inne dysonanse Autor: Janusz Leon Wiśniewski Cena rynkowa: 34,90 zł NASZA CENA: 23,49 zł http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26079086 Anna Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg Struna ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne. Anna Rosjanka żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować. Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom. Miłość oraz inne dysonanse to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc. To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakla
polecam książki Ewy Ostrowskiej oraz gorąco polecam trylogie "Igrzyska Śmierci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ścianę" - Andrzeja Dudzińskiego. Czyta się jednym tchem, nim się obejrzysz już jest koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Migow
Najlepiej zacząć od listy bestselerów, taka lista jest zawsze na topie i tam masz nowości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fikusna45
Ja jestem fanką fantastyki. Ostatnio trafiłam na ostatnią część cyklu Petera V. Bretta "Wojna w blasku dnia". Ciekawe zakończenie trylogii. Możńa się wciągnąć. Na polskim rynku są już obydwie części więc nie trzeba czekać na zakończenie;) Popatrzcie sobie http://eboo.pl/, to tak odnośnie elektronicznych wydań, dobra porównywarka gdie najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr2
Fantastyki nie lubię. Natomiast gorąco polecam "Odział chorych na raka" autorstwa Aleksandra Sołżenicyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×