Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

czesc, witam zza swiatow. Prawie pokonalam grype, ale trwa to tydzien. Okropnie jest chorowac, a mala bawi sie pomimo wszystko. Jak sie trzymacie? Kupujecie cos dla maluchow? My zakupy rozkrecilismy na dobre i niedlugo bedzie juz wszystko gotowe. Mam tylko nadzieje, ze urodze kluche w terminie, a nie gdzies w 42. Tygodniu! Wtedy bede sobie chyba wywolywac domowymi sposobami:p Meldujcie sie, skowronki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki Widze ze wszystkie macie tyle chęci dzis do pisania co ja czyli 0 ja dzis jestem jakaś padnieta i na nic ochoty niemam. Byłam sobie buty zimowe kupić bo poszłam z mała na spacer i na kamieniu naga mi sie wygieła iiiiiiiiiiiiiiiii rozwalił mi sie byt ale byłam wściekła mało to moje spodnie te co z Anią mamy te same rozwaliły mi sie gdzieś musiałam zachaczyć i w tyle na nogawce dziura jak niewiem ale je ładnie zeszyłam :-) Klaudia to jak bedziesz miała możliwosc to sie jakoś odezwij bo bedziemy tęsknic za Tobą :-( A ja dziś odebrałam wyniki badań i wyszły bardzo dobre :-) pani pielęgniarka mi powiedziała z tą francą co mnie kuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko----no właśnie nie:(To już 19tc więc chyba powinnam czuć jak się wierci,ale ja nic takiego nie czuje:(Może czasami takie lekkie bulgotanie, nawet nie wiem czy to dzidzi bo jakiś spektakularnych ruchów czy stuknieć absolutnie nie czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam,spokojnie,to nic że nie czujesz jeszcze ruchów,chociaż wyobrażam sobie jak bardzo byś chciała. Ale na pewno czytasz różne stronki i piszą tam,że owe bulgotanie to początki ruchów dziecka. Niektóre mamusie nie zdają sobie z tego sprawy i tłumaczą tym,że bulgocze im w brzuchu z głodu,albo jedzenie się przemieszcza w jelitach.Ja nie pamiętam w których tyg miałam ruchy dziecka w pierwszej i drugiej ciąży ale w tej było to w 17 tyg. Każda z nas przechodzi to inaczej i nie ma jednej reguły. Pierwsze ruchy odczuwa się zazwyczaj koło 20 tyg,ale są i takie mamusie,które są w 23 tyg i nie czują jeszcze ruchów. Ja lekarza zapytałam,czy to prawda,że szybciej odczuwają ruchy kobiety szczupłe,to lekarz powiedział,że niby tak,ale to zależy jak dziecko jest ułożone. Ja skończyłam jeść śniadanko,teraz kawka rozpuszczalna. Kto wypije ze mną? Mam jagodziankę do kawki he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, ja chcę, ja chcę! Wstałam i muszę coś zjeść, zadbać o siebie, bo podczas choroby zarosłam w różnych znaczeniach tego słowa. Hehe, po co o tym mówiłam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja też poproszę kawkę z mlekiem ;) Hej Babole!Jeszcze laptop w domciu jakoś nie możemy się zebrać żeby go oddać może jutro? Spacerku___no to ogól się póki masz jeszcze chwilę bo jak mała wyskoczy to dopiero nie będziesz miała czasu.Ja pamiętam jak urodziłam to nie miałam nawet czasu pójść siku poważnie.M miał swoje zajęcia ja mam łazienkę na parterze i cała obolała po schodach się wlokłam i bałam się zostawić małą samą nawet na chwilę.A teraz nie dość że będzie dzidzia to jeszcze 3,5-latka.... Pękają mi usta w kącikach już od dłuższego czasu macie na to jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko pytałaś wcześniej o ząbkowanie moja córka miała pierwszy ząbek dopiero pod koniec 9-ego m-ca ale przechodziła łagodnie używałam żelu calgel na ząbkowanie. Ale Ty się tym nie zamartwiaj raczej przygotuj się dobrze do karmienia piersią bo nie jest z tym taka prosta sprawa.Pamiętaj żeby po karmieniu nie odkładać maluszka od razu tylko podnieś trochę do góry żeby się odbiło bo ja tego nie wiedziałam nikt mi nie powiedział że tak trzeba i skończyło się wymiotami dziecka przez sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarośnięty spacerku ;-) czym ty się przejmujesz? Ja już też nie widzę przez brzuszek,ale na dniach mam w planach(jak dzieci będą w szkole) wziąć miskę do pokoju,usiąść na podłodze z lusterkiem i dokonać dzieła fryzjerskiego ha ha. Inaczej się nie da,no bo jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Ale sie obzarlam uff..zjadlam paczka i drozdzowke z makiem..nie moglam sie oprzec,bo takie swiezutkie mmmm mniam.Na to wypilam kubusia i chyba sie nie rusze.. Klaudia ja smarowalam sobie kaciki nivea,zeby mnie nie bolaly,a oprocz tego biore witaminy dla ciezarnych,wiec czekalam az samo zejdzie.Ostatnio mi nie wracaja.Z tego co pamietam to brak witaminy B2(chyba tej,w kazdym razie jakiejs z grupy B).Zaczelam jesc wiecej miesa i na razie mam spokoj. O synek sie obudzil.Wczoraj caly dzien szalal..zwlaszcza w przychodni jak bylam juz nieziemsko glodna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrobiły się zawiaski chyba i ekran się nie trzyma tylko muszę podpierać a to wcale nie taka prosta sprawa zeby samemu wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to znam ten bol..mialam tak w poprzednim laptopie,ale nie naprawialismy,bo tamten laptop byl juz koszmarnie stary,wiec stwierdzilismy,ze w koncu nas zmusza do kupienia nowego. I beda to naprawiac 2-3 tygodnie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) A ja od rana latam i robie zakupy kupiłam proszek do prania i płyn do płukania dla małego i już właśnie jestem w trakcie pierwszego prania :-) Ania jak tobiłaś to badanie to dobre to było do picia?????????????? Klaudia a komp jest na gwarancji?????????? jak nie to zanieś do jakiegos mechanika on to na miejscu zrobi albo na nastepny dzień Chmurko kuruj sie i ogól :-) ja to podcinałam i to tak że nawet za mięsko chwyciłam :-( Nikulam zobaczysz wnet poczujesz mocne kopniaki ale troszke cierpliwosci. A wiecie co dziewczyny niewiem ale od 2 dni mój mały sie mniej rusza niewiem czy to z braku miejsca czy co ale sie rusza. W czwartek ide do gina to mi powie co i jak ehhhhhhhhhhhhh znów nerwy przed wizyta u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jest na gwarancji bo nawet roku nie ma firma asus się nie sprawdziła jednym słowem.Serwis jest w W-wie i tam go muszą wysłać i jeśli będzie część to 1-2 tyg a jak nie to nawet do m-ca trzeba czekać.Ciężko u nas znaleść kogoś kto by to naprawił od ręki bo to delikatna sprawa. Ja z praniem czekam do stycznia żeby było wszystko świeżutkie i ładnie pachniało. Beata___a jaki płyn kupiłaś? Ania___Ty masz wolne jak dobrze pamiętam? A gdzie się podziały reszta babolek? Tala___ Ewelka___ MamaNikolki___ Nikulam___ja poczułam pierwsze ruchy w pierwszej ciąży w 19 tc a teraz w 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata ja kupilam wczoraj proszek i plyn do plukania i tez jestem w trakcie pierwszego prania :D A to do picia to byl napoj lekko gazowany z duza zawartoscia cukru,pielegniara mowila,ze to prawie sama glukoza.Nazywa sie Lucozada Energy Original.Nie wiem czy w Polsce jest,ale tu w kazdym sklepie mozna to kupic.A smak? hmm slodkie,ale lekko mdle.Dalo sie wypic.Bylam zadowolona,bo akurat strasznie pic mi sie chcialo ;P Tylko,ze prawie pol litra to troche duzo..myslalam,ze mi brzuch peknie hehe No i te 2 godziny czekania..dobrze,ze gazety tam mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia a owszem wolne mam,jeszcze jutro i potem w czwartek na popoludnie do roboty :) A co do firmy asus...jak kupowalismy laptopa to kumpel z nami byl,ktory ma jebla na punkcie komputerow i mowil nam,ze to ostatni laptop jakiego nam poleca.Mowil,ze najlepiej HP albo Toshiba.Kupilismy Toshibe i mamy 3 lata gwarancji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia ja sie długo zastanawiałam nad proszkiem i kupiłam i proszek i płyn do płukania JELP zobaczymy jak bedzie zły to zmienie. Ja juz zaczełam prać no bo ja ide w połowie stycznie na cesarke wiec jeszcze równe 2,5 miesiąca a ciuszków mam duzo wiec później bym sie mogła nie wyrobić a przy małej też tak prałam wcześnie i było nadal pachnące jak świeżo wyprane :-) Ja to niewiem gdzie reszta dziewczyn sie podziewa. Ania to dobrze miałas z tym badaniem ja bym wszystko dała żeby nie pić tego paskudztwa ale cóż mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie wkurzylam..musialam cale pranie jeszcze raz wstawic..wrrr Wyciagnelam z pralki,poszlam na gore,zeby powiesic i patrze...a tam pelno jakis czarnych kropek na reczniczkach! Wygladaja tak jakby pralka przy wirowaniu pobrudzila..😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio byłam w Kauflandzie i oglądałam co będę musiała kupić. Zatrzymałam się przy proszkach i 1,5 kg proszek Lovela jest po 15 zł,a mleczko do prania po 19 zł. Płynów nie mieli,niestety. Co do pampersów,to porównałam dwie marki, Huggies Newborn 90 szt 3-6 kg-chyba 44 zł i Pampers New Baby94 szt 3-6 kg za 54 zł(również nie jestem pewna co do ceny). Spojrzałam również na wkładki laktacyjne,były dwie marki pakowane po 30 szt. Nie mam co prać ciuszków,ponieważ nie mam miejsca,jestem przed remontem pokoju,muszę wyrzucić dzieciaki na górę(tam jedynie trzeba wstawić grzejniki i okno dachowe),a z naszej sypialni wyrzucić szafkę z tv żebym mogła wstawić łóżeczko. A jak wy robicie,macie dla dzidziusia osobny pokoik czy przez jakiś czas maluszek będzie z Wami w sypialni? Ja właśnie tak zdecydowałam,moim zdaniem będzie wygodnie dla nas jak synek będzie bliziutko. Jak skończy roczek to zrobimy jemu pokoik osobno. Jakoś nie jestem za stylem amerykańskim,gdzie w sypialni mają elektroniczne nianie a malec jest sam w pokoju obok. Może i jestem staroświecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, też mam Jelp proszek 2w1. Chcę sobie poprać. Mogę wrzucić kolory z białym i na 40 stopni? Kocyki osobno, czy razem z ciuszkami? Tetrę jak wyprać? Ratunku!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko nowe tetrowe pieluszki możesz w 40 stopniach wyprac z innymi ciuszkami ale nie mieszaj z kolorowymi tylko osobno bo zeby białe było nadal białe :-) a różnie to jest z tymi klorowymi. Ja teraz piore białe zaraz nastawie żółte a później niebieskie a na końcu takie kolorowe ale żeby nie farbowały a jak masz coś czerwonego to lepiej w rękach albo całkiem same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko tetry nie musisz gotować :D teraz tetra nie służy za pieluszkę tylko raczej jako taka tam szmatka przytulanka i do karmienia,kocyki na pewno osobno i za mocno nie wiruj a kolorowe i białe najlepiej oddzielnie chyba że jesteś pewna że nic nie farbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka___no cóż asus już kupiony tak to jestem zadowolona tylko ten monitor... Mała___moja córeczka ma 3 latka i wciąż spi z nami w pokoju bo się czasem budzi w nocy i zreszta mamy wspólną jedną sypialnie i nie odchodzi jeden pokój jeszcze z rok i jej zrobimy osobny a na razie nie czuję potrzeby żeby spała osobno.Co do dzidziusia to też go ierzemy do nas do pokoju ale będzie spać w łóżeczku na pewno nie z nami chyba że przez pierwszy tydzien jak nie będę jeszcze zbyt sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pieluch to ja ufam tylko firmie pampers jeśli chodzi o noworodka bo póżniej to już indywidualna sprawa jednemu dziecku pasują a innemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zdecydowana na pampersy.Wszyscy mowia,ze lepsze. Mala chyba nie jestes staroswiecka-przynajmniej nie dla mnie.Ja tez mam zamiar lozeczko postawic w naszej sypialni.Podejrzewam,ze nie spalabym w nocy gdyby maly byl w pokoju obok a nie przy mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko kocyki osobno bo żeby sie nie zmieżwiły. Ja mam takie kochane 2 milutkie kocyki i dam je na krótkie pranie 35 minut i w 30 stopniach bo niechce ich zniszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem inna i nie bede kupować pampersów moja córcia po pampersach miała straszne uczulenie i niewiem na jakie sie zdecyduje al podobno w lidlu są dobre pieluszki i nic nie przemakają koleżanki młode mamusie mi mówiły :-) ale zobacze moze kupie jakieś pampersy te co kupke wciagają. No jedno pranie powiesiłam i wsadziłam nastepne :-) ale mnie to cieszy szok. A dzidziusia też bede miała w swoim pokoju żeby daleko nie latac do małego a pozatym innego wyjścia niemam. Ok ja uciekam na kawke do koleżanki a pranie niech sie robi samo przyjde to wywiesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Że co? Pampersy które wciągają kupkę? Żeby małego mi do pampersa nie wciągnęły ha ha Właśnie,podobno niektóre dzieciaczki mają uczulenie od Haggisów,moja Julia akurat nie mogła ich mieć,bo pupę miała strasznie wysypaną, normalnie żywe rany. Na początku,przez kilka miesięcy używaliśmy Pampersa,a potem przerzuciliśmy się na Bella. Po roku czasu kupowałam już z Biedronki-w żabki,super są. To chwalicie Jelp 2 w 1? Chmm,pomyślimy,pomyślimy... Ja mam kocyki po moim Danielu jeszcze,uwierzycie? Jeden kupiła moja mama,no w końcu to ich pierwszy wnuk,a drugi taki lepszy(dla alergików) Ś.P. babcia. Do dziś są mięciutkie,nie wyliniałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×