Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

Hej! Annolia____małe tak jak zwykle rozrabiają nie dają mi się nudzić :) A ja narobiłam wczoraj ruskich pierogów chce ktoś bo mi trochę zostało??? Zamówiliśmy dziewczynkom taką kuchnię dużą do zabawy na allegro i czekam kiedy dojdzie ale będą miały frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od poniedziałku trochę sobie pracuję. Milenkę codziennie rano wożę do mamy i pod wieczór dobieram. Niedawno dopiero do domu wróciłyśmy. Kompletnie nie mam na nic czasu. Jestem zajechana, ale szczęśliwa :) Tego mi było trzeba:D Roboty! :D :d :D. Z innych rewolucji u mnie, to jeszcze jedna: obcięłam włosy:) Nie jakoś drastycznie, tak do ramion i jest mi z takimi o wiele wygodniej. Przedtem miałam do połowy pleców, ciągle mi się plątały, zawadzały. Klaudia, Nikulam --- jestem pewna, że kuchenka to bardzo trafiony prezent. Kupiliśmy coś takiego Milence na dzień dziecka i ciągle się nią świetnie bawi. Pod choinkę jeszcze nie wiem co jej damy. M wymyślił autko zdalnie sterowane :D Na Mikołaja już mamy taki mały domek a w nim jakieś pieski i dużo innego badziewia :D Ona lubi bawić się czym takim. http://allegro.pl/domek-dla-lalek-pieska-kotka-akcesoria-hit-i1957434183.html Ania --- jak z tym pasem? Jest jeszcze jakaś poprawa? Masz juz pomysł na prezent świąteczny dla Sebusia? Mała --- Na kaszel to jest teraz sezon. Na nie latam bez kurtki, a też charalm jak gruźlik :( Auto już po regeneracji? Niestety auto i dom to takie "studzienki bez dna" Beatko --- a Twoje autko już jeździ? Jak Arturek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie o prezentach,ja już do głowy dostaję,bo dzieci sobie wybrały prezenty. 7 letnia Julia Barbie i Camper,o taki http://allegro.pl/rodzinny-camper-barbie-i1952948223.html 12 letni syn chce nowy telefon. Nie wiem co myśleć o Julii,ona ma 7 lat i zabawki jej w głowie. Na moje to powinna zacząć myśleć o nauce,a nie cofać się i chcieć zabawki. Czy ja przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała --- pewnie że dziecko wybierze zabawkę, a nie coś do szkoły! To normalne. Znam tylko jedno dziecko, które na 8 urodziny zażyczyło sobie... atlas geograficzny świata! Moja bratanica uwielbia książki, a szczególnie geografię. Ale to ewenement :D Druga bratanica - 5 letnia - woli tylko zabawki. Kiedy dostała ciuszki, to tylko zajrzała, rzuciła beznamiętne "ehmm.." i rozpakowywała następne prezenty :D Za to jej mama o wiele bardziej się uśmiechała jak widziała w paczce ubranka :D Dlatego jak kupuję dziecku ubranie w prezencie, to zawsze staram się jeszcze dorzucić jaką pierdółkę do zabawy albo kredki czy coś takiego. A tak w ogóle jak zapytasz dziecko co chce, to najczęściej wypali z czymś z reklamy za co najmniej 200 zł :P :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jej kupić kolejną lakę Barbie? W sumie w zestawie nie ma lalki tylko sam Camper,ale ja uważam,że ona długo się tym nie pobawi, Ma już 7 lat,za rok,dwa będzie myślała o czymś innym. No chyba,że ja się mylę. Zabijcie mnie,ale nie pamiętam do jakiego wieku ja się bawiłam barbie. Wiem,ze jak wujek mi kupił to bawiliśmy się z siostrami w dom,to były czasy. Ale teraz dzieci są inne,szybko się nudzą nową zabawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mała, ja długo się bawiłam lalkami, na pewno jeszcze w wieku 7 lat. Ale z czasem rzeczywiście będzie jej się zmieniać, trudno teraz przewidzieć, co się dzieciom podoba. Ja nie nadążam. Nie wiem, kiedy dziecku kupię telefon, ale nie zamierzam się spieszyć. Pewnie okoliczności zadecydują. Annolia, przyślij zdjęcie! A gdzie pracujesz? Beatka, a ja dziś już jestem zmęczona!:) Okna mam czyste, pierwsze pranie dla małej zrobiłam, a jeszcze dużo tego zostało. 35. tydz. zaczęłam, już jestem duża i zmęczona tym ciężarem, a szczególnie na wieczór. Arturek zdrowieje? Dalej na lekach? Co Ty porabiasz? Co myślicie o poduszkach do karmienia? Są takie zwykłe w kształcie rogala i takie rogale o wydłużonych ramionach, którymi można się owinąć. Warto się za tym rozglądać? Dorotka, co u Ciebie? Kiedy masz termin miesiączki, już na dniach chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko ja miałam rogal taki do talii i powiem,że przydał się bardzo. W szpitalu na siedząco,nie musiałam się gimnastykować,mieć okrągłych pleców,założyłam rogal na pas i mały sobie wygodnie jadł(bo był na wysokości piersi),a ja nie miałam bólów pleców. Te długie to są pewnie węższe co? Ale przyda się bankowo przez pierwsze miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dorotka to sie teraz zaszyla z M w sypialni :P Chmurko ja mam takiego rogala i jest naprawde wygodny. Najpierw gdy karmisz,a potem jak maluch zaczyna siadac. A u nas w aucie siadl jakis modul komfortu(czesc od komputera) i trzeba wymienic..jedyne 1500zl..ehhh Annolia z pasem ciut lepiej,ale w nocy nadal nie za ciekawie..Dostalam skierowanie na fizjoterapie i zanioslam wczoraj do szpitala.Maja do mnie dzwonic w przyszlym tyg, Dzis umylam okna na dole i moge zaczac zakladac moje ozdobki na okna :D teraz jestem w pracy.. Wiecie co? Dobija mnie wielkosc mojego brzucha...Jak komus mowie,ze mam termin na marzec to az otwiera oczy ze zdumienia..brzuch mam jakbym miala miesiac do terminu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, a z mojego brzucha się śmiała kobieta, że mały, niski i taki śmieszny. Bo mam lekki szpic i nie widać, że 8. miesiąc. A co do tego rogala, to są podobno wypełniane różnymi wkładami - styropian niby jest gorszy. Taki rogal na allegro będzie tandetny czy wystarczy? http://allegro.pl/poduszka-dla-mamy-rogal-do-karmienia-producent-i1955143579.html http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-rogal-wygodna-tanio-wzory-i1955734423.html A może macie te wielkie rogale ze stropianem? http://allegro.pl/rogal-poduszka-do-karmienia-i-kobiet-w-ciazy-3w1-i1971941933.html Co wybrać? A wczoraj zrobiliśmy zakupy dla Ali, więc mam prawie wszystko. Tylko piorę i prasuję, bo tego mam dużo. Kupiłam Oillan do kąpieli, choć podobno jest od 1. miesiąca życia. Nie wiem czy mogę tego używać od urodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko ja mam podobny do tego pierwszego. Te ze styropianu to maja w szpitalu i tez nie najgorszy,ale na poczatku meczylam sie,zeby to ulozyc.Wole te miekkie. A to jest od pierwszego miesiaca zycia czy po pierwszym miesiacu?:D Bo to roznica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, Oillan ma być po 1. miesiącu życia, a w aptece pani powiedziała, że może producent się tak asekuruje na wypadek uczuleń. Wzięłam, bo była promocja. A może Ali nie uczuli. Klaudia nie miała nigdy takich problemów ze skórą. Czyli masz taką poduszkę z 1. linku? Ona ma w środku chyba silikon. Wystarczy taka mała? Chodzi mi o to, że z Klaudią miałam kłopoty z pozycją, bo się albo garbiłam, albo mi łokcie mdlały. Taki rogalik da coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja opieralam sobie boki tego rogala o brzegi fotela (akurat tak mi sie dobrze wpasowywalo),a i na lozku bylo duzo wygodniej,bo jak usiadlam po turecku i polozylam ten rogal to akurat Sebus byl na wysokosci piersi. Mam bardzo podobny do tego z pierwszego linka,tyle ze nie kolorowy a taki jasny braz. A z tym Oillanem to sprobuj.Jak nic jej nie bedzie to luz. Sebastiana w szpitalu kapali w Johnson's Baby i od razu dostal wysypki.Potem kombinowalam z roznymi innymi plynami i na wszystko byl uczulony..Jakos tak wyszlo,ze raz sprobowalam znowu z Johnsonem i nic juz mu nie bylo...Dziwne to dla mnie bylo,no ale wazne,ze przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, to jak usiądę na kanapie i wezmę małą do karmienia, to te łokcie będę miała jak oprzeć o rogala a rogal nie zsunie mi się za nisko? Żeby dziecko do cycków sięgało:P Fotelem nie dysponują, choć to pewnie byłaby duża wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miałam ten pierwszy rogal,jest twardy i nie było w nim styropianu. Co do Oillan to jest od pierwszego miesiąca życia,ja akurat kupiłam zestaw z misiem,była tam tez oliwka+parafina natłuszczająca ciało,a że była od roku to ja jej używałam. Oliwki dawno nie mam,a emulsja natłuszczająca do kąpieli nadal stoi w łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko pytasz Ankę,ale ja również odpowiem jak mogę :-) Te fotki pierwszych rogali są tak długie,że obejmą Cię w pasie,łokcie na pewno znajdą oparcie i dzidziuś sięgnie do cyca. Tym bardziej,że po porodzie zostaje brzuszek,więc rogal ma się na czym oprzeć i nie zjedzie. Chmurko,nie chcesz chyba zakładać rogala i chodzić po mieszkaniu co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, ja piszę też do Ciebie, ale maglowałam Ankę, bo siedzi w pracy i często zagląda. Ale potrzebuję różnych opinii, bo każda ma inne doświadczenia i już jestem głupia po tym, co czytałam w necie. Więc chodzi mi właśnie o to, że u mnie w pokoju mogę karmić albo leżąc na boku na łóżku, albo siadając na kanapie, która nie ma podłokietników. Z Klaudią musiałam układać poduchy pod pachę i maleńką tak kładłam na samym wierzchu, ale to było kłopotliwe i niewygodne. Czasem klękałam na podłodze i dziecko kładłam na brzegu kanapy metodą "spod pachy", bo miałyśmy trudne początki z niewyciągniętymi sutkami. Chciałabym oprzeć się na kanapie i dziecko sobie po prostu trzymać przed sobą. Rzeczywiście, sadełko po ciąży zostaje, zapomniałam, że nie będę wglądać jak modelka:D Czyli brać tego rogala? Myślałam nawet o tych długich do zawijania, ale są droższe i właśnie ze styropianem. Myślicie, że ten pierwszy link może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, zamierzam właśnie owijać się takim rogalem wokół pasa i spacerować po domu. Jeśli zdecyduję się na dłuższy - umieszczę go na ramionach jak węża:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko ja bym wziela ten z pierwszego linku. Pamietam,ze te do zawijania byly dosc uciazliwe,bo zanim sie usadowilam z tym na szpitalnym fotelu czy lozku to mi to troche zajmowalo i nie moglam potem plecow dobrze oprzec. Moj synus spi,za chwile pojde go obudzic,bo on tak potrafi i 3 godziny "drzemac". Przespalam sie troche razem z nim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurko--- ja miałam już w czasie ciąży ta poduche: http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html mogę śmaiło powiedzieć,że ją kocham:) Spanie z nią między nogami znacznie ułatwiało mi życie, do karmienai też super, potem robiłam taki kojec dla Laury , no generlanie dla mnie byla idealna. Oillan---mnie położna przestrzegała w szpitalu jeszcze (miałam oilatum soft) bym nie przechodziła na niego przynajmniej do skończenia 3mż, nie wiem ile w tym prawdy,ale posłuchałam:)Generalnie jak się oakzało,że Laurka ma uczulenia to trzymaliśmy się tego pioruńsko drogiego oilatum soft i na ollian pzeszliśmy dopiero ze 3mc temu (kończe 2-gą dużą butle i jest ok.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała---co złego w tym,że 7-latka chce lalke? Raczej bym się ździwiła jakby zazyczyła sobie czegoś do szkoły:) Kup jej niech ma coś z życia:)Ja moim 2 bratankom, którzy w lutym a drugi w marcu kończa 7 lat kupiłam po pięknej koszulce,ale i obowiązkowo po ulubionej przez nich zabawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania----trzymam kciuki by jak najszybciej przyjeli Cię na te ćwiczenia i dobrze,że pas troche pomaga! Oby synus był łaskawy dla mamy i dał czasem odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotce nie przeszkadzam bo pewnie nam baby pracuje:) Klaudia za to pewnie z córkami coś na zamówionej kuchence pichci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam, ta poduszka wygląda bajerancko:D Muszę się ograniczyć do czegoś mniejszego i tańszego, bo te duże poduszki kosztują więcej. Poszukam w swoim mieście jeszcze. A co u Laury? I co ja pocznę z tym oillanem, kurde? Testować na dziecku, nie testować? Anka, przyślij swoje zdjęcie w końcu, chcemy zobaczyć! Ja się jeszcze sfotografuję i wyślę. Długo trzeba czekać na tę rehabilitację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) U nas dzis zimno,ale za to slonecznie,wiec sie ciesze. Co prawda na spacer nie pojde,bo bym daleko nie zaszla,ale i tak jakos przyjemniej. Na rehabilitacje moja kolezanka czekala 6tygodni...Mi powiedzieli,ze w tym tyg do mnie zadzwonia..Mam nadzieje,ze nie kaza mi az tyle czekac... Mala ja sie bawilam lalkami bardzo dlugo. Przeciez 7 lat to jeszcze dziecko...Pamietam,ze jeszcze za czesc pieniedzy z komunii nakupowalam sobie lalek :P Oj nie wiem jak to bedzie z laskawoscia mojego synka,bo on juz nieziemsko kopie i kreci sie prawie bez przerwy..Juz sie boje co to bedzie pod koniec..Nawet lekarz na badaniu ma problem,zeby chwycic jego puls...Juz ma objawy ADHD hehe Co do zdjecia to zrobie zrobie..Moze nawet dzis..Zobaczymy... Moja waga spedza mi sen z powiek..Tak sie strasznie boje,ze znowu mi tyle kg przybedzie...Na razie mam 10kg na plusie..a gdzie tu marzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dziewczyny,kupię jej tego campera. M popatrzy w Nl,może tam tańsze są. Synowi kupię nowe słuchawki i stojący mikrofon,szukał już na allegro i wiem jakie by chciał. Ale mam problem z Dudusiem,nie wiem co jemu kupić. Anka co Sebkowi kupujesz? Dorian uwielbia samochody,ale kolejnego nie kupię mu bo ma całą skrzynię i wiaderko resoraków. Myślałam o czymś innym,może jakiś ,tor albo coś. Podpowiedz kobito. Myślę nad czymś firmowym,ale tez nie więcej jak 200 zł. Te zwykłe buble wytrzymają kilka dni,nawet jak dziecko nie niszczy zabawek,tu coś odleci,tam pęknie,po co taki szajs kupować. Lepiej kupić coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała-tor to fajny pomysł, albo jakiś spory garaż na te jego resoraki. chmurko---sama nei wiem co Ci radzić, moze kup mala buteleczke tego oilatum soft lub czegoś innego od 1 dnia życia i po miesiacu spróbuj ?sama nie wiem. U Laury dobrze. W środe jedziemy na kontrole do Centrum Zdrowia Dziecka, maja nam wyznaczyć termin gdzieś na marzec pasazu przewodu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupiliśmy córce kuchnię Hello Kitty, trzymamy w szafie do Świąt. Nikulam, może masz rację. Jakieś małe oilatum poszukam. Zresztą i tak będę w aptece, to zapytam co z tym zrobić, bo gdzieś mówią że oillan można od razu stosować, inni piszą, że nie. A Laura ma teraz jakąś rehabilitację? Coś się dzieje oprócz tej kontroli w marcu? Mała, gdybym ja dostała w dzieciństwie camp, to spełniłoby się moje wyśnione marzenie i długo bym się tym bawiła. Anka, dawaj zdjęcie. Ja mam 16 kg na plusie i na pewno jeszcze kilka przede mną:D Przyślę siebie dzisiaj lub jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×