Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

oj cos mi sie pokiciało z wysłaniem posta i byk palnełam ort. sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podałam wczesniej link do stronki na allegro gdzie sa laktatory.Ja kupuje taki jak miałam wczesniej. Ten co Ty kiccia proponujesz mnie szybko sie popsuł,wyrobiły sie plastiki w rączce.Pozniej kupiłam tez ręczny ale taki bez plastikow i z pompką reczną taki własnie jak ten : http://www.allegro.pl/item806611661_laktator_baby_ono_z_systemem_odpowietrzania.html I on mi słuzył juz do konca karmienia. Trzeba niestety przy nim sie napracowac recznie no ale od czego mamy naszych facetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzę temat zakupwoy cały czas na topie :D:D:D Co do kina to wam powiem ,że ja już nie apemitam kiedy byliśmy :D:D:D zazwyczaj to mamy wieczór filmowy w domu na kanapie z popcornem i zkazaną colą :classic_cool: :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie na co przyszła mi ochotka http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://zpierwszegotloczenia.pl/galeria/posty/obrazek-29589.jpeg&imgrefurl=http://zpierwszegotloczenia.pl/przepisy/tort-bezowy-dla-tesciowej/&h=300&w=400&sz=19&tbnid=na0W9EQ41o4Y7M:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dtort%2Bbezowy&usg=__K2zAudaqxw5_nqTlUxTQqr7_wMI=&ei=WEH9St2_AoiimwOBzMmADA&sa=X&oi=image_result&resnum=7&ct=image&ved=0CBkQ9QEwBg alez długi link i przepraszam te co muszą oszczedzac słodkosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa teraz mieszkam na podkarpaciu a wogóle to jestem z lublina i na początku miałam zamiar rodzić właśnie w lublinie tylko że musiałbym tam pojechać pewnie z miesiąc wcześniej ( 300 km), to męcząca podróż i znając siebie to bym panikowała że nie zdążę, do lekarza chodzę do ustrzyk dolnych prywatnie, ale ten lekarz pracuje też w tym szpitalu i zdecydowaliśmy że jednak będę rodziła w ustrzykach, słyszałam różne opinie o tym szpitalu, leżałam tam na ginekologii i położne są ok no i jest tam mój lekarz w lublinie to jest róznie jak nie masz swojego gin w szpitalu w którym rodzisz to nikogo nie obchodzisz:( a Ty łapa gdzie będziesz rodziła? co do laktatora to ja mam taki http://www.allegro.pl/item814272888_chicco_odciagacz_pokarmu_laktaor_tylko_115_00.html dostałam go od koleżanki której nie był potrzebny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa jesteś straszna:P ja siedzę na allegro i zakupie chyba pościel do wózka, przyda się tym bardziej, że będzie pasowała też do kołyski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to bardzo dużo. W końcu itak nie wiadomo jak długo będziemy go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc kupiłam:) 20 pieluch tetrowych, 5 pieluch flanelowych, wypełnienie do pościeli do wózka, 2 komplety pościeli (poszewek) i nakrycie kąpielowe:) Wszystko u jednego sprzedawcy więc za wszystko razem z przesyłką 140zł Jestem zadowolona:D Jak wydawanie pieniędzy może cieszyć:P\ Karolina... jak tam zakup łóżeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka zimówki :D Ale dziś ładny dzień, chyba się zaraz wybiorę połazić i o sklep - Leclerc zahaczę :) Ja kupuję na początek laktator ręczny. Nie zaryzykuję kupna elektrycznego bo nie wiadomo czy będę miała potrzebę go używać. Jeśli ten ręczny okaże się niewystarczający to zakupię sobie wtedy lepszy :) Co do obciążenia glukozą, to ja robiłam obciążenie 75tką w 9 tygodniu, bo mi wyszło że mam na czczo zbyt dużo. No i po obciążeniu nie było jakoś tragicznie, niemniej jednak ginekolog zalecił wizytę u diabetologa. No i ten stwierdził, że mam cukrzycę ciążową :( Ale już się przyzwyczaiłam i jakoś nie mam parcia na słodycze. To i nawet dobrze, bo ja mam nadwagę i to dość sporą więc zbyt duży wzrost masy nie byłby wskazany :) kiccia, łapa - gratuluję zakupów :) Co do miejsca rodzenia to ja będę rodziła w Ustce :) Śmieję się, że jak wypchnę dziecko na świat to od razu do wody morskiej :P bo szpital nad samym morzem wybudowali :D:D:D Zastanawiałam się jeszcze nad Lęborkiem, bo tam ponoć fajnie mimo że dalej niż do Ustki, ale mój ginekolog we wrześniu został w Ustce ordynatorem no i już się nie zastanawiam :) Póki co - uciekam na świeże powietrze. Buziaczki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicccia- dla mnie też to dużo. Ale mówicie, ze laktatory ręczne nie bardzo się sprawdzają. Fajnie, że kupiłaś już tyle rzeczy. Ja jak zwykle mówię sobie, że jeszcze poczekam. W przyszłym tygodniu powinny wpłynąć pobory, więc może wtedy się skuszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jakiś czas wchodzę na Allegro, żeby zrobić zakupy dla maluszka. Jednak tyle tego tam jest, że szybko uciekam. Kompletnie nie mam pojęcia co kupić, co jest lepszej jakości i co może być potrzebne. Gdy coś upatrzę, klikam "pozostałe przedmioty sprzedającego" wówczas wyskakuje mi mnóstwo produktów. Nie mam pojęcia co może się jeszcze przydać. Jakoś mnie te zakupy przerażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie jest to proste zadanie dla początkujących mamusiek:) Wiec dobrze, że możemy się siebie radzić i każdy zakup przedyskutować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi narobiłam smaka co ? ;) ja z doswiadczenia wiem ze pieluchy tetrowe przydaja sie jedynie do wycierania buzki dzidzi.Kiedys w pierwszej ciazy nakupiłam 40sz i 20 nowiusienkich mam do dzis.Tak samo jak juza ilosc małych spioszków na noworodki,tez sie nie przydaje. gulka/ ja bede rodziła w Przemyślu,tam tez rodziłam pierwszym razem i mam nadzieje ze dalej jak wtedy bedzie wszystko ok. A w Ustce byłam na wakacjach,mam tam wujka. Torcik mozna zrobic samemu. Trzeba kupic gotowe placki bezowe a krem to juz pikuś.Pewno skusze sie jutro na taki bo mnie od dawna kuszą takie słodkosci.. Lece po dzieci i zaczynam normalne weekendowe zycie. Miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i jak ktoras mama po raz pierwszy kupuje cos dla swoich pociech to chetnie słuze pomocą. mam juz jedno wiec conieco znam sie na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki łapa, ja bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy bo ze mnie prawdziwa nowicjuszka :) Życzę miłego weekendowego wypoczynku. Trzymajcie się słodziutko :) Buźki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wcale nie wydaje, że to już weekend, za szybko minął ten tydzień przez tą wolną środę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:D No tak nic tylko jemy i kupujemy- ale to okropna radośc:) Wózek mam i jest prześliczny!!!!!! Wszystkie trzy części mąż musiał w stelaż wkładać , bo dokładnie musiałam zobaczyć:) Bezy uwielbiam Łapa:D i dzisiaj wieczorem jadę po nie, bo takiego smaka mi narobiłaś! Laktatora nie posiadam jeszcze niestety , i dalej nie wiem jaki kupić:/ Pogoda u nas też super:) Jutro Alicja w koncu na wózek wyjdzie z tatą , a ja niestety w szkole bedę siedziała. Jakoś muszę przeżyć. Dostałam jeszcze od mojej babci , która mieszka w Niemczech parę ubranek wczoraj:) Śliczne pajacyki, ręcznik kąpielowy i kombinezon, taki śliczny błekitny:D Mały rusza sie intensywnie ha ha i cały mój brzuch też:) Mąż pyta o czym tu piszemy wiec mu czasami opowiem:) ,Śmieje sie wtedy , ze to fajnie iż nie jestem sama z tymi zakupami i całą resztą:D Pozdrawiam Was cieplutko:), Maluszki też❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na torcik nawet nie patrze bo sie boję znajdzie mnie ochota a niestety nie mogę :-( łapa mam pytanko bo własnie kompletuje wyprawkę do szpitala dla maluszka i tak sie zastanawim jaki rozmiar kupowc 56 czy 62 ? no i co tak naprawde jest potrzebne zeby ubrac takiego maluszka jescze w szpitalu co lepsze śpiochy a moze lepiej pajac? kaftanik? body? koszulka? jeju tyle tego jest ze boję sie ze nakupuje duzo niepotrzebnych rzeczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam z zakupów, niestety budowlanych:( i jestem padnięta a u mnie ciągle remont tzn powstaje kuchnia bo do tej pory to mialam taką prowizoryczną... nie wiem czy wam też dziewczyny tak szybko te tygodnie mijają... dopiero był poniedziałek:) najadłam się orzechów nerkowca i teraz będę leżeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lutowa Mamo- ja takie malutkie na 56 cm to mam tylko wszystkiego po trzy sztuki:) Potem juz na 62 cm!Do szpitala nie muszę nic zabierać, bo wszystko mają dla dzieci:) Gulka - remontu współczuję , ja to przerabiałam rok temu:/ Miłego wieczoru i weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuje kupic jedynie dwa spioszki w rozmiarze 56. Dziecko po ok 3 tyg na pewno z nich wyrosnie. Lepiej kupic wiecej tych wiekszych 62 rozm. Dobrze tez by były to pajacyki takie zapinane od nóżek do szyjki bo czesto bedziemy wychodzic do lekarza i czesto zmieniac pieluchy a w takich jest poprostu wygodniej,nie trzeba całosci sciagac. W tych zapinanych tylko na ramionkach trzeba sciagac całosc. Jak pisałam wczesniej jesli ktoras z was nastawia sie na pieluchy pampersy to nie trzeba wiele pieluch tetrowych.Są one przydatne zamiast sliniaczków. A sliniaczki to tez nie te na sznurki i z ceratą tylko takie na rzepy i mieciutkie. Widziałam takie na allegro z firmy Next.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) widzę, że już kupujecie wyprawkę dla dzidziusiów :) ja mam narazie tylko ubranka - część kupiłam na allegro (używanych, bo stwierdziłam, że po takich dzidziusiach szybko rosnących na pewno nie będą zniszczone), część kupiłam nowych (ale bardzo mało) a część będę miała od znajomych z akademika w którym mieszkałam rok temu - zarządziłam zbiórkę "darów" po rodzeństwie/bratanicach/siostrzenicach ;) coś się uzbiera :) co do słodyczy to przez całą ciążę miałam od czasu do czasu ochotę na pączki, ale tydzień temu zjadłam na raz całą czekoladę, a następnego dnia paczkę cukierków w czekoladzie - ochota na słodycze przeszła mi po mega zaparciu ;P teraz tylko jabłka :D brzuszek mam rozlazły i troszkę puchnę - ale znajomi mi mówią, że dopiero teraz taka opuchnięta wyglądam "normalnie" bo przed ciążą miałam niedowagę ;) a teraz to przynajmniej kawałek cyca mam :P mąż przeszczęśliwy ;) wózeczka jeszcze nie mam - ale chyba kupię dopiero jak dostanę becikowe, jak możecie polecić jakiś fajny model to piszcie - ale na chodniki w moim mieście to chyba koła od jeepa trzeba w tym wózku zainstalować.. ;) co do innych zakupów to narazie oglądam i porównuję i znowu oglądam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, jakie to trudne robić zakupy w ciąży... Tym razem sklep był otwarty, ale jak zobaczyłam to łóżeczko to stwierdziłam, że nie ma w nim nic specjalnego... Biedny ten mój mąż. W końcu kupiliśmy na allegro takie : http://www.allegro.pl/item800312368_lozeczko_z_szuflada_kacper_100_bukowe_promocja.html i do tego pościel http://www.allegro.pl/item799270708_posciel_dla_maluszka_120_80_komplet_6_elementow.html trzy misie zielone ale to wcześniej:) No i rodzinka mnie okrzyczała, bo jak wszystko sobie sama kupię to co oni mają kupić maluszkowi??? :D Ale to kupowanie tak wciąga, nie da się oprzeć... gulka- mi też rośnie ząb, górna, lewa siódemka, ósemka już zdążyła się zepsuć i niestety musiałam usunąć:( U nas robi się łazienka ale mnie akurat to cieszy, kiedy patrzę jak pomalutku jest tam coraz więcej:) yudash-bulka- z wózkiem chyba nie ma się co spieszyć, ja też kupię dopiero około marca, wcześniej nie planuję spacerów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLINA łóżeczko mam bardzo podobne też z szufladą:) a pościel ładna i niedroga pomyśle o niej;) ja też się cieszę że w końcu będę miała normalną kuchnie tylko mam nadzieje że zdążą przed styczniem... ale nas ogarnęło zakupowe szaleństwo:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja własnie kupilam taki podgrzewacz. Mialam kiedys Campola ale strasznie szybko sie zepsuł. A podgrzewacz potrzebny bo mialam problemy z karmieniem i musialam dokarmiac sztucznym mlekiem,teraz pewno tez tak bedzie http://www.allegro.pl/item802731289_podgrzewacz_do_wszystkich_butelek_sloikow_2l_gwar.html zostało mi kupic wanienke.Musi byc malutka i miec stojak bo mam strasznie małą łazienke. I własciwie bede w pełni wyposażona . Kupuje teraz wszystko bo pozniej to swieta a potem ostatni 9 miesiac i bede juz ledwo chodziła. MM sie na tym nie zna a poza tym bede po urodzeniu raczej w domu siedziała a MM bedzie zajmował sie resztą dzieci. W poprzedniej ciazy tez wszystko kupilam juz w 8 mies. i nie było zadnych kłopotow z zabobonami a wrecz odwrotnie,to duza ulga miec wszystko juz pod reka jak sie dzidzia urodzi. Zycie zaskakuje,czasem nie wiadomo co bedzie potrzebne. pamietam jak moj były biegał po sklepach za butelkami bo nikt sie nie spodziewał kłopotow z karmieniem piersią /oczywiscie kupił chyba z 4 butelki i wszystkie złe/. Teraz chce sama sobie wszystko juz wczesniej wybrac z własnej wygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutowa mama/ ja mam spakowane 3 pary body,3 spioszki,2 pieluszki tetrowe,oliwke,pieluchy typu pappers,gaziki leko nasaczone 70% spirytusem do pępuszka,czapeczke,gruby pajacyk na wyjscie ze szpitala,rekawiczki. Body wole ze wzgledu na to ze trzyma pieluszke na miejscu i jest cieplejsze.Koszulki czasem sie podwijają. I naprawde nie potrzeba duzo tego.maluch z tego wyrosnie bardzo szybko a nie zdazy pobrudzic. 62 bedzie lekko za duze ale przyda sie na dłuzej. ja mam 2 part spioszkow i body w rozm 56 a reszta wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a właśnie wiecie jak ubrać maluszka na wyjście ze szpitala? bo ja nie bardzo a to będzie zima w pełni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o tak wczesnej porze, mąż właśnie wyszedł do pracy a ja zamiast spać to siedze:( Całą noc nie spałam i teraz też nie mogę zasnąć:( aja... gratuluje wózka:P lutowa mama... ja większość rzeczy mam na 62:) moja mama cały czas mi gadała, że moja siostra jak się urodziła to miała 59 i te rzeczy na 56 od razu by były małe:) A co do szpitala to nie mam pojęcia jakie ubranka będą najwygodniejsze:( przecież na początku będę się stresowała przy ubieraniu:( gulka... pomęczysz się i potem będziesz miała już trochę spokoju z remontami:) chociaż wiadomo, że w domu to można w kółko coś robić. Karolina... bardzo ładne to łóżeczko:) Nasi faceci to mają jednak z nami ciężko:P łapa... ja tez uważam, że lepiej być przygotowanym i spokojniejszym:) Oj nie wyobrażam sobie mojego żeby latał po mieście i to wszystko kupował:P gulka... też już o tym myślałam. Wezmę go ze szpitala w gondoli, więc ubiorę ciepły komplet, kombinezon, położę w gondoli przykryje kocykiem, założę czapeczki cieniutką i grubą i myślę, że będzie ok bo bo domu mam 10-15 minut:) Liczę na podpowiedzi w szpitalu, przecież tam też nam mogą coś doradzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×