Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

Blask... dobrze, ze wszystko ok:) łapa... a co to taki zły nastrój u Ciebie? korzystaj z wolnego dnia:D A jeszcze się chciałam zapytać - mówiłyście, że smarujecie się oliwką, czy jest to zwykła oliwka dla dzieci czy może jakaś specjalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaruj się jaką wolisz , jedne wolą dla dzieci inne w żelu jaką chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki:) Kolejny dzień do bani- delikatnie mówiąc. Chodzi mi oczywiście o pogodę:/ Wczoraj u syna byliśmy , to jakoś zleciało, ale cały dzień ciemno i lało. Okropnie! Ja czuję sie świetnie- dzieki Bogu:) 28 tydzień zaczynam! Mały szaleje wieczorem najbardziej:D Nie mamy okazji wypróbowac nowego wózka Alicji. Co wolne to pada i nie można wyjść pojeżdzić. Oliwkę do brzuszka mam dla ciężarnych. W Rossmanie kupiłam - jakieś 8 zł. Kosztowała. A mój brzuszek no cóż bardziej do przodu:D Mimo iż nie należę do szczupłych osób. I rośnie w oczach:D Łapa uśmiechnij sie. Ja zawsze twierdzę,że nie należy sie przejmowć:) Ale dziesij niespodzianka- wózek dla maluszka miał być za około miesiąc, a dzwonili we wtorek wieczorem, ze dzisiaj jest juz do odbioru:) Więc mąż po pracy pojedzie.! Miłego dnia i buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Wczoraj cały dzień leniuchowałam. Ani razu nie byłam na dworze, bo strasznie u nas lało. kicccia- jeśli chodzi o oliwkę, to również tak jak aja33, polecam z Rossmanna przeciw rozstępom dla kobiet ciężarnych. To taka w różowym opakowaniu. Nacieram nią jeszcze wilgotną skórę zazwyczaj po kąpieli. Bardzo dobra jest również oliwka z Avonu do kąpieli jak również do nacierania ciała z linii SS. Wlewam kilka kropel do wanny z ciepłą wodą. Można się nią również nacierać. Tylko, że w przeciwieństwie do tej z Rossmanna, ta ma intensywny aromat. Jeśli jesteś wrażliwa na różnego rodzaju zapachy to będzie z nią ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam juz pokarm w piersiach.Strasznie to szybko,az mi bluzki plami. Pogoda rzeczywiscie do bani to chyba jakis zły ciąg pogodowy bo tak od miesiaca juz leje .Normalnie mozna w jakąs depresje popasc. Jak tak sobie mysle ile to juz mineło czasu odkad na tescie zobaczyłam dwie kreski.... a teraz juz tylko 90pare dni i dzidzia na swiece i zmieni sie zycie całej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa- co do pokarmu, to chyba siara. Mi pojawiła się ok 18 tc. Teraz jest jej zdecydowane więcej bo także plami mi bluzkę (szczególnie z lewej piersi). Nie można tego wyciskać. Kupiłam specjalne wkładki laktacyjne, żeby nie mieć tego problemu np. w pracy. Do narodzin mojej dzidzi zostało jeszcze 108 dni. Niedługo studniówka. Nie mogę się już mojego maleństwa doczekać. Teraz szczególnie zwracam uwagę na zdjęcia dzieciaczków w czasopismach i zastanawiam się, jak moje będzie wyglądało :) Wszystkie są takie słodziutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie siara pojawiła się u ok.20 tygodniu, na szczęście w dzień tak mocno nie wycieka jak w nocy, tragedia, rano mam wszystko poklejone jak nie śpię w staniku! Okropnie to niewygodne, nauczyłam się spać w takiej luźnej, przewiewnej piżamce a teraz muszę spać taka "ściśnięta":( W dodatku tyle śniegu że się nie chce z domu wychodzić:( Łapa- też mnie boli:( Ale na szczęście nie puchnę jeszcze. Jadę w końcu po L4 bo już ciężko mi wytrzymać w pracy. I nareszcie kupię łóżeczko! :D O ile jeszcze będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) moi goście właśnie pojechali, teraz będę miała więcej czasu dla siebie:) a pogoda to rzeczywiście jest okropna, u mnie pada już ponad tydzień, błoto takie że nigdzie nie wychodzę ja śię smaruję oliwką dla dzieci ale ciągle swędzi, chyba muszę jeszcze coś zakupić... dziewczyny ja jeszcze nie mam pokarmu ani siary i nie wiem czy już powinna się pojawić? KAROLINA to życzę Ci udanuch zakupów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) Troszkę mnie nie było, ale... to nie tak do końca, po kilka dni temu napisałam do Was długaśnego posta i mi - zeżarło :O Wściekła byłam jak cholera. Zawsze jak już napiszę, to kopiuję, a wtedy mi zjadło podczas pisania. Wrrrrr..... Przez te kilka dni zaopatrzylismy malutką w nowy sprzęt ;) Kupiliśmy wanienkę i pościel do wózka, a ja kupiłam koszulę do karmienia. Dziś zaczynam 29 tydzień :) Zostały już 83 dni :) Łapa - mnie się zdaje, że test robiłam kilka lat temu, a w ciąży już jestem i jestem i jestem :P hehe Malutka mi się przekręciła i teraz kopie mi do wewnątrz, więc mi brzuch nie podskakuje tak :D Za to się wypycha i mam np. po lewej taką twardą śmieszną górę. Jestem ciekawa ile ona teraz waży... Wizytę u gina mam w przyszłą środę, ale to bez USG będzie, szkoda. Aja - fajnie, ze już wózeczek będziecie mieli. Ja jeszcze muszę poczekać miesiąc z zamawianiem, bo tak ustaliliśmy, ze kupujemy w połowie grudnia. Znaczy - kupują moi rodzice. Tak postanowili - a ja tzn, my się cieszymy, bo zawsze to parę stówek mniej :D Karolina - obyś wreszcie kupiła i nie pocałowała klamki :) U mnie siara pojawiła się kilka tygodni temu, ale nie muszę nosić jeszcze wkładek, bo bardzo nie leci. Chociaż tak jak u madzi - lewa pierś jest "aktywniejsza" :D Gulka - nie musisz mieć w ogóle siary. Niektóre kobiety nie mają, co wcale nie oznacza, że pokarmu nie będą miały. To nawet i lepiej, że nie masz bo wygodniej :) Co do puchnięcia - to jeszcze nie puchnę, ale tak jak u Ciebie - łapa , pobolewa mnie spojenie łonowe. Nie cały czas, a jak więcej pochodzę i czasem w nocy kiedy pozycję zmieniam. No taki urok ciąży :D Dziś np. w nocy wykonałam zbyt nagły zwrot i brzuch mnie zabolał, znaczy mięsień na brzuchu. Już kiedyś jak zbyt szybko się przekręciłam to tez mnie zabolało, a to nieprzyjemne :O Dobra laseczki - buziaczki dla Was i maluszków z brzuszków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc wybiorę się do Rossmana po oliwkę... może jutro:) U mnie siara się nie pojawiła... i może niech tak lepiej zostanie do lutego:) Dziś zaczynam 27 tydzień:D Fajnie, że już macie te wózki i łóżeczka:) U mnie też z kupnem wózka na początku zaoferował się teść bo wymyślił, że on kupuje jak będzie wnuczek, a moja mama jak wnuczka:) no ale jak to wyjdzie to zobaczymy w styczniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzis odwiedzilam lekarza rodzinnego bo ten bol w zebrach przechodzacy na plecy nie dawal mi zyc jeszcze bardziej niz ostatnimi dniami, na szczescie to nic powaznego nie jest, jest to tzw, neuralgia miedzyzebrowa , zobacze jeszcze co powie gin na kontroli ;) milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zauważyłam że zaczął mi rosnąć ząb - ósemka na górze, do tej pory nie miałam jeszcze żadnej ale podobno jak rosną to boli :) mam nadzieję że mnie ten bół ominie... Darianka gratuluję zakupów:) mój maluszek dzisiaj całą noc atakował mnie w pęcherz:( czasami jakoś tak dziwnie zaboli mnie brzuch i chyba twardnieje ale trwa to chwilkę... a co do wózka to mój teść zaoferował że nam kupi, wolałabym sama no ale to jednak duży wydatek i trzeba się cieszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari-posa1986... to raczej normalne:) Ale dobrze, że się upewniłaś:) My wczoraj byliśmy w kinie na ,,2012" i trwało 2,5 godziny! Normalnie plecy bolą, a tam pod koniec do już miałam ochotę pochodzić po sali i wyprostować kości:D gulka... ja jeszcze nie mam ósemek:) ale fakt podobno jak rosną to boli:) Matko muszę, wreszcie iść do dentysty niech mi wpisze to w kartę ciąży. Mój teść ma zamiar dać pieniądze jak wybierzemy, dlatego też szukam takiego ale fajnego żeby nie naciągać:) Choć znając jego to może być tylko tak, że dużo gada i nic z tego nie wyjdzie:P więc jestem nastawiona, ze raczej i tak kupimy sami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam tzw zęby mądrości ale nie zauważyłam żeby z inteligencją było u mnie po nich lepiej hihihi ;) Co do zakupu wózka, to zaoferował się mój młodszy o 7 lat braciszek, którego wybraliśmy na chrzestnego. Nie mam zamiaru narażać go na taki koszt (wiadomo, wózek nie jest tani) bo jest jeszcze studentem i ma spore wydatki :) Wózek pewnie kupimy sami, za pieniądze z becikowego lub z funduszy ubezpieczeniowych z okazji urodzenia dziecka. Tak, jak wcześniej pisałam, łóżeczko ma kupić mój drugi braciszek. On już pracuje i dość dobrze zarabia. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wychodzi na to, że łóżeczko będzie pod koniec stycznia a wózek po urodzeniu dzidzi. Zresztą i tak na początku wózek nie będzie mi potrzebny. Poczekamy z nim do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie jestem spokojniejsza :) jakos trzeba wytrzymac :) my tez myslimy o wypadzie na 2012 ale wlasnie obawiam sie czy tyle wysiedze bo jak mnie zaczna plecki bolec to moze byc nieciekawie, ale filmik zapowiada sie swietnie ;) milego dnia mamuski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja te chętnie wybrałabym się do kina, ale boję się że nie dałabym rady wysiedzieć. Trzymajcie się cieplutko brzuszeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie wysiedzicie tylko może na czymś krótszym:P Byliśmy ostatnio na bajce ,,Odlot" co chyba trwała 1,5 godziny to wysiedziałam bez problemu, a wczoraj już było za długo, ale było warto:D Jak przedtem byliśmy w kinie raz do roku to teraz nadrabiamy bo ja w mało miejsc się już nadaje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio byłam w kinie jakiś miesiąc temu na Julie and Julia i jakoś wysiedziałam ale teraz już bym nie poszła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja juz po wizycie zaczął sie 28 tydzień ;-) wszystko jest ok z czego bardzo sie cieszę mały był dzisiaj bardzo spokojny dlatego lekarz mógł go dokładnie obejrzec maluszek waży 1500g i lekarz powiedział ze to waga na 30 tydzień ciąży i bedzie duzy chłopak.troszkę sie nastraszyłam z tą wagą ...a ile ważą wasze pociechy?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, odebrałam wczoraj wynik testu obciążenia glukozą, wyszło mi 138. Norma jest do 140, więc to prawie górna granica. Muszę ograniczyć słodkości, tylko jak to zrobić, bo uwielbiam słodycze :( No ale czego się nie robi dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. lutowa mamo- super, że Wasz chłopczyk tak rośnie. Moja malutka w 23 tc ważyła ponad 500g. iskierko-nie martw się, cukier mieści się w normie. Nie przesadzaj zbytnio ze słodyczami i wszystko będzie ok :) Wyjdzie to Tobie i maluszkowi na zdrowie. Od jakiegoś czasu przeszedł mi wstręt do niektórych produktów spożywczych. Mogę jeść już prawie wszystko. Ostatnio najadłam się kanapkami z cebulką. Ach, jak mi tego brakowało. No i słodycze też już mogę jeść. Jednak staram się je ograniczać i nie przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana iskierka nie martw sie ja w tym tygodniu tez miałam badanie i wyszło mi pierwsze pobranie 70 a drugie po godzinie i po 50 g glukozie 143.Lekarz powiedział ze nie ma sie czym martwic problem zaczyna sie przy 160-180 wiec głowa do góry. Własnie te słodycze potrafią mnie zgubic ale od dzisiaj obiecałam sobie ze koniec!!! raz na jakis czas cos słodniego a tak to owoce owoce owoce zamiast czekolady ;-) ale czy dam rade hehehehe....chyba nie mam innego wyjscia zeby mały nie urodził sie zbyt papuśny.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos testu glukozy/ robilam w zeszłym mies. po obciazeniu wyszedł mi wynik mniejszy niz bez obciazenie hihi A to nie pierwszy raz.W poprzedniej ciazy tez tak miałam. Dzis piekna pogoda az zyc sie chce :) Pewno za chwilke wybiore sie na spacerek po miescie. Wczoraj dokonałam ogromnych zakupów dla Filipka. Na allegro znalazłam sprzedawce rzeczy dla niemowlaczkow gdzie ma prawie wszystko w jednym sklepie i całkiem niedrogo. Kupilam laktator i biustonosz do karmienia,przewijak,butelke ,fotelik do auta itp. Pozostało mi juz niewiele drobiazgów do pełnego wyposażenia. Jeszcze załatwie kilka spraw finansowych w necie i ruszam na spacerek. Miłego dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa- super, gratuluję udanych zakupów. Gdybyś miała chwilkę, to poproszę o namiary na tego sprzedawcę z Allegro. Może i ja coś ciekawego dla maleństwa zakupię. Obiecałam sobie, że jeszcze w tym miesiącu zrobię małe zapasy. Muszę kupić rożek, kocyk, pieluszki tetrowe i flanelowe no i chustę do noszenia maleństwa. Korzystajcie z ładnej pogody i dotleniajcie brzuszki. Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) dzisiaj w końcu ładna pogoda za oknem;) odrazu lepiej się czuję, też się wybiorę na spacerek... lutowa mamo mój maluszek w 29 tyd ważył 1,51kg i też doktorek powiedział że duzy chlopak:) co do słodyczy to ja też jakoś nie mogę sie powstrzymać, chyba muszę przestać je kupować:):) łapa fajnie się robi zakupy dla maluszka, ja też wczoraj przyszalałam na allegro, a dzsiaj mam zadanie znaleźć komodę... miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem tylko, że mój mały w 20tc ważył 400g:) chciała bym wiedzieć ile teraz bo już powinien dużo przybrać, pewnie ok 1kg:P obciążenie glukozą robię za 1,5 tygodnia... ciekawe co wyjdzie. Niestety mam problem ze słodyczami... nie potrafię się opanować:( co do zakupów to wczoraj przesiedziałam pół dnia na allegro i postanowiłam, że dzisiaj coś zakupię bo jak zostawię wszystko na styczeń to moje fundusze nie wystarczą:P miałam się jeszcze Was pytać o laktator. Nie chciała bym wydać na niego zbyt dużo a nie wiem czy te tańsze ręczne się sprawdzają? http://allegro.pl/item801255486_laktator_reczny_babyono_super_cena_mk.html Muszę mieć bo chodzę jeszcze do szkoły i będę musiała zostawiać mleczko tatusiowi:P a poza tym słyszałam, ze trzeba mieć go już w szpitalu bo będzie nawał pokarmu. Więc możecie coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łapagulka/
gulka/ czy ja dobrze kojarze ze jestes z podkarpacia? Jesli tak to w jakim szpitalu chcesz rodzic? Własnie wróciłam.Obeszłam chyba z pół miasta i nózki troszke bolą;) Kupiłam w szmateksie śpiworek do łożeczka.Sliczny i prawie nowy a cena tylko 10zł. Zauwazyłam ze mało jest fajnych ciuszków dla chłopców,a szkoda :( Dla dziewczynek tych rózowych jest mnóstwo a i ja mam po córce. Szukam jeszcze takiej ciepłej czapeczki od 0 do 3 mies zeby jak bedziemy wychodzic ze szpitala załozyc i tez marny skutek bo albo sa strasznie grube albo za duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×