Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

Witam Sliczny dzionek nastał..po bezsennej nocy:-( Dziewczyny czasami zaczynam odczuwac takie ukłucia w dole brzucha jakby takie skurcze "macicy" czy myslicie ze juz sie przygotowuje do porodu? Mam dla was ciekawe propozycje na lekturkę wczoraj kupiłam dwie gazetki Dobra mama nr 1/2009 i Pierwszy rok życia dziecka numer specialny 1/2009. Powiem ze jest co czytac jak przewijac jak kąpac jak usypiac co zabrac do szpitala ,poród bez tajemnic i wiele wiele innych ciekawych tematów wiec Polecam naprawde. Miłego dnia życze buzka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gulka... fajnie, że się nie nudzisz w domu:) Ale mój kręgosłup by raczej nie wytrzymał takiej wycieczki:) lutowa mama... ja też często czytam takie rzeczy:) Choć są sprzeczne informacje np. czy należy pracować pieluchy czy nie, bo czytałam już tak i tak:) Kiedy robiłyście krzywą cukrową? W którym tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test obciążenia glukozą zrobię sobie w poniedziałek. Podobno wykonuje się go pomiędzy 24 a 28 tc. gulka83- podróż naprawdę długa. Zbierz ze sobą poduszeczkę to będzie wygodniej. Gdy wybieram się w dłuższą trasę, biorę ze sobą jaśka i podkładam np pod plecy. Od razu robi się lepiej :) No ale wynagrodzisz to sobie pobytem u teściów i pysznym jedzonkiem imieninowym. Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja test obciążenia glukozą miałam już dwa razy robiony, narazie nic nie wyszło:) Madzia poduszka już spakowana do samochodu, ja teraz jak gdzieś jadę to prawie leżę... hihi, a co do jedzienia to masz rację będą pyszności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja miałam robiony test na krzywa cukrową w 27 tygodniu pierwsze pobranie 70 a drugie po godzinie 143 wiec troszeczkę podniesine....ale juz sie ograniczyłam ze słodkościami ;-) teraz dostałam skierowanie na badanie HBS robiłyście juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam na poczatku ciazy ale pod koniec tez sie je powtarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam to badanie na poczatku ciąży ale teraz pewnie znowu dostanę skierowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) Ale dziś ładniutka pogoda :) Gulka - udanej podróży Ci życzę :) My jutro jedziemy do babci i dziadka do Gdańska, no ale to nie tak daleko, bo sto parę km :) Ale ja też zawsze na rozłożonym siedzeniu się kokoszę :D Test obciążenia glukozą 70tką miałam w 9 tygodniu. Bo miałam ryzyko cukrzycy ciążowej no i się potwierdziło. Po dwóch godzinach miałam 153 wynik. Lutowa mama - HBS mam sobie zrobić na kolejną wizytę, czyli na 9.12 Ja podobnie jak Wy też miwam zadyszki i problem z głębokimi wdechami :O Też mam uczucie, że się uduszę... :D I niewygodnie mi praktycznie w każdej pozycji, niezależnie czy siedzę czy leżę :D Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam gdzies w 20tc test. Juz nie bede miała Teraz bedzie badanie enzymów watrobowych. Jak bylam w 3 mies ciazy pojechalismy autkiem na wakacje nad morze. Z podkarpacia to sporo km. Tam tez duzo jezdzilismy i ja duzo prowadziłam autko. Całkiem dobrze to zniosłam. Było tez duzo pieszych wycieczek a po powrocie okazało sie ze schudłam 5 kg. Lekarka nie bardzo wiedziała jaką wage ma wpisac. Teraz w sumie wychodzi mi ze na plusie jestem tylko 7 kg. W takiej podrózy wazne są czeste przystanki. Trzeba rozprostowac nogi i pokrecic troszke bioderkami a na pewno nic nie bedzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sie porobiło :) Do tej pory temat smaków w ciazy był mi obcy. A dzis poczułam wielką ochote na lody truskawkowe. Własnie wrociłam ze sklepu z 1l takowyz lodów ;) No i zjadam prosto z paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapa no to jedz kochana aż się nasycisz :D Skoro masz ochotę.... Nie, nie, przecież to nie Ty masz ochotę, tylko maluszek ;) Tak się w ciąży mówi, nie???? :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow mnie troche nie bylo no ale coz moje zeberka sa tak obolale ze nie moge spokojnie usiedziec dluzej..... a dzis byl koszmar bo bylam na pobraniu krwi i sie nasiedzialam bo dzis jakos same brzuszki przyszly no to nie mial kto przepuszczac zeby szybciej isc ;) madzia590 tu jest link do takiej mniej wiecej podusi jak moja, spi mi sie o niebo lepiej a i w dzien sie fajnie na niej odpoczywa takze polecam ;) nic ide sie brac za obiadek rocznicowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja33Hejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Pogoda chyba wszędzie piekna! Ja od rana biegam, bo zmieniałam nazwisko córce. Juz prawnie ma na nazwisko tak jak ja i mąż:) Tyle , ze teraz zmienić muszę to wszędzie, Ale nowe akty urodzenia juz mam wiec nie będzie problemu. Łapa, skąd tyle siły u Ciebie?:) Mnie zaczynają plecy boleć i mięśnie pośladków i ud z tyłu:/ Jeśli o skurcze chodzi , to owszem przygotowuja sie nasze macice juz,pytałam lekarza. A mały tez albo rusza sie jakioś czas bez przerwy, albo odpoczywa:) Tchu mi tez zaczyna brakować i czuyję sie jak słoń czasami:D- na plusie 8,500kg i zaczęty 29 tydzień! Pozdrwiam wszystkie ciepło:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulka - udanej podrózy:) Ja w 5 miesiącu pod koniec września byłam w Budapeszcie:D Na trzy dni pojechaliśmy. Dałam radę i kazdy sie dziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina , a z tym łózeczkiem to numer:) Niecierpliwa jesteś ha ha!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie chcę wiedzieć, ile przytyłam, siedzę na tym L4, nie wychodzę z domu więc i już mam wrażenie że w ciągu tego tygodnia nazbierało się jakichś kilogramów:( Łapa ja mam smaki wieczorami, przed snem, ostatnio chipsy solone, frytki bounty... Dobrze ze najbliższe sklepy pozamykane a do nocnego 20km bo bym już w ogóle nie mogła się unieść:) Test obciążenia glukozą miałam raz i nigdy więcej! Dwie godziny przesiedziałam na zewnątrz, weszłam tylko na pobranie krwi, dla mnie to było najgorsze, co kiedykolwiek piłam! Fuj, na samą myśl mi niedobrze... Chciałabym odwiedzić prababcię, jest bardzo chora, nie wiem czy zdążę się z nią jeszcze zobaczyć, ale boje się jechać, 350km to spora odległość, moja pani doktor też ma wątpliwości, chyba będę musiała odpuścić...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dziewczynki to się zbieram, jeszcze musiamy jakis prezent po drodze kupić... odezwę po powrocie:) a lody to chyba kupię sobie na drogę, łapa ale zrobiłaś mi smaka:) Buziaczki dla Was i dla brzuszków [ kwiatek] 🌼 kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari-posa1986- dziękuję za link do poduszeczki. Na pewno taką sobie zakupię i odciążę moje bioderka. Cały czas śpię na lewym boku i po takiej nocy strasznie bolą mnie biodra. Skorzystałam dziś z okazji, że szef wyjechał i wyskoczyłam sobe do ciuszka obok mojej pracy. Kupiłam spódniczkę i tunikę dla chrześnicy mojego M a dla mojej niuni-śliczne, nowiutkie, białe koronkowe rajstopki (na 3-6 m-cy) i czapeczkę z kokardką. Normalnie nie mogłam się oprzeć. Ja też czasem mam ochotę na różne przysmaki. Wczoraj zajadałam się frytkami z sosem czosnkowym i kalmarami w cieście. Wiem, wiem, pewnie powiecie, że nie można nam jeść owoców morza. Cóż, siła wyższa. Przedwczoraj też zjadłam zakazany owoc, czyli tatara z cebulką i ogórkiem kiszonym. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za owocami morza nie przepadam :-o blee dla mnie ale smacznego.. mi strasznie brakuje zakazanej makreli :P no ale cóź jak mus to mus. Jak sie czujecie??? Ja ostatnio miewam straszne pronlemy ze nsem , a bardzej z pozycja do spania , ni tak ni tak no nie umiem sie ułóżyć , lewy bok źle ..prawy jeszcze gorzej i wyśpij się tu człowieku i suma sumarów chodzę nie wyspana , non stop sie budze jak nie na siku to mi niewygodnie.....:-o ahh musiałam się wyżalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się wysypiam. Pomijam to, że do toalety chodzę kilka razy w nocy a do pracy muszę wstać o 5:30. Śpię na lewym boku, bo tak mi wygodnie. Podobno, to najdogodniejsza dla nas pozycja. Poduszkę do spania na pewno zakupię, bo mój mężuś niedługo wyjeżdża i nie będę miała się do kogo przytulać :( Zawsze sobie obiecuję, że w weekend się wyśpię, ale cóż, to tylko obietnice. Zazwyczaj jest tak, że budzę się o godz 7 i włączam tv bo spać dłużej nie mogę. Jeszcze trochę i koniec pracy. Na reszcie weekend. Nadrobię zaległości porządkowe i pobyczę się troszkę. Trzymajcie się cieplutko. Nie przemęczajcie się. Całuski w brzuszki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a co tu taka cisza??? :) Aż ciężko mi było poszukać nasz topik :D Jak mija weekend? My wczoraj byliśmy u rodzinki, dziś wybieramy się na obiadek do rodziców i dziś postanowiliśmy wybrać i zamówić łóżeczko dla malutkiej :) Jak się czujecie mamusie? :) Mam nadzieję, że u każdej wszystko ok :) Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) cisza w temacie bo mamusie pewnie korzystają z pięknego weekendu - u mnie było super cieplutko, powychodziłam na spacerki, ale niestety sama :( mąż pracował, a piesio waży z 40 kilo i już się boję z nim wychodzić na spacer.. ostatnio jak z nim poszłam to dostała szału bo listonosz jeździł wczoraj zrobiłam pizzę na obiadek - tak się objadłam że nie mogę się ruszać, zresztą nawet jak nie jestem przejedzona to mam problemy z wygodną pozycją do siedzenia - czuję się jakbym miała kolkę :/ pozdrawiam ciepło :) miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Weekend minał mnie na egzaminach, które zdałam:D Stres okropny , dzisiaj najbardziej , bo matematyka- ale udało się!! Pogoda rzeczywiście świetna- od grudnia ponoć zima. Moja mama mówi, że w domku w ciepłych kapciach bedę siedziała i na dzidzi czekała:) Jeśli o psy chodzi , to kurcze też bym sie bała wyjść z takim wielkim:) Napisać czy łóżeczko zamówione:) Ja też mam ogromne problemy ze znalezieniem dobrej pozycji- nawet jak siedzę. Aż boję sie myśleć co bedzie potem:/ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki. Moja córcia cos chora i to nie wiem na co. Ma wysypke na stopach i podudziu i podpupiu. Nie ma goraczki tylko mowi ze troszeczke boli ją gardło jak przełyka. Zastanawiam sie czy to aby różyczka? Ja nie pamietam czy chorowałam ale chyba tak.Mama tez nie pamieta. Jutro pojde do lek. Ale jak to rozyczka to czy cos mi grozi nawet jak chorowałam? Zmartwiło mnie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki aja33- gratuluję zdania egzaminów :) U mnie weekend jakoś tak szybko zleciał. W sobotę pojechaliśmy na wieś. Wzięłam się za sprzątanie auta. Trochę się dotleniałam. Upiekłam pyszne ciasteczko ze śliwkami z bezową pianką. Niedziela była bardziej leniwa. Poszliśmy z mężem do kościoła. Pogoda była tak ładna, że całą mszę przestaliśmy na dworze. Później tylko obżarstwo i obżarstwo. Kocham weekendy, bo nie muszę iść do pracy, jednak nie znoszę ich za to, że strasznie się wtedy obżeram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuszki Widzę lenistwo , obrzarstwo i odpoczynek weekendowy .... to tak jak u mnie :):): Ajja gratki zdanych egzaminów !!!! :classic_cool: Powiem Ci szczerze ,że ten wóżek co go wybraliście dla swojego maluszka strasznie mi się podoba i chyba od was zgapie i też taki zakupimy ;) albo bynjamniej podobny :):) Ja ostatnio mam strszne problemy ze snem , po prostu zasnąc nie umiem , na lweym boku źle na prawym jeszcze gorzej już mnie coś bierze bo chodzę jak ten wampir non stop nie wyspana ... U mnie dziś na obiadek kluski śląskie z mieskiem i sosikiem :P a co i obowiążkowo do tego suróweczka ;) :) ymmmmmmm mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ zła jestem. Miałam zrobić sobie dziś test obciążenia glukozą. Powiedziano mi, że nie trzeba być na czczo. Z rana najadłam się naleśników z serem, później pojechałam do laboratorium i co się okazało? Trzeba być bezwzględnie na czczo. W czwartek mam wizytę u mojej pani doktor i muszę mieć na nią zrobione badania. Mam nadzieję, że w środę się wyrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×