Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

Witam. ja dzis od rana mam zabiegany dzien.Dobrze ze mam autko i nie musze chodzic wszedzie na piechotke. US wymiana dowodu itp. Jeszcze musze opakowac prezent mikołajowy dla córci bo w piatek juz w prtzedszkolu Mikołaj jej go wreczy. Na dodatek znowu kłopot z pasierbem i musiałam przejsc sie do jego szkoły. Badania oczywiscie tez byłam zrobic.Jutro beda wyniki. Dzis była jakas inna pielegniarka,chyba swiezo po szkole no i mam małego krwiaka. Byłam króliczkiem doswiadczalnym ;) Nózki bolą strasznie i kregosłup tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boli mnie cała głowa, ale to raczej nie ciśnienie bo zaczynają mnie boleć plecy i mięśnie... jakieś choróbsko się na mnie czai:( Dlatego leżę pod kocykiem i mam nadzieje, że jutro będzie już ok bo idę do dentysty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicccia - a to dobrze, bo się zmartwiłam, że może ciśnienie. Ale na ciśnienie to ponoć z tyłu - potylica boli, a skoro Ciebie cała głowa i czujesz że jeszcze inne objawy to ok. Lepiej przeziębienie z dwojga złego niż gestoza paskudna. Ale może to chwilowe i jak poleżysz to przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciśnienia to bywa różnie ja mam nadciśneinie i u mnie bardziej skronie pulsują z bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie, ale cos ostatnio mam mega kumulację i musialam się przyzwyczaić do nowej sytuacji :( więc ogólnie moja szyjka puściła, ale na szczęście tylko zewnętrznie, środek zamknięty i dalej ma 3 cm więc mam się tak bardzo nie martwic ale muszę prowadzić oszczędny tryb życia ;) no i mam cukrzycę ciążową, od 5 dni na diecie, 2 kg zgubiłam :D to jedyny plus tego dziadostwa ale już jest ok, wiem co i jak jeść więc daję radę, chwilowo robię sobie pomiary więc mam siniaczki na paluszkach :) i zobaczymy co mi lekarz powie na następnej wizycie czy mnie wyśle do szpitala, czy co?? dziewczyny macie już materacyki do łóżeczka?? nie wiem jaki kupić wcześniej miałam zwykły z gąbki a teraz nie wiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Witamy nową lutową mamusię :) SugarbabyLove-dopisz się do naszej tabelki riterka- nie martw się, cukrzyca po ciąży na pewno minie. Dbaj teraz o Wasze zdrówko. U mnie nic nowego. Nic nowego. nie byłam wczoraj w szkole rodzenia. Po strasznie męczącym dniu w pracy nie miałam już na nic siły. Ostatnio jestem taka wypompowana. M obiecał mi, że w przyszłym tygodniu pójdzie ze mną na zajęcia. Muszę się jakoś zmotywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny, dzisiaj miałam wizytę i robione usg. Z maluszkiem wszystko dobrze, waży 1200 g i dowiedziałam się, że to chłopiec :) Aktualizuję tabelkę: NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU..............PŁEĆ domi883..........26...............1.02.2010...........sy nu ś i niespodzianka Darianka.........25................4.02.2010............ ...........córka KAROLINA27090..19 ...............9.02.2010.......................synek Lutowa mama...30................7.02.2010........................sy nek Mari-posa1986.....23...............7.02.2010............ ............synek aja33.............36...............10.02.2010........... . .............synuś pyszczek 27.....27..............12.02.2010.......................córk a gulka83...........26..............17.01.2010............ ...........synek kicccia...........21...............18.02.2010........... ..............synek micuszita........28...............18.02.2010............ .............córka łapa...............36...............21.02.2010......... ...............chyba synek yudash-bulka.....24.............21.02.2010.............. .....chyba córka iskierkaaa.......27..............23.02.2010............. ..........synek Blask..............24..............26.02.2010........... .............??????? madzia590.......27...............27.02.2010............ ....chyba córeczka Qanchita.........26...............27.02.2010............ ............Córunia riterka...........29...............28.02.2010........... ......dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mnie tez możecie dopisać do LUTÓWEK :), termin na 5 lutego... będzie chłopczyk... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Właśnie wróciłam z zakupów, jakaś bezsenność mnie dopadła:( Od 4.30 wierciłam się w łóżku, wytrzymałam do 6 i pojechałam na zakupy. oczywiście nie przewidziałam że większość ludzi o tej porze śpi, a zwłaszcza sprzedawcy, więc pojeździłam jeszcze pół godzinki dla zabicia czasu:) Eh, co ta ciąża robi z ludźmi:D No i w końcu i tak kupiłam tylko chleb i farbę:) Dziś mam wizytę, już nie mogę się doczekać kiedy dowiem się jak się ma mój synek, ile waży, jaki już jest duży.. Mam nadzieję że nie przytyłam za dużo, bo znów mi każą zamknąć lodówkę na kłódkę... W poniedziałek poszłam do sklepu budowlanego, stała tam taka ogromna waga, do 5 ton chyba, więc uznałam że się szybko zważę, tak po cichutku i nikt nie zauważy:) No i doznałam takiego szoku, że stałam na niej chyba 3 minuty! (sprzedawca dziwnie patrzył, ale chyba głupio mu było zwrócić uwagę ciężarnej:) ) Na ostatniej wizycie ważyłam 85 a tu wskazówka pokazuje 92! No i się załamałam, że już nie jestem słoniem tylko wielorybem! W akcie desperacji kupiłam sobie wagę, wchodzę na nią w domu a tu 86kg. No i zostałam w jeszcze większym szoku. Chyba im ta waga trochę zawyżała w tym sklepie, bo ciągle mieszczę się w te same spodnie do ponad miesiąc temu. Ale z drugiej strony, możliwe, ze w ciągu 6 tygodni przytyłam tylko 1kg? Hmm, w sumie bardziej prawdopodobne, że 1kg niż 7kg! Może takie wielkie wagi mają taki duży zakres tolerancji? Już sama nie wiem co o tym myśleć. Wszyscy, co się w domu zważyli twierdzą, że dobrze waży, ale ja też bym pewnie twierdziła ze dobrze jakby zaniżała o parę kilo:) No oczywiście gdybym nie była w ciąży:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopadło mnie :( a tak sie broniłam. Boli mnie gardło,mięśnie i ogólnie jestem osłabiona. Temperatury na szczescie nie mam. Ssam jakies tabl Isla pije duzo herbatki i staram sie lezec. Ale obiad musi ktos zrobic i dziecko do przedszkola i z zawiezdz. Taki juz los.Niestety nie ma kto pomoc a mm musi byc w pracy. Badania jednak wyszły mi dobrze,w moczu jedynie bardzo liczne bakterie. Dzwoniłam do pani doktor kazała kupic czopki dowcipne z wit c i uzywac. Wizyta dopiero 10go. ide polezec. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też dopadło niestety... grypa:( trochę się boję bo czytałam jakie to niebezpieczne w ciąży... ale przecież to od nas niezależne. Teraz jestem w stanie chociaż włączyć komputer, bo te ostatnie 2 dni były straszne... ból mięśni był taki, ze nie mogłam się na łóżku przewrócić:( Cały czas 38-39 gorączki. Byłam prawie nieprzytomna:( Byłam u lekarza i od wczoraj biorę antybiotyk... czuje, że zaczyna już powoli działać bo gorączka spadła, jeszcze tylko strasznie bolą mnie stawy... nie mogę zginać kolan:( Uważajcie, żeby Was nic nie dopadło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki łapa i kicccia, uważajcie teraz na siebie. Dużo wypoczywajcie i nie przemęczajcie się. Nie dajcie się temu wstrętnemu przeziębieniu. Męczy mnie lekki katar i tak jakoś w ogóle czuję, że mam mniej siły. Na razie chodzę normalnie do pracy. I tak już od dłuższego czasu obiecuję sobie, że pójdę w końcu na zwolnienie lekarskie. Następną wizytę u mojej lekarki mam na 17 grudnia, więc poproszę ją wtedy o zwolnienie do końca roku. Muszę choć troszkę wypocząć KAROLINA27090- widzę, że nie byłam dziś sama. Też od godz. 2 nie mogłam oka zmrużyć. Ciężko u mnie ostatnio ze spaniem. Nie mogę już normalnie leżeć na plecach, bo strasznie mnie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) A co to taka choróbskowatość Was dopadła? Biedulki, kurujcie się :) Karolina - a może oni tą wagę w sklepie specjalnie taką mają, żeby klientów naciągać? :D Wagą się nie przejmuj, zrzucisz po ciąży :) Powodzenia u lekarza, a na którą masz? No i daj znać jak po wizycie :) Ja mam 9.12 - i już chodzę po ścianach z niecierpliwości, tak chciałabym iść już :D Kicccia - a jaki antybiotyk? Ja w ubiegłym tygodniu przez 5 dni brałam Duomox. Miałam ropne zapalenie migdałów, bez gorączki co prawda, ale mogła z tego angina wyleźć, dlatego dostałam ten Duomox :) chyba nawet zapomniałam Wam napisać że brałam :) Jeny, dziewczyny, ja tez nie mogę spać :(:(:( Na lewym boku jak się położę to mała tak kopie, ze idzie oszaleć :) A na prawym to bolą mnie jelita, znaczy tak duszą..... Ale pocieszam się, że jeszcze dwa miesiące, no chyba że się mała będzie chciała ur w np. 38 tc to wtedy już półtora :) Damy radę, no nie? :D:D:D Ja mam dziś na obiad karpia smażonego :) Nie mogę się już tego obiadu docekać, takiego mam smaka na rybę :D Aaaaa...i witam "nowe mamy" :) Odzywajcie się dziewczyny, żebyśmy się mogły poznać :) Im nas więcej, tym weselej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
Powitać:) ja również spodziewam się w lutym dzieciaczka- dokładnie synka i dokładnie 20 lutego :) już nie mogę się doczekać:) Tydzień temu ważył ok 1100gram, a następną wizytę mam dopiero 16 grudnia i umieram z z ciekawości:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Carmelek, nie zapominaj o nas i się odzywaj :) Wpisuję Cię do tabelki, tyle że nie znam wszystkich danych tabelkowych :) Aktualizuję tabelkę: NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU..............PŁEĆ gulka83...........26..............17.01.2010......................synek domi883..........26...............1.02.2010...........sy nu ś i niespodzianka Darianka.........25...............4.02.2010............ ...........córka nikolka00...........................5.02.2010.......................synek KAROLINA27090..19 ..............9.02.2010.......................synek Lutowa mama...30................7.02.2010........................sy nek Mari-posa1986.....23.............7.02.2010.......................synek aja33.............36...............10.02.2010........................synuś pyszczek 27.....27..............12.02.2010.......................córk a kicccia...........21...............18.02.2010........... ..............synek micuszita........28...............18.02.2010............ .............córka Carmelek...........................20.02.2010..........................synek łapa...............36...............21.02.2010......... ...............chyba synek yudash-bulka.....24.............21.02.2010...................chyba córka iskierkaaa.......27..............23.02.2010......................synek Blask..............24..............26.02.2010.......................??????? madzia590.......27...............27.02.2010............ ....chyba córeczka Qanchita.........26...............27.02.2010........................Córunia riterka...........29...............28.02.2010.................dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi, że mamy póki co: 11 chłopców 7 dziewczynek i 2 niespodzianki :):):) no chyba, że to nieaktualna tabelka albo że źle policzyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)!!!! Wrociłam własnie ze szpitala i odrazu do Was pisze, leżałam od poniedziałku i dzisiaj udało mi się wyjść, juz jest wszystko w porządku, później się do Was odezwę jak się trochę w domu ogarnę...jak dobrze być w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O cześć gulka :) Fajnie, że już po szpitalu :) Jak już się zadomowisz to napisz co więcej o pobycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darianka ja też mam Duomox i Trilac osłonowo... czuję, że działają powoli:) Jestem słaba, ale nie jest tak źle jak było... w końcu mam w łużku laptopa... przedtem nie miałam na to siły:( Nabrałam trochę sił to zaraz idę pod prysznic bo upociłam się jak... ech lepiej nie mówić:P I muszę się pouczyć do szkoły na sobotę... nie wiem jak zdążę:( Co do wagi to przez ostatni miesiąc przytyłam 3kg... czyli już 12,5kg do przodu. Nie chciała bym dobić do 20:( gulka... opowiedz jak tam w szpitalu. Pamiętam jak ja leżałam... wszystkie z brzuchami a ja jeszcze brzuszka nie miałam bo to był 8/9tc Carmelek... witamy:) DZIŚ ZACZYNAM 30 TYDZIEŃ:D Tak mało już zostało:) Nie mogę się doczekać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
A ja jak na razie przytyłam 4kg :/ a i tak czuję się trochę ciężarowo:DD W każdym bądź razie lekarz twierdzi,że wszystko jest ok więc się nie martwię:) znając życie pewnie do końca ciąży przybędzie mi następne 4 :) ale co tam ważne żeby maluszek był zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko pozazdrościć:D To po porodzie najprawdopodobniej nic Ci nie zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
nie mam pojęcia jak to będzie po porodzie i właśnie tego porodu boję się najbardziej:/ A właśnie co do porodu to jak to jest z tym nacinaniem? Zamierzacie dać się naciąć czy nie? Ja cały czas mam dylemat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolała bym żeby nie nacinali... potem tak boli i długo się goi:( No ale podobno jeszcze gorzej jak się popęka niż jak by mieli naciąć. Myślę, że samo wyjdzie, oni i tak raczej rzadko się pytają... jak będą uważali, że trzeba naciąć to natną przy skurczu i tyle... ehh wole nie myśleć... niech będzie jak ma być byle było dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wczoraj zle sie czułam,ale juz mi na szczescie przechodzi. te tabl Isla rzczywiscie pomagają. Ciesze sie ze to tylko bol gardła i troszke osłabienia a nie cos bardziej powaznego. W czwartem mam wizyte u gin. Juz sie nie moge doczekac,znowu zobacze Filipka na USG. Musze tez wypytac o dokładny termin rodzenia bo mm musi zrobic sobie z miesiac wolnego a szykuje mu sie nowe zlecenie i nie wiadomo co z tym robic. Pogoda do bani wiec siedze w domciu i nigdzie nie wychylam nosa Miłego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lutóweczki Widzę, że jest teraz temat nacinania. Przeczytałam wiele artykułów na ten temat. Bardzo bym chciała tego uniknąć. Pomocne są specjalne ćwiczenia i masaże. Wklejam link do artykułu na ten temat: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,3354086.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) kiepska dzisiaj pogoda więc chyba pozostaje tylko siedzenie w domu, w czoraj po powrocie ze szpitala trochę przesadziłam z chodzeniem i wieczorem bolał mnie brzuch, dzisiaj juz jest lepeiej ale mam tyle rzeczy do zrobienia... wynudziłam się okropnie w tym szpitalu, podejrzewano u mnie zespół hellp, mierzono mi ciśnienie 3 razy dziennie( w porządku), ktg i kroplówki, mam nadzieję że to jednak nie ta choraoba a moj lekarz jest poprostu przewrazliwiony, bo z tego co czytałam to ten zespól hellp to poważna sparawa a pozatym to oczywiście nasłuchałm się opwieści o porodach:) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) przepraszam, że tak rzadko do was zaglądam, ale w większości muszę leżeć- już mam dosyć tego, ale dla maluszków wytrzymam jeszcze troszkę:) na początku listopada zaliczyłam szpital, bo miałam skurcze, ale wypuścili mnie po 8 dniach i kazali leżeć i nic nie robić. dziś zaczynamy 33tc. drugi maluszek w dalszym ciągu jest niespodzianką, a maluszki na usg 2 dni temu ważyły 1800g i 1700g. uważajcie na siebie dziewczynki i dbajcie o wasze skarby:) buziaki i miłego dnia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×