Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie wiem juz

co ja robie zle.

Polecane posty

A propos wylalam kiedy kawe na jasny dywan,swiezo jak sie wprowadzilismy do nowego domku. Potraktowalam odrazu vanishem i...do dzisiaj plama :( dobrze ze to pod komputrem bo chociaz nie widac ale nie wiem co bedzie jak sie bedzie trzeba wyprowadzac. Jakies sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak te 3 proszki lubie i sa ok dobrze ubrania po nich wygladaja do płukania tylko lenor , w PL kupowalam vizir, jak mała mi cos bardzo bardzo zaplami to musze namoczyc bo zeby nie wiem jaki proszek był to nie wypierze. dzis na obiad zupa i gulasz jutro beda kopytka z gulaszem i barszczyk. zakanczam tydzien kwota 66 jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i juz nadrabiam dzis nowy tydzien i juz 38 jest a mam jeszcze troche rzeczy na liscie do kupienia. kupilam dzis persil w tesco za 4 f 56 tabletek na 28 pran w tabletkach normalnie kosztuje ponad 6 wiec sie opłacało polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze 4.50 za 28 pran to malusio. Wlasnie dla mnie jak ja puszczam tak gdzies jedna pralke na tydzien plus co jakis czas biale to starczyloby na pol roku! Musze jednak popatrzec na te tabletki, bo proszek to mi na bank na pol roku nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz--- 4 funty nie 4.5 tylko ze na jedno pranie dajesz 2 tabletki czyli masz na 28 pran ale ja jak mam bardziej zabrudzone po małej to daje 3 tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie taki proszek wystarcza na miesiac z kawałkiem ale to zasługa mojej corki bo z niej najwiecej jest prania poza tym jak ma tlyko mała plamke to odrazu sie przebiera takze piore jakies 5 razy w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z innej beczki do was dzisiaj,przyszedł mi sms że mam 500 minut w o2..ale powiedzcie mi czy jest jakis numer pod którym można sprawdzić jakie się ma uruchomione taryfy,lub ile minut jeszcze pozostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusk 0123
63 f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja tez pytalam
Nie wiem juz ----> jedna pralke na tydzien ?!? Napisz mi jak to robisz, bo dla mnie przy 2 doroslych osobach 2 pralki kolorow i 1 bialych na tydzien to minimum....... Do tego stopnia oszczedzasz ze w brudnych ubraniach chodzisz ?!? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wrocilam ! Myslalam, ze topik umarl a tu prosze rozwija sie ! Co w tym dziwnego, ze ktos pierze jedna pralke na tydzien? Ja nie chodze w brudnych ale tez wlaczam raz na tydzien i albo kolory albo biale, z tym, ze kolory czesciej a bialych ubran mam nieduzo i czesc i tak musze prac recznie p. delikatny sweterek z kaszmiru. Ja czekam az nazbieram wystarczajaco duzo ubran co nie jest takie proste jesli sie glownie pierze podkoszulki i bielizne, wieksze rzeczy typu spodnie, bluzy, swetry piore co jakis czas bo jesli naloze raz na tydzien to niby czemu mam prac po jednym uzyciu? Wieszam z poworotem do szafy chyba ze zachlapie czy zakurze ale bez przesady. Nie wynika to az z takiej wielkiej oszczednosci ale pralka zuzywa duzo wody a pamietaj o tym, ze sa na ziemie miejsca gdzie jej brakuje. Z oszczednosci zamiast myc pod bierzaca woda nalewam tez do dwoch komor zlewu, w jednej mysje, w drugiej oplukuje. I z oszczednosci jak myje zeby to wode zakrecam. Ale ta oszczednosc to zwykla przyzwoitosc. Nie wyrzucam tez jedzenia i nie kupuje w nadmiarze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka w Belgii witaj spowrotem mam nadzieje ze bedziesz do nas zagladac znowu czesciej. u mnie jest 67 nie wiem ile w tygodniu pojdzie, ale raczej nie duzo, mam zaplanowane pierogi ruskie spaghetti pierogi z miesem. na zupe mam tez skladniki, wiec tylko pieczywo musze dokupic czy jakies drobnostki mysle ze 75 bedzie nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile u mnie w tym tygodniu, dzisiaj 13 w calodobowym u hindusa bo nie bylismy na normalnych zakupch - ja sie rozchorowalam wiec i tak nie jadlam. najwiekszy wydatek w tym tygodniu to nowa metoda antykoncepcyjna nuva ring - 38 euro za trzy miesiace. Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, jeszcze nikt mnie o brudasa nie posadzil ;) Az mnie zatkalo ;) Odpowiadam droga kolezanko: nie, nigdy nie chodze brudna, mam kilka par spodni na kant ktore nosze zamiennie wiec nie piore ich co tydzien. To samo ze spodnicami i zakietami/sweterkami. Sweterki jak polka w Belgii tez piore najczesciej recznie, bo delikatne to. Codziennie zmieniam skarpetki/bielizne/koszule. NIGDY nie bylam w tej samej koszuli w pracy na drugi dzien. Nawet na trzeci albo czwarty albo 10, koszulka dla mnie raz zalozona nawet na pol godziny nadaje sie do prania. Mam taki plus ze moj maz tez zmienia codziennie tez tylko bielizne/skarpetki/koszulke. Do pracy ma dwie pary spodni ktore nosi zamiennie i dwie bluzy. Pracuje na hali gdzie mozna sie latwo usmarowac olejami itd,wiec nie pozwalam zeby lazil do pracy w rzeczach ktore moga sie poplamic i po nich. I tez piore ciemne co weekend a jasne raz na kilka tygodni. Nie lubie bialych koszul i nigdy nie lubialam, wszystko mam raczej czarne/szare/zielone/fioletowe itd. Mam nadzieje ze ta wypowiedz sie satysfakcjonuje :) I nie, napewo zadne z nas nie bylo jeszcze brudne z oszczednosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos - nie kupilam jednak jeszcze zadnego proszku, bo jednak kupie cos w Asdzie porzadniejszego, troche sie boje o ten aldikowy ;) A zreszta popatrzylam i tam jeszcze na 2-3 prania jest,wiec spokojnie :) I znow udalo sie zmiescic w 100 spokojnie, jeszcze na obiadek w pubie starczylo :) 30 poszlo na benzyne, bo troszke trzeba bylo dotankowac, 25 jakos na obiad i ok 40 na aldika, ale z tym ze mam dwa obiady gotowe w domku wiec niewiele kupilismy. Polecam sa tam teraz pomarancze 6 sztuk za 45p - sa pyszne, slodkie i soczyste :) Na obiadek u nas dzisiaj faszerowane papryki - mieskiem mielonym z pieczarkami, polane sosikiem pomidorowym :) Pyyyycha! Polka w Belgii! :D Witam spowrotem :D Ciesze sie ze do nas wrocilas i dziekuje za wsparcie w sprawie prania :) Zapomnialam tam tez dodac jeszcze ze fakt - u mnie pralka jest zawsze pelna, nigdy w polowie albo cos, nie bede wyrzucac kasy z woda i pradem. A propos antykoncepcji - kocham Anglie za to - tu tabletki daja za darmo ;) Mamuska - super ci idzie ostatnimi tygodniami, jecie bardzo dobre rzeczy a wcale nie wydajesz duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz ---- nie przejmuj sie ludzmi wiadomo ze lubia dogryzac ty chodzisz brudna a ja jem w 2 dni pare kilo miesa :D zalosni ludzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska, jak ja bym sobie zjadla pare pierozkow :) Pewnie jakbym sie zaparla to bym zrobila bez problemu, ale zostawilam je sobie jako jedyna przyjemnosc kulinarna ktora jem tylko w Polsce :D I zawsze jak wracam na pare dni do domu to sa pierozki na stole od babci :) U nas byl rosolek wczoraj, a z reszty zrobilam barszcz i tak o to mam dwa litrowe i jeden chyba 0.6 litra sloikow barszczu :) Pewnie bedzie w ktorys dzien :D Wlasnie jestem po lunchu - te pomarancze sa slodkie jak cholera, pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie polecam w Asdzie po funta Domestos taki czarny z zielona nakretka :) Nie ma lepszego na toalety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz niemiec a jak zapytasz o ulubione dania to wymienia: pierogi, golabki, krokiety, rosol, ogorkowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wlasnie przez ta chemie pewnie tak duzo...U mnie byly zakupy w niedziele i dalej wszystko co trzeba mam. Dzisiaj mamy gulasz dla meza z ziemniaczkami dla mnie sam moze jaka surowka do tego ewentualnie. Doszly mi teraz zabiegi fizjoterapii za 25 funciakow przez 8 tygodni wiec nie wiem czy mi sie to zmiesci w 100, 25 zabiegi plus zatankowanie plus zakupy, to juz nic nie zostanie na jakis obiad z piwkiem w soboty albo niedziele, ale zobacze :) Musze wam powiedziec ze od pazdzierniaka do teraz z waszymi radami ale nie tylko zaoszczedzilam jakes poltora tysiaca ktore odlozone jest na koncie oszczednosciowym :) Niezle w sumie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ja tez bym chciała mieć odłożonego tysiaka.. Strasznie ciężko mi idzie odkładanie ....miało mi zostać w tym tygodniu,a brakuje...tz. rozkładam sobie że...ok 30 na paliwo, 20 na gaz, 10 prą.To są stałe tygodniowe wydatki..nie potrafię ich zmniejszyć...do tego oczywiście jedzenie..tak na prawdę nie wiem ile ale ok 80,90 f sprawdzę to...no i tygodniówki nie ma ...raz w miesiącu ubezpieczenie raz na dwa tygodnie tel... raz w miesiącu internet:(...i nawet nie ma z czego zaoszczędzić...ooo zapomniałam o najlepszej opłacie...CZYNSZ ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mialam tylko 500 oszczednosci ale dzis poszły na prad i gaz teraz za miesiac mamy m.o.t w nastepnym tax wiec ciezko u nas z tym oszczedzaniem, czekamy juz 2 m-ce na decyzje czy housing benefit dostaniemy ciagle cos wymyslaja nowego masakra.podliczylam rachunki na kwiecien i 920 nam pojdzie :( a gdzie jedzenie paliwo papierosy i znowu pewnie odlozymy 200 tylko. oby te 200 nie zostało wyciagniete w nastepnym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te sumy co wymieniam to jest tylko jedzenie plus chemia.papierosy czasami alkohol i odziez dla corki i dla nas to osobna sprawa ciagle cos musze kupowac bo jak wiadomo dzieci rosna szybko teraz kupilam adidaski kurtke wiosenna musze kupic buty do szkoły, jakies cienkie rajstopki s,podnie na wiosne, bluzeczkii itp i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×