Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Goga ja bym pewnie zrobiła tak jak Ty:) Nie róbcie mi ochoty na te placki...juz wytrzymac nie moge.. Pociesze sie dwoma gołąbkami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile to zetrzyj se pare plackow albo jak to się praktykuje w mojej rodzince ziemniaki przeciskamy przez maszynke do mielenia miesa ;) też sie wcale narobić nie trzeba :) \ Decydujesz się na ten robot? musze to pomyć wszystko i chyba skocze po ziemniaki :) mam nadzieję że będzie szybko, łatwo i przyjemnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale tu dzisiaj ruch aż miło :) My właśnie wróciliśmy z ostatniego usg, Kluska waży 2883g i ułożona jest prawidłowo główką w dół. Trochę ma dzisiaj nerwa, najpierw strzelała miny a potem zasłoniła buźkę rączką. Następnym razem zobaczymy się już twarzą w twarz :D Wczoraj była położna i ustaliłyśmy tzw plan porodu, czyli musiałam wybrać gdzie chcę rodzić , jakie znieczulenie, jak długo potem chcę zostać na porodówce, jak chcę urodzić łożysko, w jakiej pozycji chciałabym rodzić (tu wpisałyśmy: jak mi ciało podpowie ;) ) itp Sporo tego było, nawet pytanie czy jak już urodzę to chcę żeby mi dziecko położyły od razu na piersi czy mają je wcześniej umyć. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to że w każdej chwili mogę zmienić zdanie, nawet jak już będę dłuższy czas siedzieć w basenie a stwierdzę że nie wytrzyma jednak tego bólu to wsadzaja mnie w karetkę i jedziemy do szpitala na zzo. Powiedziała że nie będzie mnie oszukiwać i poród naprawde strasznie boli, ale to nie są zawody na najdzielniejszą kobietę i jak chcę mocniejsze znieczulenie to je po prostu dostanę i tyle. Podoba mi się to podejście :) Smile no dziwię się że się wnerwiliście, kolor to jednak ważna sprawa, miedzy innym po to kupuje się całkiem nowy samochód, żeby mieć możliwość wyboru. Goga to będzie pierwsze weselicho Misia :) a gwiazdą będzie z pewnością Banmon firma ma tempo iście błyskawiczne :) a teraz testuj i pisz ! MArzena moja mama po ponad 20latach pracy jako nauczyciel w przedszkolu jest lekko przygłucha ;) Jedna z jej koleżanek wybrała się kiedyś na czyszczenie uszu za pomocą topiącej się świeczki (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa, ale pewnie wiecie o co chodzi) i jak po tym czyszczeniu wróciła do pracy do przedszkola to myślała że oszaleje, bo za dobry słuch miała i tylko czekała aż znowu się uszy zapchają :D Amerie jak nie mozesz dużo pisac to dawaj chociaż czasem znać czy jeszcze jesteś w dwupaku czy już nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no to twoja panienka już spora dziewczynka jest :) podoba mi sie takie podejście w uk z tym planem porodu, u nas jak nie pójdziesz do SR to nic się nie dowiesz na temat zasad panujących w szpitalu a plan rodzenia to chyba za 100 lat do tego grajdołu dojdzie :o eh co za kraj. Ja widziałam wczoraj Amerie na facebooku więc wczoraj raczej w dwupaku była.... ale teraz to w kazdej chwili w sumie może ją chwycić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Amerie to już "na dniach" może się rozpakować :) A co do porodu w UK to jeszcze w jednym mnie zaskoczyli. Otóż jak będę miała już dosyć regularne skurcze (tak co 10-15min) to mam najpierw zadzwonić do centrali położnych i jedna z nich przyjedzie do mnie do domu sprwadzić tętno Kluski i rozwarcie szyki macicy. I to ona powie mi kiedy mam jechać na oddział :) w sumie fajnie zawsze to lepiej w domu dłużej posiedzieć niż się męczyć kilka godzin dłużej w obcym miejscu . Poza tym jak wszystko będzie dobrze to już po 2-3 godzinach po porodzie możemy jechać do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo moja znajoma mi opowiadała że ona pojechała z dosyc silnymi skurczami i regularnymi do szpitala i ją odesłali bo miała rozwarcie na 1cm, powiedzieli że nad ranem ma przyjechac bo to jeszcze długo potrwa, po 3 godzinach tak ja nawalało ze spowrotem wsiedli w samochod i pojechali do szpitala i okazało się że rozwarcie mocno przysp[ieszyło nie pamiętam tylko na ile ale już jej kazali zostac, i ona sie troche na to skarzyła bo u nas biorą nawet z 1cm do szpitala.....bo to różnie bywa, czasami naprawdę idzie szybko mimo ze my pierworodki ;) moja mama np mozna powiedziec ze ekspresowo mnie urodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola nawet nie mów..u nas to można pomarzyć o takim traktowaniu...Przeraża mnie to juz teraz a co dopiero jak bede w 9 miesiącu... Banmon myslisz,że mi sie chce na tarce robic te placki?:D W życiu. A maszynki do mięsa nie posiadam tutaj.Poczekam az sobie sprawie ten robot i wtedy pomyslimy. Chciałabym jak najszybciej. Na 90% chce ten co Ty masz,ale do końca nie wiem jaki kupimy.. Miałam sie zdrowo odzywiac a zeżarłam pół czekolady:/ Na poczatku to sie bardzo pilnowalam a teraz szkoda gadać...Może dlatego ze na slodycze nie mogłam patrzec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeć tez by mi się nie chcialo a też maszynki nie posiadam. Smile ja sobie wlasnie często podjadam slodkości i doszłam do wniosku ze powinnam z tym skonczyć ale chyba bedzie ciężko :o :) mi bardzo szybko ten robot przysłali ale teraz jak się cos kurierem zamawia to raczej dostarczenie to zazwyczaj kwestia 3 dni jest.... ale się dziś dziwnie czuję, boje się że choroba mnie łapie, jakoś tak głowa mnie boli jak na przeziębienie :( chyba jakies mleko z czosnkiem i miodem se zapodam.... dziewczyny wy tez macie taki problem z zapchanym nosem, ja praktycznie od początku ciąży już mnie trafia powoli bo nie pamietam kiedy ostatnio 'normalnie' oddychałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym sprawdzaniem rozwarcia to aż mnie wczoraj rozbawiła :) bo mówi że jak ta wezwana położna przyjedzie do mnie to będzie musiała mi zajrzać w pochwę żeby sprawdzić rozwarcie. Ona wie że to krępujące no ale niestety będzie musiała tam zajrzeć. Ciekawe ile razy tutaj ginekolog cie przeprasza zanim zajrzy ci między nogi ;) A jeszcze pytała MAłża czy ma ochotę przeciąć pępowinę i że nie ma się wstydzić jak się popłacze bo to się podobno często zdarza :) A tymi plackami to kusicie....chociaż chyba wolałabym gołąbka, tylko absolutnie nie chce mi się ich robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja od jakiegoś czasu nie oddycham, ja dyszę...jak parowóz. Małż się ze mnie nabija że czasem dyszeniem zagłuszam inne odgłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas to na pewno przepraszają w szpitalu za cokolwiek :) przecież my cywilizowany i kulturalny kraj jestesmy a lekarze mają wprost idelane podejście do pacjenta ;) a wiecie ja gołąbkow nigdy w zyciu nie zrobiłam i raczej chyba nie zrobie ;) za bardzo leniwa jestem, poczekam aż ktos wymysli maszynke do gołąbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale tobie to już zupelnie teraz ma prawo byc ciężko oddychać :) ja sapie jak na razie najwiecej wieczorami bo jakoś ciężko mi na klatce piersiowej, no i jak gdzieś się muszę ruszyć to też sapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laski nie mialam czasu pisac ciagle to samo. dzis wstalam pozno i mam lenia na dzien dobry. ale ostatni dzien i tydzien wolnego :) moi rodzice przyjezdzaja w srode wiec nie bedzie nudno. przypomnialo miie z tematu butelek ze kolezanka mi polecila butelki Dr Browns ze specjalna rurka antykolkowa sprawdzila wszystkie na swoim malym i te pomagaly http://images.google.com/images?q=butelki%20dr%20Browns&biw=1436&bih=758 I jeszcze wam pokaze co mi sie spodobalo na ebayu http://cgi.ebay.co.uk/4-Pce-Newborn-0-3-Months-Baby-Outfit-Funky-Bee-Design-/120630233297?pt=Baby_Clothing&hash=item1c161f48d1 U mnie w poniedzialek byl okropny wypadek, kobieta jechala rodzic do szpitala i zderzyli sie z innm samochodem, niestety zabrali ja do szpitala helikopterem i urodzila dziewczynke i dziecko zmarlo a ona jest podtrzymywana przez maszyne :( wczoraj sie dowiedzialam ze to byla corka od managera z ksiegowosci ode mnie z pracy. az nie potrafie sobie wyobrazic tego :( Ola powiedz mi jak oni sprawdzaja wage dziecka ze tak dokladnie ci podali? A i tez musze sobie sprtawic jakis robot ale narazie mamy wydatki do domu, idziemy w poniedzialek ogladac :) ok spadam do sklepu po chleb a jutro jade na zakupy bo nie mam sie w co ubierac :-o i wiecie co dzis sie zwazylam i waze 57 kg a w poniedz bylo 59 wiec nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope to może będziesz jedna z tych szczęściar które chudna w ciąży ;) mi tam waga powoli bo powoli ale idzie do góry. Fajna pszczółka :) w sam raz do dobrego zdjęcia. Z tymi butelkami to różnie słyszałam jednym pomagaja innym nie, na każde dziecko co innego działa, jedyne do czego sporo osób było zgodnych to to że są upierdliwe w mysciu. Ja postawię raczej na butelki z aventu. To wesoło bedziesz miała :) no i w koncu zasłuzone wolne :) ja sobie zrobilam mały spacer, nakupiłam owocow i bedę chyba sokowirówkę testowac a póżniej tarkę na ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam:) nareszcie moglam co nieco poczytac co naskrobalyscie,oczywiscie nie dokladnie czytalam bo czasu za malo ale co nieco wiem:) U mnie wszystko w porzasiu,maly ma juz 4 kg:) jest grzeczny takze nie mam problemow. Jedynie ma problem z kupka...musze mu pomagac ...masowac brzuszek,czopki itd...bylam u pediatry ale przespisala jakies kropelki po ktorych efektu nie widac... Chcialam zapyac mamuski ze stazem...jak szczepiliscie swoje pociechy/ tymi platnymi szczepionkami czy z NFZ? chodzi mi oczywiscie o te szczepienie obowiazkowe pierwsze...bo ja ide z malym za 2 tyg i kazalai mi sie zastanowic wiec nie wiem co wybrac...hmmm...jak byscie mogly to doradzcie:) Gdzies tam pisalyscie o odkurzaczach i przypomnialo mi sie jak ja panikowalam ze wlaczeniem odkurzacza przy malym...myslalam ze sie wystraszy...i zwlekalam z tym az przyjechala kuzynka i uswiadomila mi ze w moim odkurzaczu jest opcja wylaczenia glosu hahah:) i takim sposobem poznalam swoj odkurzacz ktory mam od 2 lat haha:):):) Uciekam narazie bo maly bedzie jadl...buziaczki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiad zrobiony, ziemniaki kalafior i jajko sadzone :) W przyszłym tyg będę mieć więcej czasu to będę bardziej aktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka fajnie że mały jest grzeczny a mamusia zadowolona :) Banmon ja też raczej kupię z aventu. A co do jedzenia to mam schize mała bo kontroluje sie bardzo, jeszcze sobie przypomnialam że nie jadłam szpinaku a ma dużo żelaza więc jutro muszę kupić. W moim trybie życia wszystkomsm poplanowane bo czasu mało. Właśnie jem i mi niedobrze. Mam zwrotki czasem szkoda że mi sie późno zaczęły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenka to już kawał chłopaka :) dobrze ze maly grzeczny i daje ci troche spokoju :) Hope a to codziennie masz zwrotki? ja ma taka zasade ze nie mogę jesc dużo tylko często ale male porcje bo jakbym się najadła za duzo to też zwrotke bym zaliczyła ;) ale to zdecydowanie nie to samo co ten koszmar z pierwszego trymestru :) w żelazo nie tylko szpinak jest bogaty więc spokojna glowa ;) są rzeczy o wiele bardziej bogate w ten pierwiastek :) a ja wykorzystałam już sokowirówkę :) soczeka po prostu pychotka - jednak te nawet świeżo wyciskane soki ze sklepu to kicha ;) bo wiecie ja sobie kupowałam takie ze świezych owoców ale jednak co swoje to swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście nie codziennie czasem tylko mnie zmuli i dalej nie mogę patrzeć na słodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się wściekłam właśnie dostałam paczkę z jedną z 3 książek , które powinnam dostać z tej księgarni. I co? I dostałam nie to co zamawiałam, szlag!!!! Chciałam: http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/kiedys-peter-h-reynolds-alison-mcghee-opole_3194687.html a dostałam : http://www.polskaksiegarnia.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=36393 Tytuł ten sam ale treść chyba jednak inna. Po prostu ręce już opadają. Najlepsze że już nie ma na ich stronie tej którą faktycznie zamawiałam! Wysłałam im już meila , i zwróciłam uwagę na różnice w cenie obu książek, bo teraz to chyba jedyny dowód że coś jest nie tak. A juz myślałam że przestane się na nich obrażać i kiedyś coś jeszcze zamówię... Marzenka fajnie że synus dobrze rośnie! Mały przystojniaczek (widziałam fotki na nk) Hope fajna ta pszczółka, podobne stroje mają w mothercare, ale chyba poczekam na zimowe przeceny. A co do wagi maluszka, to mierzą obwód główki, obwód brzuszka i długość kości udowej. Potem na tej podstawie komputer podaje wagę dziecka. Pewnie jest jakaś granica błędu ale myślę że nieduża :) Banmon to już pierwszy test za Wami , chyba masz nowego przyjaciela ;) Teraz muszę w końcu zrobić obiad, u mnie zresztą podobnie jak u Hope : ziemniaki , jajko sadzone i mizeria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no to nieźla ta ksiegarnia ! zadzwoń do nich i opieprz. No to już jest trochę przesada z ich strony zeby wysyłać rzeczy których się nie zamawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope to dobrze ze nie ciągnei cię do slodyczy bo tak nie przytyjesz :) poza tym to nie zdrowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Goga- uwielbiam dzieci, a już małych chłopców to ubóstwiam :P mój się śmieje ze to podpada pod obsesje, bo jak widzę takie maluchy płci męskiej to aż mi sie oczy świecą ;) Gdybyś mieszkała blizej to chętnie bym się Michasiem zaopiekowała ;) a tak musi być główna atrakcją wieczoru ;) Marzenka- dobrze, ze mały grzeczny, wstawiłabyś może jakieś zdjęcie tutaj, bo też chciałabym go zobaczyć Hope- tydzień wolnego Ci sie przyda, ale jak będziesz miała rodzinkę w domu to słodkie lenistwo i "nicnierobienie" Ci nie groźne ;) Banmon- teraz będziesz miała zajęcie na jakis tydzień, zanim dojdziesz co do czego, chyba że chcesz mieć niespodzianke jak Marzenka i odkryć nowe funkcje po dwóch latach :D Smile- to wcale nie głupi problem, niby "tylko" kolor lakieru ale płacicie i macie prawo wybrać to, co Wam sie podoba Ola- tutaj pomarzyć mozna o takiej słuzbie zdrowia :o pewnie dlatego musisz sie męczyc z ksiegarnią, za dobrze byś miała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj na obiad robie kluski śląskie, tylko że zamiast sosu mi się jakieś farfocle porobiły :P mimo że robiłam wszystko tak jak zawsze...ale sytuacja opanowana, sklep jest blisko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja weszlam tylko zameldowac ze ciagle jestem ciezarowka ;) przepraszam ale mam taki scisniety grafik ze szok.... ale i tak jest fajnie bo nie jestem sama :D pozdrowionka wszytskim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim Ja właśnie wybieram sie na zakupy, trochę późno ale lepiej to niż wcale. M coś tam robi w domu a ja lubię sama polazic więc jestem happy :) Wczoraj moi rodzice przylecieli ale do środy będą u mojego brata on trochę ode mnie mieszka 3 h drogi więc narazie podali mi jedzenie. Pyszna polska kiełbasę i inne przysmaki. Mmmm A rzeczy które mi mama kupiła dla dzidzi są w rozm 56 i chyba sie w tym utopi. Dopiero tak na 3 mce bo nie sądzę że będzie większe niż 3 kg. Pozdrawiam i udanego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a my mam talent ogladamy,dopiero z kina wrócilismy.. Hope jeszcze sie zdziwisz przy porodzie jak mała sie urodzi:D Każda by chciała jak najmniejsze urodzić,bo niby łatwiej:) Kurcze mialam se ten robot kupić i nadal nie wiem jaki:/A myslalam ze dzisiaj wybiore..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niedzielnie Hope ja wczoraj pierwszy raz weszłam w alejkę z ciuchami dla dzieci i zobaczyłam jakie duże sa te ciuch w rozm 56 i 62 i powiem że te 56 wydawały mi się bardzo duże więc chyba kupie pare takich .... Fajnie że rodzinka przyjechała do was :) Smile my wczoraj wykorzystalisy robot do obiadu i jak dla mnie bomba :) pokroił wszystko na sałatkę, z ziemniaków porobił talarki w mig :) na razie chyba zadowolona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się pochwalić że wczoraj po raz pierwszy Bąbel skopał tatusia ;) kazałam mu przyłozyć rękę do brzucha i poczuł małego, czasami jak się dobrze ułoże to dosłownie pod palcami go czuje (mam nadzieję że to on a nie gazy :) ) no i akurat tak było wczoraj, M zadowolony ;) niby jest tak że jak ciągnie na słodkości to dziewczynka będzie a ja do słodkiego lecę aż mi się uszy trzęsą a i tak chłopiec będzie więc z tymi przesadami to smieszna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×