Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość iwonka52
dzieki za mile slowka. juz kopiuje :-) Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........34...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 26...................Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26........... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82........27.....29.09.10.........24...córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............22...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........22..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......22....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........21..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........21......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........21 ....synek.....Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........14............near Liverpool oj faktycznie jestem ostatnia :-)) pozdrawiam i zycze dobrej nocki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Ja na wyjeździe ale zabrałam komputer, czas w pracy jakoś leci, ale to 10 godzinne stanie mnie męczy... Ostatnio cała miednica mnie boli, przez to chodze jak kaczka a czuje się jak słoń hehe Przytyłam 6kg, ale jakoś po sobie tego nie czuje, za to brzuszek co raz większy:D Kocham figle mojego synka w brzuszku:) Już nie moge isę doczekać września i tego kiedy w końcu wezme go w swe ramiona:) W czwartek wracamy do domu, a w niedziele mamy plan jechać na carboot :D hihi mam nadzieje że znajdzie się coś fajnego dla bobaska:D A teraz mykam spać bo jutro o 4.30 trzeba wstać:) No i już dzisiaj zmieniam tydzień, mimo że 23 zaczynam jutro:) Kolorowych snów i trzymajcie się ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina gratuluje chlopczyka :D widze ze ich coraz wiecej ;) tym ze malo sie ruszal podczas usg nie martw sie jak tylko czujesz ruchy wogole w ciagu dnia to wsyztsko jest wporzadku :) moze byl zmeczony poprostu majowka przygotowan narazie nie ma zadnych heheh musze pozbierwac wiekszosc rzeczy wi nasz znajomy jedzie do pl samochodem 10 czerwca to nam pozabiera madziulek spokojnie :) dasz sobie rade napewno. Mowiac szczerze ja przez ost 2 miesiace niepracowania chyba sie zanudze, lubie pracowac no ale co zrobic, ja na basen nie chodze bo nie umie plywac :Dtzn niby umie ale nie lubie wkladac glowy pod wode i nie plywam wcale :P ello iwonka pewno ze mozesz sie dolaczyc :) emilka ehhh te hormony, ja przez nie pol ciazy przeplacze :P milka ja ledwo chodze bo spojenie mnie tak boli, tzn chodze ale jak pingwin heheh, boli strasznie noo ale pare miesiecy jeszcze wytrzymam, pozniej bedzie oki- mam nadzieje ;) dziewczyny ja wczoraj bylam w szpitalu od samego rana. jak wstalam stwierdzialm ze wszytsko jest mokre i przestraszylam sie ze to wody sa bo tak wygladalo, taki bezbarwny plyn jak woda, zadzwonilam do szpitala kazali przyjechac, podpieli na pol h do ktg, zrobili cytologie, zbadali, zrobili usg i z malym wszystko okej, wod duzo jest, a oni sami nie wiedza co to bylo :( mam nadzieje ze sie nie powtorzy! jedna mowi ze maly mogl skopac pecherz w nocy i to byl mocz a druga znow ze mogly to byc jakies uplawy. Niewiem mi to nie pasuje ani jedno ani drugie, mocz ma specyficzny zapach i uplawy tez i nie czuje zebym miala jakakolwiek infekcje...poczekamy na wyniki cytologii, ale przerazilam sie rano. Za to naogladalam sioe rodzacych kobiet :P polozyli mnie na oddzial i jedna lezala obok mnie, przyszla z 0,5 cm rozwarciem i w ciagu 1,5 miala juz 5 :D bozeee zeby nam tak poszlo szybko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe dobrze ze zbadali Ci i wszysko OK. Ciaza to taki dziwny stan, ze nigdy nie wiadomo z czym sie rano obudzimy. A moze to mokre to nie Ty tylko Twoj :P? Najwazniejsze ze przebadali Cie i wszystko w porzadku. Co do plywania i wody jakbym siebie slyszala. Ja tez glowy pod wode nie lubie wkladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 - ja miala to samo podczas drugiego usg. widac bylo , ze dziecko lezy lezy i sie nie rusza i ta babka co robila usg mowila tylko no dalej rusz sie leniuszku:P wkoncu jak mi powiercila brzuch ponaciskala to cos tam sie ruszyl i dostrzegla plec , takze za bardzo sie nie martw , bo moze dzidzius wlasnie wtedy spal. Dziwne jest troszke , ze nie czujesz ruchow , chyba , ze u kazdej kobiety jest to indywidualne , ja jestem w 22 tyg. i w zaleznosci od dnia czy nocy czasem czuje mocne kopniaczki a czasem delikatne stukanie. iwona52 - witaj w naszym forum:) gratulacje :) pamietam jak ja bylam w 14 tyg. a teraz juz 22! Czas strasznie szybko leci i ani sie obejrzysz a bedziesz juz miala drugie usg i poznasz plec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byly juz tematy wozkowe ale wtedy nie rozgladalam sie za wozkiem jeszcze i malo do mnie docieralo :) Mam pytanko do tych co juz maja wozki a szczegolnie do dziewczyn co juz urodzily, jakie wozki macie i jak sie sprawuja? Moi znajomi kupili Maxi Cosi. Widzialam, wozek super, pompowane kola i bardzo porzadny ale bardzo drogi :( Mi podoba sie My4 z MotherCare. Moze cos uzywanego na Carboodzie sie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciaa89 ja chyba nie bede juz nic na ten temat czytac w necie bo kazdy pisze ze powinnam czuc juz te ruchy i tylko sie stresuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie:-) Ewelina nie martw sie ze nie czujesz ruchow, ja zaczelam czuc ruchy dopiero jakies 10 dni temu, a dzis konczy mi sie 22 tydzien. to jest kazdego indywidualna sprawa, zalezy takze od tego jak Ty jestes zbudowana, w jakiej pozycji jest dziecko i jak duze masz lozysko. Ja czuje juz dzidzie ale nie sa to mocne kopniaki, czuje ze sie rusza ze sie rozpycha i ze daje male kopniaczki, ale moj chlopak kladac reke na moim brzuchu tego nie czuje, czyli sa one jeszcze bardzo slabiutkie. Ja czuje najczesciej ruchy po zjedzeniu loda i polozeniu sie na wznak na lozku, wtedy jak sie zupelnie nie ruszam, maluch zaczyna swoje wygibasy. Takze Ewelina nie martw sie na pewno poczujesz ruchy niebawem!!!!! jogurt na zgage faktycznie dobry, ale rennie tez musze sobie kupic, bo coraz bardziej mnie to meczy. Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........34...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 26...................Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26........... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82........27.....29.09.10.........24...córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............22...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........22..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......22....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........22..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........21......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........21 ....synek.....Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........14........... .near Liverpool Jest to ostatnia tabelka, zeby nie bylo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola na zgage podobno dobrze zjesc cos slodkiego, niewiem po sobie bo nie mam zgagi wogole (jeszcze;)) Mada tylko ja czulam jak ze srodka lecialo nawet jak wstalam rano hehehe wiec to Moj M napewno nie byl :D ale masz pomysly :P ojoj tygodnie leca leca, u nas w poniedzialek bedzie 28- szok! dwanascie tygodni do konca. ide do poloznej jutro zeby sie dowiedziec czy nie mam przeciwskazan do lotu :) i oby nie, bo nam sie pokrzyzuja plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi ktory okres czasu pracy jest brany pod uwage przy wyliczaniu macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wróciłam z zakupów z mężem i wiecie co? no jeden wielki śmiech , poruszam sie wolno ,więc ciągle mąż mnie gubił, zwykle zakupy trwały do pół godziny , warzywniak , polski sklep, bankomat itp, dzisiaj zajęły o godzinę dłużej :D jeśli chodzi o wózki to na naszych carbudach sama lipa , jakieś takie niewymyte i brudne zawsze że nawet sie oglądać nie chce, ale za to ciuszki za 50p nakupowałam :) z wyczytanych opini skłaniam sie między silver cross a emmaljunga , chociaz któraś tu pisała o Hauck - też ma dobre opinie , tyko nie wiem czy z fotelikiem do auta czy fotelik lepiej kupić osobno i czy wszystkie foteliki pasują do wszystkich modeli aut? hhmm Nescafe ja nie płacze , mnie po prostu ciągle cos nie pasuje i jeżdże po ludziach ostro ,daj znać po wynikach co i jak z tym "mokrym" ewelina81 spróbuj może zjeść coś dosyć slodkiego , odczekaj 10 minut aż cukier dojdzie do dziecka , wycisz sie i może akurat coś poczujesz , ale tak jak pisze Lola844 to zależy od wielu innych czynników , nie martw sie przyjdzie czas kto reflektuje na kawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja dzisiaj bylam na antental classes w przychodni.Bylo pare osob, w tym panow.Polozna bardzo fajna.Rozmawiala o sposobach lagodzenia bolu.Byla bardzo pozytywnie nastawion do wszytkiego.Pokazywala jak wychodzi dziecko za pomoca odpowiednich pomocy.Ja sie troche martwie bo ostatnio mi polozna powiedziala ze dziecko jest pleckami do tylu, nazywa sie to jakos postprior.Co wolywa oczywiscie na gorszy porod.Poza tym ja czuje ze mala jest w poprzek bo mnie ciagle pcha w prawy bok albo w biodro.Jeszcze jest jednak troche czasu do ustalenia pozycji.Warto tez ponoc siedziec nie podpartymi plecami,a pochylinymi do przodu i nogi rozkraczone.To wplywa tez na odpowiednie umiejscowienie. Nescafe jak pisalas o tych wodach,to sie postawilam na twoim miejsccu.Ja to bym dopiero spanikowala.U mnie jest tak ze jak sie za duzo naczytamo czyms, to pozniej sie martwie.Moze to po prostu uplawy.Ja w sumie kiedys milam bardziej wodniste.Ponoc z wiekiem ciazy ilosc wydzieliny sie zwieksza.Ja mialam wczesniej jakis maly stan zapalny i moze dlatego.Bralam globulki i po nich mam mniejsze uplawy, za to mam uplawy bialo zoltawe.Niestety tutaj nie za bardzo mi chca sprawdzic czy mam jakis stan zapalny i sie zbytnio tym nie przejmuja.Jednak jak masz duzo wod to powinno byc w porzadku.:) Emilia mi sie podoba wozek emmaljunga.Sa one jednak dosc drogie,chyba ze jakis zadbany uzywany.Ja bedac w Polsce wypatrzylam sobie polskiej firmy roan,cos podobnego do emmaljung czy inglesina.Sa ponoc niezawodne i ciesz sie dobra opinia.Maja tez fajne kolory.Bylam dzis w mammas &pappas.Wiekszosc wzokow z glebokich sa takie smutne, szare kolory.Wiec chyba sprowadze z Polski kurierem.Juz zreszta mam mniej wiecej wypatrzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wózków to my się rozglądamy za Quinny, alkbo my choice4 zielony z mothercare:) Jeden z nich kupimy, a który to się okaże jak na ebayu będzie okazja, choć dziś widziałam taki jak chce my4 zielony za 150 w manchasterze tylko że to za wcześnie na kupno wózka:D Pozdrowionka i już jutro wracamy do domu jupi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania8373
hej dziewczyny.... Mam do Was pytanie bo bardzo się dręczę tym. Też jak wy jestem w Anglii i też jestem w ciąży,teraz 20 tydzień. Ale martwię się właściwie cały czas, pracuję jako pokojówka w hotelu. Już pomijam dzwiganie czy schylanie się, chodzi mi o środki czystości. Boje się,że chcąc nie chcąc wdycham to i to może zaszkodzić mojemu dziecku. Co prawda już nie używam nic poza płynem do szyb,płynem do naczyć, pronto do kurzu i to wsio, ale i tak sie martiwe. Bo wiadomo, cały dzień mam z tym styczność i nie wiem czy to dziecku nie zaszkodzi. Proszę napiszcie co Wy o tym myslicie??? Czy któraś z Was też pracuje jako pokojówka?? A może któraś z Was słyszała o podobnej sytuacji. Pozdrawiam Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugasja
O matko dziewczyno przeciez nie wdychas kwasow stezonych czy trucizn na szczury. Opanuj sie ,nic twojenu dziecku nie bedie. Niestety to jest Anglia i tu nikt nie trzesie sie niepotrzebnie nad ciezarna. Wykonujesz zwykla prace, nic co jest praca w trudnych warunkach. Slow brak :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania8373 najlepiej bedzie jak porozmawiasz o tym ze swoja polozna i jej sie zapytasz, ale mysle, ze nie sa to szczegolnie trujace srodki, ale np. z domestosem bym uwazala.Poza tym praca pokojowki moim zdaniem jest za ciezka dla osoby ciezarnej, moja kumpela kiedy byla w ciazy a tez pracowala w hotelu, na czas ciazy siedziala na recepcji. Na pewno wypelnialas risk assessment form, i tam jest rubryka o ewentualnej zmianie stanowiska pracy jesli obecne wymaga wysilku fizycznego i dzwigania powyzej 5 kg, oraz ogolnie pracy w szkodliwych warunkach dla ciazy.Moim zdaniem powinnas porozmawiac o tym z kim z Human Resources, na pewno macie osobe w hotelu odpowiedzialna za to.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dziewczynki tak sie przygladam tabelce, bo chcialam sprawdzic, ktora teraz ma najblizej do porodu i zauwazylam ze cos jest pokrecone znowu z emilia i madziulkiem.Madziulek ma wpisane 34 tydzien, a termin porodu na 13.07, a emiliabhx ma 29 tydzien i termin na 28.07. Macie w az 5 tygodni roznicy w podanych tygodniach a w terminach porodu tylko 2 tygodnie bo jedna ma 13 a druga 28. Troche to dla mnie zastanawiajace :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Lola co do tabelki to ja mam prawidlwoy termin, a emilia powiedziala ze juz nie ma sily poprawiac:)bo caly czas ktos jej odmladza ciaze.Wiec ona ma pozniej ode mnie 2 czy 3 tygodnie. Co do pracy w hotelach to faktycznie jest ciezko.Slyszalam ze dziewczyny pracuja za ciezko.W duzych koorporacjachfirmach sa odpowiednie osoby jak mowi lola i odpowiednia polityka.Tylko trzeba sie czasami prosic, bo oni sie nie wychyla.Ja nie mialam w ciazy zbyt ciezkiej pracy fizycznej,ale wizala sie ze staniem na nogach.Uwazalam co dzwigam i na pewno nie wiecej niz 5 kg.Pozniej jak mi troche brzuch urosl,choc nie mialam duzego w 6/7 miesicu nawet 3 kilo wydawalo mi sie ciezkie.Po 5 godzinach stania juz tez mialam bol w krzycu, co wczesniej mi sie zdarzalo po 9, 10 godzinach.podziwiam dziewczyny ktore ciezko pracuja.Co do srodkow mysle ze zwykly plyn nie szkodzi, tylko jakies silniejsze chemiczne srodki.Wszytko zreszta z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja właśnie wrcam z pracy autobusem jeszcze jakieś 3,5godziny a już godzine jedziemy, ale na szczęście to już końcówka tych męczących dojazdów i pracy po 10 godzin:D Niedługo mają otworzyć nasza nową fabrycke i o tej zapomnimy:) Ahh że ta stara musiała się spalić... No i co do stania to mi dzisiaj kręgosłup wysiada... te 10 godzin to zdecydowanie za długo, ale może przeniosą mnie jako jedną z pierwszych do nowej fabryki na stare zmiany po 8 godzin i nie będzie nocek!! Hura! A tak w ogóle to dostaliśmy z mężem urlop i od 14.07 do 02.08 mamy wolne i wybieramy się samochodem do Polski, przy okazji zrobimy zakupy dla dzidziusia:) Ajjj już nie moge się doczekać jeszcze 6 tygodni... no i od tego 14.07 moge iść już na macierzyński, dlatego wziełam urlop, żeby jeszcze do połowy sierpnia popracować i potem bye bye:) hehe Przyjaciółke ścigne na 2-3 tygodnie i nagadamy się za wszystkie czasy hihi Pewnie te tygodnie będą się dłużyć ale dam rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania873 - ja pracuje jako pokojowka i tez balam sie troche tych srodkow , ale nie jest zle , moja ciaza przebiega prawdilowo , poza tym mam kolezanke , ktora pracowala do 7 miesiaca i urodzila zdrowego synka. Powiem wam dziewczyny , ze praca w hotelu jest bardzo bardzo ciezka , ale ja nie mam innego wyjscia , bo chce miec platny urlop i potrzebuje pieniedzy , ale wiadomo , ze gdyby cos sie dzialo z moja ciaz a, dzieckiem , od razu poszlabym na zwolnienie. Mi poszli troche na ugode , mam mniej pokoi niz inne dziewczyny , mam zmieniona sekcje na troche lzejsza i ogolnie bardziej sie mna przjemuja. Mam zamiar pracowac do lipca a co z tego bedzie zobaczymy. na szczescie w czerwcu pod koniec mam 10 dni urlopu holiday wiec sobie odpoczne tylko szkkoda ze nie w Polsce:( aa i tez chcialam dodac jak zwykle , ze po pracy krzyz wysiada , chociaz to tez zalezy...ogolnie w anglii nie przejmuja sie tak ciaza jak w Polsce , w Polsce nie pozwolono by kobiecie pracowac tak ciekzo no ale coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że w polsce to nie pozwolono by kobiecie tak cięzko pracować, bo najzwyczajniej w życiu by ją zwolniono kuzynka w lipcu sie hajta, od dwóch lat pracuje w sklepie z drogimi ciuchami , poprosiła więc na piśmie o dwa tygodnie urlopu które jej sie przecież należy , w zamian dostała wypowiedzenie , kiedy poszła do menadzerki po wyjaśnienia , ta jej powiedziała że po prostu nie moga sobie pozwolić dać jej dwóch tygodni urlopu tak w polsce wszyscy wszystkimi sie przejmują , pod warunkiem że ma sie szeeeeeroooookie plecy ;) przepraszam ale mam takie nastawienie do pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka52
hej dziewczynki :-) u mnie ciezko tzn nadal mecza mnie nudnosci a na dodatek okrutne zmeczenie :/ powiedzcie w ktorym tyg wam przeszly nudnosci i wymioty. ja jestem w 14 tyg i mysle ze juz powinnam zaczac sie czuc lepiej no kurcze co jest grane ;-) juz nie moge sie doczekac weekendu- 2 dni wolnego i sobie odpoczne! pozdrawiam was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny! Dzisiaj znowu zapowiada sie ladny dzien:)Przynajmniej u mnie.. Iwonka juz niedlugo ci to powinno ustepowac.Zreszta nie ma na to reguly.Mi zaczely mdlsoci z zmeczenie ustepowac od 17, 18 tygodnia.Ja to milaam w ogole jesien a potem zime za oknem.Bylam chyba podwojnie zmeczona i depresyjna.Pozniej rzadko mi sie zdarzylo zwymitowac.Jak cos zjadalm ciezkostrawnego.Teraz z kolei mam tak pod koniec scsniety zoladek ze jak zjem szczegolnie na sniadanie sporo ilosc popijae duz iloscia plynu to tez mi sie od razu cofa. Mnie czeka malowanie w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja sie nie zgodze z podejsciem do ciezarnych - ze jest gorsze w Pl niz UK. Zwolnienia zdarzaja sie i tu i tam. Mamy tu przyklad Aureli ze nie jest tak rozowo w Anglii. Osobiscie nie znam nikogo w Polsce, kogo zwolniliby w ciazy wiec nie moge powiedziec, ze to sie czesto zdarza. Ale to tez tylko moje zdanie i kazdy ma swoje :) Oba kraje maja plusy i minusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,zaczynam sie organizowac od paru dni na nowo-tzn po wyjezdzie mamy.obowiazkow wiecej ale daje rade;) u na bez zmian,cycek oki,sutek oki-choc z tej piersi co byla chora pobolewa jak przystawiam mala-ale nie rozkrwawia sutka ani nic,potem przechdzi-moze kwestia zahartowania tego sutka.w koncu od ponad 2 tyg byl nie uzywany przez mala:D u mnie pieknie wiec od 3 dni non stop na dowrze,dzis w samym bodziaku na spacerku w parku bylismy-upal jak 150.az od tego slonca mnie glowa rozbolala i jako nie moge dojsc do siebie. mam kolejna rade praktyczna-nie kupujcie duzo pieluch newborn jednej firmy bo sie moze okazac ze wasza pociecha sie juz w nia niemiesci-ja tak odstawialam cala paczke huggisow ktore sa jakies mega male:Olecimy na pampersach teraz.i to tez jak tylko skoncze zaczeta paczke przechodze na dwojki. ja mam wozek huck-super jestem bardzo zadowolona.pisalam gdzies ze ma pare wad ale na serio generalnie na 5.dokupilam do niego raincover i jest idealnie-zadna pogoda nam nie straszna:D wyslalam forme na child benefit,odeslali certyfikat urodzenia ale zadnej informacji,ze dadza znac co w mojej sprawie ani nic.ciekawe... ktoras czytala/czyta/planje czytac ksiazke "jezyk niemowlat"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piekny sloneczny dzien! Tak Was czytam dziewczynki na temat pracy i powiem Wam, ze szczerze wspolczuje dziewczynom, ktore musza fizycznie pracowac w ciazy. Ja mam prace spokojna siedzaca, a i tak ciezko mi wytrzymac 8 godzin, i czy ja dobrze zrozumialam, ze Ty milka pracujesz na nocki??Hmmm, mnie moja polozna na pierwszej wizycie zapytala w jakich godzinach pracuje i ze gdyby to byly nocki to musza mi zmienic na zmiany dzienne, bo jest to niebezpieczne dla ciazy, to samo wyczytalam w Preagnacy Book, wiec sie troche dziwie. Teraz sie poczulam doslownie glupio ze ja tyle narzekam w ciazy a niektorzy naprawde maja ciezko, ja w ogole myslalam, ze jak bede pracowac w swojej pracy do 8 miesiaca to bedzie juz wyczyn. A co do zwolnien w Polsce, czy w ogole warunkow w pracy, urlopow itd., to uwazam, ze faktycznie nie jest najlepiej, ale dlaczego sie na to godzimy?Jesli mamy umowe o prace, to z takimi sprawami nalezy isc Rzecznika Praw Pracownika, lub zlozyc wniosek bezposrednio w Sadzie Pracy, skoro ta osoba dostala wypowiedzenie to juz wogole powinna cos zrobic z tym, przeciez w kazdej umowie jest ile nalezy sie urlopu. W Polsce wciaz jeszcze prawa pracownika nie sa egzekwowane dlatego, ze wiekszosc boi sie o nie wlaczyc, dlatego uwazam, ze w UK jest ciut lepiej, bo ludziom nie zalezy(Anglikom przynajmniej) az tak bardzo na pracy i o swoje prawa potrafia walczyc. Uhhh ale sie rozpisalam, no nic ide polezec na sloneczko. Majowka mozesz wyslac linka do swojego wozka jesli masz takowy?A moze juz kiedys podawalas a ja przeoczylam...Ja dla swojego dzidziusia nie mam jeszcze kompletnie nic, mysle ze mam jeszcze czas na to:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) 🌻 skopiowalam ostatnia tabelke w razie gdyby byly jakies niejasnosci :p Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........34...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 27..3-córka:D.....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26.......... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82........27.....29.09.10.........24...córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............22...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........22..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......22....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........22..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........21......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........21 ....synek.....Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........14........... .near Liverpool u mnie wszystko w porzadku,OLivka zrobila sie ostanio zazdrosna o wszystko i wzystkich az strach co to bedzie pozniej. POzdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×