Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

dziewczyny ja wiem że sie boimy ale nie my pierwsze i nie ostatnie bedziemy rodzić ;) możesz rodzić w najlepszym szpitalu w mieście ale nie wiesz kto ci sie trafi , najważniejsze żeby mieć dobre stosunki ze swoją położna która chyba powinna byc przy porodzie , ja najbardziej boje sie języka medycznego , że czegoś nie zrozumiem , a przecież nie wezmę ze sobą tłumacza na sale porodową :D:D:D:D:D także głowa do góry , jeszcze daleko do porodu i zawsze możemy zmieić zdanie - czy to odnośnie szpitala czy położnej czy uk czy polski jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz jezeli chodzi o porod w uk to bez porownania z polska. Urodzilam 4 miesiace temu synka i opieka jest rewelacyjna wszyscy sa mili tak wiec nie wyobrazam sobie zebyscie mialy sie czego bac. 5 lat temu rodzilam corke w pl i byla tam tragedia baby puste jak nie wiem co i co najsmieszniejsze znajoma moich rodzicow heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawilam tabelke.ja jestem w 20 tygodniu.Co do kopniakow to faktycznie wieczorem dziecko zaczyna szalec i ogolnie jak sie lezy i duzo wypoczywa.Ja mialam ostanio intensywne rano.Z tygodnia na tydzien sa silniejszei czestsze, a pewnie po 20 to sie nazywaja dopiero kopniaki:) Czasami dziecko tez ma leniwe dni.Ja poczulam dsosc wczesnie bo jestem raczej szczupla i mialam plaski brzuch przed ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie będziemy miały nigdy porównania porodu w uk i pl, bo to nasze pierwsze dzieci , możemy tylko liczyć na komentarze bardziej doświadczonych koleżanek :) którym zresztą jesteśmy wdzięczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile szpitali tyle opini, tak samo ile ciężarnych, rodzących też dużo różnych opini... no właśnie język medyczny. jak jest "przyj" - push?? Ja się martwię że czegoś nie zrozumiem w chwili największego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 no tak podejrzewałam ze na wieczór ;) cały dzień maluszek spał , bujany twoimi ruchami i twoim chodzeniem :) szczęściara że już czujesz ruchy :) a kopniaczki to jak piszesz - dopiero sie zaczną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jak nie moglam czegos zrozumiec to są tak przyzwyczajeni ze oni ci pokaza w razie czego;) Naprawde cieszcie sie ze rodzicie w uk tu nawe daja ci wspomagacze zlagodzenia bolu a w pl zapomnij o tym mecz sie ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka jest chyba polakow teoria bo tu chca dla ciebie jak najlzej z reszta same zobaczycie jak tu jest nie ma sie czego bac!!!!! Powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym szpitalu w Polsce co ja chcę rodzić można mieć znieczulenie darmowe na życzenie. Pozatym znam ten szpital i miałam już styczność z lekarzami z oddz. gin-poł. No niewiem jeszcze pomyśle nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 moja mama pracuje w szpitalu w którym mogłabym rodzić w pl i zna wszystkich lekarzy ale myśle ze tutaj szpitale mają lepsze wyposażenie i opiekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miała okazję leżeć na tym oddziale kilka lat temu. Dobra opieka i wyposażenie. Miła atmosfera (to dziwne:) ) Dlatego chcę wybrać ten szpital. Czytałam też opinię na jego temat i sądzę że jednak się zdecyduję. Chyba jestem uparta co ?;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Emilia zdjecie jest ale nie mam czasu aby je wstawic:( Jesli chodzi o porod to wydaje mi sie ze tutaj opieka jest dobra i ze nie ma co dziewczyny panikowac z doswiadczen mojch kolezanek ktore tu rodzily raczej sa zadowolone chociasz mielismy przypadek u naszej dobrej znajomej dzidzi zmarlo na drugi dzien po porodzie i ona juz niestety ma uraz do tutejszych lekarzy i opieki i powiedziala ze nigdy wiecej by tu sie nie zgodzila rodzic . Moze nie powinnam tego pisać :( andziaaaa ja mieszkam nie daleko Bristolu ok 40 min jazdy samochodem :) Najpierw nie moglam sie doczekac dwoch kreseczek potem wizyty u lekarza pozniej wizyty z polozna nastepnie skanu a teraz z utesknieniem czekam na pierwsze kopniaczki to musi byc nie samowite uczucie :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, Aurela tak mysle sobie, ze jakbys wrocila do Polski przed porodem to bedziesz miala ubezpieczenie? Bedziesz mogla w Pl do lekarza chodzic? W sumie nie wiem jak to dziala po powrocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30....................13.07.10.........20 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 18........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........15. ......... londyn< br /> Aurela86..........24.............31.08.2010........15... .......Ashford oliwia87.............22........08.09.2010.........14.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 12 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........10.............Bedford Marcia89.........20...............02.10.2010.......10... . ........Torquay ja nie wiem kto przepisal ze jestem w 12 jak wczoraj napisalam ze w 8 ;| a celowo wczesniej usunelam 3 pierwsze osoby boone juz napewno urodzily,a pozatym nawet tu juz nie zagladaja to po co przepisywac ciagle?jak wy myslicie to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 10 tez nie jestem :) Najlepiej jak kazdy poprawia swoje tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30....................13.07.10.........20 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........11.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 8 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........7.............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........12... .......Ashford Marcia89.........20...............02.10.2010.......7.... ........Torquay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zadzwonilam do gp i pytalam o moj wynik na toxo,powiedziala ze tylko jeat pozytywny....ale nie wiadomo cy stezenie niskie co bym miala pzeciwciala i jest ok czy co gorsze wysokie i ze mam to gowno teraz....cholerka a dowiem sie dopiero po weekendzie....ale mam nadzieje ze ok ,tyle sie bawilo w zasikanych pisakownicach ,ganialo bezpanskie koty,jadlo marchewki skradzione prosto zpola ubabci na wsi heheh wiec chyba juz to mialam grrr o z grozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki :) umówmy sie po prostu że w każdy poniedziałek każda z nas osobiście bedzie uaktualniać swoje dane w tabelce , przecież nie chcemy nieporozumień ;) krisana ja myślę ,że aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie badań na toxo pojechałabym na pare dni do pl , bo tutaj chyba nie biorą tego poważnie a tobie widać że bardzo na tym zależy , no chyba ze ... zostaje jeszcze znalezienie dobrego polskiego lekarza w uk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz to ja mam do Was pytanie odnośnie objaw ciąży , praktycznie od początku ciąży mam zatkany nos , ale nie jest to katar , czasem w nocy leci krew , na chusteczce po wydmuchaniu nosa zostają skrzepy , czytałam że to jeden z objawów ciążowych , ale strasznie to jest męczące :( szczególnie w nocy , nie mogę spać i zaczęłam chrapać :( czy Wy kochane też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedynymi moimi objawami jest brak okresu,wzmozony apetyt,rosnace piersi i sennas ale dzisiaj to juz naprwde za duzo chba spie poszlam spac o 22wstalam o 10am i teraz 2hdrzemki i znowu bym poszla spac.... a wyobrazam sobie ze krew z nosa jest uciazliwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlanie nic a zamiast tego wilczy apetyt...co tez dobre nie jet .eczeniej potrafilam obie odmawiac wielu rzeczy teraz nie umiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia wejdz sobie na forum prawne http://forumprawne.org/wielka-brytania/49112-income-support.html sporo wyjasnione w tej kwesti polakom sie duzo ukrocilo z jednej strony dobrze bo wielu przyjechalo tutaj by zbierac tylko benefity ja caly czas pracowalam pozniej przestalam pracowac jak urodzilam martwe dziecko z powodu ciezkiej pracy,pozniej znow podjelam prace ale jak zaszlam w ciaze nie chodzilam na zadne zwolnienia nie kombinowalam zwolnilam sie sama maz mial wlasna dzialanosc i dawalismy rade.Jednak teraz sporo pozostaje do zyczenia sytuacja sie duzo zmienila a tu taki szok nic sie nie nalezy.Dziwne ze ten chlopk pobieral 5 lat JSA po pol roku zamykaja aplikacje o zasielek.Wiem ze mozna ponowic ale zamiast co 2 tyg wstawiac sie w JCP trzeba co tydzien a nawet czesciej. a ja mam dzis strasznie podly nastroj od jakiejs godziny zdenerwowalam sie strasznie i az cala chodze od srodka 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisana nic sie nie martw nawet jesli wynik jest pozytywny oni spr poziom i w razie watpliowsci ponowili by badania itd moja kolezanka ma bardzo wysoka toxo ma 4 koty typowe dachowce ale wynik w gornej granicy normy 6 dziecko w drodze i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam sobie polska wedlinke i zrobie sobie kanapke z polskim chlebkiem zytnim mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski. Ale mam ochotę na piwko albo na lampkę wina. Wiem że nie można szaleć ale ja lubię sobie pogadać:) Mi też dziś krew leciała z nosa ale niedużo. Byliśmy dziś w Job centre spytać o pracę i o JSA. Najpierw przeczytaliśmy ulotkę na ten temat a tam ja wół napisane że "jeśli czegoś nie wiesz spytaj osobę z Job Centre". Poszliśmy spytać faceta a on...daje nam tą samą ulotkę. Nie no niemogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde coś mi litera K ucieka... idę zaraz jakiś obiad robić. głodni jesteśmy jak wilki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurela w cab i JC sa niedoinformowani. Mnie pracownik JC powiedzial ze zamiast JSA mam sie starac o IS i ze jesli mieszkam juz 4 lata to spokojnie moge claimowac a to nie prawda wprowadzil mnie w blad i jestem 6 tyg w plecy :O w Cab nawet nie wiedzieli ze nowe przepsi weszly szkoda slow to ja informowalam Cab a nie oni mnie :O co do porodu dziewczyny duzo daje nastawienie trzeba sie przygotwac na bol ale nie przyjmowac go z zalem.Ktos podal linka na channel4 ogladalam 3 odcinki szkoda ze wiecej nie ma i na 2 filmie widac jak dziewczyna nie wie co robic wola mame krzyczy po mezu przezywalam podobnie 1 porod.Duzo daje pozytywne nastawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×