Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

cześć dziewczyny:-) U nas też daję sie na Mszę np na roczek. mam nadzieje ze mały będzie grzeczny w Kościele. jak było ciepło to zawsze go ze sobą zabieraliśmy ale teraz w niedziele zostaję już w domu. Okaże się za miesiąc. Wojtuś staje się małym złośnikiem. jak mu na coś nie pozwalam jest wielki ryk. przyznam ze troszkę puszczały mi nerwy i podniesionym głosem tłumaczyłam mu że nie wolno a on wtedy w jeszcze gorszy ryk. teraz wiem ze robiąłm bardzo źle. Wzięłam sie za czytanie porad i należy w miarę nie karcić dziecka tylko mówić nie wolno i takie tam i raczej nie zwracać uwagę na ryk. W końcu każdy ma prawo na pokazanie emocji a to też oznaka że nasze dzieci zdrowo się rozwijają bo w tym okresie dziecko właśnie powinno okazywać już niezadowolenie np przy odbieraniu zabawki. Mam ostatnio troszkę nerwy, od kilku dni non stop boli mnie żołądek. A to przez delikatną krytykę teściowej za to ze podaję słoiki skoro mamy swoją marchewkę ziemniaki i inne rzeczy. Ale nic na to nie poradzę że Wojtek stał się strasznie wybredny. jednego dnia zje to co zrobię drugiego pręży się i wpada w histerię. A przecież nie będę głodzić dziecko. teściowa każe mi go wziąć na przetrzymanie. Druga sprawa że teściowa upiera sie zeby kupić amłemu garniturek na roczek a ja bym raczej wolała coś co jeszcze wykorzystam. Troszkę szkoda wydawać mi 100zł na kilka godzin. jak uważacie. Myśłałam o czymś takim http://allegro.pl/komplet-na-roczek-80-spodnie-koszula-kamizelka-i1876966976.html http://allegro.pl/komplet-na-chrzest-74-spodnie-koszula-kamizelka-i1866894947.html http://allegro.pl/komplet-na-chrzest-62-spodnie-koszula-kamizelk-i1876966689.html Wcześnie były dostępne wszystkie rozmiary mam nadzieję ze niedługo też będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula2500 świetne kompleciki no i praktyczne. na Twoim miejscu kupiłabym coś takiego. a teściowa zamiast garniturka niech kupi kurtkę na zimę - z pewnością bardziej się przyda. u nas jednak też daje się na mszę na roczek dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie że tak, a po co ci coś, co później będzie tylko w szafie wisiało. a tym synek będzie też ślicznie wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Ja też jestem zdania, że nie ma sensu wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy na garniturek na roczek - po pierwsze raz dziecko założy, nooo jak nie urośnie za dużo to może jeszcze na święta... A poza tym chyba najważniejsze: czy taki garniturek to wygodny ciuch dla malucha, który ciągle się rusza, pełza, raczkuje i się przemieszcza?! W końcu to jego święto i jego dzień i ma być najważniejszy więc musi być wygodnie :) Ja przynajmniej mam odłożoną ładniejszą bluzeczkę z Kubusiem Puchatkiem, którą Krzysiowi założę, do tego wygodne spodnie i już. Pomysł z mszą św. na roczek - fajny. Chyba też o tym pomyślę... Butelek jeszcze nie zmieniałam i narazie nie planuję mimo że faktycznie są porysowane. Ale tylko trochę. U nas też zaczęły się piski i krzyki gdy coś idzie nie po myśli Krzysia. No i najchętniej większość czasu spędziłby na rękach! Lou_La - w temacie obiadków nie pomogę bo sama wciąż mam problem: Krzyś raczej gardzi tym co mu gotuję, więc ostatnio ciągle kończy się na słoiczku. Martwię się też, bo nie bardzo chce jeść owoce. Banana zje dosłownie plasterek, jabłuszka też odrobinkę. Lubi winogrona i śliwki ale też nie je tego tyle ile powinien... A jakie soki dajecie swoim bobasom? Miłej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinaer - rękawiczki raz małemu założyłam, a tak to nie. Jak jest słoneczko to jest nawet w miarę ciepło jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wczoraj chyba znalazłam sobie nowe hobby. Poczytałam o figurkach z masy solnej i postanowiłam taką zrobic. Fajna zabawa i choc na chwilę oderwałam się od ponurych myśli.Poniżej efekty ;-) Myślę że wyszło nieźle biorąc pod uwagę fakt że lepienie obu figurek zajęło mi niecałe 15 min. Trochę więcej zeszło mi na malowaniu, ale frajdę miałam nieziemską. Poczułam się jak dziecko :-) http://pokazywarka.pl/j7hjt4/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena super:-) jak na początek to naprawdę super, co to będzie za miesiąc czy dwa:-) ja niestety nie mam żadnych zdolności artystycznych. Strasznie się wkurzam bo jako dziecko lubiłam rysować, malować nawet szyć i naprawdę mi to wychodziło a teraz jest masakra;/;/;/ Dzisiaj wybieram się z Wojtusiem do kolezanki. Od rana siąpi deszcz, na spacer nie ma szans więc mam miłą odskocznie od siedzenia w domu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurbis
Antena:)masz talent!Aniol ma mine mojej tesciowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wielkim marudzeniem i płaczem przebiła się druga dolna jedynka :) Ja nie wiem jak wytrzymam to ząbkowanie :( Maskra i jeszcze raz masakra ... AniaWWW.........Natalia.....................8............ .............13.03 Lou_La.............Kamilek....................8.......... ...............21.04 Antena1985.......Gabriel.....................6.............. ...........24.04 mamaAnia..........Ilonka.................... ..4........................ 28.04 asia221............Martynka..................7........... ............ ..28.04 moni_85...........Martynka..................2............ ..............13.05 ewelinaer............Ela.........................7....... ..................18.05 Miracle10.........Ignaś........................6........ ..................04.06 Anuszka4 .........Krzyś.........................5................... .....08.06 Aisha_hm..........Adaś........................4......... ................01.07 pestycyda........Alexander....................4.......... ...............07.07 Martysia1........Adam.........................4......... ................11.07 bela_mi..........Zosia........................1......... ..................28.07 anula2500.......Wojtuś.......................2......... .................11.08 Megi84.............Igor.........................2........ .................23.09 aguś24............Radziu.......................5........ ................. kaasik26,,,,.......Ola..........................7........ ..................11.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję kolejne ząbki do tabelki, Adaś na górze ma już śliczne 4 ząbki i znowu zaczyna od nowa marudzić i widzę że idzie dolna dwójka. AniaWWW.........Natalia.....................8............ .............13.03 Lou_La.............Kamilek....................8.......... ...............21.04 Antena1985.......Gabriel.....................6.............. ...........24.04 mamaAnia..........Ilonka.................... ..4........................ 28.04 asia221............Martynka..................7........... ............ ..28.04 moni_85...........Martynka..................2............ ..............13.05 ewelinaer............Ela.........................7....... ..................18.05 Miracle10.........Ignaś........................6........ ..................04.06 Anuszka4 .........Krzyś.........................5................... .....08.06 Aisha_hm..........Adaś........................6......... ................01.07 pestycyda........Alexander....................4.......... ...............07.07 Martysia1........Adam.........................4......... ................11.07 bela_mi..........Zosia........................1......... ..................28.07 anula2500.......Wojtuś.......................2......... .................11.08 Megi84.............Igor.........................2........ .................23.09 aguś24............Radziu.......................5........ ................. kaasik26,,,,.......Ola..........................7........ ..................11.07 Mam pytanko Od początku jak tylko mały zaczął chodzić przy meblach zabraniam mu podchodzić do szafki z telewizorem szczególnie z zabawkami bez z reszta też, tylko co z tego kiedy na jego krzyki i płacz reaguje moja babcia której szkoda małego i pozwala mu podchodzić. Kiedy proszę ja żeby tego nie robiła słyszę tylko ze jestem przewrażliwiona i przesadzam. Czy u was tezżbabcie i prababcie pozwalają na wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha_hm nie dalej jak wczoraj babcia chodziła z wnusią i miałam część jej ubranek na podłodze, bo szafkę otworzyła. nie kupowałam mebli na jej rzeczy tylko w ikei kosze antonius i też teściowa pozwala (razem z tatą) wyciągać z niego rzeczy. właśnie był ryk przy usypianiu, bo miała iść spać a teściowa wróciła i ją rozbawiła. mamy, które same będą robiły urodzinowy tort...potrzebuję przepis na dobry krem. jak karmicie swoje pociechy? same podajecie łyżeczkę, czy pozwalacie dziecku samemu się najeść? Eli kanapkę kroję i podaję na talerzyku, ale zupkę czy jajko sama daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy ktoras z Was jest w trakcie załatwiania formalnosci zatrudniajac nianie lu babcie!!! wg nowej ustawy? http://www.rp.pl/artykul/505353,717292-ZUS-pomoze-legalnie-zatrudnic-nianie.html Sa duze udogodnienia i my sie nad tym zastanawiamy! Moze ktoras z Was juz skorzystała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena1985, cudne te figurki. Ja tez mysle o jakis swoich zainteresowaniach, ale pod koniec dnia, to juz mi sie nic nie chce ;-/ Ja tez nie pozwalam na wszystko, nie pozwalam malemu ciagle czegos niszczyc, wyciagac, jak juz poukladałam, etc. Mowie stanowcze nie i tego ma sie trzymac cala rodzina. Bo ja jestem z dzieckiem wiekszosc czasu i nie moge sobie pozwolic zeby wszedl mi na glowe, jak ktos tylko przyjdzie na chwile i ma taki kaprys, zeby sie w taki sposob z nim pobawic.... Kamilka karmie lyzeczka, tylko: jablka, brokuly, ziemniaki, chlebek, etc daje mi do raczki i niech sie bawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy :-) Długo mnie nie było, bo laptop wisi w serwisie i 2 tygodnie byliśmy w Polsce. Alex nadal ma tylko 4 zęby. Na wylocie są kolejne, które strasznie przeżywa. Mały wędruje przy meblach tak więc na dolnych półkach nie ma już nic prócz jego zabawek. Do półki z TV pozwalam mu podchodzić, bo nie broi przy niej. Za to włazi na drzwi od zmywarki i w ogóle jest wszędzie tam gdzie ja. Nauczył się pokazywać tzw. ile ma kłopotów i czasem pomacha ręką. Oprócz tego jesteśmy na etapie pieluchomajtek, bo przewijanie go stało się istnym koszmarem. W ogóle nie chce leżeć, ucieka i wygina się na wszystkie strony. Osttnio tak dał mi popalić, że się po prostu popłakałam. Wtedy dopiero leżał nieruchomo, bo chyba się wystraszył. Myślałam, że jak będę udawała to coś mi to da. Niestety Alex dobrze wie, że udaje i nadal ucieka. Co do takich tematów jak: Butelki - ja nie wymieniam póki co, bo mam 4 sztuki. Zmieniam smoczki. Urodziny - ja małego w żaden garnitur ubierać nie będę. Założę mu jeansy i koszulę. Soczki - podaję różne, ale żadnych z winogronem, czy gruszką. Po ostatnich cyrkach z sokien gruszkowym boję się znów przeżywać ten ból brzucha. Za to je już kukurydzę i groszek. Wcześniej było to niemożliwe. Zasypianie - od kilku dni pusczam mu z płyty piosenki dla dzieci dzięki temu zasypia sam. Wcześniej musiałam nad nim stać. Poza tym zrobił się z niego mały żarłok :-P oprócz tego co ma w swoim dziennym menu, je też można powiedzieć ze mną, bo dosłownie wchodzi mi do talerza ;-) Niestety muszę stwierdzić, że jest małym nerwusem. Jak mu czegoś zabraniam, to się wścieka i wymusza płaczem. Ja na szczęście nie reaguje na ten płacz, co jest dla mnie wielkim wyczynem, bo kiedyś myślałam, że będę mu ulegać. Jest mi niestety co raz ciężej. Ledwo wchodze z nim na 3 piętro, a często mam zakupy... no ale jakoś musze dawać rade. To tyle z rzeczy o których chciałam napisać. Może jeszcze coś mi się przypomni :-) uff. Ale post mi wyszedł. Pozdrawiam mamy i dzieciaczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero zauwazylam ze mam nieuaktualniona tabelke 8 zabkow juz mamy od jakiegos miesiaca a dwa pozostale w drodze ;-) AniaWWW.........Natalia.....................8............ .............13.03 Lou_La.............Kamilek....................8.......... ...............21.04 Antena1985.......Gabriel.....................6.............. ...........24.04 mamaAnia..........Ilonka.................... ..4........................ 28.04 asia221............Martynka..................8........... ............ ..28.04 moni_85...........Martynka..................2............ ..............13.05 ewelinaer............Ela.........................7....... ..................18.05 Miracle10.........Ignaś........................6........ ..................04.06 Anuszka4 .........Krzyś.........................5................... .....08.06 Aisha_hm..........Adaś........................6......... ................01.07 pestycyda........Alexander....................4.......... ...............07.07 Martysia1........Adam.........................4......... ................11.07 bela_mi..........Zosia........................1......... ..................28.07 anula2500.......Wojtuś.......................2......... .................11.08 Megi84.............Igor.........................2........ .................23.09 aguś24............Radziu.......................5........ ................. kaasik26,,,,.......Ola..........................7........ ..................11.07 mala juz ladnie chodzi sama, nie idzie z nia wytrzymac istny zywioł! tak poza tym zadnych nowosci ;-) podczytuje Was jak tylko znajde chwile, buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha - ale ślicznie Adaś wyglądał! Taki już z niego kawaler!!! Dziewczyny, mam pytanie, czy Wasze dzieci jedzą jak biali ludzie, czyli że jak dacie większy kawałek np. jabłuszka czy chlebka, to memłają sobie albo odgryzają po kawałku czy raczej tak jak mój pierwotniak ładują od razu w całości do paszczy? Ja prawie zawału dostaję jak widzę, że Krzyś ładuje sobie ile tylko może do buzi! Muszę mu wydzielać i dawać po kawałeczku, bo oczywiście do zakrztuszenia się jeden krok! Dziś sukces: Krzynio zjadł dużo obiadku made by mama:D Nic szczególnego: kalafior, ziemniak, marchewka i kurczak, ale smakowało że hoho! Zobaczymy co będzie jutro. A mamaAnia to już w ogóle zniknęła nam tu... Ja mam jakiś kaszel paskudny od kilku dni, byłam już 2 razy u lekarza, zapisuje co chwila inne g..., które narazie nie pomagają. Mam nadzieję, że Krzyś nie załapie tego ode mnie. Ściskam Was mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha Adaś wygląda po prostu cudownie:-) Właśnie o takie ubranko mi chodzi:prosto i elegancko, sweterek przepiękny:-) Moją teściową po prostu ponosi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
hej dziewczyny wpadałam na chwilkę bo tak normalnie to mój synek nie daje mi żyć taki urwis z niego , na szczęście jak na razie jest zdrowy . powiem tak jutro rano może moje życie się odmieni pewne symptomy o tym świadczą rano się dowiem to dam znać czy tak czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuszka4 to chyba normalne, że dzieci tak jedzą, bo mój mały też ładuje wszystko w całości do buzi. I jeszcze palcami popycha jakby miał mu ktoś zabrać zaraz :-P Alex przeziębiony. Smarki, kichanie, płacz. Bez gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
hej wpadłam na chwilkę troszkę za szybko się pochwaliłam ze mój mały zdrowy od północy smarcze niesamowicie kicham i ma czerwone oczki jutro idę do lekarza , a odnoście testu zrobiłam był felerny bo nie pokazała się oni jedna kreska , w poniedziałek kupie nowy test sama już nie wiem co myśleć ale mam objawy jak z Radkiem podwyższona tempka od kilku dni 36,8-9 a zawsze miałam 36,6 a w trakcie @ 36,4 więc to daje do myślenia , wczoraj moja mam powiedziała że piesi mam większe o 2nr czyje to ,dużo śluzu, skurcze nóg i noga mi puchnie tak samo jak w 1ciąży i jestem mega rozdrażniona , uciekam robić obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Musze sie wam pochwalic ze od paru dni Adas budzi sie w nocy tylko raz na mleczko,dla niego to sukces i dla mnie jeszcze wiekszy bo w koncu sie wysypiam.Moze niebawem zacznie przesypiac cale noce ale by bylo cudownie.Ale mam z nim troche problemu bo strasznie sie zrobil bojowy,wszystkich bije,nie wiem jak go tego oduczyc bo nie ladnie to wyglada,tlumacze mu ale on sie cieszy,wasze pociechy tez sa takie bojowe?pestycyda jak sie sprawdzaja te pieluchomajtki?agus daj znac o co chodzi bo ciekawosc zzera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieluchomajtki póki co zdają egzamin. Ani ja się nie denerwuje ani mały. Kupiłam z firmy babylove (w polsce chyba są w rossmanie), bo z pampersa cena zwala z nóg. Na złotówki wychodzi prawie 40zł za 30 sztuk... gdzie za normalne płace 28zł i mam 50 pampersów. Babylove kosztują około 20zł i są 24 szt. (w tym 2 gratis). Z innych firm niestety nie ma. No i zakładam je na zmiane. Najpierw próbuję z normalnym pampersem, a jak nie daje sobie go założyć, wtedy biore pieluchomajtki. Przy ostatnim przewijaniu uciekł mi z brudnym tyłkiem na dywan. Zanim go złapałam zesikał się na podłogę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez wojownik jakich malo! Wojownik, buntownik, placzek, etc. Ciezki okres... Dwa zeby ida boczne, przedtrzonowe chyba. Poza tym RATUJCIE mnie, JAKIE mleko zastepcze pija wasze dzieci? Ja pomalu staram sie odstawiac Kamilka i zaczelam mu podawac Bebiko 6-12 m-cy na noc i totalna klapa. Nie chce pic i tyle! Pestycyda, usmialam sie jak pisalas o tym Twoim pzrebieraniu. U nas to identycznie wyglada hehe. Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×