Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ganesh

Zdjecia w plenerze - Wasze doświadczenia, miejsca i pomysły

Polecane posty

CAMEMBER:-) myślę że też były by świetne:) ale co za dużo to nie zdrowo, pewnie masz go dość na codzień i nie chcesz go na zdjęciach ślubnych:) ale może ktoś się skusi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganesh to model sukni slubnej firmy cymbeline:) to TA moja wymarzona i zakupiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganesh, Zwierzyniec to śliczne miejsce, też lubię tam jeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim to paletę pomysłów na miejsca do sesji plenerowej powinien mieć Wasz fotograf !!! - co więcej: powinien on mieć też jakieś gotowe wizje/pomysły na zdjęcia w tych lokalizacjach. Wy po prostu powinniście wybrać miejsca do zdjęć jak z katalogu :) Znajomość pięknych i różnorodnych miejsc na plenery jest to część pracy fotografa i również za to mu się płaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie właśnie podobają się niekonwencjonalne sesje ślubne, ale fakt zdjęcia w majtkach czy z dzieckiem lezących na stole a my ze sztućcami bym sobie nie zrobiła, ale jest tyle pomysłów że zawsze można zrobić coś innego (jeżeli się chce i ktoś się w tym dobrze czuje) nie chciałabym natomiast zdjęć które są oklepane, u kogo ich nie widziałam to wszystkie są takie same, te same pozy itd. wiadomo każdy ma inny gust i inaczej do tego podchodzi ja w ogóle nie miałam fotografa, doszliśmy do wniosku że nam to nie potrzebne, znajomy nam zrobił kilka zdjęć aby można było dać rodzicom i to wszystko, nie przeżywam tego ślubu, zdjęcia które mamy widziałam raz i więcej nie chce, nie poobstawiałam się też tymi zdjęciami z każdej strony, ale to już zależy od indywidualnego podejścia ktoś napisał jak takie zdjęcia pokazać, rodzinie, hmm wydaje mi się że zdjęcia to pamiątka dla nas, ktoś z rodziny chciał to robił nam zdjęcia, ja z moimi nie latałam po ciotkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARPIK31 Oczywiście że ma swoje miejsca i pomysły ale może my chcemy jeszcze coś innego? Warto też samemu mu coś sugerować el dlaczego nie popytać innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CAMEMBER:) I jak myślisz wyjdą nam tam fajne zdjęcia;-) a może masz tam jakieś ulubione miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAWI:) Nam bardzo zależy na zdjęciach, przy nich potem świetnie się wspomina:) doceniam Twoje zdanie, że zdjęcia są dla Młodych nie dla całej rodziny. Jeżeli ktoś nas potem o nie zapyta to mu pokarze, dam nagrane na płytę ale nie będę nikogo uszczęśliwiać na siłę. Mam nadzieję, że ten topic i odpowiedzi Wszystkich pomogą nie tylko mnie ale i innym Parom Młodym:) więc dyskutujmy dalej;-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganesh, myślę, że na bank wyjdą świetnie. Dużo też zależy od fotografa ofc.a także od pogody i światła. Ja z moim lubimy sobie pospacerować wokół tego Kościółka na wodzie, i ogólnie bardzo fajne miejsce na długie spacery:) Nie wiem czy byłaś w Nałęczowie byłaś, tam też jest ślicznie. Dobry fotograf też powinien mieć też fajne, nie oklepane koncepcje na lubelskiej starówce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he to może my jesteśmy dziwni w takim razie bo nie wspominamy ślubu :) dla nas jest to normalne wydarzenie, pozatym jest tyle innych spraw i tematów że raczej nie mielibyśmy na to czasu jeżeli ktoś się decyduje na niekonwencjonalną sesję to musi się w tym dobrze czuć, wtedy nie będzie się wstydził pokazać tych zdjęć komukolwiek filmu też nie mamy żadnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CAMEMBER:) Często jeździmy do nałęczowa ale zdjęć tam nie chcemy bo wszyscy nasi znajomi tam mieli:-) wolimy Zwierzyniec:) to nasze miejsce:) a na Tym mostku przy tym Kościółku na wodzie to zawsze zbalamucimy mnóstwo czasu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znane miejsce więc oblegane:)\ ślicznie też jest w Kazimierzu nad Wisłą, genialne miejsce, choć też oblegane.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkamy niedaleko Pszczyny i tutaj 90% par ma tam zdjęcia w parku i przy pałacu;-) Czasem jak byliśmy na spacerze to w "sezonie" było z 5 para które an raz robiły tam zdjęcia;-) Widoczki piękne ale zdjęcia w kółko takie same: na mostku, na łódce na tle pałacu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem w ten sposób: Fotograf patrzy (a przynajmniej powinien patrzeć) inaczej na miejsca plenerowe niż "reszta ludzi" ;) Jak patrzy standardowa osoba: ładne miejsce - to jedźmy tam to będą fajne zdjęcia ! Jednak kadr fotograficzny rządzi się innymi prawami !!! (chyba że chcecie mieć zdjęcia jak z wakacji: my i piramidy, my i wieże eiffla). Fotograf powinien widzieć więcej, i często wydobyć fantastyczne zdjęcia z miejsca które z pozoru wydaje się nieciekawe. Sam mam kilka miejsc o których nikt by sie pomyślał że można tam zrobić jakiekolwiek udane zdjęcie. Lubię wtedy obserwować zdziwione miny młodych kiedy robię im tam fotkę (i jeszcze bardzoej zdziwione kiedy ją oglądają) ;) Ponieważ jeżeli uchwyci się odpowiedni wycinek tego miejsca, z odpowiedniej odległości itp. to powstaje coś kapitalnego ! Dlatego samo wyliczanie miejsc na plener dużo Wam nie da. Trzeba się w dużej mierze zdać na oko i doświadczenie fotografa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem robilismy swoje zdjecia ślubne (fakt 4 lata temu:) w bardzo naturalnym plenerze. Znależliśmy takie miejsce nad jezierkiem, wokół lasek. Spacerowalismy sobie a fotograf robił nam zdjęcia. Są bardzo naturalne. Nie szczerzymy się do aparatu i nie wciągamy brzuchów:) nie sa to takie posągowe zdjecia:) wszyscy potem mówili, że taka sesja jest niebo lepsza niż sudyjna czy dworkowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi:) to tym bardziej powinnismy sobie sami wybrać miejsce a fotograf niech ma wyzwanie. Jedziemy do zwierzynca i chce nad stawami Echo i nigdzie indziej to właśnie za to mu płace żeby się wysil i mi nad tym stawem zrobił świetne zdjęcie. A nie mam jechać np. do takiego a takiego miejsca bo on już tam robił i wychodzą fajne. Jak jest dobry to w każdym miejscu powinnien znaleźć to coś co sprawi że zdjęcie będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAWI bardzo Cię przepraszam:-( ten ostatni post miał być do KARPIKA31. Gawi nie chcieliście to nie mieliście i chwała Wam za to że nie daliście się nikomu namówić do zmiany decyzji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Ganesh: Masz rację ( z tym że możecie sobie zażyczyć dowolne miejsce-miejsca, a fotograf ma Wam zrobić tam dobre zdjęcia) - ale tylko połowiczną.: Stawienie fotografa w nowych warunkach, gdzie ma zrobić kilkadziesiąt udanych i różnych stylistycznie ujęć nigdy nie będzie się równało z warsztatem wypracowywanym miesiącami czy też latami. Nie uniknie się marnowania czasu na wymyślanie kolejnych kadrów itp. Ja np. miejsc na swoje plenery szukałem miesiącami (i szukam dalej). Wszędzie miałem czas żeby zastanowić się nad ujęciami (tak aby potem nie marnować czasu), zrobić próby - A TAKŻE co bardzo ważne zaznajomić się z oświetleniem które jest w danym miejscu !!!!! Fotograf musi wiedzieć wcześniej z której strony o danej godzinie będzie miał słońce itp. Większość ludzi o tym nie myśli - a fotograf musi. Niektóre ujęcia w punkcie X można zrobić np. tylko rano, a gdzie indziej po południu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. Nasz fotograf już wie gdzie chcielibyśmy pojechać więc teraz to już chyba jego problem żeby dowiedzieć się gdzie co i jak? Rozumiem że ma swoje miejsca, Ok, ale coś mi się robi jak widzę takie zdjęcia 5 par i 5 takich samych ujęć np na zabytkowym rowerze w Parku w Nałęczowie. Ja chce zdjęcia w Zwierzyncu więc niech się tam wybierze i pomyśli co zrobić żeby było dobrze, za to bierze ciężko kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARPIKU31 napewno nie będę mu mówić, że zdjęcie ma być pod tym drzewem bo to mi się podoba a tamto nie. Niech sobie nas ustawia jak chce ale chce mieć wybór ogólny miejsca w naszym przypadku zwierzyniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARPIKU31 napewno nie będę mu mówić, że zdjęcie ma być pod tym drzewem bo to mi się podoba a tamto nie. Niech sobie nas ustawia jak chce ale chce mieć wybór ogólny miejsca w naszym przypadku zwierzyniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotografik701
Fotograf powinien podpowiedzieć, ale też jest prawdą że fotograf jest dla Was i spełnia zyczenia młodych. ja zawsze mam jakieś pomysły ale to młodzi decydują zapraszam na stronę www.krzysztoforlowski.bloog.pl tam trochę pomysłow. teraz planuję sesję podwodną , pomysł parom się podoba ale może ktos inny :) tak mi odpowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale źle zaczęłam Karpik31 jak rozumiem to pan Krzysztof firma Bestfoto. Mam do pana pytanie. Tak ślicznie pan pisze tu na forum kreuje się pan na fachowca pierwszej wody. Zdjęcia na stronie co prawda wybrane przyciągają wzrok i wszystko wydaje się ok. Miałam okazje oglądać pana zdjęcia naturze. Te zdjęcia mojej znajomej to całkowicie całkiem coś innego niż te na stronie. Znajoma na spotkaniu z panem też widziała bardzo ładne zdjęcia. Jej zdjęcia to makabra choć ona nic nie mówi. Głupio nam było jej to powiedzieć ale ona już chyba ochłonęła z pierwszego wrażenia. Przyznam się ze ja tez chciałam się z panem spotkać i całe szczęście że zobaczyłam te zdjęcia. Czy u prawie wszystkich portfolio nie pokrywa się ze zdjęciami docelowymi? Ja na szczęście mam już fotografa o którym pisano że jest jednym z najgorszych hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko bo pojawił się nam nowy fotograf. Czemu panowie fotografowie pokazujecie po jednym zdjęciu w swoim portfolio? czy trudno pokazać więcej zdjęć czy tylko jedno wam wychodzi.? Czemu tak wiele zdjęć jest oderwanych od rzeczywistości? czy to ma być pamiątka? Odnoszę wrażenie że strony fotografów są robione wyłącznie dla przyciągnięcia młodych par. Potem ładna gadka marketingowa a jak już młodzi siebie zobaczą na zdjęciach to i tak są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotografiku dziękuję:) z przyjemnością pooglądam:) my chcielibysmy różne zdjęcia a na koniec sesji chcemy wskoczyć do stawu i tak kilka zdjęć zrobić. Mnie przeraża to jak ludzie przekładają to że jak cena wysoka to i zdjęcia będą super. A u nas będzie dosłownie 20letni chłopak a robi zdjęcia że niektórym wyjadaczom by szczęka odpadła. A weźmie od nas tylko 700zł plus cena albumu a będzie z nami w dniu wesela od rana do ostatniego gościa i sesja wyjazdowa we wtorek lub środę po ślubie. Według mnie cena nie ma nic do jakości zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno wiem fotografowie STRASZNIE KŁAMIĄ a znalezienie uczciwego graniczy z cudem!!!!! Nie jest to tylko moja opinia. Coraz więcej wszędzie się o tym mówi i pisze. Chyba panowie od video są tu bardziej uczciwi i ich propozycje pokrywają się z wynikiem docelowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotografik701
Parę słów w obronie wszystkich fotografów. czesto klientom sie wydaje, że wszystkie zdjęcia będą mieli jak w portfolio fotografa ( tam często są tylko wybrane najlepsze ujęcia) Na dobre ujęcie wpływa wiele czynników, jak np. Para, otoczenie, światło, współpraca....... i wiele innych Kiedyś ktoś powiedział "opinia jest jak dupa kazdy ma swoją " Pikasso też swoje oberwał nim wszyscy zaczeli szaleć za jego obrazami..... To tak dla Wszystkich w obronie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganesh i pewnie ten chłopak wystawi wam jeszcze rachunek za usługę. Czytam te twoje wypowiedzi i mam dziwne uczucie że jeszcze nie wskoczyłaś do tego stawu a już woda z tych twoich wypowiedzi się leje hihihi. Nie ma jak gadka i wszech obecny kicz. A kiedy polecisz tego chłopaka fotografa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×