Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

olala28 beta była bardzo ładna świadcząca o ciąży dziwne że miałaś tak wcześnie robione usg (18dpt), najczęściej pierwsze usg wykonuje się w 24-26 dpt, czyli w 6tc, wtedy już widać dzieciątko i bijące serduszko. narazie chyba nie ma powodów do zmartwień bo na tym etapie ciąży trudno coś zobaczyć poczekaj na kolejną wizytę a wtedy już coś napewno będzie widać no i najważniejsze nie denerwuj się bo to szkodzi tobie a także dzidziusiowi postaraj się myśleć pozytywnie, a dla pewności możesz sobie powtórzyć betę jeśli przyrost jest prawidłowy to nie ma powodów się denerwować życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettykor i Dosia Bardzo dziękuję Wam, trochę się uspokoiłam. Dzisiaj czuję się trochę lepiej. Dzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego i też mi potwierdził, że takie bóle mogą się pojawiać. Mogę brać no-spę forte, a jak bóle będą nie do wytrzymania to mam do nich przyjechać. Co do encortonu to przeczytałam w ulotce , że trzeba go odstawiać stopniowo, a mój lekarz potwierdził, że już mam go więcej nie brać. Mam mieszane uczucia i nie wiem co robić, mam nie brać ecortonu, ale w ulotce i w waszych wypowiedzi ach jest, żeby stopniowo zmniejszać dawki. Jak przeglądałam wypowiedzi to ja miałam w 12 dpt bardzo wysoką betę 905. Mam jutro powtórzyć badanie. Mam nadzieję, że będzie dużo wyższy niż miałam. A może to będzie ciąża bliźniacza, jak myślicie? Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn z forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala28
Dziekuje Ci Kasik 08 za slowa otuchy mam nadzieje ze masz racje i nie ma powodow do zmartwien,chyba faktyczne powtorze sobie ta bete tak tylko dla samej siebie..czemu to wszystko jest takie skomplkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga A nie masz skierowania na badanie prenatalne? Ja miałam ze względu na wiek (powyżej 35 r.ż.) i nie płaciłam. Płaciłam natomiast za to powtórzone. A może nie masz skierownaia bo jesteś dużo młodsza i dlatego musisz zapłacić. Kani Dzięki za podpowiedź z tą wodą mineralną :) Ja piję dużo wody ale zazwyczaj Cisowiankę i nigdy nie zwracałam uwagi na zawrtość sodu - teraz będę :) Cisnienie mam w normie, a czasami nawet zbyt niskie - wcześniej też tak miałam. A co spuchniętych nóg to ja od zawsze miałam z nimi problem ponieważ mam coś z układem limfatycznym. Lioton1000 możesz spokojnie kupić i smarować 2x dziennie. Przynosi ulgę, szczególnie jak położysz się później z nogami wyżej (muszą być wyżej niż linia serca ale też nie za wysoko). Stosowałam go też wcześniej przed ciążą. Jedyny minus to jego cena - ja wczoraj kupiłam duże opakowanie i zapł. 44 zł. Smaruję nogi od kostek do kolan więc nie wystarcza mi na długo. No ale cóż :) kacha1970 Na to wygląda, że będą bliźnięta :)) Kochana, tyle czasu czekałaś na to szczęście więc może w nagrodę za cierpliwość zostaniesz obdarowana przez los podwójnym szczęściem :) Życzę Ci tego z całego serca :) Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie i dziękuję za gratulacje na okoliczność zobaczenia "siusiaka" ;) ;) ;) Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala28, ja bete mialam bardzo zblizona do twojej, ale potem jak ja powtorzylam za pare dni, to jej przyrost byl zbyt maly, miala tylko niecale 400, na usg nic nie bylo widac ... tez bardzo sie martwie:((( ludze sie, ze bylo jeszcze za wczesnie, zeby cos na usg zobaczyc, to byl dopiero poczatke 4 tyg, ale ten marny przyrost bety mnie smuci:( wiesz juz cos wiecej, jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Ja chodzę do prywatnej kliniki,tam za wszystko się płaci więc i za to badanie napewno zapłacimy.Ja jestem troszkę młodsza mam 27 lat:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, a czy ktoras z Was miala slaby przyrost bety, a potem okazalo sie, ze wszystko jest w porzadku? mowie tu o dniach 17dpt-24dpt? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam cos takiego, dlatego sie ludze: "Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka30 tutaj masz cos na temat bety. ile dni mialas miedzy 1 a 2 pomiarem bety hcg? kiedy masz badanie? pozdrawiam Przy ocenie wczesnej ciąży od bezwzględnych wartości HCG ważniejsze są przyrosty jego stężenia w czasie. W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża późniejsza, tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka tak tez sie moze byc, ze jeden zarodek obumiera i jest chwilowy spadek bety. mi lekarz powiedzial ze przy normlanej ciazy musi beta wzrastac co 2 dni o minimum 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79, dzieki za odpowiedz ... problem w tym, ze te moje przyrosty byly bardzo dziwne ... pierwszy wynik 16, po 4 dniach az !!! 285, to przeczy zasadzie 66%, o ktorej pisalas wczesniej, a kolejny po 7 dniach 390, wiec bardzo maly przyrost :(( tylko ludze sie, ze stalo sie to, co pisalam wczesniej, ze czesc zarodkow obumarla, bo mialam az 3. Mysle, zeby zrobic kolejna bete w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79, masz u siebie napisane, ze masz bete 421?? w jakim to bylo dniu po transferze? jak potem przyrastala? pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oalala28
kurcze ale sie teraz zmartwilam tym co napisalayscie,mialam nie robic drugiej bety (1-wsza 12 dpt 268 1-wsze usg wczoraj(18 dpt pecherzyk jak na 4 tydz ale brak wiazadelka(nie wiem co to)?chyba jednak pojde zrobic ta bete chociaz lekarz po prostu kazala mi czekac do przyszlego pt na kolejne usg ,ktos slyszal moze o tym wiządelku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka ja robialm bete 14dpt a moje zarodki dostalam 3 dni po punkcji. zrob powtorke bety bo na prawde to troche dziwne. robilas zawsze w tym samym miejscu? oalala28 dlaczego sie przejmujesz???? ja mialam 1 usg 21dpt i widzialam tylko pusty pecherzyk plodowy 7mm, bez zardoka w srodku. tak sie balam ze to puste jajo plodowe ze warjowalam. naczytalam sie ze powinno juz byc cos wiadac. powinnam byla posluchac lekrki , ktora mowila ze to za wczas. jak poszlam 2 tyg pozniej na kolejne usg to juz byly 2 zarodki w jednym pecharzyku z serduszkiem :) dziewczyny mam pytanie. zblizam sie do konca 3 m-ca a nadal nie przybieram na wadze tylko mam mniej niz przed ciaza. nie wymiotuje dziennie . mam powod do zmartwien? i drugie pytanie to kiedy< zaczely wam brzuszki rosnac? pytanie to szczegolnie do mamusi blizniakow kani79????? buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala28
Betii79 Kurcze ..tak to juz sie dzieje ze kazda z nas drzy ..dziekuje Ci za slowa otuchy: )w takim razie czekam cierpliwie do przyszlego pt i mam nadzieje ze bede miala do napisania tylko dobre wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja od wczoraj nie czuję się najlepiej, co jakiś czas mam problemy z brzuchem przez te moje zrosty po laparoskopi, ale wczoraj to się trochę pomęczyłam i pomartwiłam. cały czas miałam wrażenie że mam trochę twardy i napiety brzuch, no i przy tym ból ale nie taki jak na @, nawet starałam się wsłuchać w siebie i sprawdzić czy to nie skurcze. na całe szczęście to nie skurcze ale często mam coś takiego że przez chwilę jedna strona robi mi się taka twarda. dzisiaj idę na wizytę i muszę o wszystkim powiedzieć bo wczoraj się naprawdę trochę zmartwiłam. mam tylko nadzieję, że to nic groźnego i że to tylko te cholerne zrosty. betii79 jeśli chodzi o brzuszek to u mnie było widać ok 14 tc, i na początku chyba nie ma znaczenia czy to bliźniaki czy jedno. a jeśli chodzi o wagę to ja przybrałam na początku bo miałam ogromny apetyt, a teraz jestem w 19tc i mam tylko 3kg do przodu i też się trochę zastanawiam czy to nie zamało. dzisiaj zapytam swojej położnej o tą wagę ciekawe co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79, dzieki za odpowiedz, robilam bete zawsze w tym samym miejscu, obawiam sie, ze to nie wrozy nic dobrego. Wiem, ze musze powtorzyc bete, ale sie boje. Tym bardziej, ze w 24dpt nic na usg nie widzialam:((( Twoja beta juz w 14dpt byla dosc wysoka, a ja niecale 400 osiagnelam dopiero w 24 dpt. Pozdrawiam! olala u Ciebie na pewno wszystko bedzie do dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. kiedy idziesz do lekarza na usg? na usg widac pecherzyk dopeiro jak beta przekroczy 1000. jak sie czujesz wogole? kasik dzieki za odp. ja mam wizyte w piatek i sie spytam lekarki coi z ta waga. oststnio mi mowila ze na poczatku wiele kobiet tak ma ale nie wiem jak dlugo moge chudnac. boje sie badania. mam nadzieje ze z kruszynkami wszystko ok buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79 napewno będzie dobrze:) ja mimo iż już czuję moje maleństwo jak tam buszuje w brzuszku to i tak się troszeczkę martwię czy przez to, że nie przybieram na wadzę jemu nie szkodzę. mam nadzieję, że tak ma być i u mnie też jest wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79, czuje sie dobrze, na usg niby mam isc w sobote, ale tez nie wiem, czy to ma sens, skoro widac dopiero od bety 1000, mysle, ze najpierw powinnam powtorzyc bete. A w ogole to juz stracilam nadzieje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka idz koniecznie w sobote na usg. jezeli to normlana ciaza to na pewno zobaczysz juz pecherzyk plodowy. jezeli w sobote nie bedzie nic widac to niestey cos moze byc nie tak ale musisz miec pewnosc. nie zapomnij ze przy nieprawidlowym wzroscie bety moze wystapic ciaza pozamacicza a to jest bardzo niebezpieczne. musisz isc w sobote i sie przepadac, zeby zobaczyc co jest grane. ja po 1ivf mialam slaby przyrost bety ale mialam tez przy tym krwawienia. chodzilam co 2 dni na bete i usg. w macicy nie bylo nic widac ale doszlam tylko do bety 500 i zaczela spadac. lekarze obserwowali czy to moze nie c. pozamaciczna dlatego tak latalam na usg. wiem ze ci jest ciezko ale nie mozesz tak tego zostawic a badanie usg wyjasni ci wiecej w sobote niz beta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79, wiem, ze masz racje... pamietasz moze w jakim dniu po pierwszym transferze osiagnelas te bete 500, o ktorej pisalas? a czy potem spadek bety mialas gwaltowny? pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka ja mialam najpierw wynik 14dpt i to bylo tylko 24. lekrz powiedzial ze beat jest slaba dlatego za 3 dni mialam powtorke i wynosila ponad 60. w ten dzien zaczelam plamic. 2 dni pozniej juz krwawilam a w 21dpt beta byla 500. w ten dzien mialam usg. macica byla pusta i sluzowka zaczela sie zluszczac. lekrka powiedziala ze jak za 2 dni beta dalej bedzie rosla to musze isc do szpitala z podejrzeniem c. pozamac. na szczescie 2 dni pozniej juz troche spadla. pozniej mialam jeszcze 2 powtorki w przeciagu tygodnia i beta spadla juz calkowicie. do teraz nie wiadomo czy zagniezdzenie nastapilo w macicy czy poza nia bo beta byla za niska zeby cos zobaczyc. jezeli masz mozliwosc to zrob powtorke bety przed sobota, zeby zobaczyc jak beta rosnie.w sobote idz koniecznie na to usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to niestety wyglada mi na bardzo podobna sytuacje, bo nawet wartosci bety ma zblizone do Twoich w podobnych dniach:(( a drugie in vitro udalo Ci sie z mrozonych? probowali diagnozowac Ci przyczyne poronienia? mi cos mowil o prawdopodobienstwie sprzecznosci immunologicznej, szkoda tylko, ze przypomnialo mu sie to badanie dopiero po przeprowadzonym transferze ... nawet nie wiem, ile to kosztuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka twoja sytuajca jest inna. nie masz krwawien. lekarze powiedzieli ze nie da stwierdzic co bylo przyczyna. mozna zrobic dodatkowe badania ale w 100% bym i tak nie wiedziala. za najbardziej prawdopodobne uwazaja nieprawidlowe zagniezdzenie, wady embrionu albo ciaza pozamaciczna. moje 2ivf bylo zas od poczatku, pelna stymulacja i punkcja bo nie mialam mrozaczkow po 1ivf. teraz po 2ivf tez nie mam mrozaczkow. jakos zawsze malo zarodkow mi zostawalo. tych badan immunologicznych nie mialam. to twoje 1ivf? masz mrozaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ja tez mialam plamienie na brazowo w 20-21dpt, brzuch bolal jak na miesiaczke:((( mam 4 zarodki zamrozone, ale skoro sie nie udalo teraz, to dlaczego ma sie udac nastepnym razem z zamrozonych ... tym bardziej, ze klasa zarodkow byla najwyzsza. Plamienie wystapilo przy becie ok 300 i od tego momentu przyrosla juz bardzo malo:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jest to prawda, że przy ciąży mnogiej przyrost beta hcg (nie sama wartosc, tylko przyrost) może być wolniejszy, niż przy ciąży pojedynczej? przeczytalam coś takiego w necie, tylko nie wiem, na ile to pewna informacja. co myslicie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia30
Cześć, miałam dziś wizytę u lekarza. Wszystko jest w porządku. Maleństwo ma 1,67 cm , widac było na usg główkę, brzuszek, serduszko i wyciągnietą rączkę jakby machało do mnie. dr powiedział ze kosmówka ładnie wygląda , jest to efekt przyjmowanych leków-aspimag i clexane. Jestem teraz dużo spokojniejsza, bo przed wizytą ogromnie sie bałam. Dziś zaczełam 9 tydzien. Waga wogóle mi sie nie podniosła, ale patrzac na siebie mam wrażenie ze waże dużo więcej, może to tylko złudzenie. Kupiłam sobie błonnik na wzdęcia, bo wczoraj strasznie mnie cisnęło na żołądek. Lekarz założył mi kartę ciąży, prosilam zeby nie robił wzmianki o in vitro, bo nigdy nie waidomo czy ten dokument nie wpadł by w niepowołane ręce. Oczywiście przy porodzie należy poinformować połoznika o in vitro. Wizyte mam juz 21 czerwca, a każda wizyta to 200 zł, to dla mnie bardzo dużo. Zastanawiam sie czy po zakonczeniu 1 trymestru nie zmienic lekarza, bo inaczej nie damy rady finansowo , bo do kosztu wizyt dochodza badania i leki. Najchętniej wybrałabym ginekologa kobietę, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu ciąż, a jednak z kobietą lekarzem zawsze lepeij mi sie rozmawia niz z facetem lekarzem. lepsza nić porozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha beta ponad 5000 w 16dpt to chyba tutaj rekord hehehe ile zarodkow dalas sobie przetransferowac? progesteron masz wspanialy. ja mialam progesteron 14dpt ponad 60 i lekarz mowil ze swietny. twoje wyniki pobiaja chyba wszystkie :) kalina ja nie robilam powtorki bety wiec mimo tego ze nosze blizniaki nie wiem jaki mialam przyrost. z tego co czytalam na forum od mamusi blizniakow to beta rosnie jescze szybciej niz 60-100% co dwa dni. nie wiem czy to standard. dosia gratuluje. malenstwo ladnie rosnie :) ja mam wizyte za dwa dni i tez nie moge sie doczekac. 2 tyg temu mialay oba po 24mm zobaczymy ile urosly przez te 14 dni pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×