Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Super Lala, że udało Ci się to wszystko napisać :) Ja już sobie zapisałam w swoim notesie, który będę aktualizować jak dostanę opinie moich koleżanek :) Jest tego trochę ale jak się zacznie powoli kupować to tak nie będzie bolało w kieszeni ;) Wklejam fajne linki :) Warto przeczytac i posłuchać bo rozwieją wiele Waszych watpliwości i odpowiedzą na kilka pytań :) http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/niemowle/opieka/2010/wyprawka-dla-noworodka.aspx http://www.mamazone.pl/tv/film,3969,noworodek-higiena-w-domu.aspx http://www.mamazone.pl/tv/film,3892,wyprawka-utrzymywanie-higieny.aspx Ja dziś zaczynam 29 tc :) Rośnij i bądź zdrów synku :) Buziaczki dla forumowiczek i maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po długiej przerwie. Misia dzięki, że mnie zmobilizowałaś do powrotu na forum! Jesteś kochana, że o mnie pamiętasz. Dobrze, że twoje maluszki dobrze się rozwijają i są zdrowe. A my byliśmy z mężem tydzień na urlopie, a potem miałam zepsuty komputer. Dlatego potem wieczorkami czytałam zaległe posty. Przede wszystkim chciałam pogratulować Dadze251183 naszej świeżo upieczonej mężatce, wszystkiego NAJ! Oraz naszej mamusi Melisie77, niech ci synek zdrowo rośnie, a ty szybko dochodź do siebie! Betii i Lilia Wodna jak macie dobrze, będziecie miały parkę. Ja mam 06.10. drugie dokładne USG i będę wiedziała jakiej płci są nasze dzieciątka, ja bardzo chciałabym mieć parkę. Lala i Bettykor dzięki za cenne informacje i linki na wyprawkę. Już dostaję mętliku co jest potrzebne! Pozdrawiam wszystkie mamuśki z osobna i razem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala jestem tego samego zdania co do kolderki. mysle ze w rozku dzieci nie maja takiej swobody ruchow. mimo to kupie po jednym dla kazdego bo moze sie przydac. mnie wiele kobiet straszy z kolderka ze dziecko zaciagnie sobie na twarz i sie udusi. moja sasiadka ktora ma 3 dzieci mowi ze takie maluszki nie maja wcale sily zeby to zrobic i prawie wcale sie nie ruszaja , ona tez uzywala kolderki. posciel mam juz zakupiona . butelki tez juz kupilam bo byly w promocji, mam avent antykolkowe. zostaly mi polecone przez wielu znajomych i lekarzy i kupilam. jakby bylo cos nie tak zawsze mozna wymienic. od wrzesnia ide na lozwy ciuszkow ale nie bed duzo kupowac tak jak piszesz. kupie po 6 komplecikow dla kazdego. moge bez problemu ciuszki przeprac a pewnie jak znajomi przyjda w odwiedziny to kazdy i tak cos przyniesie;) w pazdzierniku maz bedzie malowac pokoik i kupimy meble. moje maluszki beda juz od 1ego dnia spaly w seoim pkoiku , ja kupie sobie nianie elektroniczna. kupie 2 lozeczka, komode z przewijakiem i szafe na ciuchy. do tego chce wstawic mala kanape rozkladana do pokoiku jakbym musiala tam czasami przenocowac. do tego bede miala na czym karmin dzieci. nie wiem ile bede miala pokarmu ale na wszelki wypadek kupie zwykly laktator w razie potrzeby. jak narazie to moj biust nie urosl ani o cm heheh pytalam sie lekarki bo mnie to troche dziwi ale ona mowila ze niektrym kobietom wcale piersi w ciazy nie rosna weic roznie to bywa. nie wiem od keidy zaczyna sie pojawiac pokar. po porodzie czy jeszcze przed? wkladki laktacyjne napewno kupie. jak zaczne robic wyprawke to sie zmaelduje z pytaniami bo ty juz wiesz co jest nam naprawde potrzebne a co zbyteczne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego przwijaka to czy może on byc umieszczony na łóżeczku? bo tak sie zastanawiam czy pod cięzarem maluszka ten przwijak sie nie zapadnie. jutro ide kupic materacyk do łóżeczka kokosowo-piankowo-kokosowy :) Jak sie na to wszystko patrzy na ilu rzeczach trzeba sie znać to sobie mysle że chyba powinnam zrobic dodatkowe studia żeby sie tego wszystkiego nauczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi, jak często chodzicie do lekarza ? Czy zawsze robione jest USG ? Czy dlatego, że ciąża po In Vitro, to bardziej jest monitorowana ? Czy chodzicie prywatnie i ile w Waszych miastach ( myślę, tu o Polskich lekarzach ) kosztuje wizyta razem z USG ?? Ja chodzę prywatnie, co 2 tygodnie, płacę 100 zł i doktor mówi mi, że za często się spotykamy i niedługo będzie znał moją datę urodzenia ;) Najchętniej to bym jeszcze częściej chodziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze co 3 tygodnie i płace aż 200 zł niestety. Przez pierwsze tygodnie wizyty miałam tez co 2 tygodnie, potem na szczescie troche rzadziej bo bym zbankrutowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa ja chodzę do lekarza co dwa tygodnie, bo tak podobno z ciążą bliźniaczą trzeba tak często chodzić. Z Novum zmieniłam na mojego poprzedniego ginekologa, który w międzyczasie podniósł cenę ze 150 na 200! USG nie robi bo ma przestarzałe, a teraz na ostatniej wizycie wypisywał mi zwolnienie i wziął za nie 20 zł. Jest dobrym specjalistą, ale ciągnie za wizytę ile się da. Po ostatniej wizycie czuję za to zwolnienie lekki niesmak, rozmawiałam z wieloma osobami na ten temat i nikt o czymś takim nie słyszał. Także twoje 100,- zł to przyzwoita cena za wizytę. Jak nie ma problemu to z ciążą pojedynczą można chodzić raz w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze co 2 tyg ze wzgledu ze to blizniaki i mam zakrzepice krwi. Dzieki Bogu w Niemczech kobiety nic nie placa za wizyte ginekologiczna. Tylko moja lekarka jest leniwa i oszczedna-nie mierzy za kazdym razem maluszkow i nie daje zdjecia:( Dzisiaj bylam u okulisty z zapaleniem spojowek,dal mi masc z cortisolem niewskazana dla kobiet w ciazy,nie wiem co o tym myslec. On mowi ze po 3 mies nie szkodzi plodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lala79 Jestes niesamowita, dzieki za liste dla nas wszystich bedzie bardzo pomocna, o wielu rzeczach nawet nie pomyslalam:) bettykor dzieki za wklejenie b. fajnych linkow :) Kacha no nareszcie jestes! :) juz sie martwilam o ciebie, ale jak widze wygrzewalas sie na sloncu:) Jak sie czujesz? Bylas juz na USG genetycznym? ktory to tydzien u ciebie? Patinia Ja od 16tc bede chodzic co 2 tyg, na razie mam wizyte za 3 tyg - USG wszystkich organow maluchow. Pozdrawiam wszystkie mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilia wodna to normalne ze nie dostajesz juz zdjecia. mozesz teraz tylko liczyc na 3-4d. ja juz od 2m-cy nie dostaje bo maluchy sa z aduze i te zwykle zdjecia czarno biale juz nie wychodza. lekarka mi nawet jedno zrobila zeby udowodnic i miala racje ;) ja chyba za 2 tyg bede miala robione te 4wymiarowe zdjecie, nie moge sie doczekac jak maluszki wygladaja:):) u mojej gin z z wizytami jest tak ze przy ciazy jednoplodowej wizyty sa co 4tyg a przy mnogiej co 2tyg. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez juz nie dostaje fotek usg, ale mozna poprosic o nagranie na płyte cd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybieram się do doktora w czwartek, też poproszę o jakiś fajny filmik :) nie byłam 2 tygodnie i strasznie jestem ciekawa jak wygląda dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszą ocenę USG miałam pod koniec lipca. Przezierność karkowa w normie, noski widoczne, wszystkie organy utworzone. Mój lekarz ze względu na mój wiek namawiał mnie, żebym zrobiła amniopunkcję, ale po co narażać siebie i dzieci na stres skoro na USG wszystko wyszło ok. Kolejne takie USG mam na początku października. Dzisiaj zaczynam 16 tc. Ja czuję się w miarę dobrze, ale zdarza mi się jeszcze drzemka w ciągu dnia nawet dwie godziny, a już ok. 10 wieczorem już zasypiam. Misia a jak ty się czujesz, czytałam o twoich problemach. Mam nadzieję, że nie pracujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilia wodna jesli chodzi o pomiar to musi to twoja lekarka robic bo w koncu nie chodzisz na wizyty tylko po to zeby lekarka zobaczyla ze dziecko zyje. trzeba sprawdzic czy rozwoj jest prawidlowy. jednak w tak zaawansowanej ciazy moja lekarka nie mierzy juz w cm tak jak w 1 trymestrze. teraz mierzy obwod glowki, brzuszka, dlugosc kosci udowej. na podstawie tego wychodzi waga dziecka i tydz ciazy. wtedy wiadomo czy rozwoj dziecka jest prawidlowy na twoj tydz ciazy. lekarka napewno mierzy tylko moze nie mowi. ja tez sie zawsze swojej musze pytac czy wszystko ok i czy rozwijaja sie prawidlowo ;) u mnie lekarka proponuje ten film na cd razem ze zdjeciem 4d ale wezniemy chyba tylko zdjecie bo ten film jst u mnie bardzo drogi a za to moge miec juz cos dla maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia72 Bardzo się cieszę że Twoje Dzieciaczki zdrowo rosną:-)Co do wagi nie martw się Drugie Dzieciątko szybciutko nadrobi-zobaczysz:-) Lilia Wodna Gratulację Parki...Nie ważna płeć najważniejsze jest zdrówko:-) lala79 Dziękuję za spis-napewno skorzystam,żeby wiedzieć co kupić dla Naszej Kruszynki:-) O tych butelkach nie słyszałam ale napewno zobaczę w necie jakie są. kacha1970 Dziękuję za życzenia:-) Patiniaa Na początku chodziłam na wizytę co 2 tygodnie.Teraz chodzę co 3 tygodnie.Płacę za wizytę 200 zł,za każdym razem mam wykonywane usg,żeby wiedzieć co słychać u Dzidziusia:-)Zdjęcia też nie dostaje,bo Dzidzia już jest na to za duża.Tak jak pisze betii lekarz mierzy obwód główki,brzuszka i długość kości udowej potem to sumuje i wychodzi waga dzidzi i tydzień ciąży:-)Czasami dostajemy filmik:-) A teraz co u mnie. Więc dzisiaj zaczęłam 22 tydzień :-) Brzuszek rośnie-mam "piłeczkę",którą Kocham nad życie:-)Nasza Kruszynka wczoraj ok.godz.11 "zapłukała do mnie" tak delikatnie ze trzy razy :-) :-) :-) Sama do siebie się śmiałam,bo mój M był w pracy:-)Aż skóra się poruszyła:-)Super uczucie...Dzisiaj też dała znać,ale delikatniej.Myślę że z dnia na dzień te ruchy będą bardziej odczuwalne i widoczne:-) Co do wagi to mam ok 7 kg na +...mam nadzieję że to nie za dużo??? Do kolejnej wizyty jeszcze 9 dni(odliczam...:-) )Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć Naszego Szkraba.Wtedy też dostanę zlecenie na badania krew,mocz i glukozę bo mówił jak byłam ostatnio.A i wykona mi cytologię(nie wiem jak wyjdzie bo czasami czuję jakbym miała jakąś infekcję...dzisiaj nawet użyłam maści którą mi kiedyś przepisał na stan zapalny)Troszkę się boję tej glukozy-byle bym nie miała tz.cukrzycy ciążowej...Zastanawiamy się jakie dać imię Naszej Kruszynce.Mamy dwie propozycje Błażej :-) i Tobiasz :-) Ale decyzja jeszcze nie zapadła.A i trzeba wziąść pod uwagę że może lekarz się pomylił i będzie dziewczynka...(ha ha ha:-) )Zobaczymy najważniejsze żeby było zdrowe:-)Samopoczucie ok.zauważyłam że zaczynam się szybciej męczyć np.wchodzeniem po schodach-ale cóż kilogramów przybywa... No to chyba wszystko,troszkę się rozpisałam,miałam na to czas bo mój M jest dzisiaj na popołudniu w pracy a ja wleciałam do rodziców:-) Pozdrawiam pa pa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki :) Lala - witaj Kochana, ależ obszerny materiał załączyłaś co do wyprawki dla dziecka - hoho , nie trzeba sięgać do internetu a wszystko można wyczytać na forum :) dziękuję - na pewno skorzystam :) z twoich rad :) Lala kochana właśnie zastanawiałam się nad chustą , powiedz czy sama sobie ją wiążesz ???? A jeśli chodzi o laktator, to kupiłam zwykłą tzw. odciągaczkę, bo moja mama z doświadczenia w pracy wie że takowe są najlepsze. Oczywiście karmić piersią bardzo chcę i to jak najdłużej :) A jak się masz Ty i Twoja Kiziunia ? U nas generalnie ok , jeszcze 6 dni i 6 nocy - te dni nie są tak długie, ale noce dłużą się okropnie :( od dwóch dni zaczęły puchnąć mi nogi , wcześniej tego nie miałam a teraz jak baleroniki :) nie dość że spuchnięte to po nocy czuje się tak jakbym zlazła się po górach, zakwasy, rwanie i takie tam inne przypadłości, ale pewnie to wszystko nie jest Ci obce. Obecnie jestem już na chodzie tzn. poruszam się po domu , pracuje również w domu i do piątku chciałabym mieć wszystko skończone i w pracy i w domu w szczególności u Tymka w pokoiku :) muszę jeszcze poukładać ciuszki, przemyć mebelki i w zasadzie to by było na tyle bo wszystko inne jest już zrobione :) z pewnością odezwę się jeszcze przed pójściem do szpitala, a tymczasem ściskam mocno :) Nadzieja - witaj kochana jak się miewasz ? piszesz, że przytyłaś 12 kg - w zasadzie to nie wiele, ja póki co 8,5 kg, i ciągle się zastanawiam jakby moje nogi zniosły jeszcze raz tyle bo przy tej wadze obecnie są opuchnięte i bolą mnie jak cholera :( ale każda z nas musi przez to przejść i więcej lub mniej przybrać na wadze :) jestem ciekawa czy dotrwasz do tego 4 września w zasadzie to jeszcze 10 dni :) no chyba że wcześniej zacznie się coś dziać :) ściskam Cię mocno :) jestem jeszcze przez 6 dni w domku więc z pewnością jeszcze tu zajrzę :) kasik - witaj a jak ty się czujesz ? poruszasz się coś czy leniuchujesz w domku ? cieszę się że Twoja malutka w końcu się obudziła - to cudowne uczucie :) pozdrawiam serdecznie :) bettykor - oj kochana do listopada tak szybko zleci czas, że i Ty będziesz już nie długo tulić swoje maleństwo :) pozdrawiam serdecznie :) prinzesska - trzymam mocno kciuki i oby ten piąty raz był ostatnim sfinalizowanym ukochanym dzieciątkiem :)))) Daga - no kochana mi zostało jeszcze 6 dni :)))) , ale Tobie równie szybko zleci ten czas - zobaczysz :) kupiłaś sobie spodenki ? ściskam mocno :) lilia wodna - serdecznie gratuluję bliźniaków - szczęściara z Ciebie :))) Betii - witaj kochana a jak Twoje samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 Jejku jeszcze tylko 6 dni i Tymek będzie z Wami :-) Musze Ci powiedzieć że mało przytyłaś...Ja z pewnością przytyję więcej:-( ale cóż nie to jest ważne. Co do kupna spodenek-to tak kupiłam:-) Byłam już u teściowej żeby mi je skróciła( z resztą każde spodnie muszę obcinać...)i można nosić:-) Jedna para mi w zupełności wystarczy,przecież w domku można chodzić w dresach:-) Napewno się przydadzą na chłodne wieczory,bo ile można chodzić w spódnicach. Patrzyłam na te butelki Tommee tippee całkiem fajne(chodzi mi o kształt) jak na razie wstrzymam się z kupnem,zapytam również w sklepie z akcesoriami dla maluszków co o nich sądzą itd. Dużo jest rzeczy które chciałabym już kupić ale się jeszcze boję(nie chcę zapeszyć...) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia Wodna Moze dziewczyny maja racje z tymi zdjeciami, choc ja oststno dostalam :) ale ja bylam wtedy w 13 tc, zobaczymy jak bedzie przy nastepnym badaniu. Kacha1970 To supe, ze to USG wyszlo ok, u mnie tez:) Ja wiem, ze ze wzgledu na wiek wpadamy w jakies obledne tabelki zagrozen, ale moj lekarz powiedzial mi, ze nie ma co wariowac, jesli to podstwowe bad. wyszlo ok w rodzinie nie ma rzadnych genetycznych problemow to mam w zupelnosci racje, ze nie chce nic wiecej sprawdzac w tym temacie. Ja jestem obecnie w 14 tc kolejne USG bede miala za 4 tyg, bo wczesniej jakos nie bylo terminu. Ja tez sie dobrze czuje troche mi dokucza bol nogi ale da sie to zniesc:) Betii79 Tez juz sie nie moge doczekac kiedy zobacze nasze malenstwa na 4D to zupelnie inna bajka:) no i chcemy bardzo wiedziec kto mieszka w brzuszku:) Daga251183 Mam nadzieje ze nadrobi, czuje ze jest b. dzielne:) pamietam, ze jako maly embrionik pojawil sie tydzien pozniej, bo bardzo chcial zyc i nas zaskoczyl szybko dogonil ten drugi, jestem z "niego" dumna, wiec na pewno ma duza wole walki:) Na peno to super uczucie czuc ruchy dziecka, nie moge sie doczekac:) 7 kg to moim zdaniem nie duzo, wydaje mi sie, ze to wszystko jak najbardziej w normie. Dlaczego martwisz sie cukrzyca, czy mialas juz wczesniej jakies symptomy? Megi No niestety takie to uroki ciazy, jak nie jedno to drugie, ale juz nie wiele ci zostalo jakos wytrzymasz:) co sie nie robi dla malucha:) Pozdrawiam wszystkie pozostale dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi33 jeszcze 6 dni wow, bedziemy teraz odliczac:) mysle ze masz racje, ten czas do porodu nam szybko zleci. ty jak bedziesz rodzic? cesarka czy naturalnie? zycze ci wszystkiego najlepszego na porod daga ja malo tyje jak narazie mam 4kg na plusie. przez ostatnie 2 tyg nie przytylam wcale a maluchy tak czyli chyba zas mnie wysyssaja heheh moja kolezanka powiedziala ze ja to chyba schudne jeszcze w tej ciazy heheh. moja figura bez zmian. rece i nogi jak przed ciaza, tylko brzusio idzie w przod :) jeszcze mam pare m-cy wiec wiele moze sie zmienic. najwazniejsze zeby maluchy dobrze rosly . daga my z imonami tez mamy swoje problemy. nie umiemy sie zdecydowac jak nazwac dziewczynke i dziennie dopisujemy do listy imona ktore sie nam podobaja hehehhe co do wyprawki to ja swiruje. chce od wrzesnia zaczac kupowac i im wiecej czytam w internecie tym bardziej jestem zalamana bo wybor jest we wszystkim ogromny i caly czas sie pytam co bedzie najlepsze. moja madra sasiadka 70letnia powiedziala ze nie wazne co kupie i tak bedzie dobrze, dzieci dorosna i mam sie nie martwic za bardzo. misia tak jak pisze daga zdrowie najwazniejsze ale rozumiem twoja ciekawosc bo ja tez tak mialam:) na poczatku gorowaly tutaj dziewczynki a teraz jest dochodzi sporo chlopczykow. ciekawe jak bedzie u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi33 Napisz jeszcze do nas zanim pójdziesz do szpitala - będziemy trzymały mocno kciuki :) Patiniaa Ja na początku ciązy biegałam na wizyty co 2 tyg ale od II trymestru chodze co miesiąc. Każdorazowo mam robione szczegółowe usg i spraadzane serduszko (słuchamy, mierzymy przepływy itd). Daga To teraz już będziesz częśćiej i coraz intensywniej odczuwała swoje maleństwo :) Co do zdjęć z usg to ja mam ostatnie zrobione w 18tc. Później mam film zrobiony w 21 tc przy okazji badania prenatalnego. Teraz już nie dostaję zdjęc i tak jak pisała betii79 lekarz mierzy główkę, brzuszek i kośc udową i określa wagę i wiek dziecka. Za 2 tyg idę na 3 badanie prenatalne i wtedy też poproszę o nagranie filmu w 4d (to już będzie 31 tc więc maluszek będzie bardzo dobrze widoczny) :) Buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi, to z tym jest różnie. Ja koncze 19 tydzien a przytyłam tylko 2 kg. Moja siostra przez cała ciąże przytyła tylko 7 kg!! Zwykle szczupłe kobiety tyja duzo bardziej nawet do 20 kg, a te przy kości tyja mniej bo dzidzia korzysta z zapasów. Ja w sumie ani nie jestem szczupła ani gruba, ale może to u nas genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia przytyłaś tylko 2 kg, a jesteś w 19 tc?! Bettykor tylko 4 kg, a Meggi, która zaraz będzie rodzić tylko 8,.5 kg. Dziewczyny jak wy to robicie. Ja niestety w 16 tc jest mnie już o 6 kg więcej, a co będzie pod koniec ciąży. Ja nie objadam się, jem regularnie 5 małych posiłków, nie podjadam między posiłkami , słodycze jem naprawdę tylko od czasu do czasu (a bardzo je lubię), a waga rośnie mi za szybko! Nie jestem chudzielcem, gruba też nie, więc przy bliźniakach nie powinnam chyba przytyć więcej niż 12 kg, a ja przytyłam już 6 kg nie będąc nawet w połowie ciąży. Może macie jakieś sposoby, aby za dużo nie przytyć oczywiście nie szkodząc maluchom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha nie przejmuj sie tym dopoki nie tyjesz po 10kg na tydz. moja siostra byla przeed ciaza chudzielcem, 150cm i waga 42kg a w ciazy przytyla 21kg!!!! i urodzila malego tluscioszka prawie 4kg:) ja sie nie stosuje zadnych zasad w jedzeniu. jem jak popadnie i na co mam ochote. przed ciaza staralam sie nie jesc nic wieczorem oprocz jogurtu albo owocow a teraz to jem chleb z nutella albo na co mam ochote. powinnam jesc malo i czesciej bo zoladek juz nie taki ale wczoraj ugotowalam barszcz bo mialam ochote i zjadlam 3 talerze a potem umieralam......... to kara za obzarstwo hehehehhehehe ja tam nie mysle za duzo nad jedzeniem. ataram sie tylko nie jesc tego czego nie powinna kobieta w ciazy ale reszta to zalezy od dnia i ochoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betii moja siostra przy wzroście 178 i wadze 60 kg przytyła w pierwszej ciąży 20 kg, a w drugiej 25. Ale ona rodziła dzieci w wieku 24 i 29 lat. Bardzo szybko wróciła do swojej wagi sprzed ciąży, ale ja swoje będę rodziła w wieku 40 lat i nie będzie mi łatwo zrzucić nadmiar kilogramów jak dwudziestce. Ja czuję, że na kolację i śniadanie muszę teraz zjadać po dwie kanapki, a nie jedną bo jestem głodna. Betiid dobrze, że się czujesz dobrze i możesz wszystko jeść, jak napisałaś o tej nutelli to mi ślinka pociekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Hej Dziewczyny Co do wagi różnie to u każdej z nas wygląda ja też jestem teraz w 14/15 tygodniu i jeszcze nic nie przytyłam,ja z kolei jestem bardzo szczupła i też mnie to martwi bo niebawem 5 miesiąc ciąży a ja z wagą stoję w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×