Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

zaniepokojona 2009 Super :) Mówiłam, że będzie dobrze :) I nie martw się na zapas innymi rzeczami - ciesz się ciążą :) P.S. Zmienisz wreszcie ten nick na np "szczęśliwa 2009" ? :)) :)) :)) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor mam wyniki :) 8dpt berta 150 około bo zapomniałam :) a progesteron 180 :) chyba sie już mogę cieszyć bo mam nadzieję, ze juz nic mi nie grozi... lekarz nie kazał sie przejmować tymi plamieniami no wiec taki mam zamiar :) dzięki kochana za podtrzymywanie na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja1983 No to jeszcze się "kulasz"...Małej się nie śpieszy:-) Nie martw się,to czyli "porodówka" Cię nie ominie:-) Dawaj znać na bieżąco:-) ewelina/// Witaj:-) Trzymam kciuki za to żeby było ok. Ja nie maiłam plamień ale również brałam luteinę a potem duphaston(tak jak pisze bettykor).Będzie dobrze:-) zaniepokojona 2009 Super że z Dzieciątkiem ok.Niech rośnie jak na drożdżach:-) A jeżeli chodzi o mnie to w porządku.Wczoraj byłam na badaniach krwi i moczu,a dziś odebrałam wyniki. Wyniki ogólnie moczu ok.Jeżeli chodzi o test obciążenia glukozą to na czczo miałam 93mg,a po 2 godzinach 90mg (czyli dobrze-a tak się bałam).Jedyne co to mam obniżoną hemoglobinę więc lekarz zalecił brać 2 razy dziennie Biofer.Za 4 tygodnie kontrola. Brzusio rośnie,Mały "wierci się" coraz częściej(jejku jakie to fajne uczucie:-) )Już bym chciała coś dla "Niego"kupić... Ale postanowiłam że zaczekam jeszcze troszkę i zaczniemy na początku października.(no może pod koniec września:-) ) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina, wow, jak na ten dzien po transferze masz dość wysoki wynik bety. Ja robiłam bete 10 d.p.t i miałam bete 91, a więc nie wykluczone ze w twoim przypadku może byc ciąża bliźniacza. Plamienia moga mieć różne pochodzenie i wiele moze byc powodów, najczestszym powodem moga byc krwiaczki, które sa dośc czestym zjawiskiem przy wczesnej ciązy lub nadmierne rozpulchnienie szyjki macicy. Kontroluj przyrost bety hcg, mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku. Daga-oj tak, ruchy maluszka to bardzo fajne uczucie, ja je czuje od jakiegos czasu i mały kopie coraz częściej i wyraźniej. Maluszek jest ułożony miednicowo i jak kopie to akurat w sam pecherz moczowy i jakos tak nie jest wtedy to zbyt przyjemne. Ale mimo to za każdym razem sie przy tym usmiecham :) Zauważyłam ze ruchy nasilaja sie w momencie kiedy sie położe lub usiąde po np jakims spacerze lub wysiłku i dodatkowo zjem sobie coś słodkiego, wtedy mały pokazuje swoje zadowolenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 35
witam dziewczyny! jestem 14 dpt. w 12 dniu beta 254 wiec jest ciąża . to było moje 3 podejscie i zapowiedziałam lekarzowi że ostatnie. i udane , choc sama jeszcze nie moge w to uwierzyć . może jak usłysze serduszko to do mnie dotrze. ewelina jestes w koncu na własciwym forum ,.tak długo o to walczyłyśmy, i tyle przeszłysmy, więc teraz niech nam juz bedzie z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Ja po wizycie w szpitalu. Nadal cisza....zero rozwarcia i 2 dni jestem po terminie ale po rozmowie z dr u ktorego prowadzilam ciaze doszlismy do wniosku ze sprobujemy wywolac skurcze wiec w sobote kladzie mnie z rana do szpitala i zobaczymy jak sprawy sie potocza jezeli nic sie u mnie nie ruszy to w niedziele wracam do domku ale jestem dobrej mysle ze jak wroce to juz z corcia...wiec prosze Was kochane o kciukaski!!! :) Daga-ciesze sie ze u Was wszystko dobrze i ze wyniki sa ok :) Ewelina-super wynik GRATULUJE!!! olga-GRATULUJE!!! Patiniaa-ja bralam do 13 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina, Olga witamy na forum:) wspaniale że się udało, wielkie gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olga35 Gratulacje! :) Jak to miło kiedy dołączają do nas kolejne szczęśliwe przyszłe mamusie :) Patiniaa Ja już teraz dokładnie nie pamiętam ale chyba gdzieś do 16-17 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za miłe przywitanie na forum :) a ja już z pytaniem :) coś mnie strasznie brzuch kłuje ale nigdy nawet na okres mnie tak nie bolał... czy też tak miałyście może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina czytałam że skorzystałaś z akupunktury przed 3 podejściem, i widzę że dało to efakty:) mi też się udało za 3 razem i też przed 3 podejściem skorzystałam z akupunktury:) nie wiem czy to działa ale w jakiś sposób pomogło, bo dziś jestem w 32tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki Dolanczam do Olgi oraz Eweliny tak jak one mialam wczoraj test 14dpt i wyszystko jest na dobrej drodze aby miec swoje upragnione malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik tak i bardzo się cieszę bo aku mnie jakoś wyciszyła. Miałam Boską Babeczkę i mam zamiar chodzić do niej też w ciaży :) cały czas nie mogę uwierzyć .... tak bardzo sie cieszę i oczywiście teraz otworzył sie wachlarz problemów.... ale tak czy siak przeżycie jest niesamowite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże jak to fajnie ciszyć się z Wami :) Gratulacje Franczeska33 :) ewelina Mnie też bolało podbrzusze - moja dr kazała wziąść No-Spę żeby nie dopuścić do skurczów, które mogą być niebezpieczne dla płodu. Z wcześniejszych dyskusji na tym forum wynika, że lekarze mają do tego bardzo różne podejście ale mój drugi lekarz prowadzący ciążę (wróciłam w połowie ciąży do mojego wczesniejszego dr bo w Provicie nie prowadzą ciąży do końca) również kazał mi brać No-Spę i to nawet Forte kiedy będę czuła ból. Kłucie po prawej czy lewej stronie jest normalne bo świadczy o rozciągających się wiązadłach i rosnącej macicy :) Oczywiście wszystko w granicach rozsądku - jak masz lekkie bóle to sie po prostu połóż - jak nie przejszie to weź tabl. Mnie się zdarzyło kilka razy w ciągu całej ciąży zażyć No-Spę. Dziś idę na 3 badanie prenatalne - niestety te ostatnie mam juz odpłatne ale co tam :) I chyba poproszę o nagranie płyty w 4D na pamiątkę :) Mały już jest na tyle duży, że będzie widać dokładnie buźkę i resztę :) Wieczorem Wam napiszę co widziałam :) Aaaaa.... i jeszcze coś :) Wklejam linka z allegro z zarąbistym śpiworkiem :) Pasuje do gondoli, do spacerówki, do fotelika :) Rewelacja!!!! Poczytajcie sobie :) Kolory też ma śliczne :) A cena jest śmiesznie niska w porównaniu z innymi jakie widziałam. http://allegro.pl/spiwor-spiworek-do-wozka-3w1-od-producenta-i1216420372.html Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio ciągle z M dyskutowalismy na tamat imion dla naszego synka - ja chciałam Kubusia albo Adasia, a mój M chce JAsia :) Masakra jakaś ;) Powoli się przekonałam do tego Jasia i chyba tak zostanie :) Mój M jest taki dumny z tego, że będzie syn, że chyba nie będę Mu odbierała tej radości z nadania Małemu imienia :) Tym bardziej, że ojciec mojego M miał na imię Jan, a mój tata - Janusz (niestety obaj dziadkowie nie zobaczą swojego wnusia....) Kupiłam takie body z napisem "My dad is my hero" - mój M mało się nie popłakał z radości :) Tak więc chyba będzie Jaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich a szczegolnie nowe przyszle mamusie eweline, franczeske i olge:) niech wam bety pieknie rosna i zeby wasze ciaze przebiegly bezproblemowo. dziewczyny jak sie czujecie? u mnie wszystko ok. w piatek mam kolejna wizyte i zobacze ile moje maluchy urosly. wszyscy znajomi mi mowia ze mam juz duzy brzuch a mi sie wydaje taka malutka pileczka i czekam az zacznie rosnac w sile heheh czuje sie wyjatkowo dobrze, nawet zgaga nie dokucza tak czesto i bole plecow tez. oczywiscie teraz sie doszukuje powodu bo mysle ze jak ja sie czuje dobrze to cos z maluchami jest. ah te warjacje ciazowe. jeszcze 1 dzien i zobacze moje male skarby. bylam u okulisty z moim problemm i pogorszyl mi sie troche wzrok. lekarz powiedzial ze po ciazy moze to wrocic do normy ale nie musi. zamowilam sobie nowe szkla ale takie najtansze bo lekarz twierdzi ze po co narazie wydawac pieniadze jezeli moze sie jeszcze cos zmieni. tak pol roku po porodzie mam przyjsc znowu na badanie. ja juz zaczynam kupowac rzeczy dla maluszkow a w pazdierniku maz bedzie robil pokoik i kupimy meble. daga przeczytalam ze na osttaniej wizycie twoj skarb juz tak duzo wazyl, to super:) ja jestem ciekawa jak teraz z waga moich maluszkow. jak do tej pory to moje dzieciatka rosna tak jak przy ciazy jednoplodowej. ja myslalam ze beda mniejsze ale narazie leca jak szalone. podobno za kilka tyg zaczna zwalniac bo miejsca beda mialy coraz mniej, zobaczymy... bettykor znam te problemy z imonami;) u nas zas odwrtonie. dla chlopca juz mamy imie od dawna a z dziewczynka jakos nie potrafimy sie zgrac. mysle jednak ze wkrtoce bedzie juz jasne bo mowie do meza ze corcia sie na nas obrazi bo zmieniamy jej imie co dzien heheh w koncu maluchy juz wszystko slysza wiec musimy sie pilnowac co mowimy;) pozdrawiam wszystkie kobitki na forum - te pojedyncze mamusie i te podwojne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u nas to wiadomo było przed ciąza z imionami i już wybraliśmy lata temu tzn mąż wiedział jak jego syn będzie miał na imię od wieku szkolnego a ja jak chciałam amelkę to wszyscy zaraz mieli amelki jak marysię to akcja w polsce na marysie i tak ostatecznie zostanie Helena a syn będzie Ignacy :) o jak ja już bym chciaal wiedzieć czy są 2 czy 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :) na początku serdecznie witam nowe mamuśki na forum ewelina, olga, franczeska, serdecznie gratuluje i życzę Wam dużo wiary i zdrówka :) Nadzieja - kochanie coś Twojej Córci nie spieszno na świat - hhhiii w brzuszku jest o wiele lepiej :) a tak poważnie to trzymam kciuki aby w sobotę się ruszyło :) myślami będę z Tobą - bądź dzielna :) buziaki i do usłyszenia - daj znać jak tylko wrócisz do domku :) Lala - kochanie mój synek nie chce ssać cyca przez te nakładki , krzywi się i mam wszystko w nosie :) a ja z każdym dniem cierpię co raz to mniej i mam nadzieję że już niedługo karmienie to będzie czysta przyjemność, a nie męka jak do tej pory :( Dziś mam nadzieję nastąpił przełom w spaniu Tymonka w nocy , ponieważ obudził się tylko dwa razy a nie pięć jak zwykle , i spał prawie do 8-mej rano :) a to bardzo cieszy ponieważ czuje się wypoczęta :) być może pokarm jest już bardziej treściwy ,sama nie wiem ale najważniejsze że praktycznie przespał całą noc :) Lala kochana ściskam Cię mocno i przesyłam buziaki dla Kiziuni ode mnie i Tymka :) Dziś już czwartek , dni lecą nieubłaganie, z pewnością zajrzę do Was w przyszłym tyg. a tymczasem życzę miłego weekendu - pozdrawiam serdecznie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 milo sie czyta Twoje spostrzezenia na temat dziecka. Fajnie ze dzidzius pomalu przesyla nocki. Musi byc ciezko kilka razy wstawac w nocy,ale co sie nie robi dla szkraba:) Ja jestem w 20 dc i w mocy mam mocne skurcze ng:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia Wodna Mnie lekarz od 21 tc nakazał brac magnez (2 razy dziennie ) i żelazo (też 2 razy dziennie) i chyba dobrze, bo nie męczą mnie skurcze i mam dobre wyniki z morfologii. Lekarz powiedział, że mam brać te preparaty profilaktycznie bo ponoć w połowei ciązy zaczynamy się "sypać". Zapytaj swojego dr o magnez i żelazo :) Oczywiście poza tym codziennie zażywam witaminy - w 3 trymestrze Pregna Plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak z innym zmartwieniem
Kochane mamusie... ja co prawda jestem już szcześliwą mamą i zaszłam w ciązę naturalnie bez rzadnych przeszkód...chociaż jedną ciążę poroniłam... dotychczas byłam przeciwniczką metody in vitro... ze względów religijnych a mianowicie przeraża mnie fakt, że pozostałe, niewykorzystane zarodki są zamrażane, dla mnie to juz życie i bałabym się co z nimi sie kiedys stanie jak nie zdołam ich wszystkich "wykorzystać"....taki ot dylemat moralny... jak Wy to sobie tłumaczycie? i jak radzicie sobie z tą wiedzą psychicznie? dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilia wodna ja tez biore zelazo i magnez ale raz dziennie. magnez biore bo czesto mi brzuch twardnial i to bylo nieprzyjemne a zelazo zczelam brac w 19tc bo dorobilam sie anemi ciazowej. do 19tc wyniki byly zawsze super a potem cak....... od polowy ciazy dzieci maja bardzo duze zapotrzebowanie i biora sobie wszystko z organizmu matki dlatego tak jak pisze bettykor sypiemy sie ;) konsultowalas sie z lekarzem w sprawie tych skurczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny ale ja juz biore magnez i zelazo:( Niestety nie pomaga. Pielegniarka powiedziala ze moze za malo biore. Czytalam w necie ze ponoc trzeba uzupelnic potas. 2 godz przed sniadaniem tabletke na tarczyce,godz pozniej zelazo i po nastepnej godz moge jesc:(wiec noc krotka. Po poludniu robie zastrzyk clexane i wieczorem biore magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilia wodna ja tez biore tabl na tarczyce. jednak ja to mam bardziej na luz . 20min przed sniadaniem biore hormony na tarczyce a zelazo biore roznie ale zawsze tak godz przed posilkiem , nie wazne jakim:) magnez raz biore rano a raz wieczorem hehehhe jesli to nie pomaga to powinna lekarka cos z tym zrobic. moze przepisze ci wieksza dawke magnezu albo cos innego......... mam nadzieje ze wkrotce to ustanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam do Was pytanie kiedy najwcześniej zaczęłyście mieć nudności? ja się zastanawiam czy ja chora jestem, bo mnie strasznie mdli ale to dopiero 10 dpt! a czuję sie delikatnnie mówiąc fatalnie :( nie amm apetytu i od tego KAŻDY zapach to jakaś tortura dla mnie :( miałyście tak moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ja tak juz mam pare dni, nie wymiotuje ale mdli caly dzien, swoich perfum juz nie moge uzywac z gotowaniem bywa roznie jak cos ma za mocny zapach to jest zle wiec chyba nie bylybysmy obie chore ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak z innym zmartwieniem
proszę nie ignorujcie mojego pytania!! przygotowuję pracę mgr na temat "Społeczne aspekty metody in vitro", wasze odpowiedzi mi pomogą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak z innym zmartwieniem wypowiem sie jak widze to ja z mojej strony. Ja jetsem ateistką i chyba o tyle jest mi łatwiej. Ja po prostu nei widzę problemu. Ja w sumie miałam podanych 10 zarodków z czego dwa ostatnie sie przyjęły. 4 są zamrożone i mam zamiar odebrać je za max 2 lat więc ich nie zmarnuję. jeśli nie będę chciała kolejnej ciaży poprosze lekarza by dał je parze która będzie tego potzrebowała. Przepraszam nie chę urazic osoby wierzące bo ja bardzo szanuję ich decyzję ale nie rozumiem co ma Bóg do tego wszytkiego. Bóg mi ciaży nie dał, Bóg nie zapłacił, Bóg mnie nie oszczędzał gdy byłam na granicy i też Bóg nie będzie decydował o in vitro. Ja wierzę w siebie i swoje możliwości w miłość i dobroć. Nie czynimy zła mając dzieci z in vitro. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franczeska ja z tymi nudnościami ledwo sobie radzę. A miało być tak pięknie hahhahahaahhahahaahhahahah :) :) :) jem tylko suchy chleb bo wszystko inne ma nie taki zapach... mam nadzieję, ze szybko to przejdzie :) buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×