Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

Witam ❤️ i podaje kawusie (__)? (__)? (__)? (__)? herbate I__I> I__I> I__I> inusie U> U> U> U mnie zimno ale słonecznie - piękny wschód słońca mieliśmy. Podaje śniadanko: pieczywko, masełko, dżem, miód kiełbaski na gorąco: frankfuterki, paróweczki, kabanoski dobra francuska musztarda serek dla tych którzy nie jedzą kielbasek musli POZDRAWIAM i biegne do pracy ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki:):) Witaj Pszczółko kochana👄 No i jak spisali się doktorzy?,przynieśli ulgę w cierpieniu?.Różnie z nimi bywa niestety. Dziewczynki teraz się was zapytam do jakiego lekarza idzie się z zapaleniem zakrzepowym żył w nogach?.Bo widzicie ja od dawna miałam puchnące diabelnie bolące i żylaste nogi z popękanymi naczynkami.Myślałam że ból z reumatyzmu czy ze starzenia a tu kardiolog powiedział mi że to z powodu chorego serca.Mam leki na serce ale nogi jak bolały tak bolą i tak się zastanawiam do jakiego medyka się z nimi udać coby całkiem nie oszaleć?.Rodzinnego czy jakiego?,może coś podpowiecie,no bo przecież nie do reumatologa. He,he,he jak widzę i Bechemootek odcięta od neta,byłam zła na mojego chłopa że grzebie w komputerze a Wy się dobrze bawicie,zazdrosna zołza ze mnie jest:p:) Ale napiszę wam że moje kłopoty z netem to nie tylko zasługa mojego męża ale ruter coś nam szwankuje i czasem jak się go trzepnie,połączy a czasem nawet i trzepanie nie pomaga.Chyba trzeba będzie kupić nowy co mnie jakoś nie cieszy,kolejny nie planowany wydatek:( No nic miłego dnia,nie mogę siedzieć długo bo mi nogi nie dają,zaraz cierpną,pulsują i bolą. Terterek miłej pracorki.👄👄 Poetko i Banderasku ja także o wszystkim zapominam.👄👄 Kosmitko dziekuję i za życzenia i za świetne kawały razem z Tobą ciesze się z rychłego widzenia z kogucikiem.No i w kurniku zapanuje harmonia i weselisko:):),aż chciało by się zagdakać:):)👄👄 Roberto i Personalna dzięki👄👄 Beti👄 Tokina👄 Zuuzik👄👄 Jeszcze raz miłego dnia i udanego weekendu 👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku ja tylko kawusie i do kawusi zostawiam serniczek jeszcze goracy Wesołku nie wiem ale ostatnio jak byłam u chirurga była jakas kobieta też z zylakami ale pewna nie jestem do kogo masz sie udać.Tylko u niej zylaki były widoczne na nogach,nie wiem moze miala usuwane coś . Pszczółeczko jak sie czujesz.Lepiej? Dziewczynki posyłam Wam słoneczko bo u nas moc dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołku poczytaj widze w necie są poradnie zajmujące się żylakami to poradnie naczyniowe ale widze leczą też chirurdzy jednak.I wiesz co wyczytałam że za powstawanie żylaków odpowiedzialne sa tez kobiece hormony.Poczytaj jest dużo wiadomosći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Dziewczątka U mnie mroźno:)))ale słonecznie... terterku:Ddzięki za kawusię👄 Lecę na II zmianę Życzę udanego dnia🌼 Przesyłam buuuziole👄👄👄i przytulaki❤️❤️❤️ Pa bondi👄tęskno Nam za Tobą😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzato dzięki,co ja bym bez Was zrobiła?!.No i gapa ze mnie mogłam sama wpisać żylaki w wyszukiwarkę i coś by mi wyszukało.Ja w sumie samych żylaków jeszcze nie mam ale chyba lada chwila się pojawią,sadząc po objawach i tym co powiedział mi kardiolog. Małgorzatko jeszcze raz dziękuję👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🖐️ Wesołku👄 możesz też iść do rodzinnego i on Cię pokieruje gdzie masz iść do jakiego lekarza czy na NFZ czy prywatnie :( Małgosiu👄 dziś byłam u internisty i przypisał mi jeszcze inny lek taki do picia strasznie nie dobry :( no ale jak mus to mus. Do mnie słoneczko nie dotarło cały dzień pochmurny z opadami śniegu :( Pozdrawiam WAS Perełeczki👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołku Kochany ❤️ ❤️ ❤️Dobrze Małgosia powiedziała że to sprawa hormonów Mówie tutaj bez satysfakcji: od wielu miesięcy przypominam i truję aż mi głupio: pamiętajcie Dziewczyny że jesteśmy w sytuacji wyjątkowej. Że jesteśmy ZAGROŻONE z racji niedoboru hormonów ZAKRZEPOWYM ZAPALENIEM ŻYŁ - PODWYŻSZONYM CHOLESTEROLEM - i w ogóle CHOROBAMI NACZYŃ. U każdego o inaczej sie objawia ale o to samo chodzi. Zuziku! Alert dla Ciebie! ❤️ ❤️ ❤️ Do znudzenia powtarzam: kontrolować ich stan, sprawdzać ten pieprzony cholesterol, dbać o naczynia! Nawet baby bez operacji te ze zwykłą normalną menopauzą są zagrożone. Przypominam że moje ucho to wypisz wymaluj skutek operacji i gwałtownego ubytku hormonów! i tu przypominam Ci Zuziku uparcie - Twoje szumy nijak inaczej mi sie nie widzą jak wlaśnie na skutek zagrożonych naczyń - nawet przy prawidłowym cholesterolu. Pytać pytać i jeszcze raz pytać GINEKOLOGÓW!!! mało tego - żądać diagnozy, skierowań do specjalistów kiedy trzeba i żądać profilaktyki! Wiem, że niektórzy ginekolodzy się bronią - bo niby to nie ich działka - ale wtedy drążyć temat u lekarza rodzinnego. Nie dawać się uspakajać tylko pilnować! Mierzyć ciśnienie - to powinien być nawyk. Jeśli cholesterol przekracza odrobine normę - to żądać recepty na leki obniżajace cholesterol. Są metody na kontrolowanie żył - to są chirurdzy naczyniowi i specjaliści chorób naczyń. Zamiast męczyć się - domagać leczenia - zwykle są to rzeczy bardzo łatwe do zdiagnozowania ( bada sie przepływy naczyń - ja to miałam też przy okazji ucha) i dość łatwe do leczenia. Tylko trzeba uparcie wymagać. Coś Wam jeszcze powiem: objawy chronicznego zmęczenia, zniechęcenia, bólu mięśni, stanów depresyjnych (po naszemu znanych nam DOŁÓW) to też BRAK HORMONÓW!!! więc ginekolog MUSI dobrać odpowiednią dawkę - a jeśli macie przeciwwskazania to musi zastosować zamienniki. Bo zawsze będziemy się źle czuć i zawsze będziemy zagrożone. Jeszcze jesteście młode Dziewczyny i musicie zadbać o kondycję - menopauza może minąć Wam za jakieś 10- 15 lalt i co? całe te 15 lat chcecie się męczyć? Wesołku ❤️ przykro mi że Cię boli i ze źle się czujesz - ale jedyne wyjście to MYŚLEĆ teraz o SOBIE i leczyć te biedne naczynia a potem jak podleczysz to chuchać i dmuchać. W każdej dużej przychodni lub przy szpitalach jest specjalista chorób naczyń i proś o skierowanie. Jak mi przy uchu powiedzieli, że pani moze być zagrożona udarem - to mi sie śmiać chciało - ale teraz już sie nie śmieje tylko raz na kwartał robie badanie cholesterolu i regularnie mierze ciśnienie - a ginekologa nękam i wypytuje o powody mojego złego samopoczucia - ja dość długo czułam się jak pobita - właśnie z powodu huśtawki hormonalnej. Ginekolog mi to unormował. I już nie będziemy radzić rsobie wzajemnie: "wyłaź z doła, kopnij wredną w zadek, weź łopate i zasypuj dół" - teraz trzeba by pogonić do lekarza. Nawet takie zwykłe środki jak "deprim" alebo inne są w stanie dopomóc tylko troszke egoistycznie myślmy - najpierw MY a potem Rodzinka OK? ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jedno: brak hormonów to przyspieszone starzenie sie skóry. Podpowiadam: pijcie przynajmniej 2 litry wody dziennie oprócz normalnych płynów! Ale nie pijcie czystej wody - bo organizm dokładnie "widzi" że woda nie ma żadnych kalorii i nie skupia sie na ich trawieniu - tylko ją wysikujemy. i robi sie błędne koło. Pijcie wode z odrobiną CZEGOKOLWIEK - może to być ciut miodu, odrobina herbaty, kawy, soku, dżemu, byle organizm dostał informację ze ma coś do strawienia. Zabierze sie wtedy za trawienie tego płynu i nie przepuści byle jak i szybko do wysikania a nawilży organizm tak jak potrzebujemy. Dobrze jest postawić sobie 2l dzbanek z wodą lub baaardzo słabą herbatą koło komputera i pić co chwile po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczynki🖐️ Terterku nie wiedzialam z ta woda:O To bardzo interesujace co piszesz. W kazdym razie teraz bede sobie cos dolewac do wody. A w ogole to masz 100% racji Terterku! Trzeba zadbac o swoje zdrowie. Nie ma odkladac na potem. Wesolek. Musisz teraz zadbac o siebie i koniecznie pochodzic po specjalistach. Z serduchem nie ma zartow:( Ja wiem ze drobne popekane naczynka na nogach mozna zlikwidowac zastrzykami. Nawet mialam zamiar i ja to zrobic, teraz pewnie juz jest na to za pozno:( A u mnie zima. Dzisiaj rano bylo bialo. Poza tym zimno..brrrr.. Nie ma sie co dziwic, Juz za 4 tygodnie Wigilia:) Buziaki dla wszystkich. Zycze pieknego wieczoru wsiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra ja spływam sie pluskac i na Kevina samego w domku leci na polsacie o 20🖐️ dobrej nocki❤️życze wszystkim❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terrerku masz rację ,ja sie dlugo męczylam ,nie spałam po nocach,pamietacie jak mówiłam,ze chciałam nawet o 1 czy 2 w nocy gadac z małżem.Tak bylo.przebieranie sie w nocy ale dzizki plastrom (choć wiem ,ze mogą być skutki tez uboczne) inaczej zyję jakby na innym swiecie.Masz racje zapobiega starzeniu tylko niemiła perspektywa,ze przed niektórymi z nas długie lata przyjmowania hormonów. piszesz do Zuzika ,ze to z uchem tez moze być objaw braku hormonów.Mozę warto Zuziczku sprawdzić poziom hormonów ale te badania sa płatne,Estradiol i FSh na podstawie tych badań zuziczku lekarze widzi ,ze nie brakuje ci hormonów.Moze wrato zrobic przed wizyta u ginekologa by potem nie płacić podwójnie za wizytę. Bonitko ja tez piję własnie samą wode niegazowaną ,nic do niej nie dodawałam.A smakowe wody kupowane jakos mi nie pasują. Bonitko u mnie śniegu nie ma.I jak do nas Mikołaj przyjedize? Pszczólko musisz brać te leki i nie wąchać ich.Zdrówka zycze Tokino czy juz podpisałaś umowe na pół etatu? A dzieci maja cos innego na oku z mieszkaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze :O Pszczółko kochana - chciałam Ciebie obściskać z radości, że już wróciłaś ❤️ ❤️ ❤️ i skończyło sie tym, że rozpisałam sie o żyłach. Witam Cie Skarbie - zmartwiłaś nas bo te Twojego n.....ki nagle chyba wyskoczyły co? wiem coś na ten temat bo miesiąc temu sama nie spałam całą noc i masowałam małżykowi plecki żeby mu ulżyć w bólu a kot był bardzo niespokojny i chodził od legowiska do pana i nie spał razem z nami. Mam nadzieje, że już masz oczyszczone? napisz mejlem jak znajdziesz chwile jakie są rokowania czy bedą nawroty i co Ci zrobili tam gdzie byłaś ❤️ Bonito - naczyńka na udach to pikuś. Zapalenie żył jest po prostu groźne nawet dla życia - to sie wiąże w sercem, nóżki bolą jak jasny gwint i jak nie jest leczone to kończy sie dramatyczne. Wesołku ❤️ - bardzo sie martwie bo może być i szpital - ale mam nadzieje, że lekarz sobie z tym Kosmitko - ja też uśmiałam sie z Twoich dowcipów - nasza polska język piękna język jest :P:D:D uwielbiam takie składanki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...że lekarz sobie z tym poradzi w domowym leczeniu ...- to mi ucięło i dopisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu - ja bym Ci odradzała picie dużej ilości wody mineralnej. Zawsze jest ryzyko, że minerały jakie ma w składzie odkładają sie w nerkach. No chyba, ze znasz sie na tym i potrafisz kupić taka wode, że nie da skutków ubocznych. Lepej jest pić wode przegotowaną ale koniecznie z kilkoma kroplami cytryny, albo dosłownie łyzeczka soku lub miodu na 2-3litrowy dzbanek. Ilość soku czy miodu nie będzie miala wpływu a wode będzie lepiej przyswajana. A najlepsza jest wlaśnie woda z plasterkami cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku tak mysle o tej wodzie moze i rzeczywiscie minerały sie odkładają w nerkach a przeciez lato było gorące cały czas wode piłysmy.Choć u mnie cały czas woda stoi na szafce w kuchni.Teraz spróbuje z kroplami cytryny pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Wesołka: próbowałaś zresetować ruter? w obudowie rutera jest mały otworek w który mozna włożyć szpilke i to rozłącza wszystko na chwile i najczęściej przywracają sie prawidłowe ustawienia albo ruter "zaskakuje". Można też ruter odłączyć od zasilania i dać mu wystygnąć - też pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu :) masz rację trzeba brać choć są wstrętne łeee mocno Cię buziam 👄 Terterku skarbie mądre słowa nam piszesz👄 trzeba dbać o zdrówko, bo wiadomo nasze organizmy już nie są takie jak kiedyś :( JUż lecę na pocztę i w skrócie napiszę co nieco :)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu - nie próbuje Cie zrazić do wody, uważam że picie w małych ilościach jest jak najbardziej OK Ale my tu mówimy o codziennym piciu dużych ilośi wody. A picie takiej ilości mineralnej już nie jest OK. Nie poczuje sie tego od razu bo minerały odkladają sie miesiącami albo latami i dają znać nieoczekiwanie w postaci piasku albo kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi lekarz zabronił pić płyny z cytrynką :( i w ogóle kwaśnych ogóreczków czy szczawiu, bo przy tym co mam to nie jest w skazane :( No lecę teraz na @ paaaaaaaaaa dziewczynki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczółko - wiem - ale można pić bardzo słabą herbatke, herbatki ziołowe, bardzo bardzo rozcieńczony miód (do tego zachęcam bo jest korzystny na serduszko), może być słabiutki napar kawy zbożowej, napar pietruszki który działa moczopędnie itp wynalazkow i odmian jest tyle ile gospodyń domowych :D Ja nauczyłam sie pić dużo baardzo słabej herbaty bez cukru, a z małżykiem ostatnio na wieczor wypijamy sobie po lampeczce czerwonego winka. A w czasie upałów lubie piwo :P - nie pije dużo bo tylko jedno - ale lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie👄 Oj, Terterku :) ...Ty prawie jak dochtor !!! Mnie co prawda zostawili jajniki, ale zmianę nastrojów mam regularnie :D Może tez powinnam pomysleć, ze może czas zmierzyc poziom hormonów :O Sciskam wszystkie 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D Ty Poetko nie kpij ze mnie :P:D:D Nie należy brać dosłownie - każdy swój rozum ma - a ja taka durna jestem, że czułabym sie źle gdybym sie nie podzieliła swoimi uwagami - to takie belferskie zboczenie :P:D:D pozdrowko ❤️ ❤️ Dziewczynki - posyłam Wam mejlem fotki z mojego ostatniego wypadu do Sz..... Tam będą te osobiste - a te ogólne z pięknych widoczkow ugotuje potem w rondelku :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzież bym śmiała kpić, Terterku...no jak nie dochtor, to może taki fajski, babski....znachor???:D:D:D A tak poważniej...JESTEŚ KOCHANA z tymi cennymi radami....1000 buziaków za to, ze nam podpowiadasz jak mamy dbać o własne tyłki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra dobra :D ❤️ hi hi - posłałam poczte - będzie tego 3 mejle :P Udany był pobyt bo nogi forsowałam na parkiecie bardzo -ale w takich razach można a nawet trzeba. Ty to znasz Poetko bo robisz to najczęściej z nas ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ide pościelić małżowinie bo ziewa tak, że zaraz telwizornie połknie :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×