Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

No i jak tam vi sie czujesz? Jak Hania? Mam nadzieje, ze juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi juz zostal tylko uciazliwy katar, a Hania ma katarek ale taki dziwny bo tylko chwilami, najczesciej jak sie obudzi... na szczescie nie ma temperatury :) we wtorek mamy szczepienie to pani doktor ja oslucha i bede spokojniejsza :) ciekawe ile juz wazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie jak na zlosc boli gardlo, jestem juz taka zmarnowana od 3 dni prawie, chodze normalnie do pracy, ale dzis w koncu wolne wiec moze troche sie pod lecze. Leze jeszcze sobie w lozeczku i taka jakas nie bardzo jestem. Maly dokucza, kopie chyba tez nie lubi jak mama sie zle czuje. ALe on jest cudowny, taki babel wystajacy z brzucha. Jak sie rano budze to tak fajnie jak sie poloze na plecach a on wystaje mi na brzuchu, taki smieszny widok, ale uwielbiam to, chyba czuje ze o nim pisze, bo znowu zaczyna podkopywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia moze czas pomyslec o l4 w pracy ?? bedzie Ci coraz ciezej... zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi nietety w uk nie ma tak dobrze jak w polsce i nie da sie isc na cala ciaze na L4 wszystko zalezy jaka ma anita umowe a u mnie wszystko ok bez zmian remont dalej juz nie moge sie doczekac az skonczymy i sprzedamy dom nie wiem czy wam pisalam ale wracamy do polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki to super :) i co tak wszystko tam zostawicie ?? my tez walczymy z remontem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedamy dom i auto a reszte przeslemy do polski albo sprzedamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiesz skad taka decyzja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki akurat u mnie w pracy mam super, bo jakbym poszla na zwolnienie to do pol roku placa mi normalnie 100% wiec moglabym juz w sumie isc, ale umowilam sie z menadzer ze bede pracowac do konca lipca jak dam rade, ewentualnie bede ucinac sobie dni pracy, albo wychodzic wczesniej, wiec nie chce jej tak zostawiac, zwlaszcza ze jeszcze troche przeszkalam dziewczyne, ktora ma zajac moje miejsce. Ale wiesz, dopoki sie dobrze czuje, to staram sie normalnie pracowac, bo im pozniej pojde na macierzynski tym dluzej zostane z maluszkiem, a w tym momencie jak bym poszla na zwolnienie to juz maja prawo wyslac mnie na macierzynski, wiec szkoda byloby stracic te kilkanascie tygodni. A poza tym mysle ze nawet lepiej dla mnie jesli moge dluzej pracowac i sie dobrze czuje, no i dla maluszka chyba tez lepiej ze jestem ze tak powiem na nogach i normalnie funkcjonuje. A poza tym, to jakis powod podjecia przez was takiej decyzji? macie juz dosc zycia w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za daleko od rodziny niestety rodina meza sie na nas ze tak powiem wypiela decyzja w sumie nie nagla tak sie do tego zbieramy juz prawie rok a teraz staje sie to bardziej realne bo remont coraz blizej konca ciezko byc samemu na koncu swiata w uk bylo latwiej bo bylo blizej i bilet za zlotowke sie trail w domu bylam 4 razy w roku a tu niestety sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita ja jestem w australii od prawie 2 lat wczesniej bylam w uk przez 5 lat a gdzie pracujesz tzn co robisz?? jesli mozna wiedziec czyli do koncza nie mozesz isc na L4 tylko maciezynski tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia to daj szybko znac po wizycie i nie trzymaj mnie w niepewnosci tak dlugo jak ostatnim razem... o ktorej masz ta wizyte ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje w dwoch firmach w tym momencie. Caly etat mam w restauracji, jestem asystentka menadzera , ale to jest taka rodzinna firma w sumie, tzn nie moja rodzina, ale firma zatrudnia ponad sto osob, ale wszyscy jakos tak rodzinnie powiazani. Wiesz jak to jest, brat brata znajomego wujka ciotki itd.... hehe nawet moj brat pracuje teraz dla znajomego wlasciciela itd i traktuja mnie tam jak czesc rodziny. A druga moja praca to w szkole, ale tam robie tylko dwa wieczory, przymierzam sie do porzucenia tej pierwszej pracy i przejscia na caly etat do szkoly, ale jak zaszlam w ciaze to nie chcialam rzucac pracy, bo potem macierzynski itd. monia - jak tylko wrocisz daj nam znac. Ja dzis ide na jakies spotkanie z polozna, ale nie swoja, tylko dostalam list na przybycie na dwa spotkanie, jedno wlasnie dzis, a drugie w przyszla sobote w szpitalu beda nas oprowadzac po calym szpitalu i pokazywac co i jak, jakie sa mozliwosci znieczulenia itd, a dzis to szczerze mowiac sama nie wiem po co. Ponoc dadza nam liste co zabrac do szpitala itd, ale dokladnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o L4 to w UK sa przepisy ze jak pojdziesz na zwolnienie do 12 tygodni przed macierzynskim twoj pracodawca moze, ale nie musi wyslac cie automatycznie na macierzynski. Mysle ze moja by mnie nie wyslala bo mam jeszcze urop do wykorzystania, ale jakby chciala to ma taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita ale jak bys poszla np na zwolnienie lekarskie np w 4 miesiacu to nie bedzie tak jak w polsce ze 100% platne i dlugo terminowe mialabys np 2 tyg i reszta by zalezala od twojego pracodawcy monia czekamy na dobre wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki ale ja mam w umowie z moim pracodawca, ze pierwsze pol roku zwolnienia placi mi normalnie 100 procent bez wzgledu na powod mojego zwolnienia, czy to jest ciaza czy po prostu jestem chora, a potem mam zwykle Statutory Sick Pay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już po. Serduszko bije,ale ciut wolniej. to coś żółte ma 45mm,dzidziolka nie udało sie ginowi zmierzyć. jest tez drugi hm pęcherzyk,tylko że pusty. Pytałam sie gina jakie są szanse,że w drugim też będzie bić serduszko,powiedział,że małe ale są. Ze nie takie cuda widział. no i wychodzi,że gdzieś 5 tydzień. A od ostatniej @(19 kwietnia) ciąża powinna być starsza. Nie wiem co myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia najwazniejsze ze serduszko bije :) mogla Ci sie opoznic owulacja i ciaza jest mlodsza, poza tym wystarczy milimetr zle ustawic kursor i juz sie dane nie zgadzaja... wszystko zalezy od lekarza i sprzetu takze tym sie za bardzo nie kieruj :) dzidziolek zyje i ma sie dobrze :) rosnie w Tobie ZYCIE :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia:) spokojnie moglas miec przesunieta owulacje:) ja swoja mialam okolo 30 dnia cyklu wiec sobie wyobraz co to za cykl musial byc:D i dziecie mlodsze od OM o dwa tygodnie:) To zolte to pewnie o cialku zoltym mowisz;) A jak jest serduszko to ja mysle ze jest poznije niz 5tydzien:) ze bedzie tak 6sty przynajmniej bo wowczas zaczyna byc widac echo serca:) byc moze gin ci policzyl cos zle;) nie przejmuj sie i sie ciesz:))) Anitko - na bol gardla to mozesz sobie plukac gardlo, mozesz tez uzywac tantum verde w ciazy:) aa i herbata z malinowym sokiem, unikaj herbaty z cytryna bo wytraca sie glin ktory trafia do mozgu i potem mozna miec problemy:) fajnie ze masz taka umowe i ze masz fajna ekipe w pracy:) No a w UK to dziwne rzeczy sie dzieja ale no co zrobic...tak juz maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem kobietki wiem,ale w tamtej ciąży serduszko też na początku wolniej biło,potem już dobrze a potem.... ale odsuwam od siebie te myśli! będzie dobrze bo inaczej być nie może!! jak mi sie nic nie chce eh... ide spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taralalala pierwsze slysze takie nowosci o herbacie z cytryna :/ ja pilam w ciazy i to nawet sporo, na poczatku bo bylam chora i na koncu, bo byla zima, a zima uwielbiam taka herbate... monia bedzie dobrze... u mnie tez raz serduszko bilo bardzo szybko, raz wolniej... pamietaj, ze Twoje nastroje i nerwy maja wplyw na dziecko :) musisz wierzyc i byc pozytywnie nastawiona, radosna :) wiem, ze latwo mi mowic, ale na dobra sprawe nic innego zrobic nie mozesz... nie wiem czy Wam pisalam, ale Hanik wazy juz 6,7 kg i ma 63 cm :) rosnie w oczach :) juz probuje sie podnosic do siadania i strasznie sie denerwuje jak jej nie wychodzi... w ogole ma charakterek po mamusi i wszystko chce juz natychmiast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi to masz małą kluseczke :) lalunia kochana :) a jak Twoja dieta Vi? wiecie śniło mi sie,że byłam w szpitalu i tuliłam maluteńką dziewczynkę :) a dziś że próbowałam karmić piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie jest kluseczka, bo jest dluga... miesci sie dokladnie w 50 centylu, czyli jest w sam raz :D a z dieta niestety roznie... przez ten remont bylo tak ze myslalo sie jak tu szybko byle co zjesc :/ i jak zwykle wyszedl moj slomiany zapal... ja po prostu uwielbiam jesc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Dawno nic nie pisałam, ale wpadałam co jakiś czas poczytać co tam u Was:) Widzę, że coraz więcej brzuszków tutaj;) Ja właśnie się zastanawiam czy też nie jestem w ciąży... Test pokazał 2 kreski, piersi mi urosły i bolą (chociaż teraz już mniej), dzisiaj jest 47 dc (cykle mam 34dni) no i mam poranne nudności, z rana to nic nie mogę zjeść, jedynie sucharka... Wizytę mam we wtorek, mam nadzieję że wtedy lekarz powie mi na 100% czy to dzidzia.... Mam wątpliwości po przygodzie z torbielą.... czytałam że też może zafałszować wynik testu ciążowego... Boję się że może okazać się, że to jednak nie ciąża... Wy dziewczyny też miałyście takie obawy? Gratuluję z całego serca dziewczynom którym się udało! ;) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi- generalnie pisze, ja zaczelam unikac, czytalam w gazecie nie na necie;) kwas cytrynowy w polaczeniu z czarna herbata powoduje wytracanie sie glinu i w rezultacie dochodzi do uszkodzenia jakis tam naczynek w mozgu, mowie tutaj o doroslych ludziach pijacych herbatke, i w rezultacie mozna sie spodziewac parkinsona jak i alzhaimera. No i lepiej pic wode z cytryna niz herbate, miod tez w polaczeniu z goracym plynem traci swoje wlasciowsci lecznicze. Wiec najlepiej herbatke z sokiem malinowym pic:) monia- glowa do gory, tym razem musi sie udac:)))) ja w 12 tygodniu jak bylam to serducho mojej dzidzi zaczelo walic strasznie bo ja bylam zestresowana a potem juz wszystko w normie:) a teraz czuje ruchy codziennie i dzis skonczylam 19tydzien:)) Vi no to Hania juz dziewucha wielka:))) no wlasnie jak tam Twoja dietka?:))) Shiawase86- a test pokazal dwie krechy to ciaza jak nic:) tylko gratulowac:)))) zrob sobie test beta hcg, to ci pokaze ktory to tydzien i lec do gina:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia kochana nie wolno ci sie stresowac, i mysl pozytywnie, kochana ja wiem ze bedzie ci ciezko, i wierz mi nawet jak bedziesz po 20 tygodniu dalej sie bedziesz stresowac, ja przy kazdej wizycie w toalecie sprawdzalam czy przypadkiem nie krwawie, nawet w 25 tygodniu, ale teraz jak juz maly kopie, to sie juz uspokoilam, czasami jest tak ze dwa dni prawie wcale nie kopie, ale wiem, ze na trzeci dizen za to nie da mi spokoju i wtedy juz jest 24 na dobe, ale kazda minuta kiedy przestaje to wiecznosc dla mnie. I taki juz bedzie nasz los, nawet jak juz sie dzieciatko urodzi, to bedziesz sie ciagle czyms stresowac, ale musisz myslec pozytywnie. tralala - jesli chodzi o herbatki to nie wiem, ale ja z reguly wogole nie pije ani herbaty ani kawy wiec raz na jakis czas jak wypije to nie zaszkodzi ;) a poza tym to ja mam watpliwosci do wszystkiego co czytam, jednego dnia pisza zeby pic czerwone wino, drugiego dnia ze to nie wskazane, innego zeby jesc ryby, nastepnego zeby jednak nie bo costam, ja uwazam ze wszystko jest dla ludzi ale w odpowiednich ilosciach. vi - fajnie ci miec takiego babla, ja sie juz nie moge doczekac, a wiecie jutro zaczynam 30 tydzien, kurcze a pamietam jak bylo 10 czy 12 tygodni :) alez ten czas zapiernicza. I pamietasz vi, ile z nas zaczynalo ten topik, a tak malo nas teraz zostalo. Shiawase86 - mysle ze jestes w ciazy, ja co prawda cala ciaze nie mialam ani zadnych nudnosci i wymiotow, ale mi mowili ze mam szczescie ze tego nie mam bo wiekszosc kobiet zbyt dobrze nie przechodzi zwlaszcza tych pierwszych miesiecy, wiec kochana glowa do gory, ciaza jak nic. Test co prawda moze zafalszowywac czasami przy torbielach, ale ty masz do tego i inne objawy chociazby spozniajacy sie okres, wiec to ciaza jak nic. Twoja wizyta u lekarza to tylko formalnosc teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za wsparcie 🌼 jezu jak mnie muli :/ gratuluje kolejnej mamusi :) może zrobimy jakąś tabelke hm? co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje kolejnemu brzuszkowi :) anitia ciesz sie brzuszkiem poki mozesz, bo u nas teraz etap wymuszania wszystkiego placzem... koszmar :/ a co do martwienia sie o brzuszek to ja tez strasznie przezywalam... zwlaszcza po przejsciach moni :( praktycznie do konca ciazy za kazdym razem w toalecie sprawdzalam czy nie ma krwi, a przez pierwsze miesiace balam sie zrobic kupe :P bo balam sie ze takie parcie "wycisnie" malucha ... ot glupia baba :P a pozniej jak juz kopala a byl czas, ze przestawala to telepalam brzuchem na wszystkie strony zeby kopnela :) tak to juz jest... a teraz ciagle sie martwie czy spi za malo, a moze za duzo, czy je za malo czy za duzo, czy kupa ma dobra konsystencje, czy krostki na brzuchu to juz alergia itd... taki juz los matek ;) mozemy zrobic tabelke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczki: nik cykl starań Brzuszki: nik tc termin porodu płeć Mamusie: nik cykl w ktorym się udalo urodzone data/tc imię Vi 9 22.01.2011/39 Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×