Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

Vi a jak zrobie bete to co? przy ciąży poza... (nawet nie pisze całej nazwy bo źle mi zaraz) :( to beta coś pokaże?? wynik będzie inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pecherzyk Ci pokarzał ?? taka czarna kulke ?? beta nie wykarze czy ciaza jest dobrze umiejscowiona, bo ona pokaze poziom hormonu, a on rowniez wzrosnie jesli ciaza jest nie w macicy... pomijajac kwestie "zarysu zarodka" to powinnas widziec pecherzyk.... jesli go widzial w macicy (bo przeciez w pecherzyku powstaje zarodek, a skoro szukal zarysu to musial widzec pecherzy) nie mialby watpliowsci czy ciaza jest w dobrym miejscu. powekszony jejnik moze jedynie oznaczac ze masz na nim jakas torbiel, ale to nie musi zagrazac ciazy, bo sie moze wchlonac... kurde... porzadkujac mysli 1. jesli widzial zekomy zarys zarodka to musial juz umiec okreslic w jakim miejscy sie zadniezdza... 2. jesli zrobisz bete w odstepach 2 dni to przekonasz sie tylko czy ciaza rosnie, nie da to odpowiedzi na pytanie gdzie ejst zarodek 3. ja bym na Twoim moejscu jutro poszla do innego lekarza i dodatkowo zrobila ta bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia spokojnie poczekaj do piatku bo ja zaczniesz sie denerwowac to nic dobrego z tego nie wyniknie bete zawsze mozesz zrobic ale jaka ci to da odpowiedz jak pojdziesz jutro do innego gina to tez zaplacisz i pewnie ci nic innego nie powie bo jest wczesnie. zobaczysz bedzie dobrze musi byc. moze usg nie jest dokladne na spokojnie sobie to wez wiem latwo sie mowi ale nic innego nie pozostalo. Ja wolalabym wiedziec w 5 tygodniu ze moja ciaza sie nie rozwija i nie ma szansy zamiast cieszyc sie kazdym dniem i zmagac sie z oznakami ciazy. naprawde mysl pozytywnie bo jedno wczesne usg moze nic nie znaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pocieszenie dziewczyny 🌼 chyba zrobie tak jak piszesz Niki,poczekam,bo co mi pozostanie. Dziekuje że jesteście :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia mi tez sie wydaje ze najlepiej poczekac. Wiesz ja mieszkam w UK no i moze opieka tutaj rozni sie od tej w Polsce, ale tutaj nie robia wczesniej usg niz ok 6-7 tydzien ciazy, zeby miedzy innymi uniknac takich nieporozumien, bo kochana w ktorym ty bys tygodniu ciazy byla teraz? Mi sie wydaje ze po prostu za wczesnie bylo jeszcze na to zeby lekarz na usg cokolwiek zobaczyl. Wiec pamietaj ze wszystkie jestesmy z toba. I musi byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia jesli czujesz sie na silach to poczekaj... w 5 tyg juz widac gdzie umiejscowiona jest ciaza, tzn pecherzyk... widac go przy becie przekraczajacej 1000 jednostek... jesli beta bylaby mniejsza to lekarz mial prawo nie widziec pecherzyka... chodzi tylko o to, ze on stwierdzil, ze ciaza nie ejst w macicy, bo jest jajnik powiekszony... to niby gdzie szukal tego zarysu zarodka ?? :/ wiadomo, ze ciaza wczesna i niewiele widac, ale kolejny raz powtarzam, ze na tym etapie widac gdzie rozwija sie pecherzyk... i tylko wlasnie to mnie zastanawia, gdzie on szukal tego zarodka, jak w macicy to nie ma opcji zeby ciaza byla na jajniku... dziwny ten lekarz dla mnie i tyle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi a co mi pozostało? tylko czekanie. w piątek mam nadzieje sie wyjaśni wszystko. i że będzie dobrze. a do innego lekarza nie mam po co iść,bo jeśli to wczesna ciąża to kolejne usg może zaszkodzić a nie pomóc. Anitia to samiusieńki początki,nawet może nie 5 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg nie ma wplywu na ciaze, ja robilam na kazdej wizycie, a w poczatkowych miesiacach nawet po 2-3 razy w miesiacu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi ok ale na samym początku? nie sądze żeby to było obojętne dla wczesnej ciąży. ale każdy ma swój punkt widzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia usg nie szkodzi dzieciatku wogole, wiec jesli chcesz kolejne usg to krzywdy malenstwu nie zrobisz. Ja nie jestem zwolenniczka robienia usg po kilkanascie razy skoro nie ma takiej potrzeby, ale jesli jest, to wogole nie szkodzi. A jesli to jest dopiero poczatek to lekarz mial prawo tylko zobaczyc cien zarodka, albo nawet tego nie, bo to jeszcze wczesnie, wiec ja mysle ze po prostu jeszcze bylo za wczesnie na wizyte, a on nie powinien cie tak straszyc. Musisz byc silna i jak dasz rade to poczekaj do piatku. Mocno wierze, ze wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa - spokojnie u mnie na pierwszym USG bylo widac malutki ledwo dostrzegalny pecherzyk ciazowy...a czy ten pecherzyk byl w macicy? byl w macicy zarys zarodka? A jajnik moze byc powiekszony bo tam jest teraz cialko zolte osadzone i wyglada jak torbiel. nie stresuj sie na zapas, zrob sobie bete dla spokojnosci. Jak bedzie przyrastac min 66% w ciagu 48 godzin to sie nie martw:) Zarodek z serduszkiem zobaczylam dopiero okolo 7 tygodnia:) jak zrobisz bete i bedzie za malo przyrastac to mozesz pozamaciczna przypuszczac. A jak adnie bedzie to znaczy ze jest good:) Ja wierze ze bedzie dobrze:) ja mialam bete okolo 250jednostek i dopiero po 4rech dniach jakis saby pecherzyk byl:) glowa do gory:) Vi ma racje-USG ci na ciaze nie zaszkogi:) ja mialam w5tg USG potem w 7tc i bylo ok:) USG nie ma wplywu na przebieg ciazy na rzadnym jej etapie, bo to sa niskie ultradziwki i nie szkodza:)wiec sie nie martw:) a ja dzis wrocilam szczesliwa z wizyty:) bedziemy miec synka:) i jak dotad wszystko rozwija sie prawidlowo:) i ja tez szczelnie zamknieta:) wiec super sie ciesze nastepna wizyta 20.06:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala - widze ze teraz czas na chlopakow :) ciesze sie razem z toba, moj maly jest strasznie aktywny, spac mi nawet nie daje, tak napierdziela codziennie. Monia - ciagle mysle o tobie, bedzie dobrze kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia i jak sie czujesz ?? mnie czeka koszmar... padla nam instalacja elektryczna i musimy ryc przedpokoj, kuchnie i sypialnie :( bedzie bajzel... w dodatku powinnam dostac bana na picie, bo jak sie napije piwa to zawsze cos glupiego mi przychodzi do glowy... zalozylam sie z mezem, ze schudne 8 kg przez miesiac :/ i teraz sama siebie katuje :( wiem, ze to dla mnie wykonalane, bo w sumie juz 2 razy po 10 kg mi sie udalo, ale ile meczarni :( ehh glupia baba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa Tralalala gratukuje synka :) tak czulam, ze bedzie chlopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi no to nieźle,ale dasz rade :) dobra jesteś ;) co sie stało,że instalacja siadła? Tralalala super gratuluje synusia :) ja sie czuje dobrze,byłam dziś zrobić bete ale zrezygnowałam bo wyniki moze miałabym w czwartek,więc szkoda kasy i czasu. w piątek u gina sie dowiem wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instalacja stara to sie zjarala... to w sumie jakbys miala miec wynik w czwartek to bez sensu... zreszta mnie tylko martwi umiejscowienie ciazy a beta tego nie wyjasni... tak czy siak mam ogromne przeczucia, ze wszystko jest dobrze z Twoim Groszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi tylko nie groszek :D mam złe skojarzenia :D możesz pisać hmmm ludek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze groszek z przyzwyczajenia, bo na swojego tak mowilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia - bedzie dobrze:) mysle ze cie gin niepotrzebnie nastraszyl:) Dzieki dziewczynki:) teraz wizyta 20.06 i to bedzie TA wizyta dla mnie mega wazna:) takze kciuki beda wskazane:) Vi- 8kg w miesiac to dosc spore obciazenie dla organizmu:)lepiej chudnc wolniej bo to lepsze i skuteczniejsze i zdrowsze:) ale, wszystko zalezy o co sie zalozylas:d pochwal sie:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wygram to ma przez pól roku robić natychmiast to o co proszę ;) nie za chwile, nie później czy jutro tylko od razu jak dostanie informacje :D chudniecie powoli nie jest dla mnie, zreszta nic co dzieje sie powoli nie ejst dla mnie... szybko sie zniechecam czyli musze widziec natychmiastowe efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylo powiedziane co bedzie jak ja przegram, bo mezowi zalezy na tym zeby to on przegral ;) chce miec chuda zone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) a tam chuda nie chuda,ja do chudych nie należe i co :) i będe jeszcze większa (mam nadzieje ;) ) buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehee, ja przytylam do tej pory 12 kg, a tu jeszcze 3 miesiace przede mna :). Potem bede sie martwic zeby schudnac, na razie najwazniejsze zeby dzieciatko mialo w czym plywac sobie i zeby on mial tam miejsce. Choc czasami tak napiera na mnie, albo na pecherz, normalnie takie uczucie jakby sie zapieral nogami i raczkami i rozpychal mi brzuch. Wtedy w tym miejscu mam taki strasznie twardy brzuch, jakby to byla jego glowka lub pupka:) Monia a jak tam u ciebie samopoczucie? Jakies mdlosci? :) Vi - nieraz mam tak ze maly kopie non stop przez 2 dni a potem 2 dni spokoju, myslisz ze to normalne, ze ma takie naloty? Czy powinien codziennie mnie kopac? Bo on niby kopie codziennie, tylko ze w niektore dni rzadziej a w inne to non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia spokojnie :) po 25 tyg powinnas wybrac sobie godzine (najlepiej taka w ktorej maly jest aktywniejszy, rano ?? wieczorem??) i codziennie o tej porze sprawdzac czy poczujesz 10 ruchow... jesli nie to zjedz cos co na niego dziala (na Hanie dzialaly owoce)... czasem mialam takie dni, ze prawie wcale sie nie ruszala... pupke bedzie Ci wypinac po 35 tyg i wtedy zobaczysz jak to boli :P nie stresuj sie maluszek juz ma tak, ze czesto spi :) na szkole rodzenia kazali nam potrzasac rekami brzuszkiem dosc intensywnie na rozne strony i zobaczyc czy maluch odpowie ;) czesto tak wlasnie "maltretowalam" Hanie ze stresu, ze sie nie rusza, a ona sobie tylko spala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja juz sie tak nie martwie, bo wiem ze jest wszystko dobrze, ale takie cos w srodku jednak juz zostaje. Mysle ze teraz juz caly czas tak bedzie, nawet po porodzie, hehe ze bede sie martwic o malucha. Zawsze poznym wieczorem albo rano jak juz w lozku leze maly odpowiada, zwlaszcza po mleku lub czekoladzie :) dostaje energii, jak chodze to spi, a jak tylko siade zaczyna sie buszowanie po brzuchu. Ale ma takie dni, ze non stop wogole nie spi, tylko sie tlucze, albo cos mu sie sni hehee i sie rzuca :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo jak chodzisz to go bujasz :) jejku tesknie czasem za brzuszkiem :) ciesz sie tym bo juz nigdy nie bedziesz tak blisko synka :) a ze bedziesz sie martwic to fakt... mi sie ciegle wydaje, ze ona robi cos za czesto, albo za rzadko, za duzo, albo za malo ;) taki juz los matek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita- u mnie u gina jest "licz do 10ciu" od 29tc:) jesli wowczas nie masz dziesieciu ruchow to trzeba sie obserwowac i wowczas ewentualnie martiwc. No i rzeczywiscie slodkie dziala na dzieciaczki:) Ja mam jeszcze czas na intensywniejsze ruchy ale czuje:) A dziewczyny -mamy wszystkiego dobrego z okazji dnia Mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralalala dziękuje i wzajemnie :) jutro wiztyta br... pójde z duszą na ramienia. a i jak będziecie słyszały taki huk to kamień z serca mi spadł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia daj natychmiast znac jak wrocisz, bo ja tu tez sie bede stresowac... juz nawet moj maz przezywa Twoja ciaze :) co chwile o Ciebie pyta :) musi byc dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×