Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

Gość dorciaaa.
no ja wlasnie tez mam dostac @ w tych okolicach co ty.. zobaczymy.. a moze akurat sie uda... mialam wyluzowac.. i widzisz.. im blizej @ tym bardziej wariuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się przekonałam że się nie da wyluzować :D a dzisiaj miałam 3 razy takie uczucie że byłam przekonana że dostałam @.... a jak poszłam do WC to nic trochę śluzu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorciaaa.
ty rudzik, ja tak mialam w zeszlym miesiacu jak bylam w pracy. ze kilka razy mi sie wydawalo ze dostalam @ bieglam do lazienki a tu troche sluzu.. a potem poczulam jakby we mnie cos peklo poszlam do kibelka a tu @... i humor mialam spierniczony do konca dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzik90--> trzymam kciuki, daj jutro znac :) dorciaaa.--> trzeba byc pozytywnej mysli... wiem, ze slyszalas to milion razy ;) i wiem jak to doprowadza do szalu ;) takze sorrki ;) trzymam kciuki :) daj znac jak po wizycie :) nerwus:(--> GRATULACJE :) nie martw sie na pewno wszystko bedzie dobrze :) ja nie wiedzialam, ze ejstem w ciazy wypilam drinka, a 3 dni pozniej sie okazalo, ze jednak sie udalo... wierze, ze bedzie dobrze :) monia_aa--> mnie tez w tym tyg czekaja badania :( dlugo czekalas na wyniki ?? emma***--> swieta racja, ze w dobrym towarzystwie i bez alkoholu mozna sie super bawic :) i tego sie trzymaj :) a ja dzisiaj polecialam do lekarza... wiem wiem panikuje, ale to pierwsza ciaza i wszystko jest nowe... dziwnie mnie klulo... wolalam sprawdzic... groszek rosnie :) juz ma prawie 2 cm :) serduszko ladnie bije :) ale z mamusia gorzej... mam nadcisnienie :( musze mierzyc cisnienie 5 razy dziennie... mam przewaznie 135/90, a max w ciazy to 140/90 :( takze jak takie bedzie to mam natychmiast dzownic do lekarza i bede musiala brac tabletki :( nadcisnienie jest bardzo niebezpieczne w ciazy :( mam nadzieje, ze jakos sie to ustabilizuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorciaaa.
jak sie tym razem nie uda to kupuje te owulacyjne... powiedzcie mi jak one dzialaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorciaaa.
wszyatko sie ustabilizuje.. to pewnie na poczatku .. ;) nie martw sie ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus:)
WItam test łatwo się robi wszystko pisze w ulotce. Najpierw wyliczas sie przyblizone dni w ktorych robi sie test a potem 5 dni z rzedu robi sie test jak test ciazowy do momentu pojawieinia sie np. dwoch paskow potem wiadomo ze owulacja nastapi w przeciagu 24h, jestem troche zmeczobna i nie wiem czy juz skladnie pisze. Jutro robie potewierdzenie z krwi i co dalej Wizyte u gin mam dopiero 14 lipca. Kiedy pierwsze usg? Co w tym czasie powinnam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzik90 --> robilam test w 26 dc, 12 dni po owulacji. wyszlo 38 mIU/ml i wedlug norm z laboratorium byl to 3-4 tydzien, 3 dni pozniej beta wyniosila 159 mIU/ml i wedlug norm byl to 4-5 tydzien, tydzien pozniej poszlam na usg i wyszlo 5t1d, czyli wtedy bylam w 4 tyg. nie wiem jaki mam cykl, bo byly bardzo rozne, dlatego lekarz kazal robic bete min 10 dni po owulacji... wtedy juz wiadomo czy jest ciaza... ale to musisz dokladnie wiedziec kiedy mialas owulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus:) --> mi lekarz mowil, ze ciaze widac na usg jak beta wynosi min 1000 mIU/ml, takze jak zrobisz bete to bedziesz mniej wiecej wiedziala kiedy pierwsze usg :)mysle, ze skoro test sikany wykazal ciaze to jestes w okolo 4 tyg. najlepiej tak 7 tydzien juz wtedy ladnie widac jak bije serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z zarodkami to tak, ze w pierwszych tyg ciazy zarodek odrzuca wszystkie bledne komorki, wiec jak komus sie udalo zajsc w ciaze i nawet o tym nie wiesz a wypijesz winko to to nie zaszkodzie. Oczywiscie jak wiesz ze jestes to nie pic, ale nawet wtedy lampka wina raz na iles nie zaszkodzi. Jak ma byc dobrze to bedzie, a jak ma byc zle to i nie picie, i zdrowe odrzywianie tez nie pomoze. Dorocia spokojnie, wiem ze ciezko wyluzowac, ale trzeba, ja juz 6 cykli sie staram i juz moze nie to ze stracilam nadzieje, ale juz jestem znacznie spokojniejsza nawet ja ta @ przychodzi. Zawsze powtarzalam ze nic sie nie dzieje bez przyczyny, i to ze poronilam i jeszcze nie zaszlam, moze dlatego ze ktos na gorze ma jakis inny plan wobec mnie, wiec cierpliwie czekam, nic innego mi nie pozostalo, glowa muru nie przebije. Nerwus, jesli masz plamienia idz od razu do lekarza. Czesto sie zdarzaja na poczatku ciazy i potem jest wszystko ok, ale niczego nie wolno lekcewazyc, jak tylko masz plamienia gon do lekarza niech ci daje leki takie w razie czego. W przypadku ciazy taka luteina czy duphoson nie zaszkodzi a moze naprawde bardzo pomoc i uratowac dzidzie. Rudzik - trzymam kciuki zeby sie udalo, daj nam znac jak bedziesz cos wiedizec. Vi - mam nadzieje ze wszystko ok, postaraj sie nie martwic to moze i ciesnienie nie bedzie bardzo szlo w gore, wiem, ze latwo mowic, ale postaraj sie dla dzidzi. Jesli chodzi o testy owulacyjne to ja sie zawiodlam, owulacje fakt wskazuja, ale wtedy kiedy ja i tak wiem ze ona jest,a w ciazy dalej nie jestem, wiec mi testy owulacyjne jakos nie pomoga, pewnie cos innego u mnie jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociaaa.
wrocilam... :(ja juz nie pasuje do waszego forum.. :( mam torbiel krwotoczna na moim jedynym jajniku.. rozwiazalo sie moje klucie i bol bodbrzusza... lekarka powiedziala ze na razie musze sobie dac spokoj.. nie wiadomo na jak dlugo..czulam ze cos jest nie tak.. Dziewczynki zycze Wam powodzenia wszystkim :* moniaa, vi, nerwus=> bedziecie wspanialymi mamusiami:* rudzik=>cos czuje w podswiadomosci ze Ci sie udalo :*trzymam kciuki :* emma=>twoja corcia niedlugo tez bedzie miala rodzenstwo :* anitia=>jestes bardzo dojrzala kobitka ze zdrowym rozsadkiem :* tralala, niki=>i Wam sie uda ;* zapomnialam o ktorejs ?:P wszystkim powodzenia kochane ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia82
rudzik90--> z moją ciążą było podobnie. wszystko bolało mnie jakby miała przyjść @ tylko może trochę słabiej. Więc bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociaaa.
A ja ide sobie płakać :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa naprodukowalam sie i wyskoczyl blad... wrrrrr od nowa... dorociaaa.--> tak mi przykro... nie wiem co powiedziec... trzymaj sie Kochana i mimo wszytsko nie zostawiaj nas :) anitia--> juz niedlugo monitoring wyjasni wiekszosc niepewnosci :) dziewczyny nie wiecie jak dlugo czeka sie na wyniki badan ?? i ile to mniej wiecej kosztuje ?? mam zrobic ?? morfologie glukoze badanie ogolne moczu ( tu daje sie tylko jedna probke??) toxo IgG toxo IgM HBS antygen ( co to u licha jest??) i o dziwo HIV -- nie wiem czy to robic... to drogie badanie... nie prowadzilam takiego trybu zycia zeby bylo o to podejrzenie ;) ale moze teraz tak rutynowo kaza kobieta w ciazy robic to badanie ?? jak myslicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emma- ja bym sie nie nakrecala ani nie ograniczala az tak bardzo...jesli to 27dc to zarodek moze sie nawet jeszcze nie zagniezdzac.....jesli zajdziesz w ciaze oczywiscie.....poza tym oczywiscie teoretycznie idealna starajaca sie juz na 3 miesiacem przed zajsciem w ciaze odzywia sie jakby juz w niej byla wiec alkoholu sie nie powinno, ale nie dajmy sie zwariowac....dwa piwka chyba nikomu krzywdy nie zrobia.....nie panikowalabym na zapas.....serio, w googlach mozecie poszperac i jest napisane ze pierwsze tygodnie sa w miare bezpieczne, jesli kobitka nie wie o tym ze jest w ciazy.....nie ma jeszcze lozyska, nie ma pempowiny, zarodek sie zywi krwia ktora jest zebrana w macicy, nie ma bezposredniego polaczenia z matka...tak wyczytalam....nie wariujcie dziewczyny, bo sie zacznieie nakrecac stresowac i tylko sobie niepotrzebnie zaprzatniecie glowe niepotrzebnymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus- ja mialam plamienia w 6tc i okolo 12tc.....w 6tc zaraz polecialam na usg ale to moze mialam po prostu szyjke przekrwiona...aczkowliek warto kontrolowac...w 12tc tez bylo ok ale dostalam przykaz odpoczywania i zwiekszenia dawki duphastonu na podtrzymanie...mozliwe ze sie lozysko w 12tc tworzylo stad te plamienia....warto obserwowac, i dzwonic do gina...jesli plamienia sie zamieniaja w krwawienia to leciec do szpitala, nic sie nie musis dziac ale warto tego nie bagatelizowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus- ja mialam plamienia w 6tc i okolo 12tc.....w 6tc zaraz polecialam na usg ale to moze mialam po prostu szyjke przekrwiona...aczkowliek warto kontrolowac...w 12tc tez bylo ok ale dostalam przykaz odpoczywania i zwiekszenia dawki duphastonu na podtrzymanie...mozliwe ze sie lozysko w 12tc tworzylo stad te plamienia....warto obserwowac, i dzwonic do gina...jesli plamienia sie zamieniaja w krwawienia to leciec do szpitala, nic sie nie musis dziac ale warto tego nie ba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwus- z farbowaniem wlosow jest tak, ze niby mozna bo nowe farby nie zawieraja amoniaku niby, ale maja inne substancje chemiczne i przynajmniej w I trymestrze nie ejst zalecane. Podobnie z paznokciami, akryl, to tez chemia wdychasz to...ja bym sie wstrzymala na Twoim miejscu......nie chodzi o przesady.... dorcia- USG na pewno nie zaszkodzi...w pierwszych tyg ciazy tylko dopochwowe sie robi....w ogole polecam goraco USG jak najczesciej w ciazy.....mozecie monitorowac stan dziecka ....i jesli w razie czego cos byloby nie tak...tfu tfu odpukac, to mozna szybko reagowac......USG nie szkodzi na 100% dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia- ja na razie tez sie nie staram , ale zagladam do Was bo to zawsze przyjemnie poczytac pogadac:) nie opuszczaj nas:) no chyba ze psychicznie nie czujesz sie na silach i to rozumiem....bedzie dobrze, trzymam za Ciebie kciuki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi- na wyniki nie powinnas czekac dluzej niz jeden dzien...zalezy od laboratorium....na toxo mozesz czekac dluzej z tego co pamietam. Na HIV sa to rutynowe badania. Toxo nie jest obowiazkowe, raczej moj gin mowil ze lekarze specjalnie kieruja zeby kase zbic, ale jesli pacjentka chce to moze zrobic. Ja zrobilam. Na cytomegalie nie robilam bo mi gin powiedzial ze jest male prawdopodobienstwo aby cos w przyszlosci moglo sie wydarzyc, aczkowliek warto dmuchac na zimne. jeszcze sie robi test na kile, i to saie powinno zrobic, bo my mozemy nie przechodzic ale dziecko moze byc zakazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
Dorciaa tak mi przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwus :)
ja dalej choruje , dzisiaj zrobilam bete i inne badania koszt 92 zl (podstawowe badani od gin) do tego robilam taxo i plasmo po 30zl ale to wczesnij, dziwna ta sprawa z usg bo nic mi lekarka na temat usg dopochwowego nie mowila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma***
dorcia....kurcze tak mi przykro.....że my kobiety musimy prze tyle różnosci przechodzić.....aż się coś robi....gdzie się nie słyszy to jakieś problemy...kurde.......ale bądź dobrej myśli..lepiej się teraz wyleczyć dla dobra przyszłej dzidzi.......ściskam Cię mocno tralala.....ty nasza skarbnico wiedzy i porad....dziękuję:D wiem nie można przesadzać w żadną stronę...jedno piwko w tym okresie nie zaszkodzi a upijać się nie zamierzam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie,ale sie rozpisałyście :) doracia->tak mi przykro,nie odchodz od nas,zostań!!! vi->badania robiłam w środe a wyniki w piatek. ja miałam badania za free,lekarz wypisał mi wszystko na recepcie podbił pieczątke i poszłam do naszego laboratorium i oni maja podpisana umowe z kims tam i przez to miałam za darmo. Ale jak po patrzyłam na cennik,tp drogamo,bo przeciwciała u ciężarnych to 28zł,to całe IgG i IgM to każde po 38zł,do tego mocz i cała reszta. Ja ciśnienie mam dobre,(zawsze miałam niskie), Vi musisz byc spokojna,wiem,że to nie łatwe. Będzie dobrze. Moczu dawałam jeden pojemniczek,a to ostatnie badanie to nie wiem. a ogólnie jak sie czujesz? nerwus-> nie ryzykuj,z plamieniami to od razu do lekarza. Lepiej dmuchac na zimne! rudzik->będzie dobrze,ja nawet teraz niekedy mam wrażenie ze cos mi leci. A jak miałam dostac okres to juz wogóle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorciaaa--> tak mi przykro.... myśl pozytywnie i nie załamuj się .... będzie dobrze :) dziękuję że jesteś ze mną :) vi --> wyniki z bety dostałaś jeszcze tego samego dnia?? dziewczyny ja niestety nie dostałam się dzisiaj na bete i muszę iść jutro :( mam nadzieję że zaciążyłam i będę mogła zrobić mojemu M prezent na dzień ojca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mozecie na mnei liczyc:) bylebyscie nie panikowaly:) Szkoda ze to forum nie ma opcji prywatnej wiadomosci bo tak to kurde ja nie wiem co do kogo pisac. Nerwus - na przeziebienie mozesz rutinoscorbin brac i paracetamol ale nie wiecej niz 3 tabsy dziennie. Na gardlo tantum verde poniewaz dziala miejscowo i nie dostaje sie do krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala --> dzieki za link :) juz wczesniej znalazlam co to ;) monia_aa--> ogolnie czuje sie dobrze... tylko szybko sie mecze i czesto brakuje mi powietrza... na szczescie z groszkiem wszystko dobrze :) jestem pozytywnej mysli :) rudzik90--> tak wyniki bety mialam w ten sam dzien... przed samym zamknieciem laboratorium dzownilam i pani mi podawala, a odbieralam je dzien pozniej... to widze, ze czeka mnie niemaly wydatek z tymi badaniami :( skoro samo toxo 2x 40 zl ehh... dodatkowo leki ktore mi wczoraj przepisal i musze wykupic to kolejne 180 zl... i za tydzien kolejna wizyta i kolejne 100 zl... koszmar... place podwojne skladki zdrowotne i wszytsko musze robic prywatnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×