Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

dorcia lekarz powinien badaniem ginekologicznym stwierdzic ciaze... jejku do jakich Wy lekarzy chodzicie... moj lekarz juz dwa dni po zaplodnieniu powiedzial ze na 90% sie udalo... widac cialko zolte, powiekszone endometrium, dodatkowo szyjka macicy jest rozmiekczona i w wiekszosci przypadkow nawet wargi sromowe zmieniaja kolor na lekko ciemniejszy... jesli dwa testy wyszly pozytywnie to jest ciaza...moze idz do innego lekarza ?? jesli sie martwisz to zrob bete przy becie powyzej 1000mlU/ml widac pecherzyk ciazowy i bardzo czesto juz zarodek, chociaz czasem zarodek pojawia sie lekko pozniej... to jest wczesna ciaza, moze nie byc widac jeszcze zarodka, ale powtarzam lekarz podczas badania ma przeslanki dzieki ktorym moze stwierdzic na 95% ciaze... nie wiem co to za lekarze :/ to samo u moni wymyslal jakas ciaze pozamaciczna... koniowaly i tyle... wrrr tylko sie zdenerwowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia lekarz powinien badaniem ginekologicznym stwierdzic ciaze... jejku do jakich Wy lekarzy chodzicie... moj lekarz juz dwa dni po zaplodnieniu powiedzial ze na 90% sie udalo... widac cialko zolte, powiekszone endometrium, dodatkowo szyjka macicy jest rozmiekczona i w wiekszosci przypadkow nawet wargi sromowe zmieniaja kolor na lekko ciemniejszy... jesli dwa testy wyszly pozytywnie to jest ciaza...moze idz do innego lekarza ?? jesli sie martwisz to zrob bete przy becie powyzej 1000mlU/ml widac pecherzyk ciazowy i bardzo czesto juz zarodek, chociaz czasem zarodek pojawia sie lekko pozniej... to jest wczesna ciaza, moze nie byc widac jeszcze zarodka, ale powtarzam lekarz podczas badania ma przeslanki dzieki ktorym moze stwierdzic na 95% ciaze... nie wiem co to za lekarze :/ to samo u moni wymyslal jakas ciaze pozamaciczna... koniowaly i tyle... wrrr tylko sie zdenerwowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszym usg bylam dopiero w 6 tyg i 4 dniu ciazy i wtedy bylo widac bijace ledwie serduszko, ale jeszcze wtedy bylo za wczesnie stwierdzic czy np jest to ciaza pojedyncza czy mnoga, wiec mysle ze za jakies 2 tygodnie conajmniej jak pojdziesz to dopiero wtedy bedzie mogla stwierdzic cos na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia lekarz powinien badaniem ginekologicznym stwierdzic ciaze... jejku do jakich Wy lekarzy chodzicie... moj lekarz juz dwa dni po zaplodnieniu powiedzial ze na 90% sie udalo... widac cialko zolte, powiekszone endometrium, dodatkowo szyjka macicy jest rozmiekczona i w wiekszosci przypadkow nawet wargi sromowe zmieniaja kolor na lekko ciemniejszy... jesli dwa testy wyszly pozytywnie to jest ciaza...moze idz do innego lekarza ?? jesli sie martwisz to zrob bete przy becie powyzej 1000mlU/ml widac pecherzyk ciazowy i bardzo czesto juz zarodek, chociaz czasem zarodek pojawia sie lekko pozniej... to jest wczesna ciaza, moze nie byc widac jeszcze zarodka, ale powtarzam lekarz podczas badania ma przeslanki dzieki ktorym moze stwierdzic na 95% ciaze... nie wiem co to za lekarze :/ to samo u moni wymyslal jakas ciaze pozamaciczna... koniowaly i tyle... wrrr tylko sie zdenerwowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszym usg bylam dopiero w 6 tyg i 4 dniu ciazy i wtedy bylo widac bijace ledwie serduszko, ale jeszcze wtedy bylo za wczesnie stwierdzic czy np jest to ciaza pojedyncza czy mnoga, wiec mysle ze za jakies 2 tygodnie conajmniej jak pojdziesz to dopiero wtedy bedzie mogla stwierdzic cos na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia lekarz powinien badaniem ginekologicznym stwierdzic ciaze... jejku do jakich Wy lekarzy chodzicie... moj lekarz juz dwa dni po zaplodnieniu powiedzial ze na 90% sie udalo... widac cialko zolte, powiekszone endometrium, dodatkowo szyjka macicy jest rozmiekczona i w wiekszosci przypadkow nawet wargi sromowe zmieniaja kolor na lekko ciemniejszy... jesli dwa testy wyszly pozytywnie to jest ciaza...moze idz do innego lekarza ?? jesli sie martwisz to zrob bete przy becie powyzej 1000mlU/ml widac pecherzyk ciazowy i bardzo czesto juz zarodek, chociaz czasem zarodek pojawia sie lekko pozniej... to jest wczesna ciaza, moze nie byc widac jeszcze zarodka, ale powtarzam lekarz podczas badania ma przeslanki dzieki ktorym moze stwierdzic na 95% ciaze... nie wiem co to za lekarze :/ to samo u moni wymyslal jakas ciaze pozamaciczna... koniowaly i tyle... wrrr tylko sie zdenerwowalam ❤️ szczęśliwa mama małej dziewczynki ❤️ ❤️ Hania 22.01.2011, 3225g, 52 cm szczęścia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu sie porobiło :/ anitia skoro bylo bijace serduszko (1) to byla ciaza pojedyncza... poza tym widac przeciez pecherzyk ciazowy i skoro jest serduszko to widac zarodek... kurcze to lekarze wam takie rzeczy mowia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vi mój gin mi powiedział że podejrzewa ciąże pozamaciczną u mnie,na 100% tego nie potwierdził. Ja np wolałabym wiedzieć że może być a nie musi,a nie później pójde i zaskoczenie. nie narzekam na swojego gina,jest ok,teraz np dostałam od niego gratis duphaston...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszlam do innego lekarza i mam przyjsc jutro .. pojde po pracy od razu.. mam nadzieje ze mnie przyjmie.. ale powiedzcie co myslicie .. @ mialam 28 maja do 1 czerwca... teraz w niedziele robilam test wieczorem.. i tak jak wam pisalam dwie grube wyrazne krechy.. w poniedzialek (czyli wczoraj) zrobilam drugi z innej firmy i tez wyszly dwie wyrazne.. max to mialam cykle 35 dniowe.. nie mam @ nie mam zadnych plamien.. czy mam sie czym martwic? :( ta lekarka nic mi nie mowila czy mam jakas rozpulchniona macice.. nic mi takiego nie powiedziala.. nic mi konkretnego nie powiedziala.. ja sie tak boje.. mam ten jeden jajnik.. :(:( tak sie martwie :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia jest dobrze :) to bardzo wczesna ciaza, a ginekolozka glupia :/ nie stresuj sie bo stresujesz dzidziusia... wszystko jest ok zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia jest dobrze napewno, dwa testy z grubymi krechami nie moga sie mylic. vi - lekarka mi powiedziala wtedy ze na 90 procent jest jedno, ale moze sie zdarzyc, ze jest drugie serduszko ukryte za pierwszym i dlatego moze go nie byc wiedac jeszcze na usg, bo jest to wczesna ciaza, dlatego kazala mi przyjsc za tydzien i wtedy potwierdzila na 100 procent ze jest jedno :) , bala sie od razu stwierdzic, bo po lekach jak bylam na usg to bylo 6 jajeczek gotowych, bardzo szybko zareagowalam na leki i wolala mi w razie czego stwierdzic jednoznacznie, bo po tych lekach sa przypadki wystepowania ciaz mnogich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co stresujecie biedna dorcie ??!! pojdziesz dzisiaj do innego gina i powie ci dokladnie to samo co ten pierwszy i tylko kase bezsensownie wydasz poczekaj 2 tygodnie i idz do gina wtedy juz powinno byc widac serucho niektorzy lekaze wola powiedziec ze nie potrafia stwierdzic ciazy bo jest za wczesnie bo wiele obiawow o ktorych pisze vi sa takie same jak przed miesiaczka dla nich lepiej jest powiedziec ze nie sa pewni niz cie nakrecic i narobic nadzieji . jak sie bardzo martwisz i panikujesz to zrob bete bo to ci da wiecej niz kolejna wizyta u innego gina. testy sie raczej nie myle szczegolnie ze zrobilas 2 roznych firm. jak nie plamisz i czujesz sie ok to jest ok daj sobie na luz bo zwariujesz. Tak jak ci powiedziala gin jak testy sa pozytywne to prawdopodobniej jestes i tego sie trzymaj co do stwierdzenia ciazy mnogiej to mojej bratowej powiedzieli ze bedzie jedno po miesiacu sie okazalo ze bedzie parka porostu jeden schowal sie za drugim jak kiedys poszlam na wizyte kontrolna do gina zrobila usg i stwierdzila ze jestem w ciazy wczesnej i zaczela mi gratulowac itd ucieszylam sie (co prawda sie wtedy nie staralismy ) po 2 dniach dostalam okres i co tez na 90% i co narobila mi nadzieji i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki ma racje, nie stresuj sie na zapas...ja po drugim tescie pozytywny od razu na bete polecialam. Gdybys zrobila bete i zaniosla do gina ten wynik pozytywny to zaraz bys dostala nakaz stawienia sie tydzien pozniej, i wowczas pewnie bedzie dopiero widoczny pechezyk ciazowy...serducho moze sie pojawic dopiero w miedzy 6-7 tygodniem ciazy a czasem dziewczyny czekaja do 8tygodnia wiec sie nie stresuj. Zrob bete bedziesz miala pewnosc ktory to tydzien i dolicz sobie do tego jeszcze jeden tydzien, bierz te witaminki od gin, kwas foliowy i sie nie stresuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez ja tez jej napisalam ze ma sie nie stresowac, bo wszystko jest dobrze, a po prostu lekarz do bani.... to bardzo wczesna ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia i jak tam się czujesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a hej :) dobrze sie czuje :) wszystko w porzadku :) bylam dzis u innego gina. i w sumie jak na razie jestem usatysfakcjonowana chyba :) bo tak: ;) 1. zbadal mnie, i stwierdzil ze ta macica sie lekka rozszerzyla albo powiekszyla (jakos tak :P nie pamietam bo sie stresowalam :D). powiedzial ze bierze pod uwage termin ostatniej @ i na oko to gdzies 6 tydzien ;) 2.dostalam skierowanie na badania krwi i moczu 3.dostalam recepte na kwas foliowy - dodam ze w rozsadnej cenie a nie tak jak tamta babka za 32zl! ;/ 4.za trzy tygodnie kazal mi przyjsc na usg pierwsze 5.poinformowalmnie ze na nastepnej wizycie, kiedy bede miala robione te usg zalozy mi karte ciazy. To chyba wszystkie z najistotniejszych rzeczy ktore sie dowiedzialam. Tamta babka nie wspomniala o zadnym z tych punktow ani slowem! A ja chyba potrzebowalam informacji co kiedy jak i po co.. Takze dopiero za 3 tygodnie bede wiedziala cos wiecej :) ;) A Wy jak tam ? :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz mówilam zmień lekarza :) wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi wiedzialam ze mam cie sluchac ;) ahahah :) ale ja wiedzialam ze pojde do innego.. bo po prostu nie mialabym cierpliwosci czekac nie wiadomo na co.. ale jest ok ;) zaraz ide spac.. jutro ostatni raz wstaje na rano i weekend :D:D po p[oludniu bede spala jak zabita ! dziewczyny ja chcialam zrobic bete, ale ja pracuje tylko na rano.. od 6:00 do 14:00.. a pobor krwi rano jest.. nie mam jak isc.. a wolnego nie dostane.. przeciez dopiero co zaczelam pracowac.. a do tego jeszcze przez agencje pracy tymczasowej.. takze wiecie jak to jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz teraz na siebie w pracy uważać :) jejku jak ja się cieszę tymi Waszymi brzuszkami :) będzie urodzajny rok ;) troche mi szkoda, ze nie jestem "z wami" w ciazy... a za rok znowu będe sama :/ albo w duecie z niki jesli ona mnie nie wyprzedzi ;) a czuje ze tak bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia to ten nowy gin nie zrobil ci usg?? i masz czekac 3 tygodnie na pierwsze? to jest to samo co ja ci napisalam za free :) czyli wedlug niej jestes w 6 tyg to by bylo juz serducho widac dziwie sie ze kazala ci tak dlugo czekac na pierwsze usg na kwas foliowy nie potrzebujesz recepty to kupilas te leki za 32zl a teraz kupilas znowu cos innego? czyli z tego wszystkiego tez ci nie powiedziala ze na 100% jestes w ciazy? najwazniejsze ze dobrze sie czujesz i ze wszystko jest ok Ja mam straszne pzeziebienie i do tego spedzilam caly dzien w szpitalu z moja ally miala zabieg wstrzykniecia botoxu do prawej lydki i juz padam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki moze dorcia dostala ten kwas na recepte:) dawka 5mg:) Ja tak bralam. Tak czy siak szkoda ze tego USG nie zrobil gin, wiadomo byloby czy pecherzyk w jamie macicy sie rozwija. Dorcia oszczedzaj sie ....pamietaj ze musisz teraz sobie wszystko poprzestawiac, bo te 3 pierwsze miesiace w zasadzie dla utrzymania ciazy sa najwazneijsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam u lekarza na kade chorych... nie mialam usg.. ale jakbym pewnie poszla do prywatnego to by mi zrobil.. dostalam ten kwas co jest na recepte (dawka 5mg) tak jak mowicie.. pytalam sie farmaceutki czy moge zazywac je z tymi witaminami za 32 zl.. powiedziala ze moge.. ten wczorajszy gin powiedzial mi przynajmniej jakies konkrety a nie jak tamta babka.. nastepna wizyte z usg mam 28 lipca.. takze musze sie uzbroic w cierpliwosc... bedzie ciezko, ale przynajmniej cos wiem .. ;) 25 lipca ide na badanie krwi i moczu, i potem 28 lipca odbieram wyniki i z nimi na wizyte.. a szczescie badanie krwi na grupe mam zrobione bo mi robili przy okazji mojej wielkiej 35centymetrowej cysty.. bo u nas nie daja skierowania na to.. trzeba se samemu za to placic.. jak moja kolezanka robila rok temu to bylo 60zl.. takze sporo.. samopoczucie ok.. :) czuje sie dobrze.. nic mi nie dolega procz tak jak juz od pewnego czasu te piersi mnie strasznie bola i czasem kluje mnie brzuch.. a tak to ok.. jestem taka szczesliwa! tyle czekalam .. i nie spodziewalam sie.. niespodzianka tak jak chcialam :) a pomyslec ze rok temu dolkladnie musialam brac tabletki antykoncepcyjne zeby powstrzymac rozwoj tego guza na jajniku.. jestem pelna obaw i strachu, ale jestem dobrej mysli.. teraz juz wszystko zaczyna sie ukladac.. bede miala wlasna rodzine.. :) :* moje malenstwo :* wreszcie mam weekend!!!!! wyspie sie jak czlowiek w koncu! wiem ze musze sie oszczedzac.. staram sie obijac i nie dzwigac zbyt ciezkich rzeczy.. obchodze sie ze soba jak z jajkiem :D znowu sie rozpisalam :D hahahh :D:D moglabym tak bez konca.. juz mam tyle planow.. :) ;) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorocia nie dziwie ci sie ze sie tak rozpisujesz, to jest niesamowite jak czlowiek sie dowiaduje ze to malenstwo zaczyna w nas rosnac. U mnie sie juz zaczal 34 tydzien, nie moge w to uwierzyc ze juz za kilka tygodni bede tulic maluszka w ramionach, a pamietam jak ja bylam zdolowana i juz przestalam wierzyc ze bedzie mi dane zostac mama, a tu niespodzianka na swieta bozego narodzenia :) i dwie kreseczki na tescie. Pamietam jak sie martwilam z dnia na dzien, zeby juz tym razem bylo dobrze, zeby jeszcze raz nie przechodzic przez to samo, a teraz kochane, wogole sie nie martwie, codziennie moj maluch daje o sobie znac, ciagle tak dupcie wypina ze sie nie da tego nie poczuc, czasami ze az boli, i wiecie co wam powiem, mam przeczucie ze moj maluch bedzie sie pchal na ten swiat przed czasem. A wy jak tam dziewczynki? tralala, monia? vi? jak sie czujecie? niki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bedzie juz widac jak pojde tego 28 lipca na usg? tak sie boje.. :( tak bardzo go pragne.. zeby wszystko bylo w porzadku .. :( chcialabym miec juz pewnosc ze wszystko w porzadku.. czy to normalne ze mnie kluje teraz raz na jakis czas w brzuchu? i ze te cycki bola? ja to mam chyba za duzo myslenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia jesli teraz jestes w 6 tyg to za 3 tyg juz wyraznie bedziesz widziala swojego dzidziusia na usg :) a brzuch na poczatku zawsze troche boli. Cycochy tez. Jakby Cie cos martwilo to jedz na izbe przyjec do szpitala tam Ci zrobia usg :) wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi dobra mysl! zapomnialam ze jest cos takiego jak izba przyjec :D na razie jest ok... tylko boje sie ze strace je nawet nie bede wiedziala kiedy? jest taka mozliwosc? tak sie boje dzwigac.. ze cos peknie i bedzie po wszystkim :( on mi powiedzial ze to jest na oko 6 tydzien biorac pod uwage ostatnia@.. mialam 28 maja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia nie wolno Ci dzwigac!!! powinnas ogolnie sie oszczedzac, ciaza to nie choroba, ale pamietaj, ze teraz liczy sie glownie brzuszek i jego lokator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi ja wiem .. staram sie obijac tak jak moge tylko! dziewczyny, jezeli cos sie bedzie dzialo z moim malenstwem to czy bede to wiedziec? czy moze sie to stac z nienacka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia nie mysl o tym!!! nie wolno Ci!!! nic sie nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×