Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

witam witaj miki to super jak pobyt sie udal, i skorzystaliscie z chwil i spedziliscie razem czas., a dziadkowie napewno zadowoleni mogli czas poswiecic wnukom., tesciarka ja tez staram sie odzwyczaic mateuszka od cycusia ale jest bardzo trudno , wiec nadal karmie go, jakos ciezko mi jak tak szuka i lapki wyciaga , ; mam nadzieje ze odpoczniesz przez ferie naladujesz akumulatory., mateuszek po spacerku zasnal , przed szkola wyciagnelam go z wozka i chodzil ,biegal i musial sie zmeczyc., ide zrobic kawke ,zajrze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my byliśmy na weekendzie w Bukowinie Tatrzańskiej,wykorzystaliśmy te bilety wygrane w Sylwestra,było super;Igorek nie chciał wyjśc z basenu,załapaliśmy sie na instruktora,mały trochę nurkował,odpoczynek super:-) no i u nas kolejna zmiana,mały ma juz tylko jedną drzemke,przestawił sie i nie uśnie dwa razy,ale nie jest marudny,więc tak juz chyba pozostanie,wiec dobena tak jak u Ciebie moje konto na FB jest juz naprawione,więc nie bójcie sie,jak będę do Was wysyłac wiadomości:-) miki fajnie ,że wypoczęłaś,z czasem sie przestawisz;powiedz mi jeszcze jak Liliana zniosła lot,bomy w marcu lecimy do mamy i myślę jak to bedzie;Igor leciał jak miał 3 miesiace,więc był bardzo spokojny,teraz sie zastanawiam jak on wysiedzi te 3 godziny?Ciekawe czy będe musiała wyrabiac mu 2 paszport,bo w tamtym ma małe zdjecie,musze sie dowiedziec teściarka ty tez bedziesz wypoczywac no i imprezka,u nas za półtorej miesiaca,ciekawe czy do tej pory nauczę małego chodzic w bucikach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzycie w uroki? Była u mnie kolezanka z córeczka 14mies.Moj maly nie był zbytnio towarzystki zabierał wszystkie swoje zabawki.No ale przeciez to dziecko i na dodatek byl na swoim terytorium czyli u siebie w domu. Na koniec wizyty o 16ej zasnal a kolezanka poszła.O 17ej obudzil sie z takim placzem ze przez godzine nie moglam go uspokoic.Ani kapiel ani jedzenie no nic nie pomagało.Mam w domu wode swiecona wiec juz mi taka ostatecznosc do głowy przyszła.troszke go ta woda posmarowałam po buzi i krzyzyk mu naczole zrobiłam.I dziecko sie uspokoiło. Teraz ładnie zasypia w lozeczku.No i jak tu nie wierzyc w uroki. Cos musiała ta kolezanka zle o nim pomyslec chyba. ja dziewczynki sama w domu.Maz w UK z synem,Zuzia u babci do srody. Na dodatek zrobilo mi sie zapalenie spojówki.Oko mnie boli jak diabli i mam spuchniete.A jeszcze z Filipkiem sie dzisz zwyłam i juz nic nie wiedze. Miki widze ze wyjazd udany,to super,tylko teraz ciezko wrocic do rzeczywistosci.Ale pewno długo bedziecie wspominac pobyt w PL A dzis tak fajnie bylo.Cieplutko u mnie 8st i sloneczko.Az zal ze ma byc jeszcze zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapa-ja wierzę w uroki. Ostatnio byłam z Mają u mojej siostry,dała jej podusię żeby połozyć małą na niej,pózniej w nocy spała na niej córka siostry,która jest zachwycona Majeczką,i tuliła się do podusi na której leżała Majka, i w ten sposób ja i moja córeczka miałyśmy noc z głowy...Mała całą noc nie spała,płakała i nic ją nie mogło uspokoić.U nas mówią,że dziewczynka dziewczynce zabierze spanie,chociaż tego nie chce,i zostawia się włosa pod podusię.Teraz tego pilnuję i po kłopocie:) Może to się wyda śmieszne,ale u mnie to się sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj....ja jestem WAS NIE MA... mydziś na nogach od 6 tej dzięki wczesnej pobudce Iga śi a ja przy kawie zabieram się za prasowanie, a potem obiadek...wczoraj u mnie super pogoda- spacerek był..a dzis szaro buro..ale może też na troszkę wyjdziemy... co do taloch "czarów" to ja raczej nie praktykuje i nie wierzę...bo póki co mnie nic takiego nie spotkało... matita zazdroszczę tego weekendu...my mieliśmy wybrać się w ferie to takiego kompleksu basenów w Kleszczowie,a le Iga ma "gilów nosowych" całe stadko....więc na razie nici z tego... apropos mleka krowiego - moja mama podawała mnie od 3go m-ca zycia!!!szok ale jakoś wyrosłam bez alergii,a le za to całe życie borykam sie z nadwagą.. :( :( zupki też ostatnio robię z mrożonki, czasem z ryżem czasem z makaronem lub kus-kusem piszcie coś.... a - witaj Miki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ja was cały czas czytam ale nie pisze z braku sił ... Od tygodnia mamy masakre z nockami:O Oskar budzi sie i nie spi nawet do 4 godzin:O::O:O Nie wiem co to ma znaczyc, nie placze nie marudzi wiec to nie zęby, nie brzuszek nic go nie boli raczej. Po prostu jak taka bezsennosc meczy sie, przewraca sie z boku na bok, siada czasem wstaje, ale nie jest chetny do zabawy, widac ze sie meczy tak jak dorosli czasem tak mają. Czytałam troche na ten temat i to moze byc przejsciowe ale moze tez oznaczac wiele chorob... w czwartek jade do lekarza, ponoc jest taki syrop dla dzieci z takimi problemami.A w dzien nie spi za duzo, czasem i nawet raz przez 50 minut i w nocy jest to samo, wyobrazacie sobie pewnie jak ja sie czuje... w sobote szlismy na impreze, 30 stka siostry mojego mezczyzny i co do 1 siedzialam w pokoju bo czulam sie jak wypluta przez caly dzien, odzylam troche po godzinie 2 moze dlatego ze zawsze tak oskar sie budzi i juz sie przyzwyczaiłam... Miki witaj wkoncu, ale mialas fajnie tylko potem ciezko wrocic do rzeczywistosci ;) Lili super duzo mowi, ale wydaje mi sie ze dziewczynki sa bardziej rezolutne w porownaniu do chlopcow za to oni szybciej rozwijaja sie fizycznie. Tesciarka teraz nadrobisz zaleglosci na forum;) co do raczkowania to oskar wlasnie zaczał tydzien temu, nie ma reguły na to niektore dzieci nie raczkuja wcale;) a oskar przed raczkowaniem juz potrafil zrobic sam pare krokow:) teraz go polozylam,sama moze sie poloze na chwilke, chociaz cos:) zajrze pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! ja przed chwilka wrocilam zaprowadzilam olka do szkoly ,chociaz od paru dni sie buntuje bo chce sam chodzic a mamy do szkoly spory kawalek , myslimy o kupnie olkowi telefonu zeby byc w stalym kontakcie ; od wrzesnia czeka go ostatnia klasa szkoly podstawowej i juz dzieci chodza same , musze pomyslec jak to zorganizowac., dobena widze ze ciezkie masz nocki ., moze jakis skok rozwojowy , moj mateusz tak okolo 3 tyg slabo spi, ale powodem sa zeby , moze faktycznie u oskarka to przejsciowe jest , wiec wypoczywaj jak mozesz., martita super weekend az wam zazdroszcze my tez mielismy podczas pobytu w pl wybrac sie w gory ,ale choroba tescia zmienial nasze plany., a z igorka to odwazna wodna rybka., milego dnia zajrze pozniej zabieram sie za sprzatanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dobena u nas też nocki nie sa rewelacyjne,Igor ma częśćz tych przypadłości,które opisujesz,ale u nas butelka i idzie spać,ale potrafi obudzic sie po godzinie i tez przewraca sie z boku na bok;tez dostanie picie i idzie spać;dzisiaj np wstało 7 rano,po caym koło 11-stej poszedł spaći obudził sie po pierwszej,odsypiał nocke;cztery godziny to rzeczywiście długa przerwa w nocy,myślisz,ze to na tle nerwowym?Napisz co Ci powiedział lekarz. co do uroków,to ja wierze,kiedyś pisałyśmy na tan temat,o czerwonych wstażeczkach przy wózku jedziemy do Biedronki na zakupy,do popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my juz na nogach , olek ma dzis wolne wiec pospalismy duzej., mateusz dzis znowu budzil sie w nocy , ale wczoraj zauwazylam ze wychodza mu jednoczesnie dwa zeby jeden z gory a drugi z dolu, wczoraj mial goraczke ale dzis juz w porzadku , juz wlasnie lobuzuje ide kawke zrobic pozniej zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja podobnie jak dobena wczoraj - na rzęsach chodzę 3 pobudki w nocy, w tym dwie dość długie a ta trzecia po 5 i już tak zostałysmy :( masakra...w ogóle ostatnio wpada w taki atak złości że jak jest na rekach to ok ale jak tylko jaą kładę - własnie w nocy, pręzy sie i krzyczcy jakby ktoś pruł ze skóry maleństwo .... muszę kończyć zajrzę póxniej bo jest bunt na podłodze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Igorek spi,wiec mam chwilę dla siebie u nas dzisiaj nocka super,wyspaliśmy się,za to maluch obudził się o 7.30 i musieliśmy wstawać;dzieki temu teraz smacznie odpoczywa:-) widzę,że wszystkie dzieciaczki lutowo-marcowe mają jakieś skoki;u każdej z nas maluchy zaczynają pokazywać haraktrer no i te noce,mam nadzieję,że z wiekiem przejdzie popołudniu jedziemy do babci,przyjechały dzieci od braci męza ,będą zabawiać Igorka,niech go wymeczą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w miare spokoj.Mały spał caluska noc. Tylko jedzenie cos na bakier,jak nigdy. ja mam w domu corke kolezanki,w wieku Zuzi.masakra!!!!!!!!! Piszczą krzycza i ni jak ich uciszyc.W koncu zagroziłam ze do domu odprowadze i teraz w maire cisza.Mały mi spi wiec musza byc cicho. Ide szybko zrobic nalesniki puki mały spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ no ja juz sie jakos ogarnelam ale ciezko bylo,przyznaje..... mieszkanie posprzatane,mozna funkcjonowac;) no niestety tak jak sie spodziewalam Lilka tez jest strasznie chora....gada jak stara pijaczka z chrypa a w nocy spala moze 2 h bo kaszlala caly czas.....Rano wezwalam lekarza.Pan przyszedl zbadal malolatow,zajrzal tu i tam i okazalo sie,ze zapalenia oskrzeli na szczescie nie maja a jest to pozostalosc po infekcji i kaszel jeszcze przez tydzien pewnie sie utrzyma....no ale moge spac juz "spokojnie" bo wiem,ze to w sumie nic strasznego pomijajac to ,ze sie starsznie mecza:O wiec kupilam sobie wino:)bo przez ostatnie trzy dni osiwialam i stres mnie nie odpuszcza:P u nas mrozno dzis wiec kazal nam siedziec w domku ale jutro juz mozna gdzies wybyc:) mialam Wam tyle do napisania a jak przyszlo co do czego to nie moge sobie przypomniec co:P....tak jest zawsze:) a jak bylismy w PL zajrzalam do ortopedy(po dlugich poszukiwaniach dobrego specjalisty-bo u nas w CK lipa jesli chodzi o ortopedow)...i tak jak sie spodziewalam Marcel ma koslawosc stop i kolan....pan zalecil podklejenie obuwia (kazdego jakie posiada) specjalnymi podeszwami,ktore odchylaja noge na zewnatrz i takma chodzic 4 lata!....na szczescie wogole nie widac roznicy w butach jedynie w przekrzywieniu stopy a Marcel nawet nie zauwazyl:)....pisze,bo pamietam,ze pisalyscie cos o butkach i skarpetach....wiec tylko tyle,ze jak pytalam o Lilke to powiedzial,ze to za male dziecko zeby cos stwierdzic,ze takie maluchy wszystkie koslawia stopy i dopiero kolo 3 roku zycia to sie normuje-albo nie.Ze to ma w sumie genetyczne podloze.....i zeby puszczac ja jak sie komu podoba w butach czy bez w skarpetach lub nie......a potem sie okaze wiec zapobiec tez sie nie da.....ale facet podobno jest najlepszym ortopeda i rehabilitantem w regionie wiec uwierzylam;) ide do zabaw:) zajrze jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martita -pytalas jak mala z podroza.....otoz bardzo dobrze.....ale ja wybieram takie pory zeby nie zepsuc calego ustalonego "grafiku" dnia....wiec samoloty rezerwuje na godzine 12 mniej wiecej.....wiec Lilka na poczatku jest bardzo zaciekawiona wszystkim a potem marudzi bo to pora jej drzemki....wiec ja zabieram ja na koniec samolotu i tam usypiam a potem do konca lotu jest spokoj:) zadbaj tylko,zeby Igor mial duzo picia bo uszy sie zatykaja i Marcel mimarudzil,ze go bola.....mi zreszta sie odetkaly dopiero 2 dni po przylocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tak cichutko?? ja tez mam zamiar lecieć w poorze spania Igora,tzn ok 20-stej,myślę,ze tak będzie najlepiej,uspię go,mamnadzieję,ze nie będzie z tym problemu;cięzko będzie też spać z maluchem na rękach,bo tam mało miejsca,szkoda,ze wózków nie można brać na pokład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nie było mnie troszke miałam egzaminy wiec sie uczyłam mam nadzieje ze bedzie oki :) Co u mnie w sobote u mojego małego wyszedł pierwszy zabek !! a w poniedziałek druki i nie wiem czy nie bedzie trzeciego !!! :) Duzo zdrowka dla Lili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja tez jestem mama .moj adas ma juz prawie 6 miesiecy... polecam wam stronke www.poradymamy.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamówiłam sobie już te próbki wczesniej,ciekawe czy przyslą:-) jakiś czas temu zarejestrowałam sie na streetcomie i przysłali e-maila ze chca mnie zaprosić do kampanii Pampers Sleep and Play,zobaczymy,ankiety wypełniłam i dane osobowe też,niby się zakfalikowałam,ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) Lilka w nocy miala wysoka goraczke znowu:(podalam nurofen juz lepiej rankiem ale zobaczymy.....dalej ma chrype; z nosa leci:O u nas zimno i na deszcz sie zanosi wiec nie sadze zebysmy dzis juz gdzies wyszli wole nie ryzykowac. monika-gratulacje za zabki i trzymam kciuki za egzaminy:) pytanie z innej beczki:czy ktoras z Was widziala film "chrzest"?jesli wiecie skad go sciagnac to dajcie znak-bo ja mam pare programow jakichs zainstalowanych ale w zadnym nie ma jeszcze tego filmu:O i szukam jak glupia a moze ktoras z Was wie:)(a on jest z pazdziernika wiec juz dawno powinien wszedzie byc:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzisiaj znów cisza.. u nas nocka super,już druga,więc jestem pełna nadzieji mały usna,bo znów wrócił do 2-óch drzemek miki biedna Lilianka,Ty ciagle musisz sie meczyc z tymi chorobami kawałek tego filmu widziałam u kolezanki kiedyś,dosyć fajny mi sie wydawał,ale nie mam go i nie ściągałam my bylismy pokwiatuszki na dzień babci,mojej mamie tez w poniedziałek wysłalismy karte,ciekawe czy dojdzie;jutro jeszcze podjade z Igorkiem na cmentarz do dziadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My bylismy wczoraj caly dzien w miescie a dzis ja caly dzien sprzatam:) za chwilke młody pojdzie do babci a ja zaczynam z odkurzaczem. teraz mały spi wiec mam chwilke;) nocki u nas lepiej, mialam jechac do lekarza ale zrezygnowalam. Rano nastawiam budzik na 8 i budze Oskara wtedy według starego systemu idzie dwa razy spac. Martita u nas widzisz Oskar tez kombinowal na jedną drzemkę ale wsystko sie przez to poprzestawialo i mozliwe od tego byly bezsenne nocki. no zobaczymy jak bedzie dzisiaj:) a no i ucze jeszcze oskarka zeby spal w swoim lozeczku cala noc a nie u mnie, dzisiaj sie udalo do 6 rano, hura :D Miki ja nie sciagam filmow bo nie mam cierpliwosci do ogladania, szkoda mi czasu wole krotki 20 minutowy serial. ale ja bym probowala poszukac ntorrenta, innych sposobow nie znam. a ja mam pytanie odnosnie kakao. MOj synus ma juz dosyc kaszki ryzowej na mleku, szczerze mowiac mu sie nie dziwie... i tak myslalam ze jak mu dodam do tego troche kakao to moze bedzie smaczniejsze/ wiem ze nie mozna codziennie i niby po roku ale jak tam u Was? a drugie moje pytanie ile porcji mleka dajecie maluchom? BO JA teoretycznie mogłabym dac Oskarowi chlebek z szyneczka na sniadanko tylko wtedy jak z tym mlekiem? ja nie moge dac jogurtu, kefiru, serka nic bo wiecie skaza białkowa... :O:O:O:O ach czekam na podpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez chyba te nocki lepsze dzieki tym dwum drzemkom ja Igorkowi dawałm do kubeczka kakao i smakowało mu bardzo,a mleczka dostaje o 5 rano 210 - 220 ml,potem snadanko ok 9 rano,obiadek,podwieczorek i mleko z kaszka ok 240ml,w miedzyczasie owoce lub cos słodkiego;ja na noc podaje z kaszka na mleku krowim;czytałm ostatnoi na puszce Bebilona 3 i nie ma tam juz ani ilosci ani jak czesto podawac mleczko,widocznie zalezy to od rodziców i dziecka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena-sprobuj dac malemu sojowe jogurty(wieloowocowe dla dzieci-takie sa u nas; a nawet jesli nie znajdziesz dla dzieci to daj pare lyzek dla doroslych)....ja dawalam Marcelowi,tez mial skaze.....mleko sojowe tez dawalam(modyfikowane) i platki na mleku-takie mocno namokniete-wprawdzie nie przesadzaj z iloscia tej soi bo za duzo niezdrowo ale 2 razy np. w tyg nie zaszkodzi:) kakao czesto uczula dzieci ze skaza wiec powinno sie je wprowadzac troche pozniej ale mozesz sprobowac....zobaczysz ze szkodzi to odstawisz;) a ile Oskar wypija mleka w ciagu dnia? moze juz mozesz zastapic poranne mleko normalnym sniadaniem.... na torrentach probowalam-nie ma:( martita-dobrze,ze wogole ktos wspomnial cos o dniu babci bo ja wogole zapomnialam,dzieki:) no my ogladamy bajki...mala dalej ma goraczke ale malutka wiec oby minela za pare dni gora:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sniadanko mozesz dac jajecznice,albo paróweczki dla dzieci,ja daje tez chałke z dzemem i do tego własnie kakao;Igorek uwielbia jesc sam,kroje mu na kawałeczki i a on siedzi w krzesle z talerzykiem i je raczkami:-)statnio dałam Igorkowi kanapki z pastą z makreli,tzn ryba plu jajko,bez cebuli i ogórka;smaże też nieraz naleśniki z twarogiem,ale ty serka nie możesz,to może z jabłkiem uduszonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzem:) martita ales mi smaka narobila ide otworzyc szafke bo zapasy mam od babci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady:) Zastanawiam sie tylko co do nalesnikow czy zrobie ciasto z mleka modyfikowanego? no i jeszcze zastanawiam sie tez przy okazji jajecznicy czy on juz moze całe jajko? No dalam mu kakao do tego troche kleiku zeby bylo na gesto i smakowalo mu bardzo. On juz czasem je deserki sojowe czekoladowe, ale czy ta soja to pokrywa zapotrzebowanie na mleko, w tym wapn oczywiscie tak samo jak mleko modyfikowane? Miki boje sie dac normalnego jogurtu bo jak go wysypie to mi lekarka powie ze jestem nienormalna bo przeciez nie kazala :O:O:O ehh padam dzisiaj wysprzatałam cały dom, teraz nastawiłam zupe jezszcze i wyjełam mieso na gulasz ale juz dzisiaj chyba nie dam rady. na szczescie mam piwko, dzisiaj w pełni zasluzone:))) Martita widzisz ale te nasze maluszki kombinuja z tymi drzemkami, ja narazie musze malego budzic rano i jest ok:) zobaczymy jak noc:) zajrze jeszcze pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×