Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

hej kobitki:0 ło matko! alez mam czytania:) naprodukowałyście wpisów z prędkością światła, ale będę miała lekturkę:P no ja mega leniwa jestem, nawet netu nie chciało mi sie otwierac przez kilka dni. Nawet na spacer mi się nie chce wychodzić, jedynie zawożę i odbieram córeczkę z przedszkola. Połówkowe ma 9 listopada, a prenatalne 15 i na tym najpewniej poznam płeć:) Ruchów jeszcze nie odczuwam takich na 100% Ja z mężem też jesteśmy ubezpieczeni grupowo w pracy, dostaniemy po2500zł za urodzenie dziecka, a składka miesięczna po 50zł. dobra poczytam sobie zaległości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
jus29 to jest to samo tylko ze prenatalne robisz prywatnie,placisz za to ale masz zrobione dokladnie bo lekarz i 40 minut robi usg a polowkowe jesli robisz w nfz to robia je raz dwa-przynajmniej u mnie tak gosciu robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny piszecie i piszecie wiec i ja napisze :P jeśli chodzi o imiona to juuż prawie od samego początku mamy wybrane dla chłopca- Tomek a dla dziewczynki Nadia :) jeśli chodzi o wózki to rzeczywiście jej baaardzo duży wybór ale ja mam juz wybrany... ja mieszkam w mnieście ale na poboczu i u nas droga dojazdowa jest tragiczna takie klepowisko i dziura na dziurze wiec dla mnie było ważne aby były duże amortyzowane koła , wydaje mi sie że te male plastikowe bardzo sie trzaskaja ale to tylko z obserwacji... co do gondoli nie byłam przekonana ale w końcu w marcu bedzie zimno wiec jakoś chyba nie za bardzo wypada wskoczyć od razu do spacerówki ceny są na prawde rózne niektóre szkoda gaddać... my wybraliśmy z firmy Implast Bolder ECOLINE SD no i cena nie najtragiczniejsza bo do 2000 zł a jakie wy macie na oku????? PISZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę ale chciałabym zobaczyc te Wasze na pewno piekne brzuszki i pochwalić się swoim...taka babska ciekawość hihi;)jakby któraś z Was miała pomysł jak to zrobić to piszcie. Bo z tego co wiem to na tym forum zdjęć nie idzie wklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
murzynek2011 kilka stron wcześniej jest stworzona taka pomocna tabelka co potrzebuje dziecko ( tak plus minus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-----------WIEK---------MIASTO-------TERMIN-----PŁEĆ ---IMIĘ ewka4127......24..........Szczecin.......28.02.11.... tahitiana.......23..........podhale .......28.02.11..... Nassani.........26.........Wwa.......28.02.11x2...K+M...A gata+Dariusz Milutek.........23.........śląskie........28.02.11 x 2... ja tez marzec 2011....31.......Wejherowo...1. 03.11... ja też marcówka.....29........zach-pom...1.0 3 .11... madzia_ .......25.............świętokrzyskie...1 .03.11... Paulka_Paulka....30..Radom..........1.03.11... mama 35 35 małopolska 1.03.11..... Shastraa.......26 ............Łomża..........2.03.11... Upsy ...........26.............podlaskie........2.03.11... Rybki_trzy...23....śląskie...........2/3. 03. 11 Staś Historynka....23............Kraków........3.03.11... elwir_a.........32..\Warszawa......3.03.11...synek ??? Andzia .........24............Kraków........4.03.11... jestem jestem..27.Rzeszów........4 .03.11... Magda_1980....30..........łódzkie.........4.03.11... tuethe..........21TG(śląskie)....4-6.03.11...Dziewczynk a....Julcia ewelunia21....24..........Skierniewice. ....5.03.11... mooniśka......25...........Niemcy..........5.03.11... Cymbałka.....26.............Wejherowo.......6.03.11 Kathaya.......23Jastrzębie Zdrój...6.03.11... sonka78.......32\Dąbrowa górnicza..7.03.11...damian ,tomasz Agawa_Agawa...37..........Poznań.........8.03.11... ewelona.......29.świętokrzyskie....9.03.11... Zuzka23..24opolskie..10.03.11Bartuś katia 30.......28.Żary(lubuskie)...10.03.11... szczęśliwa78....3.............WLKP..........12.03.11... puszek666....30.............Carlow IRL......12/13.03.11 x2... gula...........34..............kuj-pom...............14.0 3.11... git............23.........kuj-pom......ok. 16-20.03.11..!?..Julian/ Laura single_mama....28...........Dublin.........14.03.11... fonia29..........33..........Wawa.........14.03.11... Betty82.........28..Wielkopolska....14.03.11... Jacobs..........23...........wielkopolskie...15.03.11...< br /> Eli122...........27...........Wielkopolska....poł.marca. .. melonik85......24..........lubuskie.........17.03.11 Agniecha8087...23.........Slask->Rybnik..18.03.11... Murzynek2011..21.......Jaworzno (śląsk)..20.03.11 ORLLA..........28...........Belfast...........23.03.11... ila78............32Wieruszów(łódzkie)...21.03.11...< br /> kalina..........22..........śląsk...........21.03.2011. . . Nesteatropica..............................23.03.11... malwka85.....25........\Ruda Śląska........23.03.11... ilosiaaa........25.........Płock............23.03.11...< br /> kasia1919....24Katowice..........24.03.11... drunia.........23.......Łódż.............24.03.11...< br /> Suelen.........26.......Zgierz...........24.03.11....chł opiec...Nataniel dorcia80......30.......Wwa..........ok.24.03.11... swem..........33dolnośląskie.......ok 25.03.11... mzebr.........28......Białystok............25.03.2011... < br /> Drugie Szczęście ...32Warszawa..............25.03.11... anka87........23..........Wieliczka...........26 .03.11... oRunia.........33.Gliwice..............26.03.11... singri..........26Warszawa.........26.03.11..... kropeczka2011....23.....podlaskie.........27.03.11... dani_83.......27kuj-pom.............27.03.11... beatuska 19 LUBUSKIE ............27.03.11... aniorek9.....38pomorskie...........28.03.11... manika74....36...........zach-pom............30.03.11...< br /> jus29.........29..........\.mazowieckie.........31.03.11. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jus:) połówkowe mam u swoje gina, a pranatalne z racji wieku mam bezpłatne ale w szpitalu i na lepszym sprzęcie, można powiedzieć że to też połówkowe, bo robi się je w 20 tyg. Jedno i drugie trwa dłużej bo lekarze muszą wszystko porządnie zbadać i pomierzyć, ale pranatalne jest po kątem wad genetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
wlasnie tez sie zastanawiam jak wkleic zdjecie brzucha... popatrzałybysmy jak nam rosna;P fakt w prenatalnych patrza jeszcze czy nie ma rozszczepów, czy serce się dobrze rozwija i czy kręgosłup jest taki jaki powinien byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathaya niektóre już wklejałyśmy nasze brzuszki na tym forum, musisz tylko znaleźć, można np. przez fotosik.pl wkleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
monika74 widze,że wszystkie dzieci z marca;) miesiac urodzinowy będziesz mieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to było dawno....na pewno już urosły;)trza spróbować z tym fotosikiem - o ile będzie więcej chętnych, żeby nie było że tylko ja się chcę obnażać przed Wami hihi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe:D no tak się dziwnie ułożyło.. ale powiem wam z doświadczenia że marzec to super miesiąc na urodziny bobasa. Zaraz lato, nie trzeba tych kombinezonów maciupkich wciskać na takiego maluszka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUETHE, jak chcesz pokazać brzuchol to skorzystaj z programu jak ja pokazałam wam szafkę Natanielka. W razie problemów chętnie pomogę. Wrzucasz zdjęcie, wybierasz rozmiar i jak się zmieni kopiujesz link bezpośredni i wklejasz nam. http://imageshack.us/ Jak co to także mogę pokazać brzucholek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej będzie pogoda na spacery z dzidziusiem żeby te zbędne kilogramy zrzucić, które teraz nam tak łatwo przychodzą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o...ten program będzie w sam raz. To ja jutro zrobię sobie sesję zdjęciową i wrzucę zdjęcia brzucholka a jest się już czym pochwalić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathaya mu juz wklejałysmy zdejcia brzuszków naszych, wiec spokojnie, ja tez zrobie nowa fotke i wkleje :) a co do badan, to wlasnie połowkowe badanie ma na celu wykrycie wad rozwojowych dziecka, nie wiem jak mozna zrobic polówkowe inaczej.....mozna polówkowe nazywac prenatalnym bo tak jak napisałam wykrywa wady....poza tym badanie połówkowe/prenatalne jest dla wszystkich bezplatne poniewaz gwarantuje nam to państwo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jutro zaczynamy 18 tydzień, więc jutro nowe zdjęcie :) jutro także wam pochwalę się brzuchem (czy nasze śliczne pysie także pokazujemy?) KATHAYA proszę bardzo, ciesze się, że mogłam pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwira, no nie wiem czy to jest to samo badanie, bo ja na pranatalne w 13 tyg, jak i w 20 tyg mam skierowanie pisemne od mojego gina i robię je w wojewódzkiej poradni genetycznej. Z tego co mój gin powiedział, to gdybym miała mniej niż 35 lat, to nie dostałabym tych skierowan, wtedy miałabym połówkowe usg u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o pranatalne w 13 tyg, to oprócz usg miałam też pobieraną krew i z tego wyniku wykluczali Dawna i jeszcze jakies podstawowe choroby genetyczne, a w 20 tyg to dopiero zobaczę czy to będzie tylko usg, czy też pobierają krew. Jesli pobierają, to może na tym polega różnica w nazwie prenatalne, bo połówkowe to tylko usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 12-14 tygodniu z tego co wiem bada się przezierność karkową, czyli zbiorniczek płynu na karku płodu oraz obecność lub brak kości nosowe. Czyli określa się czy jest ryzyko zespołu Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma prenatalne i polowkowe odrazu 9LISTOPADA moj gin robi i płace 200zl za jedno i drugie a tak normalnie co wizyte 100:) wózek JEDO FYN RDS nigdy w zyciu niewzieła bym kubełkowej spacerowki ale kazdy ma swój gust:)) NADIA cudne imie:)) Murzynek widze że bedziemy mieli takie same hiih imiona:)) Tuethe to dzięki kochana bo trafiłas w 10!! ja jestem zachwycona psiakiem i mój M tez teraz szukamy szczeniaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, przeziernosc karkowa tez jest badaniem prenatalnym, wyklucza lub podejrzewa sie po badaniu zespół Downa, Ty zapewne miałas badanie PAPPa bo masz wiecej niz 35 lat, badanie miedzy 18-22 tyg jest tez prenatalnym potocznie polówkowym i bada sie na nim: 1. Ocena liczby płodów, ich położenia i czynności serca, ilości naczyń w pępowinie. 2. Biometria płodu. BPD, HC, AC, FL + ewentualna orientacyjna masa płodu (EFW). 3. Ocena budowy płodu czaszka - ciągłość, kształt twarz - profil, oczodoły, kości nosa, ewentualna ocena podniebienia i wargi górnej, mózgowie - komory, sploty naczyniówkowe, tylny dół czaszki, móżdżek, kręgosłup - ciągłość, symetryczność, klatka piersiowa, serce - wielkość, położenie, prawidłowy obraz czterech jam, częstość i miarowość, jama brzuszna - ciągłość ściany powłoki jamy brzusznej, żołądek (lokalizacja, wielkość, kształt), echogeniczność jelit pęcherz moczowy nerki - opis ewentualnych nieprawidłowości ( szerokość UKM ), kończyny - ocena obecności kości udowych, ramieniowych, przedramienia, podudzia, rąk i stóp, ruchomość kończyn. 4. Ocena łożyska. Lokalizacja, struktura - stopień dojrzałości wg Grannuma (opis ewentualnych nieprawidłowości budowy, krwiaków pozałożyskowych ) 5. Ocena sznura pępowinowego. liczba naczyń, opis ewentualnych nieprawidłowości 6. Ocena ilości płynu owodniowego - w przypadku nieprawidłowości AFI (Amniotic Fluid Index) 7. Ewentualna ocena mięśniaków, zmian patologicznych w przydatkach. 8. W uzasadnionych klinicznie przypadkach - ocena szyjki macicy (długość, kształt ujścia wewnętrznego) - badanie głowicą przezpochwową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×